Svakidašnje teme > Svijet

Treći Svjetski Rat

<< < (5/5)

Sledgehammer:
Najvažnije stvari  nisu naveli, a to je da treba biti naoružan, i to dobro naoružan, da svi ti resursi i sigurnost ne bi bili ugroženi od ekipe koja nije bila tako marna unaprijed i spremna za sranje, jer ako se nećete znati i moći braniti od bilo kakove ugroze - badave je sve to prije napisano.

Najbolje je imati najmanje po jedan set dugog i kratkog oružja po osobi, sa jasno pripadajućim setovima streljiva. Hladno oružje je višestruko potrebno, i za civilne i za ratne namjene, jer je i kao alat i kao oružje nezamjenjivo (sjekire, mačete, duži i kraći noževi, koluti elastične žice, flaksevi za ribolov za zamke i još ponešto, a danas dostupni elektrošokeri i slični uređaji isto nisu za odbaciti... - ponekad moći odraditi nešto bez buke i u tišini je doslovno životno važno).

kuntakinte:
Mislim da od rata ne niš, bar dok je Trump precednik (z jene strane a Putin z druge). Trump je blefer, dober(, ali) blefer (napad na sirijski erodrom Šajrat, nedavno dopelal pol američke mornarice oko Sredozemlja a onda ju pak vrnul nazad v Ameriku...). Prije bu rat pokrenul lik tipa Đoka Soroš. Ali...

Kaj ja pratim Putinove izjave (rekel-nerekel), na temu ove teme, na pamet mi padaju tri kaj je je, navodno, rekel, ne v istu dobu;
1. Rusija nigdar više ne ratuvala na svem teritoriju,
2. Ak Švabom pak kaj dojde, pomota jem se v glave trejti put v ove sto let i pojdeju na Rusiju, on bu to sve "spržil" i
3. Ak dojde do "razmene" nuklearne rakete, najprije bu gađal londonski City i Wall Street.

Anđela je svojem rekla da si napraviju zalihe za jeno deset dan ali od onda je prešlo, rekel bi, više leto dan.

21.08.2016.
Njemačka stvara zalihe, ʽza svaki slučajʼ
 Vlada bi trebala prihvatiti prvi plan civilne zaštite i donijeti strategiju civilne obrane, kako bi zemlja bila spremna u slučaju napada.
..."Stanovništvo treba pozvati da stvori zalihe hrane za deset dana", navodi se u planu civilne obrane na 69 stranica, te zalihe vode za pet dana, i to po dvije litre vode po osobi i danu.
...

A, ak "ona prava" rukne onda zbogom i cimbule i penezi i večina najverojatneje ne doma da bi skoristila puške i konzerve, tak da... Ni loše imati zalihe za nekave "poremečaje" na tržištu ali, kaj velim, nis pesimista.
Nek optimista z iskustvom. ;)

Severna i Južna Koreja se mire (sever ludski resursi, jug tehnika, tehnologija itd, ; kak Rusija i Nemačka) a vi se spravlate za rat. Arivederči rat, arivederči grobarizam.
Make gibanica not war. :)

Sledgehammer:
Trump nije blefer ni po čemu. Šoroš ne znam kako bi pokrenuo rat.

kuntakinte:
Od pompozno najavlivane protuiranske sankcije izuzeti su najvekši uvozniki iranske nafte (ko tu koga *). Oni koji su se brzo povlekli su popušili, nijovo mesto v iranu su zauzeli kinezi. O pušači kakov je Boeing neču opče trošiti struju. Trump nastoji glumiti rusku/putinovu taktiku v Sirije, z če mejne penez ostvariti čem vekši efekt. Trump to dela prek blefa/straha, mogel bi to nazvati i lovačkem jezikom "prigonom". Talasa, talasa, talasa i onda gledi da od toga kaj beži najviše koristi ima američko gospodarstvo (i VIK).
A Đoka Soroš... Da ti dopela milijon đihadistov na granicu i unutar granice, buš videl i sam.
Osim ak Đoka v međuvremenu ne opadne čez obluk, kak su padali pred nekulko let putinovi prijateli na "slobodarskem zapadu". A đihadisti budu dolazili se dok budu mogli prolaziti, dok nekteri ne zagrizeju metak a drugi ne naletiju na zid, ili "firewall". Rešejna su brojna ali nisu za *kice.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju