Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295770 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #90 : Lipanj 10, 2010, 09:22:46 prijepodne »
Danas semofori rade normalno. Izgleda je experiment završio.

Danas je promet tekao uobičajeno. Do Buzina bez zastoja, onda čep preko nadvožnjaka i dalje kud koji mili moj.....i to je normalna svakodnevnica na koju smo se već svi navikli ali ono kaj se dešavalo prošla tri dana bilo je užas.




Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #91 : Lipanj 10, 2010, 05:46:41 poslijepodne »
Nisma išao neko vrijeme u grad... kako izgleda tamo kod nadvožnjaka? Ima naznaka da bi uskoro onaj zavoj mogao biti ispravljen?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #92 : Lipanj 11, 2010, 10:01:17 prijepodne »
Kak se veli na nemačkomu "brzinomjer"?

Oš točno, formalno, birokratski: Geschwindigkeitsmesser.
Oš onak kak svi govore: Tacho.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #93 : Lipanj 11, 2010, 09:27:55 poslijepodne »
Oš točno, formalno, birokratski: Geschwindigkeitsmesser.
Oš onak kak svi govore: Tacho.

Baš tak, dobro si rekel.

Turnceler je brojač okretaja.  ;) ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Promet i pothodnik
« Odgovori #94 : Kolovoz 25, 2010, 03:41:07 poslijepodne »
Prva faza projekta gradnje obilaznice Velike Gorice, ukupne duljine 4 kilometra, privedena je kraju,…….

Idućih dana počet će rekonstrukcija križanja D30 i D408 kod Autokuće Zubak. Križanje je u prometnom i funkcionalnom smislu vezano za obilaznicu jer će doći do promjene prometnih tokova i čini jedinstvenu prometnu cjelinu s obilaznicom.


http://www.vgdanas.hr/obilaznica-ceka-uporabnu-dozvolu-1479.aspx

Dio Prvi:

No, super, baš me zanima kak će riješiti raskršće za skretanje prema aerodromu iz pravca Zagreba kao i skretanje u lijevo prema Velikoj Mlaki od Zubaka.


Dio Drugi:

Svi već znamo da je zatvorena cesta (već i zatrpana) iz Kolodvorske prema Gradićima.
Tamo je ispod buduće autoceste odavno napravljen podvožnjak  ali samo za pješake i bicikliste. Silazim s vlaka neki dan i šetam uz one platane prema rampi, kad vidim u tih nekoliko minuta tri automobila koja su iz Kolodvorske prešla pružni prijelaz i uputili su se ispod tog podvožnjaka. Prošla sam i sama da vidim kakva je cesta s druge (Gradićke strane).

U taj čas je u podhodnik ušao  još jedan automobil koji osim što me je prestrašio u razgledavanju pothodnika, nije mogao proći bez da se maknem, tj pričekao je da izađem van na svjetlo dana.
Nigdje nema znaka da se taj pothodnik koristi samo za pješake, niti znaka zabrane za sav promet, ali je zaista nečuveno da se netko vozi ispod takvog pothodnika.

Osim toga: vidljivo je da su na obje strane pothodnika bili stupići koji su iščupani iz asfalta, osim jednoga koji još nekak odolijeva na strani želj. pruge, ali dovoljno je sa strane da vozila mogu proći pored njega kao da ga nema.

Još osim toga:  na strani Gradića (ne znam kak se zove ta ulica) nema isto nikakvog znaka zabrane, ali je vidljivo da to nije „normalna cesta za automobile“ dijelom je napravljen nogostup na desnoj strani kad izađeš iz pothodnika da ne hodaš po cesti, i što je najvažnije, nakon tog nogostupa (kad počinje nogostup na suprotnoj strani ulice) nema obilježenog pješačkog prijelaza.

Uskoro će djeca krenuti u školu i mnogi će tim putem ići pješke ili na biciklima, bar za početak dok je vrijeme lijepo. Hoće li oni uopće moći ići ispod pothodnika kad je to rezervirano za automobile s obzirom da se pješaci u bližoj okolici pothodnika ne spominju niti u vidu zebre, niti u vidu znakova.

Još osim toga:  nova cesta koja „prati“ budući autoput (koji je visoko gore) je u nivou zemlje (u smjeru Siska)  i vidim da je nastavak bivše ceste koja je iz Gradića vodila prema želj. prijelazu tj preko rampe.
Vrlo je prometna u oba smjera i što je najgore taman pri izlasku iz pothodnika kad sam ugledala svjetlo dana sam se skamenila jer sa lijeve strane na mene „ide“ kamion, koji je u zavoju i izravnao se taman ispred mene.

Mislila sam da će cesta u naselju  postati slijepa kad se zatvori prijelaz preko pruge, no sad je postala čak i zastrašujuća jer taj zavoj koji spaja novu cestu pratilju autoceste i staru cestu kroz naselje je pravi horor. A brzina kojom se zaletavaju u taj zavoj je izvan svake pameti.

Mislim da nećemo trebati dugo čekati da netko umjesto u zavoj odjuri ravno u izazak iz pothodnika ili taj novi dio nogostupa  jer nije uspio savladati zavoj. Samo se nadam da neće nikoga biti u toj sekundi oko pothodnika ili u produžetku desno na naogostupu. A niti ona prva neporušena kuća nije daleko. U noj je već jednom završio kamion.

Da li je pothodnik uopće dobio uporabnu dozvolu?
Ako nije, zašto nije zabarikadiran da se ne može prolaziti?
« Zadnja izmjena: Kolovoz 25, 2010, 03:42:47 poslijepodne plemenitašica »

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #95 : Kolovoz 25, 2010, 03:53:29 poslijepodne »
... Nisam stručnjak po pitanju prometa, ali kad sam neki dan prolazio uz veterinarsku stanicu i gledao kaj su napravili, sve si mislim kaj ne bi bilo logičnije i lakše za prolaziti, a i osjetno jeftinije da su napravili rotor ... isto se odnosi na raskrižje kod zubaka koje će sad početi uređivati ?

sjetim se odmah vica ... što napravi prometni policajac kad želi povečati prohodnost kroz raskršče ? ... samo se makne ......
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #96 : Kolovoz 25, 2010, 04:26:48 poslijepodne »
... Nisam stručnjak po pitanju prometa, ali kad sam neki dan prolazio uz veterinarsku stanicu i gledao kaj su napravili, sve si mislim kaj ne bi bilo logičnije i lakše za prolaziti, a i osjetno jeftinije da su napravili rotor ... isto se odnosi na raskrižje kod zubaka koje će sad početi uređivati ?

I ja sam se malo raspitivao glede rješenja sa rotorom. Neki ljudi na funkcijama su mi objasnili da je obilaznica namijenjena da bude brza cesta (80 km/h) i da bi takav jedan rotor samo kočio tok i time smanjio prohodnost. E sad, valjda znaju kaj pričaju.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #97 : Kolovoz 25, 2010, 04:45:12 poslijepodne »
... Nisam stručnjak po pitanju prometa, ali kad sam neki dan prolazio uz veterinarsku stanicu i gledao kaj su napravili, sve si mislim kaj ne bi bilo logičnije i lakše za prolaziti, a i osjetno jeftinije da su napravili rotor ... isto se odnosi na raskrižje kod zubaka koje će sad početi uređivati ?

sjetim se odmah vica ... što napravi prometni policajac kad želi povečati prohodnost kroz raskršče ? ... samo se makne ......

To je vic. No nije vic to kaj si rekao - da se ne razumiješ!

Jer stavljati kružni tok na bilo koju iole prometniju prometnicu (koja istodobno ima SAMO JEDAN prometni trak) je prometno samoubojstvo. BTW, protočnost prometa u kružnom toku je manja negoli na ravnoj cesti reguliranoj semaforima. I kako to onda postaviti na najprometniju prometnicu u državi, a što Sisačka cesta je??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Promet
« Odgovori #98 : Kolovoz 25, 2010, 05:50:44 poslijepodne »
Mislim da se brži protok dobiva sa podvožnjajkom ili nadvožnjakom. Semafori i kružni tok tu vrlo malo pomažu
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #99 : Kolovoz 25, 2010, 06:43:16 poslijepodne »
Mislim da se brži protok dobiva sa podvožnjajkom ili nadvožnjakom. Semafori i kružni tok tu vrlo malo pomažu

Je, bilo bi najbrže kad bi se delal nadvožnjak, zato kod autoputa to i delaju. Ali kolko to treba prostora da se to sve smjesti, zajedno sa prilazima i svim tim trakama, i kolko novaca... to tam niti bi stalo niti se nemre platiti.

Kad se stavi na vagu brzina prometa i količina auta koja prolazi, pa onda možda još i za svako rješenje potrebna investicija, onda ispada da je semafor ipak najrazumnije rješenje. Još da te semafore programiraju kak treba...

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Promet
« Odgovori #100 : Kolovoz 25, 2010, 09:23:35 poslijepodne »
Daj sad pogledaj kakav mi promet imamo?! Gotovo na svakom koraku semafor,a pred njim kolone da im nema kraja – kod križanja Pleso – Zubak sve počinje i završava na drugom kraju Gorice. Svuda se stvaraju gužve i kolone u križanjima u nivou. Znam da je investirati u ispravna rješenja puno novaca,ali na kraju se sve ipak svodi na to.

Pogledaj „brzu cestu“ za VG iz Zagreba,semafora ko u bajkama,promet puže u jutro i popodne,ali to nije samo sada. Tako je već godinama.
Ne očekujem da sada na moj zahtjev to odmah i riješe,ali nema drugih rješenja. Sve je izmišljeno,samo to treba primijeniti.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #101 : Kolovoz 25, 2010, 10:32:52 poslijepodne »
Sledge, ti si kao neki stručnjak za promet ?  Istina da je kod Veterinarske stanice samo jedan trak kolnika, ali s druge strane Gorice, kod Zubaka je kolnik sa 2 trake ... ti i dalje tvrdiš da je veći protok vozila ako je na raskrižju semafor nego da je kojim slučajem kružni tok ? Što je onda kod Savskog Gaja onako veliki rotor ? Što nisu genijalci tamo napravili raskrižje sa semaforima ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet i pothodnik
« Odgovori #102 : Kolovoz 25, 2010, 11:26:21 poslijepodne »
Prva faza projekta gradnje obilaznice Velike Gorice, ukupne duljine 4 kilometra, privedena je kraju,…….

Idućih dana počet će rekonstrukcija križanja D30 i D408 kod Autokuće Zubak. Križanje je u prometnom i funkcionalnom smislu vezano za obilaznicu jer će doći do promjene prometnih tokova i čini jedinstvenu prometnu cjelinu s obilaznicom.


http://www.vgdanas.hr/obilaznica-ceka-uporabnu-dozvolu-1479.aspx

Dio Prvi:

No, super, baš me zanima kak će riješiti raskršće za skretanje prema aerodromu iz pravca Zagreba kao i skretanje u lijevo prema Velikoj Mlaki od Zubaka.


Dio Drugi:

Svi već znamo da je zatvorena cesta (već i zatrpana) iz Kolodvorske prema Gradićima.
Tamo je ispod buduće autoceste odavno napravljen podvožnjak  ali samo za pješake i bicikliste. Silazim s vlaka neki dan i šetam uz one platane prema rampi, kad vidim u tih nekoliko minuta tri automobila koja su iz Kolodvorske prešla pružni prijelaz i uputili su se ispod tog podvožnjaka. Prošla sam i sama da vidim kakva je cesta s druge (Gradićke strane).

U taj čas je u podhodnik ušao  još jedan automobil koji osim što me je prestrašio u razgledavanju pothodnika, nije mogao proći bez da se maknem, tj pričekao je da izađem van na svjetlo dana.
Nigdje nema znaka da se taj pothodnik koristi samo za pješake, niti znaka zabrane za sav promet, ali je zaista nečuveno da se netko vozi ispod takvog pothodnika.

Osim toga: vidljivo je da su na obje strane pothodnika bili stupići koji su iščupani iz asfalta, osim jednoga koji još nekak odolijeva na strani želj. pruge, ali dovoljno je sa strane da vozila mogu proći pored njega kao da ga nema.

Još osim toga:  na strani Gradića (ne znam kak se zove ta ulica) nema isto nikakvog znaka zabrane, ali je vidljivo da to nije „normalna cesta za automobile“ dijelom je napravljen nogostup na desnoj strani kad izađeš iz pothodnika da ne hodaš po cesti, i što je najvažnije, nakon tog nogostupa (kad počinje nogostup na suprotnoj strani ulice) nema obilježenog pješačkog prijelaza.

Uskoro će djeca krenuti u školu i mnogi će tim putem ići pješke ili na biciklima, bar za početak dok je vrijeme lijepo. Hoće li oni uopće moći ići ispod pothodnika kad je to rezervirano za automobile s obzirom da se pješaci u bližoj okolici pothodnika ne spominju niti u vidu zebre, niti u vidu znakova.

Još osim toga:  nova cesta koja „prati“ budući autoput (koji je visoko gore) je u nivou zemlje (u smjeru Siska)  i vidim da je nastavak bivše ceste koja je iz Gradića vodila prema želj. prijelazu tj preko rampe.
Vrlo je prometna u oba smjera i što je najgore taman pri izlasku iz pothodnika kad sam ugledala svjetlo dana sam se skamenila jer sa lijeve strane na mene „ide“ kamion, koji je u zavoju i izravnao se taman ispred mene.

Mislila sam da će cesta u naselju  postati slijepa kad se zatvori prijelaz preko pruge, no sad je postala čak i zastrašujuća jer taj zavoj koji spaja novu cestu pratilju autoceste i staru cestu kroz naselje je pravi horor. A brzina kojom se zaletavaju u taj zavoj je izvan svake pameti.

Mislim da nećemo trebati dugo čekati da netko umjesto u zavoj odjuri ravno u izazak iz pothodnika ili taj novi dio nogostupa  jer nije uspio savladati zavoj. Samo se nadam da neće nikoga biti u toj sekundi oko pothodnika ili u produžetku desno na naogostupu. A niti ona prva neporušena kuća nije daleko. U noj je već jednom završio kamion.

Da li je pothodnik uopće dobio uporabnu dozvolu?
Ako nije, zašto nije zabarikadiran da se ne može prolaziti?
Neki dan su bili stupiću  na tom prolazu,  ali očito ih sad nema. 
Zavoj   na izlasku/ulasku na tu cestu je dosta zeznut,   cestom se očito smije voziti  jer do  prije nekoliko tjedan je od  Gradića prema  pruzi bio znak da  je  slijepa ulica,  a kod  Kurilovca  prema toj cesti je bio znak  da je dopušteno samo za  vozila   HAC-a.
Ja idem  stalno  tom cestom i predobra mi  je, put mi je skraćen za  50 posto,  a  nemam čekanja na  semaforima.....

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #103 : Kolovoz 26, 2010, 05:12:00 poslijepodne »

Plemenitašica i Ivana, problem je u međuvremenu riješen.    :)

Jučer sam se tamo prepeljala autom i vidim da su sa strane Gradića produžili metalnu ogradu uz cestu tako da je ulaz u pothodnik zagrađen. Sad kroz njega stvarno mogu samo biciklisti i pješaci.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #104 : Kolovoz 26, 2010, 05:44:06 poslijepodne »
Kao da neko od odgovornih za promet u Gorici čita forum.  :)

Kaj bi Gorica bez svog foruma...?  ;D