Autor Tema: Kako radi aktualna vlada  (Posjeta: 285382 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #15 : Siječanj 28, 2012, 02:50:01 poslijepodne »
Smijenjeni pomoćnik ministra pomorstva, prometa i infrastrukture Vladimir Ferdelji, izjavio je da neće uzeti šest plaća na koje ima pravo kao bivši državni dužnosnik
- Neću primiti te plaće. Ako ne radite, ne možete biti plaćeni za to, izjavio je nesuđeni Vladin dužnosnik za Radio 101 .
Inače, smjena uspješnog poduzetnika Vladimira Ferdeljija s mjesta pomoćnika ministra prometa i infrastrukture nije dobro odjeknula u javnosti, kod kritičara implicira da premijerovi suradnici mogu biti poltroni bez stava.


Malo nediscipliniran

No, zbog izjava tjedniku Globus, u kojem je Ferdelji zamjerio Vladi sporost, kritizirao povećanje PDV-a i nesmanjivanje državne uprave, sada je žao i njemu samom.


– Možda jesam malo nediscipliniran, moglo se to drukčije. Ništa mu ne zamjeram, sustav je takav, a ja dolazim iz miljea s drukčijim postulatima. Smatram da je reakcija malo preozbiljna. Mislio sam zdušno pomoći, u programskom segmentu se slažemo, a problem su brzina i intenzitet provođenja mjera. No ja sam iz poslovnog svijeta i nemam tu političku osjetljivost, a stanje u državi je teže nego se prikazuje – kazao je Ferdelj.


Na pitanje što bi napravio da njega nije poslušao podređeni mu zaposlenik retorički je odgovorio "mislite da se meni to nije dogodilo" te komentirao da i njegovi i Milanovićevi potezi najbolje govore o njima. Iako su različita mišljenja dobrodošla u unutar stranačkim izborima i napredovanju stranke i stranačkih programa, unutar vladajuće administracije takvi su potezi nedopustivi, smatra politički analitičar Davor Gjenero.

Ne može diktirati

Ne sviđa mu se, dodaje, jedino način na koji je to Milanović napravio, jer je izborom riječi pokušao umanjiti Feredeljijevu važnost.


– Ferdelji jest u pravu, ali kao dužnosnik koji je dio Vlade ne može je kritizirati. I ne može, kao pomoćnik ministra za promet, govoriti o fiskalnoj i monetarnoj politici. To je mogao kao predsjednik CROME – kaže Gjenero. Siguran je da je Ferdelji svojim istupom želio testirati granicu do koje može samostalno djelovati. Da mu je Milanović popustio prvi put, kaže, otvorio bi si manevarski prostor da ponovi istu stvar.

– Ferdelji je dio administracije, ali nije u poziciji diktirati tempo. U Račanovoj su se vladi javno svađali, a to premijer ne smije dopustiti – kaže Gjenero, pozivajući se na izborne rezultate koje stranci i premijeru daju za pravo da vode politiku koju imaju. Druga su stvar različita mišljenja unutar stranke, no tamo se zna, koliko god demokratski bila organizirana, tko donosi koju odluku.

– Ako stranka ima program i pobijedi na izborima, njega se i članovi i ostali koji su dio tima moraju držati. No to ne znači da izvan toga član ne može iznijeti mišljenje. Poput Kalmete, koji je podržao smanjenje zastupničkih mirovina. Kod nas su još tragovi jednopartijskog sistema pa se takve stvari tumače kao raskol – kaže analitičar Gjenero.

Postupak je razumljiv, ali to ne sprječava da bude i kritika


Smjenu poduzetnika Vladimira Ferdeljija s mjesta pomoćnika ministra na novinarsko je pitanje u jučerašnjem posjetu Zadru komentirao i predsjednik Ivo Josipović. Ima razumijevanja i za premijera i za Ferdeljija.

– Priznat ćete da je neobično igrati u jednoj ekipi, a loptu pucati prema svom golu. Prema tome, Vladin je postupak razumljiv, ali to, naravno, ne sprječava nikoga da bude kritičan – kazao je predsjednik Josipović.

http://www.vecernji.hr/vijesti/ferdelji-zali-zbog-rijeci-a-proracunsku-placu-nece-uzeti-clanak-370919
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako dribla aktualna vlada
« Odgovori #16 : Siječanj 29, 2012, 08:55:36 poslijepodne »
SDP diže ustavnu tužbu protiv Vlade: Ukinite zajedno obje stope
19.4.2010
...SDP-ovac smatra kako Vlada nije dala niti jedan argument zašto bi ova kategorija građana trebala nastaviti plaćati harač. Linić tvrdi kako se druge europske države za izlazak iz krize bore uvođenjem poreza na kapital ili dividende, a kod nas država trenira strogoću na radnicima.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/sdp-dize-ustavnu-tuzbu-protiv-vlade-ukinite-zajedno-obje-stope-haraca/486898.aspx


SDP: HDZ-ova porezna politika u prilog bogatašima, siromasima opet ništa
13.3.2006
..."HDZ-ova Vlada ima nisku stopu gospodarskog razvoja, nemaju strategiju te govore o smanjenju duga, što je predizborni blef. Povećane su trošarine, paraporezi, administrativne takse u zdravstvu, ukinute su olakšice. Jednom riječju pogoduje se onima koji imaju više. Zna se tko ima prihode od kapitala, a to nisu radnici." - kazala je SDP-ova saborska zastupnica Dragica Zgrabec.
..."U dvije i pol godine HDZ-ove politike građani se osjećaju siromašnije, padaju imovine. Upravo porez utječe na to da građani dobivaju manje." - dodao je Linić.
..."Porezi, ako se i mijenjaju, trebaju se mijenjati u korist građana i poduzetnika." - rekao je Linić.
 
Vlada se ulaskom u predizbornu godinu okreće bogatima, kojih je manje od ostalih. U SDP-u smatraju kako je to odgovor izvršne vlasti na pritiske izvana.
 
"Mi ćemo pred izbore predložiti poreze, ali ne nauštrb pravednosti sustava. Inzistirat ćemo na pravednom rasporedu poreznih tereta te predložiti nove porezne zahvate i poreze. Sustav s više stopa diferencira siromašne i bogate." - dodao je Crkvenac.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/sdp-hdzova-porezna-politika-u-prilog-bogatasima-siromasima-opet-nista/310682.aspx


Linić predlaže gospodarstvenicima da zbog plina tuže Hrvatsku
15.1.2009
LJUTI kritičar vladinih energetskih poteza, SDP-ovac Slavko Linić, danas je predložio gospodarstvenicima kojima je plinska kriza zaustavila posao, da tuže Hrvatsku zbog štete nastale "plinskim" ratom Rusije i Ukrajine.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/linic-predlaze-gospodarstvenicima-da-zbog-plina-tuze-hrvatsku/417333.aspx

Ja bi ju tužil radi cene goriva i radi mogučega rata SADa i Irana.

'Hm, možete pojasniti?'
Srbi kupili svoj Telekom, naš premijer u čudu!
Telekom Srbije vraćen je u stopostotno državno vlasništvo! Petnaest godina nakon početka privatizacije, Srbija se zahvalila vlasnicima iz Grčke i Italije i ponovno uzela uzde u ruke nad jednim od najprofitabilnijih poduzeća i industrija. Zoranu Milanoviću to je vrlo neobično.
http://danas.net.hr/balkan/page/2012/01/26/0341006.html
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #17 : Veljača 03, 2012, 05:04:10 poslijepodne »
Nova Vlada, stare priče... Linić kaže: kreći otkazi u javnom sektoru, Milanović kaže: nema otkaza; Mrsić kaže: uvodi se porez na inozemne mirovine; Milanović kaže: ne!; Ostojić kaže: bit će niži PDV na turizam- 10%, Vlada kaže: novi PDV 25%; Komadina kaže: Ferdeljiju žuti karton, Milanović reče: Ferdelji u aut; Čačić kaže : Ferenčak u nazorni odbor Janafa, Milanović kaže: Ferenčak podnosi ostavku.. itd...

Što je od toga bilo sadržano u Planu 21 kukuriku koalicije!!?? Vlada nam stvarno djeluje sinkronizirano!!!???

Sramota i za njih i za one koji su glasali za njih...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #18 : Veljača 03, 2012, 05:10:23 poslijepodne »
Vlada nam stvarno djeluje sinkronizirano!!!???

Sramota i za njih i za one koji su glasali za njih...

Ne, ona se tek sinkronizira, pa kaj bi ti htio, tek je mjesec dana kako se Vlada uopće konstituirala.
Evo ja se sav crvenim....:)))) ;D

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #19 : Veljača 03, 2012, 07:55:32 poslijepodne »
Na taj način zna svaka budala vladati... ljudi su dali povjerenje onima koji su rekli da znaju, a ispada da nemaju pojma ni o stanju, a kamoli da znaju rješenje.

BTW, ovdje govorimo o neusklađenosti i očitom prepucavanju nekih drugih stvari koje nemaju veze sa sinkronizacijom, ali imaju sa međosobnim priznavanjem kako platforma, plan ili nešto deseto u njihovom radu i nastupu ne postoji.

A ti možeš i dalje tražiti isprike, jer u tome će ti ionako proteći cijeli mandat sadašnjih "stručnjaka", kao i njihove "sinkronizacije"... i 2000.-e su potrošili mandat, novce i živce na istu stvar, a ni sada - iako su neki igrači promijenjeni - ne smrdi da im je scenariju imalo drugačiji. Jer neznanje, nesposobnost i nehrvatstvo ne mogu se kompenzirati ničim.
« Zadnja izmjena: Veljača 03, 2012, 07:58:10 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #20 : Veljača 03, 2012, 08:02:03 poslijepodne »

A ti možeš i dalje tražiti isprike, jer u tome će ti ionako proteći cijeli mandat sadašnjih "stručnjaka".

Ja ne tražim isprike, no ako si mogao predhdnima davati 16 godina vremena (jer nisi bio tako žestok prema njima), ovima bi mogao dati bar 16 mjeseci vremena da vidimo rezultate. Onda bi te shvatio kao korektnog i nepristranog. Ovako...hm u kontinuitetu pljuvačka a ljudi nisu počeli čestito ni raditi, tek se raspoređuju, snimaju stanje, nakon čega treba nalaziti i ustrojavati najbolja rješenja. Jer dragi moj u svemu prvo treba snimiti, vidjeti stanje pa tek onda optimirati procese i ubacivati nova rješenja, ne ide to iz Aviona, možda kod tebe?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #21 : Veljača 07, 2012, 03:53:54 poslijepodne »
http://www.nacional.hr/clanak/124438/ujed-predsjednika

Sitna boranija - Ujed predsjednika

U gadnoj pogubljenosti Josipoviću je ured bivšeg predsjednika kriv što narod gladuje. Besramno, kao i ucjena Vesne Pusić da umirovljenici neće dobiti svoju mjesečnu milostinju ako ne glasaju za EU.


U murphologiji postoji Finagleov četvrti zakon koji kaže: "Kada se jednom posao pokvari, svako nastojanje da to popraviš samo će pogoršati stvari". Za predsjednika Ivu Josipovića kažu da je vrstan pravnik, ali očito nije proučavao Murphyjeve zakone koji bi mu zorno pokazali kako se zapleo u vlastitu nevjerodostojnost kao pile u kučine. Za nekoliko tisuća kuna manje koliko će jednom primati kao umirovljenik sam je sebi nesretno kompromitirao ionako klimav kredibilitet. Kada je (prekasno) uvidio da je "promašio ceo fudbal" s grebanjem da mu ostane povlaštena mirovina i pred građanima i pred Vladom, smislio je (nepoznato je li sam ili nakon dugotrajnog brainstorminga njegova impresivna trusta mozgova) spasonosni kalkulantski spin i odlučio sav gnjev javnosti preusmjeriti na onu niškorist od svog prethodnika Stjepana Mesića, koji se baškari po državnim vilama i vozika u skupoj limuzini s tjelohraniteljskim mrgama dok narod gladuje. Josipović je pravi gospodin od predsjednika, nema što. Otkako je krenula priča o ukidanju povlaštenih mirovina, njegovim blamažama kraja nema.

Ni glasa

Sabor je u ranu jesen 2004. godine jednoglasno donio Zakon o posebnim pravima predsjednika Republike Hrvatske po prestanku obnašanja dužnosti. Za taj je Zakon glasao i Josipovićev SDP-a, od Josipovića tada glasa protiv toga nije bilo čuti. Kao što ga je uglavnom bilo rijetko i vidjeti, a još manje čuti u Saboru, ali to je neka druga priča. Sada se svom žestinom obrušio na korisnika tog Zakona. Slično nešto poput glasanja protiv arbitražnog sporazuma u Saboru u jeku svoje predsjedničke kampanje kako bi se dodvorio biračima, iako se bez njega nisu mogli deblokirati pregovori. Kada je, pak, zasjeo na Pantovčak, svijet nije vidio zagriženijeg eurofila, koji je srčano sudjelovao u agresivnoj, nasilničkoj kampanji za referendum da bi se, čim je vidio odaziv na referendum, odmah proglasio ipak samo eurorealistom. Naime, trebat će i glasove više od polovice onih birača koji nisu izašli na referendum. I tako je i u ovom slučaju naš predsjednik nastupio kao podvojena ličnost, jer u pravilu ono što je rekao ujutro, poslije podne puj-pik ne važi (ako nam se posreći pa uopće išta suvislo izgovori) - napada Mesića zbog Zakona koji je i osobno podržao. No, vrag je uvijek u detaljima, pa Josipoviću, koji se i inače bezobzirno odnosi prema novcu poreznih obveznika, nije zasmetalo što je Mesić u dvije godine za svoj rad potrošio 1,5 milijuna kuna, za to ga baš briga, nego zato što je rekao istinu o njemu. A za Josipovića bolna istina Mesićevim riječima glasi: "Predsjednik koji ima stav i koji se ne boji donositi odluke (često i nepopularne) nužno stječe i neprijatelje. Stoga je neizbježno da i nakon isteka mandata ima osiguranje - i opet manje zbog sebe, a više zbog države. Naravno, lakše je stjecati bodove na ljestvicama popularnosti nedorečenošću i izbjegavanjem zauzimanja jasnih pozicija, zbog čega neće biti ni neprijatelja. Samo, jesmo li željeli i trebamo li takvoga Predsjednika?".

Glad

U gadnoj pogubljenosti Josipoviću je ured bivšeg predsjednika kriv što narod gladuje. Besramno, kao i ucjena Vesne Pusić da umirovljenici neće dobiti svoju mjesečnu milostinju ako ne glasaju za EU. Ako će s nestankom ureda bivšeg predsjednika nestati i gladi u Hrvatskoj, prvi dižemo obje ruke za njegovo trenutačno ukidanje. No, ne bi li za iskorijenjivanje gladi u Hrvatskoj puno više učinka imala revizija ugovora države i Crkve kojoj porezni obveznici isplaćuju skoro 400 milijuna kuna godišnje, a Josipović ne da ni čuti za njihovu izmjenu. Lagodnije je pljuvati po Mesiću, nego se usuditi zatražiti razgovor s Bozanićem oko smanjenja proračunskih dotacija za Crkvu. Ako ljudi gladuju, zašto predstojnik njegova ureda ima plaću 20, a šefica kabineta 19 tisuća kuna, i zašto uopće ima i predstojnika ureda i šeficu kabineta, ako i premijer i šef Sabora imaju samo predstojnike ureda? Ako narod gladuje, zašto njegova pomoćnica za društvene djelatnosti - čiji se posao svodi na nabavku pozivnica za kazalište, kino, galerije, muzeje, koncerte, sportska događanja i ine fešte od kojih malo koju promaši - ima zamjenicu i još dvije pomoćnice? Ako narod skapava, zašto predsjednik ima i savjetnicu i povjerenika za vjerske zajednice? Istina, ti se dužnosnici izjašnjavaju kao volonteri, ali to ih nije omelo da iz proračuna uzimaju naknadu. Ako je narod na izdisaju, zašto mijenja Uredbu o svom Uredu kako bi svojim frustriranim zaposlenicima mogao podignuti plaću? Ako je narod na umoru, zašto predsjednik svako malo organizira pretenciozne tulume po muzejima i koncertnim dvoranama, od kojih je zadnji u Lisinskom za 1200 ljudi? Legitimno ćemo se, kao i Josipović o Mesićevom skandaloznim troškovima zbog kojih će država bankrotirati, upitati imaju li troškovi Pantovčaka opravdanje u funkcionalnosti? Naravno, nije riječ o gladnom narodu, do kojega je Josipoviću kao do lanjskog snijega, nego o njegovim dvostrukim kriterijima - jedan važi za njega i njegovu bratiju, a drugi za sve koji ne misle da je genijalni državnik nego sitni politikant i koje je sklon strpati u paraobavještajno podzemlje koje radi protiv njega.

Važna figura

Ima jedva četiri mjeseca kako je Josipović u tjedniku Forum govoreći o uredu bivšeg predsjednika poručio kako je "svakako šteta ne iskoristiti iskustvo i ugled bivšeg predsjednika. Naravno, pri tome on ne vodi svoju politiku već isključivo pomaže državnoj". A za Mesića kao bivšeg predsjednika je kazao: "Mislim da je imao nekoliko dobrih poteza, a neki, recimo oko Libije, i nisu bili najsretniji. Uostalom, naši stavovi pa i naše politike se u nekim stvarima bitno razlikuju. No, sasvim sam siguran da ga i Vlada i ja možemo bolje iskoristiti. Od njega se može dosta tražiti, ima veliki ugled u nekim krugovima, a osobno ga doista cijenim. On je sigurno važna figura naše politike ovih dvadeset godina". Sada mu ipak žestoko nabija Gadafija na nos, tvrdeći kako to nije bilo u interesu Hrvatske. A njegova sućut Kim Jong-unu povom smrti njegova oca najvećeg svjetskog diktatora Kim Jong-ila, koju je skrivao od domaće javnosti, Hrvatskoj je neviđeno podignula ugled diljem svijeta, i bilo je od vitalne važnosti naći se u sramotnom društvu još samo pet demokratskih zemalja koje su se kompromitirale na isti način? Objašnjenje s Pantovčaka: sa Sjevernom Korejom imamo diplomatske odnose. Imamo i s Libijom. Barem ga je o tome mogao obavijestiti neki od njegovih masno plaćenih savjetnika.

Izaslanik

Koliko ga je dotukla Mesićeva istina govore i njegovi navodi da su Mesićeve aktivnosti od odlaska s Pantovčaka privatna stvar. Pa ako je Mesić privatna osoba koja uzurpira javni novac, što ga onda Josipović šalje kao svog izaslanika, primjerice, na Osječki proljetni sajam, na skup Rotary kluba, na Forum udruge antifašista, partizana i povijesnih instituta jadransko-jonskih gradova, na susret s gradišćanskim Hrvatima u Beču i razna druga događanja na kojima ga je ovlastio da nastupa i u njegovo ime? Ili će Josipovića ubuduće tako predstavljati i druge privatne osobe, recimo, njegovi stričevi, tetke, kumovi, susjedi...?

Ovdje ćemo zanemariti da je Mesić u predsjedničkoj kampanji otvoreno radio protiv Bandića, a za Josipovića, no, sasvim je sigurno da mu se po glavi sada mota ona Sanaderova o Jadranki Kosor - "svatko se može prevariti i pogriješiti, pa i ja". Najveći poraz je u tome što Josipović još nije otkrio kako veličina državnika nije u debljini novčanika. Kako se čini, ni neće. Ali, rekao bi narod - za kojeg Josipović ulaže nadljudske napore da više ne gladuje - sam pao, sam se ubio.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #22 : Veljača 07, 2012, 04:08:04 poslijepodne »
Kaj nije ovo tema o Vladi?
A da si otvoriš jednu temu o predsjedniku?
Možeš i o tajnici ureda predsjednika, što se mene tiče, tak da imaš što više pisati i linkati.
Naravno i ustvrditi kako su svih 85% građana RH koji podržavaju predsjednika RH izdajnici.
No nemoraš mi uopće osobno replicirati, jer u ovom pitanju je nevažno, jel ga podržavam ili ne.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #23 : Veljača 07, 2012, 05:32:59 poslijepodne »
U gadnoj pogubljenosti Josipoviću je ured bivšeg predsjednika kriv što narod gladuje.

Evo, već sa prvom prvcatom rečenicom taj članak se već diskvalificiral da ga uopće dalje ne čitam. I hvala piscu za to, ušparal mi je par minuta mog dragocjenog životnog vijeka.

Ne znam koji pisac mora imati kvocjent inteligencija da napiše ovakvu idiotariju. Ili je to namjerno tak napisano, s namjerom da huška narod protiv predsjednika? Prije da je to, jer baš tak retardiran nemre biti jedan novinar.

Znači huška narod protiv našeg predsjednika. Našeg predsjednika kojeg je hrvatski narod direktno biral, a ne političari. To je izgleda neko koji time pokušava uvesti nestabilnost u Hrvatsku. I ko je sad ovdje protiv Hrvatske?

Ovak ili onak, s druge strane - ne znam koji razlog more imat neki donekle inteligentan čovjek pa da stavi ovakvu debilnost ovdje na forum?  ???

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #24 : Veljača 07, 2012, 06:04:48 poslijepodne »
Kaj nije ovo tema o Vladi?

Ajde ne seri više.

Predsjednik je produžena ruka te Vlade, proizašao iz iste stranačke štale (ili kokošinjca), i koji provodi i utjeruje sa Vladom i njezinim političkim prvacima dogovorene ciljeve i metode. I pritom ne mislim ustavom utvrđene odnose, nego sasvim istostranačko-privatne interesne ciljeve.

Njegovi pokušaji distanciranja od usta Milanovića su groteskni i patetični, to je takvo plitko glumatanje da je degutantno za gledati i slušati.

Da ne velim da tvoja lupetanja o postotcima samo govore ono kaj je svakome jasno - nemaš pojma ni o tome kaj govoriš, niti si iste stvari o kojima bi ti na velika usta "malo razgovarao" znaš uopće protumačiti. Navikao si, kao i tvoji politički komunistički učitelji, voditi monologe, jer za razgovor nemaš mozga, a ni inteligencije, ni kulture, ni sposobnosti shvaćanja onoga što je izrečeno..

 
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #25 : Veljača 07, 2012, 06:10:49 poslijepodne »
Evo, već sa prvom prvcatom rečenicom taj članak se već diskvalificiral da ga uopće dalje ne čitam.

Bolje da si pročitao članak - znao bi i zašto je tako napisao, jer ovo je metafora. Zato sam sebe diskvalificiraš kao iole relevantnog, poželjnog i kvalitetnog sugovornika.

Pametni ljudi slušaju i čitaju - budale znaju unaprijed sve. Pametni su knjige pisali - budale su ih spaljivale. Ti si pravi primjer primitivizma ovog naroda - svi znaju sve, a pola njih nema ni osnovnu školu. Ali svi su najpametniji na svijetu - iako, da su pametni, prvo bi imali školu. A ti bi prvo pročitao to što piše prije negoli to ideš komentirati, ili u tvojem stilu - pljuvati. Srami se. Po čemu je tvoje vrijeme dragocjeno - ako ne čitaš?

No ti ionako, kao moderator, ne čitaš ništa osim valjda svojih vlastitih laprdanja, zar ne?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #26 : Veljača 07, 2012, 06:50:00 poslijepodne »
Bolje da si pročitao članak - znao bi i zašto je tako napisao, jer ovo je metafora. Zato sam sebe diskvalificiraš kao iole relevantnog, poželjnog i kvalitetnog sugovornika.
Evo, sad jes, ali to ništa nije promijenilo, dapače, samo je potvrdilo moju slutnju. Novinar to nije napisao u metafori nego preokreće i ismijava izjave predsjednika.
Citat:
Ti si pravi primjer primitivizma ovog naroda - svi znaju sve, a pola njih nema ni osnovnu školu.
Hvala, baš je užitak komunicirati s tobom na tom nivou. Potvrđuješ eto skoro na svakom koraku sve predasude koje čovjek može imati prema tebi. Kaj ti to treba?
Citat:
Po čemu je tvoje vrijeme dragocjeno - ako ne čitaš?
Dragocjeno je, samim time jer je ograničeno. A čitajući takve nebuloze samo trošim vrijeme i nemam niš od toga. Da sam bar igral neke igrice, malo bi se opustil, ovak si samo tlak dižem. Ne znam zakaj to još delam. Možda sam altruist? Možda budala? A možda to i nije baš tak različito?
Citat:
No ti ionako, kao moderator, ne čitaš ništa osim valjda svojih vlastitih laprdanja, zar ne?
Na žalost čitam i tvoja laprdanja u nadi da češ napokon iskočiti iz te tvoje rupe jada i mržnje, i vratiti se u formu i na razinu kvalitete koju si nekada, evo priznajem, imao. Danas sa tim tvojim neprestanim vrijeđanjem i omalovažavanjem moral bum si razmisliti dal da čitam to kaj nadrobiš ili ne.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #27 : Veljača 09, 2012, 01:26:10 poslijepodne »
Velika svađa na Vladi: Frcale iskre između Mirele Holy i Čačića, ali i Pusić i Čačića



http://www.jutarnji.hr/prvi-sukob-u-novoj-vladi--zoran-milanovic-ukorio-mirela-holy--a-onda-se-ispricavao-vesna-pusic/1005604/

Vesna Pusić brani EU...STRAŠNO!!!!!!!!!!!
« Zadnja izmjena: Veljača 09, 2012, 01:28:41 poslijepodne Muha »

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #28 : Veljača 09, 2012, 06:20:43 poslijepodne »
Pa kaj ima loše u tome? Znamo što nam je donosila i donijela HDZ-ova idila.
Dok se oni ne slažu ili bore, može nešto i za nas građane dobro proizaći, konačno.

Nekima očito nedostaje adezejska idila, dok su milijarde nestajale! 8)

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #29 : Veljača 09, 2012, 06:46:19 poslijepodne »
Pa kaj ima loše u tome? Znamo što nam je donosila i donijela HDZ-ova idila.
Dok se oni ne slažu ili bore, može nešto i za nas građane dobro proizaći, konačno.

Nekima očito nedostaje adezejska idila, dok su milijarde nestajale! 8)

Slažem se. Pustimo ih nek delaju, čini mi se da to ide u dobrom smjeru.