Autor Tema: Tržnica se seli  (Posjeta: 74754 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Master

  • Gost
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #90 : Studeni 09, 2012, 06:59:16 poslijepodne »
A kaj Billa nije odustala na Tržnom centru, zbog nesređenih odnosa i situacije koja tam je.
Koliko sam vidio nema više ni zaštitnih mreža, gradilište je otvoreno za sve posjetioce.
Rekel je da su nekaj s dozvolama zeznuli...dal su odustali neznam.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #91 : Studeni 09, 2012, 07:16:24 poslijepodne »
@Master Kaj če jem još jen? Više ne šeleju nit reklame- zgleda da su v totalnem * i z prvem.
Koliko sam vidio nema više ni zaštitnih mreža, gradilište je otvoreno za sve posjetioce.
Most si bil na "Danu otvorenih vrata".  ;D
wwwg tablice

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #92 : Studeni 09, 2012, 07:18:34 poslijepodne »
Ja sam čuo da je Billa odustala i da nekakvi Turci preuzimaju tržni centar. U podrumu će biti turski bazar, a na mjestu gdje je trebala biti zelena tržnica gradit će se džamija. Zato što je taj dio okrenut prema Meki. Ili Medini. Ne znam točno. Uglavnom, u kafićima na tržnom centru više se neće točiti alkohol, a u mesnicama neće biti svinjetine. Burek ostaje.

Informacija je provjerena. Rekao mi kompić iz HNS-a.  ;D


Jaguar

  • Gost
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #93 : Studeni 09, 2012, 08:20:52 poslijepodne »
Pa ni Turci prije 500 godina se nisu tako ponašali kao ovi danas koji su mešetarili i mešetare s Velkomom i Tržnim centrom, tako da Turci naspram njih su još i dobrodošli!  :-*

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #94 : Prosinac 12, 2012, 11:01:01 poslijepodne »
Aktualni sat 31. sjednice Gradskog vijeća
http://www.gorica.hr/2012/12/aktualni-sat-31-sjednice-gradskog-vijeca/

Damir Šimunić: „Pozdravljam sve vijećnike. Postaviti ću dva pitanja gradonačelniku, a koja su vezana uz problematiku oko Tržnog centra. Prvo pitanje je u kojoj fazi je izdavanje tabularnih isprava vlasnicima malih poslovnih prostora na Tržnom centru s obzirom da imamo informaciju da ste se sastali sa stečajnim upraviteljem komunalne infrastrukture. I drugo pitanje je da li je riješena žalba gospodina Andabaka koju je uložio na Rješenje o građenju. Hvala lijepo.“

Gradonačelnik: „Poštovana gospođo predsjednice, poštovani gospođe i gospodo vijećnici, želim vam dobar dan u svoje osobno ime i u ime svojih suradnika i uspješan rad, naravno. Dva pitanja, oba su vezana uz Tržni centar. Da, našli smo se sa stečajnim upraviteljem i u okviru smjernica koje su prihvaćene na ovome Gradskom vijeću prema onome što treba Gradonačelnik, kao izvršna vlast poduzeti, jedna od tih smjernica, odnosno zadataka je bilo i da se napravi prijedlog nagodbe. U tome smislu smo inicirali nekoliko sastanaka i imali malo širu, malo obimniju i češću pisanu korespondenciju između svih onih čimbenika koji bi trebali biti sastavni dio te nagodbe. U tom smislu, dakle održano je nekoliko sastanka, tri sastanka, posljednji je održan u mome uredu i na tome sastanku je bio nazočan i stečajni upravitelj gospodin Damir Mikić. Tom prigodom, kao i prije, i u ovoj korespondenciji utvrđivali smo tekst te nagodbe kako bi ga sve strane prihvatile kao za njih poželjnim i ispravnim i onda bi ga dali na potpisivanje i konačno ovome Gradskom vijeću na izglasavanje. Bilo je riječi i o tabularnim ispravama, ne možete to ništa prihvatiti kao defakto stanje, nego kao informacija da li će tabularne isprave biti izdane, kako je bilo rečeno i u prijašnjim kontaktima. Od onoga što mogu reći usmeno, što je gospodin Mikić i potvrdio, da nakon što se povuku žalbe sa etažnih elaborata, nakon što se potpiše ta nagodba, stekli bi se uvjeti, to imam i pisano, stekli bi se uvjeti da se izdaju tabularne isprave onima koji su to tražili. Vaše drugo pitanje je bila žalba, to i mene zanima. Ta žalba je na resornom Ministarstvu već više ode 60 dana. Prema uputi koju je dobio gospodin Andabak i još neki, da se žale, zakočen je zapravo cijeli proces gradnje u Tržnom centru, bez obzira, ona prva faza prema Rješenju o građenju, bez obzira što je bilo naloženo da to tako kažem, omogućeno zapravo da se u prvoj fazi gradi šoping centar unutar postojećeg objekta Tržnog centra i da se gradi u sklopu te prve faze Zelena Tržnica istočno od toga objekta, kao što ste vidjeli, Zelena tržnica je napravljena, dakle nije obavljen tehnički pregled i nije izdana uporabna dozvola, samim tim se ne može niti useliti. što se tiče radova unutar Tržnoga centra, mislim da su sada sa kašnjenjem nekakvih više od mjesec dana, da su konačno započeti i trebali bi biti gotovi negdje prije Božića ove godine. Postoji mogućnost, ja ću to otvoreno reći, ukoliko će žalba biti odbijena i ukoliko dobijemo rješenje da se razdvoji, mislim da bi to bilo i najbolje, da se razdvoji ta tzv. prva faza i da se što prije steknu uvjeti tehničkog pregleda i izdavanje uporabne dozvole, a samim tim i otvaranje zelene tržnice na izgrađenom dijelu da se ne čeka dok se izgrade, odnosno izvrše radovi unutar Tržnoga centra, tako da naši sugrađani i prodavači, proizvođači ne bi u prosincu mjesecu bili na otvorenom prostoru, jer će to prouzrokovati vrlo vjerojatno i slabu posjetu, odnosno slabu prodaju.“

Damir Šimunić: „Dakle, ovdje nije važno da li sam sa odgovorom ja zadovoljan ili nisam, ali vlasnici malih prostora svakako nisu zadovoljni. Naime, sve ovo što ste govorili, ja ne vidim nikakvu vezu oko izdavanja tabularnih isprava. Tabularna isprava je dokument koji se riješi, ja sam vadio tabularnu ispravu, koji se riješi u jedan dan i to malim vlasnicima prostora bi mnogo značilo, a dva mjeseca je prošlo od te nagodbe, oni još nisu dobili tabularne isprave. Što se tiče odgovora na moje drugo pitanje, vi ste u devetom mjesecu još obećali preseljenje zelene tržnice. Nemate informaciju da li je žalba prihvaćena ili odbijena i sada, vezano uz to, zašto se onda izvode radovi na Tržnom centru, ako je podnesena žalba, dok se ona ne riješi, mislim da niti radovi ne bi trebali napredovati. Molio bih vas da li je moguće, kada ste spominjali korespodenciju da nam to i dostavite, tu pisanu korespodenciju, i odgovore na ova dva pitanja u pisanom obliku.“
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #95 : Prosinac 13, 2012, 09:29:27 prijepodne »
Šuška se kako bi se sve na Tržnom moglo urušiti! ;)

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #96 : Prosinac 13, 2012, 12:23:48 poslijepodne »
Šuška se kako bi se sve na Tržnom moglo urušiti! ;)

To me nekak uopće ne bi čudilo. A kaj je s podzemnom garažom na kraju ispalo? Kak to tam dole zgleda?

I kak to da se gore može i smije parkirati, a dole nemre?

Jaguar

  • Gost
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #97 : Prosinac 13, 2012, 04:20:01 poslijepodne »


I kak to da se gore može i smije parkirati, a dole nemre?

Valda nekak tak ak ovi gore parkiraju onda ne mogu ovi doli, da ne bi ovi gori propali na ove doli. ;D
Iako bi mi obrnuto bilo logičnije, no logiku kod nas vrlo često mogu mačku o rep okačiti.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #98 : Prosinac 13, 2012, 10:15:10 poslijepodne »
Šuška se kako bi se sve na Tržnom moglo urušiti! ;)
Ne verujem dok nevidim.  ;D
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #99 : Prosinac 14, 2012, 08:25:53 prijepodne »
Šuška se kako bi se sve na Tržnom moglo urušiti! ;)
Ne verujem dok nevidim.  ;D

Gradiljište je Billo jako aktivno 0-24, čujem od prijatelja kako je sve zatvoreno, ne radi se iako kako čujem Billo je najavljeno otvorenje za pred Božić, Zvončići, Zvončići....... 8)

Jaguar

  • Gost
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #100 : Prosinac 14, 2012, 10:22:51 prijepodne »
Očito je kako gradonačelnik ne misli i ne rješava probleme građana, suvlasnika malih poslovnih prostora kojima je imovina i vlasništvo uzurpirani.
Proizvođači i prodavači su drugi problem koji spada pod obvezu grada koji im mora zakonski obezbijediti zelenu tržnicu, dakle podilazeći proizvođačima i prodavačima gradonačelnik zanemaruje i ignorira veći problem malih suvlasnika čija je imovina ugrožena i uzurpirana, čime dodatno i posredno pogoduje Žužiću.
S toga odakle mu pravo da to naziva i proziva politiziranjem, podmetanjem i nadmudrivanjem?
Apsolutnim igniriranjem glavnog problema na Tržnom centru samo potvrđuje koliko pogoduje Žužiću.
Proizvođači i prodavači nasjedaju i dalje iako su već više od tri meseca na ledini, kiši i snijegu, pa ih stoga podsjećam što im je gradonačelnik sve obećavao još u 9. mjesecu.

Ako je političko podmetanje i nadmudrivanje pokušaj zaštite vlasništva u navodno pravnoj državi, za koje se bore mali suvlasnici poslovnih prostora , sami, napušteni od svoje uprave Grada, onda je sve jasno tko tjera vodu i na čiji mlin. Nadam se toplo kako Vam ta rabota neće uspjeti poštovani gradonačelniče Barišić!



http://www.gorica.hr/2012/12/gradonacelnik-i-prodavaci-sa-zelene-trznice-postigli-dogovor/#more-14051

Gradonačelnik Dražen Barišić danas se sastao s predstavnicima proizvođača i prodavača na Zelenoj tržnici te su u zajedničkom razgovoru postigli dogovor o postavljanju šatora nad prostor prodajnih klupa. Prodavači i dalje ne plaćaju najam, a takva će prodaja ostati do okončanja postupka. Gradonačelnik i predstavnici prodavača zajednički su zaključili kako se neće obazirati na politička podmetanja i nadmudrivanja, kojih su svjedoci ovih dana, nego će zajednički pronalaziti rješenja za dobrobit i prodavača i Velikogoričana.


Rješenje za građenje vraćeno je na novi postupak koji podrazumijeva javni uvid te dodatne rokove do konačnosti rješenja. S obzirom na nastalu situaciju, ishođenje uporabne dozvole za zelenu tržnicu odgođeno je do dovršetka postupka.

Kako u Velikoj Gorici ne bi zbog hladnoće i vremenskih uvjeta bile prazne klupe, kako je to slučaj na zagrebačkim tržnicama, koje ovih dana ne rade, velikogorički prodavači dobit će prostor prodaje natkriven prigodnim šatorom.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #101 : Prosinac 14, 2012, 04:42:17 poslijepodne »

Proizvođači i prodavači su drugi problem koji spada pod obvezu grada koji im mora zakonski obezbijediti zelenu tržnicu

OBEZBEDITI, SLUŽBA BEZBEDNOSTI I SL. se nikako ne može dogoditi u Hrvatskoj jer se(obezbijezbij,...) Obezbeđuje u Srbiji, a u Hrvatskoj se jedino može osigurati.
Jaguaru crna hroniko poradi malo na pismenisti ;D

Jaguar

  • Gost
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #102 : Prosinac 14, 2012, 04:58:45 poslijepodne »
ak nemaš što pametno komentirati sadržaj a nemaš kako vidim, samo se ti nastavi dalje baviti rvatstvom.
To ti je valjda zanimanje, kao i mnogim drugim uostalom!
Moglo se od tog zanimanja lijepo živjeti do sada, no prošla su ta vremena te ti savjetujem promjenu zanimanja
Uostalom bolje je biti i nepismen nego siromah u glavi, zar ne? ;)

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #103 : Prosinac 14, 2012, 05:23:27 poslijepodne »
ak nemaš što pametno komentirati sadržaj a nemaš kako vidim, samo se ti nastavi dalje baviti rvatstvom.
To ti je valjda zanimanje..

Zašto bi bilo zanimanje braniti svoje korijene i svoj narod? To čini svaki istinski domoljub. Ti imaš drugačiji pogleda na to, vjerojatno imaš razlog.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #104 : Prosinac 14, 2012, 06:37:09 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/zagreb/ministarstvo-ponistilo-rjesenje-gradnji-trznice-v-gorici-clanak-487074

Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja poništilo je rješenje o građenju na Tržnom centru u Velikoj Gorici, a koje su izdali Grad Velika Gorica, Upravni odjel za prostorno uređenje i graditeljstvo.

O poništenju je izvijestila Vesna Škare Ožbolt, šefica Gradskog vijeća.

Napominje da je tom odlukom ispravljena pogreška koju je gradonačelnik napravio prema vlasnicima poslovnih prostora.

Preseljenje zelene tržnice na prostor malog parkirališta izazvalo je, naime, buru reakcija vlasnika malih poslovnih prostora koji su podnijeli i kaznenu prijavu protiv gradonačelnika Dražena Barišića, Damira Mikića, stečajnog upravitelja tvrtke VELKOM d.o.o., poduzetnika Željka Žužića i Zdenke Cvahte, pročelnice Upravnog odjela za prostorno planiranje i graditeljstvo Velike Gorice jer je rješenje o rekonstrukciji tržnice izdano prije nego što su riješeni odnosi suvlasnika.

Začuđuje činjenica da gradonačelnik šuti o ovome poništenom rješenju i o tome ne obavještava javnost, a posebno ne prodavače na zelenoj tržnici koji se već nekoliko mjeseci smrzavaju prodajući na otvorenom prostoru, kazala je Škare Ožbolt dodajući da se nada kako će gradonačelnik Barišić čim prije primijeniti zaključke Gradskog vijeća o rješenju situacije na Tržnom centru.

Krešo Hubak, predsjednik kluba vijećnika vladajuće koalicije, istaknuo je da je na ovaj način, pogrešnom odlukom gradonačelnika, otvoren prostor svim akterima Tržnog centra tražiti naknadu štete od Grada, jer su u ovih nekoliko mjeseci od izdavanja nezakonitog rješenja pretrpjeli štetu u poslovanju. Štetu trpe ne samo obrtnici i vlasnici poslovnih prostora nego i prodavači na zelenoj tržnici, a time i svi građani u Velikoj Gorici, smatra.