Domaće teme > Lokalna politika

LABURISTI

<< < (2/10) > >>

kuntakinte:
« Zadnji post Turopoljka.com Danas u 11:18:32 prijepodne »

PRENOSIMO: Raskoli u Laburistima
Subota, 16 Veljača 2013 11:26
http://www.politika.hr/hrvatska/12283-prenosimo-raskoli-u-laburistima

Fala na ekskluzive. Nis znal da je kaliber ovoga foruma tak veliki. ;)

Stjepan:

--- Citat: Muha - Veljača 16, 2013, 01:52:28 poslijepodne ---Stjepane ja ovdje ne vidim problem u potpisnicima već naprotiv u ostalima, naime kažeš da ima 7 članova IO i od toga 4 je imalo drugačije mišljenje...Gdje je problem Stjepane?...Koliko ja znam još uvjek je 4 više od 3....Kakav to statut Laburisti imaju kad kod njih vrjijedi da manjina zahebava većinu...Čudna mi je to stranka rada i tvoja briga za pravednošću...

--- Kraj citata ---

Ovdje se manjina (njih 4 + 2-3 istomišljenika) pokušavala nametnuti većini.

Skupština je jasno pokazala da je većina članova protiv toga što su oni pokušali napraviti. Većina je odlučila. Smijenila je one koji su radili protiv interesa stranke. I to je demokracija.

Nitko od njih nije skupio potrebnih 10% potpisa da bi se ponovno kandidirali.

Nemoj glumiti zbunjenoga kad ti i ja znamo u koji rog pušeš.

Stjepan:
Dragutin Lesar: SDP je vršio pritisak i nudio se, ali idemo samostalno na lokalne izbore!

http://lokalniizbori.com/vijesti/dragutin-lesar-sdp-je-vrsio-pritisak-i-nudio-se-ali-idemo-samostalno-na-lokalne-izbore/

Spomenuta četvorka nije podržavala ovaj stav kojeg podržava i većina članova stranke.

Da ponovim za one koji nisu pročitali... https://www.facebook.com/laburisti.vg/posts/454441597955521

U velikogoričkim medijima i u komentarima stalno čitamo kako su Hrvatski laburisti u Velikoj Gorici najpoželjnija udavača. Najaktivnija u tom 'škicanju' je lijeva koalicija koja s ljevicom i nema previše veze. Oni su sebi u glavi zacrtali da najpoželjnija udavača i nema nekog drugog izbora i to vjerojatno uzimaju zdravo za gotovo. Desna koalicija malo samozatjanije također škica i do nas dopiru šapati o 'koalicijskom potencijalu'.

Svima njima bi trebalo biti jasno da se velikogorički laburisti neće 'udavati pod mus' jer potencijalni ženici ne zadovoljavaju naše kriterije.

Laburisti će radije odabrati ulogu 'stare cure' zbog koje će samozvane ženike zaboljeti glava jer želimo prekinuti tradiciju političke trgovine po kojoj je Velika Gorica postala poznata. Mi imamo svoj program u kojem su u prvom planu interesi građana Velike Gorice i razvoj grada bez podilaženja privatnim interesima. To je nešto što oni u svojim planovima nemaju niti su ikada imali.

Muha:

--- Citat: Stjepan - Veljača 16, 2013, 01:57:21 poslijepodne ---
--- Citat: Muha - Veljača 16, 2013, 01:52:28 poslijepodne ---Stjepane ja ovdje ne vidim problem u potpisnicima već naprotiv u ostalima, naime kažeš da ima 7 članova IO i od toga 4 je imalo drugačije mišljenje...Gdje je problem Stjepane?...Koliko ja znam još uvjek je 4 više od 3....Kakav to statut Laburisti imaju kad kod njih vrjijedi da manjina zahebava većinu...Čudna mi je to stranka rada i tvoja briga za pravednošću...

--- Kraj citata ---

Ovdje se manjina (njih 4 + 2-3 istomišljenika) pokušavala nametnuti većini.

Skupština je jasno pokazala da je većina članova protiv toga što su oni pokušali napraviti. Većina je odlučila. Smijenila je one koji su radili protiv interesa stranke. I to je demokracija.

Nitko od njih nije skupio potrebnih 10% potpisa da bi se ponovno kandidirali.

Nemoj glumiti zbunjenoga kad ti i ja znamo u koji rog pušeš.

--- Kraj citata ---

Stjepane, kao prvo ne glumim zbunjolu već ljepo pitam, ako je skupština odabrala 7 članova koji čine IO onda valjda ta skupština istima i vjeruje, stoga ne vidim razlog zbog čega i zašto se sazivala ponovno skupština da razvlasti većinu u IO...SORY, ali dozvoli da imam drugačije mišljenje i posumnjam u istinitost tvojih navoda jer kao što znaš batina uvjek ima dva kraja...kažeš da nitko od ova 4 člana IO nije skupio potrebnih 10%, vidiš i to mi je sumnjivo, naime čija je i tko je imenoval komisiju koja je ovo objavila???...i na kraju ja ne pušem u ničiji rog, nisam nikad bio ničiji niti ću biti...kao što i sam znaš a ova priča je živi dokaz,  politika je egzaktna...tri plus tri mogu biti pet ili sedam ovisi o potrebi...š

Stjepan:

--- Citat: Muha - Veljača 16, 2013, 02:51:01 poslijepodne ---Stjepane, kao prvo ne glumim zbunjolu već ljepo pitam, ako je skupština odabrala 7 članova koji čine IO onda valjda ta skupština istima i vjeruje, stoga ne vidim razlog zbog čega i zašto se sazivala ponovno skupština da razvlasti većinu u IO...SORY, ali dozvoli da imam drugačije mišljenje i posumnjam u istinitost tvojih navoda jer kao što znaš batina uvjek ima dva kraja...kažeš da nitko od ova 4 člana IO nije skupio potrebnih 10%, vidiš i to mi je sumnjivo, naime čija je i tko je imenoval komisiju koja je ovo objavila???...i na kraju ja ne pušem u ničiji rog, nisam nikad bio ničiji niti ću biti...kao što i sam znaš a ova priča je živi dokaz,  politika je egzaktna...tri plus tri mogu biti pet ili sedam ovisi o potrebi...š

--- Kraj citata ---

Da ne glumiš potpisao bi se pod svoje riječi, zar ne?

To su stari članovi IO koji su odabrani prije 2.5 godine prilikom osnivanja ogranka. Jedan od njih je Anes Šuvalić koji se dva mjeseca prije toga ispisao iz SDP-a. U to vrijeme se bilo lako nametnuti jer je bilo malo članova i nitko se nije trgao za funkcije. Kasnije se IO proširio za 2 člana kako se povećavao broj članova.

To je ono što zamjeram Lesaru i predsjedništvu što nisu uveli u pravilnik da mandat IO ogranka nakon osnivanja traje 2 godine, a ne 4. Ovako su oni koji su došli prvi prigrabili pozicije i uhvatili priliku. U to vrijeme su stranci pristupali članovi koji nisu bili u nijednoj stranci i nisu se grebli za funkcije. Oni koji su bili, prepoznali su svoju priliku i iskoristili činjenicu da se međusobno malo tko pozna.

Nova skupština je održana 7.2.2013., raspušteno je staro vodstvo i pokrenut postupak izbora novog. Navedeni članovi su dali ostavku jer su vidjeli da nemaju šanse sakupiti 10% potpisa potrebnih za kandidaturu (Pravilnik o ustroju: http://www.laburisti.com/modules/mastop_publish/?tac=73). O kakvoj ti komisiji govoriš? Pravilnik jasno određuje način kandidature.

Ono što ti sada radiš je da širiš FUD (http://en.wikipedia.org/wiki/Fear,_uncertainty_and_doubt). Svima koji i malo razmišljaju i znaju zbrojiti 2 i 2 će jasno zaključiti zašto to radiš i za čiji račun.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju