Autor Tema: HZZO u V. Gorici  (Posjeta: 19753 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline winetouxxl

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 17
  • Karma: +0/-0
Odg: HZZO u V. Gorici
« Odgovori #15 : Siječanj 27, 2010, 05:14:15 poslijepodne »
odite k mojem  doktoru tam vam ne treba kava,al domače kobase,šunkica il zerica viskija sva vrata otvaraju.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: HZZO u V. Gorici
« Odgovori #16 : Siječanj 27, 2010, 06:45:18 poslijepodne »
al nije to korupcija.   mito i korupcija je kada daješ novac.
Kaj da  ti meni daš   npr.  stari  televizor, ja tebi zauzvrat   dam   20 komada  jaja i   ciglicu kave, jel bi to onda bila korupcija?
Ja samo dajem primjer što sam vidjela,to ne znači da  sam ja davala nekom tamo kavu. 
Ja čekam  sat vremena, dođe neka  ženska sa  vrećicom  , uđe unutra, baba iz HZZO-a  pogleda u vrećicu, uzme ju i žena je odmah na redu,  a  ja  još   sat vremena moram čekati.
O tom ja pričam. 
A da su spore  jesu, naravno kad u državnim službama nitko ne nadzire i nemože dobiti otkaz, može cijeli dan   piti kavu, i neće imati sankcije.
A  da su  i zaboravne i da znaju izgubiti   papire, to isto.

Ja  sam   negdje u  9 mj,  odnijela potvrdu od  faksa da se redovito školujem  na   HZMO,  i   mene nazovu za par tjedana  da ja to nisam predala,  ja sva u čudu,  a ono babe   izgubile, i onda  još jednom moram tamo ići  i čekat satima u redu  radi njihovog  nemara.

hornet34

  • Gost
Odg: HZZO u V. Gorici
« Odgovori #17 : Siječanj 27, 2010, 06:53:57 poslijepodne »
delta potpuno si u pravu,smo je katastrofa da ni zelene beretke tu ne pomažu,ove priče tipa 30 ljudi čeka ,pa se program mjenja,pa hebeni stari namještaj pa ovo pa ono...nedeavna moja priča je ta da sam ja morao u bolnici "neki" iznos platiti ja,uz obrazloženje da će mi to vratiti kad donesem odgovarajuči dokument...dobro...nakon toga u bolnici mi kažu da sam dobio krivi dokument...ok...sve se sredilo uz troškove koje če mi vratit moj frend ovaj gore kad me poklope...
uostalom večina ljudi dolazi pola sata ranije da obavi pripremnu fazu(kava,cigareta,wc,novine anyway)da bi počeli raditi na vrjeme za manje novaca i privilegija tipa slobodan vikend,praznik,svetac,ali nema veze jer ti ljudi koji trebaju samo malo pozornosti da dobiju ono za što su došli(i to im je potrebno,ne zbog zabave),a uz sve to i cijelo vrjeme plačaju da bi mogli ostvariti svoja prava,budu obrađeni na način da bi trebao vjerijatno moliti na koljenima...tužno.

btw moj primjer nije jedini...čuo sam u bolnici...

delta,stvarno si u pravu...

Tur

  • Gost
Odg: HZZO u V. Gorici
« Odgovori #18 : Siječanj 27, 2010, 08:34:42 poslijepodne »
Ja čekam  sat vremena, dođe neka  ženska sa  vrećicom  , uđe unutra, baba iz HZZO-a  pogleda u vrećicu, uzme ju i žena je odmah na redu,  a  ja  još   sat vremena moram čekati.
O tom ja pričam.  
To se zove mito.
mito i korupcija je kada daješ novac.

Korupcija (lat. corruptus – potplaćen) ili podmitljivost u pravnom smislu kazneno djelo zlouporabe povjerenja ili dužnosti koju se obnaša u upravi, sudskoj vlasti, gospodarstvu, politici, školstvu te u negospodarskim subjektima ili organizacijama, radi stjecanja materijalne ili nematerijalne koristi na koju nema pravnu osnovu. Korupcija označava potplaćivanje. U političkim pogledu je po definiciji politologa Harold Dwight Lasswell povrjeda općeg interesa zbog osobnoga koristoljublja.

Postoji i intelektualna korupcija nekih djelatnika u medijima ili političara kojim je svrha veličanja stranih u omalovažavanja domoljubnih nacionalnih vrijednosti u interesu nekih globalizacijskih čimbenika.

Po drugim definicijama se korupcija definira i kao „moralna pokvarenost“.

Izvor: http://hr.wikipedia.org/wiki/Korupcija
« Zadnja izmjena: Siječanj 27, 2010, 08:38:49 poslijepodne Tur »

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: HZZO u V. Gorici
« Odgovori #19 : Siječanj 27, 2010, 09:10:31 poslijepodne »
delta potpuno si u pravu,smo je katastrofa da ni zelene beretke tu ne pomažu,

Vjeruj mi da bi to ja sredil za samo jedan dan. Sve bi bile nasmijane, ljubazne (ili mlađe), he hee heee ...

Nebu se plemenitašica valjda srdila kaj te citiram ?   ;) ;D

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: HZZO u V. Gorici
« Odgovori #20 : Siječanj 27, 2010, 10:45:51 poslijepodne »
kad smo već kod takvih tema,  eto mene zanima.....jeste li kad dobili račun  za izvršene usluge?
ja nikada.

Ok, a  ajde molim  Vas onda recite što   će se , i  ako će se ikada poduzeti  u vezi ovih  što   rade   bilo  bauštela  ili  nešto,  dođe ti doma raditi,  naplati masno,a  nigdje računa?  nemaš garancije niti ničega.
A njima trpaš u džep.
trebali bi plaćati porez ,a ništa ne plaćaju.  na kraju mjeseca naprave nekakvu bezveznu  bilancu, i daju možda  siću od poreza.  a tebi naplati masno.
 Ima  kao firmu, a   ne daje račune nikada, nikad u životu nisam dobila račun, niti za popravljati auto niti  adaptacije na kući,niti ništa.
Kad bih pitala za račun   ,kaže,  a kaj  vi  hoćete, i  previše  sam  vam  spustil cijenu.  A prije   početka radova  veli    dobit ćete račun naravno, te garanciju.
« Zadnja izmjena: Siječanj 27, 2010, 10:48:23 poslijepodne ivana_vg »

Bilaj

  • Gost
Odg: HZZO u V. Gorici
« Odgovori #21 : Siječanj 27, 2010, 11:07:54 poslijepodne »
Ok, a  ajde molim  Vas onda recite što   će se , i  ako će se ikada poduzeti  u vezi ovih  što   rade   bilo  bauštela  ili  nešto,  dođe ti doma raditi,  naplati masno,a  nigdje računa?  nemaš garancije niti ničega.

Na vratima neba stoji jedan jako ljut covjek i urla :
- Pa sta se desava ? Sta ja tu radim ?  Pogledajte me ! Imaam 35 godina, ne pusim, ne pijem, jucer sam rano legau u krevet i sad
 sam tu pred vama ! Sigurno je neka greska ! Molim vas da provjerite !
-  Jos  nam se nikada nije desilo da se zabunimo, odgovori Svet Petar, ali provjerit cu. Kako se zovete?
- Moric. Tomislav Moric
- Koje vam je zanimanje?
- Automehanicar.
- Ah……da, evo, nasao sam vas. Tomislav Moric, automehanicar. E, pa, gospodine  Moricu, prema nasim podatcima vi ste umrli od starosti.
- Od starosti? Nemoguce! Pa imam samo 35 godina!
- Pa ne znam, odgovori sveti Petar, zbrojili smo sve sate rada koje ste zaracunali musterijama  i to  ispada 123 godine.

 

De Loren

  • Gost
Odg: HZZO u V. Gorici
« Odgovori #22 : Siječanj 28, 2010, 07:58:24 prijepodne »
kad smo već kod takvih tema,  eto mene zanima.....jeste li kad dobili račun  za izvršene usluge?
ja nikada.

Ok, a  ajde molim  Vas onda recite što   će se , i  ako će se ikada poduzeti  u vezi ovih  što   rade   bilo  bauštela  ili  nešto,  dođe ti doma raditi,  naplati masno,a  nigdje računa?  nemaš garancije niti ničega.
A njima trpaš u džep.
trebali bi plaćati porez ,a ništa ne plaćaju.  na kraju mjeseca naprave nekakvu bezveznu  bilancu, i daju možda  siću od poreza.  a tebi naplati masno.
 Ima  kao firmu, a   ne daje račune nikada, nikad u životu nisam dobila račun, niti za popravljati auto niti  adaptacije na kući,niti ništa.
Kad bih pitala za račun   ,kaže,  a kaj  vi  hoćete, i  previše  sam  vam  spustil cijenu.  A prije   početka radova  veli    dobit ćete račun naravno, te garanciju.


Ivana, ovdje je tema HZZO i to područni ured u Velikoj Gorici. Kad trebam nešto obaviti oko zdravstvenog osiguranja moram ići baš tamo i nigdje drugdje. Ne mogu birati kao kod raznih Majstora i "majstora" servisera za sve i svašta. One milostive u HZZO-u su na državnim jaslama i žive od svih nas, od našeg rada i poreza.

hornet34

  • Gost
Odg: HZZO u V. Gorici
« Odgovori #23 : Siječanj 28, 2010, 12:39:34 poslijepodne »
ma nebu se srdila...razgovaramo i iznosimo činjenice,iako se ne slažem da bi to sredil za jeda dan,treba tu ipak malo više...

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: HZZO u V. Gorici
« Odgovori #24 : Siječanj 28, 2010, 03:10:29 poslijepodne »

Ali za te ženske,mislim  da ne treba biti baš arogantan prema ljudima koji dolaze jer   se one prave važne   kak  one tam rade  i da im nitko ne smije ništa, jer kao neće dobit ono kaj treba.  Misle da su popile svu pamet svijeta.
Ima i ljubaznih osoba  tamo, nisu baš sve  rospije.   

De Loren

  • Gost
Odg: HZZO u V. Gorici
« Odgovori #25 : Siječanj 28, 2010, 03:17:21 poslijepodne »

Ali za te ženske,mislim  da ne treba biti baš arogantan prema ljudima koji dolaze jer   se one prave važne   kak  one tam rade  i da im nitko ne smije ništa, jer kao neće dobit ono kaj treba.  Misle da su popile svu pamet svijeta.
Ima i ljubaznih osoba  tamo, nisu baš sve  rospije.   


... u tome se slažem s tobom .....