Autor Tema: Novi ravnatel/ica POU  (Posjeta: 189526 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #255 : Lipanj 22, 2011, 02:10:28 prijepodne »

(1)
Na koncu (zebrana) beba iliti lutka:

Barbie - lutka na koncu
Babari(šić Grđan Odrčić) na čelu POV-a



Negda: sv. Barbara kak zaštitnica rudarov v podzemlju
Des: političko nadzemlje (etičko podzemlje) kak zaštitnik Barbare


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Reporter br.300
grad velika gorica / Gradsko vijeće

(Horinina) Trgovačka društva(nca) posvađala vijećnike

Najveću buru izazvala je rasprava o stanjima trgovačkih društava u vlasništvu Grada, te imenovanje HDZ-ove vijećnice Barbare Grđan Odrčić za ravnateljicu Pučkog učilišta


Piše: Ana Mirenić

Iza pola noći na red je došlo i imenovanje nove ravnateljice Pučkog učilišta. Ime Barbare Grđan Odrčić već se dugo spominje, vijećnici desne koalicije to su sada i potvrdili. Oporba je napustila vijećnicu kako ne bi bila ni nazočna potvrđivanju nove ravnateljice.

- To je jedan od najvećih skandala u kulturnoj povijesti Grada da ravnateljica postane osoba koja nema nikakve predispozicije ni stručne reference za obavljanje tako važnih poslova. Njezin program je na šest i pol stranica. U tom se programu ne spominju najvažniji kulturni programi ni manifestacije koje Učilište radi ili bi trebalo pokrenuti. Nevjerojatno je da je Upravno vijeće Učilišta imalo snage stati iza jednog takvog programa - ispričao je Beus Richembergh..

Sličnog je mišljenja i predsjednica goričkog SDP-a Vesna Fabijančić Križanić, koja kaže kako potezi HDZ-a nikada ne iznenade do kraja.
- Jasno je da se instalira osoba koja će izvršavati zamisli vladajuće koalicije. Iako sam zagovornica mladih i ambicioznih ljudi, ali sve ima svoje granice, pa i ta ambicioznost. Ovo nije ništa osobno, već isključivo objektivno razmišljanje. Učilište je jedan veliki kolektiv koji na čelu treba osobu koja ima barem nekog iskustva u kulturi. Sada dolazi osoba koja ima četiri godine ukupnog staža, dvije godine u računovodstvu i toliko u odjelu za etiku. To nisu reference za nekoga tko mora odraditi ovakav posao. To je eklatantan primjer političke korupcije. Jer, netko tko drži predavanja o korupciji, a sebe stavlja u poziciju političke korupcije, mislim da apsolutno ne zaslužuje komentar-riječi su Fabijančić Križanić.

Unatoč tome, nova ravnateljica Pučkog učilišta nema straha od novih izazova.
- Sigurno je da ću se najprije vrlo detaljno upoznati sa svime što je do sada napravljeno, od financijskih izvješća do detaljne papirologije. Moj je program priložen i svima vidljiv. Inače, svi dosadašnji programi ostaju i dalje isti, jedino bih stavila još malo naglasak na obrazovanje, da se ujednače kazališna i izdavačka djelatnost sa segmentom obrazovanja. Treba i dalje poticati i suradnju sa lokalnom zajednicom i Scenu Gorica još više približiti našim građanima. U svakom slučaju, ne bih bila tu da nemam hrabrosti i da ne znam što me čeka. Dakle, hrabrosti imam, odlučnosti imam i mislim da je to ono najbitnije- smatra nova ravnateljica Pučkog učilišta Barbara Grđan Odrčić.

Snježana Špehar: Barbara, sretno!

I tako, palica je predana. Nakon gotovo dvije godine imamo novog čelnog čovjeka naše najveće kulturne ustanove. A što o svemu kaže dosadašnja v.d ravnateljica Snježana Špehar?
- Jako sam ponosna na sve djelatnike u POU, jer bez njihova zalaganja ne bi bilo ni našeg
uspjeha. Zadovoljni smo jer smo unatoč recesiji ipak uspjeli realizirati zacrtane programe. Bilo mi je zadovoljstvo biti na čelu ovakve ustanove. Novoj ravnateljici želim da dâ što više vjetra ovom Učilištu, u smislu poleta, entuzijazma i želje za radom i uspjehom. Želim joj da
uspije u svom poslu - ovako se od funkcije v.d. ravnateljice Učilišta oprostila Snježana Špehar. Velikog srca i doista sa stilom.


Zvir
Rep.or.tur
http://www.rvg.hr/uploads/download/reporter/Reporter_300.pdf


Vide(l)o:
Citat:
Sanjalice- Lutka Na Koncu/Marioneta (Puppet On A String), 02:15
http://www.youtube.com/watch?v=qv_UzCIQi44
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #256 : Lipanj 22, 2011, 02:13:20 prijepodne »
(2)
Na koncu (zebrana) beba iliti lutka:

Barbie - lutka na koncu
Barbari(šić Grđan Odrčić) na čelu POV-a



Negda: sv. Barbara kak zaštitnica rudarov v podzemlju
Des: političko nadzemlje (etičko podzemlje) kak zaštitnik Barbare


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Reporter br.300
aktualno

Upravno vijeće Pučkog zlotvorenog učilišta odlučilo

Barbara Grđan Odrčić nova ravnateljica

Profesorica filozofije i religijske kulture ujedno je i gradska vijećnica na strani HDZ-a zbog čega mnogi sumnjaju u pošteni izbor nove ravnateljice

Od sva tri kandidata koje jeponudio treći krug natječaja za ravnatelja Pučkog učilišta, samo kandidatkinja Grđan Odrčić ima stranačko zaleđe, dok su preostalo dvoje nestranački kandidati


Piše: Ana Katulić


Treća - sreća. Nakon dva neuspjela pokušaja izbora i imenovanja novog ravnatelja Pučkog učilišta, nakon što je u listopadu 2010. to mjesto napustila glumica Senka Bulić, Upravno se vijeće tek sada, osam mjeseci kasnije, uspjelo složiti oko kandidata.
Nova ravnateljica je mlada profesorica filozofije i religijske kulture, Barbara Grđan Odrčić. -
Prosudili smo da će jedna mlađa osoba kao što je profesorica Odrčić odgovoriti izazovima vremena i potrebama Pučkog učilišta - komentirao je izbor predsjednik Upravnog vijeća Pučkog učilišta, Vlado Horina. Inače, Upravno vijeće Učilišta čini pet članova koji su odluku donijeli tajnim glasanjem, potvrdio je Horina. Uz njega, u Vijeću sjede Zdenko Ilečić (HDZ), Mario Bučar (HSP), te djelatnice POU-a Emica Ljubić i donedavna vd ravnateljice Snježana Špehar. Ravnateljicu Grđan Odrčić Gradsko je vijeće potvrdilo na svojoj posljednjoj sjednici u srijedu, pa tako možemo očekivati kako će i prije ljeta sjesti u
ravnateljsku fotelju.

Grđan bez komentara

S obzirom na kratko vrijeme između sjednice Vijeća (srijeda, 15.lipnja) i izlaska ovog broja Reportera, od Barbare Grđan Odrčić zatražili smo izjavu odmah nakon što je Upravno vijeće donijelo odluku. Međutim, ona nije bila spremna za komentare.

- Ne bih željela ništa komentirati dok sve ne bude službeno. Onda ću dati izjavu i komentirati izbor - rekla je u kratkom telefonskom razgovoru.

Preostalo dvoje kandidata, Romanu Rožić i Željka Stepanića, ovakav rasplet događanja nije previše iznenadio.

- Bilo je očekivano da će vladajuća stranka odabrati čovjeka iz svojih redova. Tako je u cijeloj Hrvatskoj, zašto bi Gorica bila iznimka? - komentirao je Željko Stepanić.

Naime, od troje kandidata Grđan Odrčić jedina ima političko zaleđe. Članica je HDZ-a i u ovom je sazivu članica Gradskog vijeća na strani koalicije desnice. Jesu li zaista prevagnuli njeno znanje, iskustvo i mladost, kao što kaže Horina, ili, ipak, stranačka iskaznica, teško je sa sigurnošću tvrditi. No, činjenica jest kako se i danima nakon provedenog natječaja već „znalo“ i u kuloarima pričalo kako je mjesto ravnatelja namijenjeno mladoj HDZ-ovki.

Kronologija izbora

Podsjetimo kako nije prva iz redova vladajuće koalicije koja se javila na natječaj. U prvom krugu, u listopadu 2010., to je bila HDZ-ova Dragica Kovčalija.
Ona je, procjenjuje se, zbog prevelikog pritiska javnosti i medija na nju, a odmah po razrješenju dužnosti Senke Bulić, povukla prijavu. - Važna nam je vizija kandidata o budućnosti Učilišta, njihova osobnost te radno iskustvo - izjavio je tada Horina. No, ni Senka Bulić, ravnatelj škole i diplomirani profesor Krešimir Matašin, pa ni HTV-ov novinar Dinko Kreštalica - koji su se u prvom krugu javili - nisu zadovoljili postavljene uvjete natječaja, a njihova vizija razvoja Pučkog učilišta očito nije naišla na odobravanje i pozitivne komentare kod Upravnog vijeća. Drugi krug natječaja, održan u veljači ove godine, ponudio je nove kandidate.
Senka Bulić više se nije javljala, a prijavu je ponovo predao Krešimir Matašin i novinarka Željana Ivanuš. Ni jedan kandidat ni ovoga puta nije dobio potrebnu natpolovičnu većinu glasova članova Upravnog vijeća.
- Nakon što je Kovčalija odustala, vladajuća garnitura dugo nije imala kandidata za ovu poziciju, zbog čega je i napravljen ovaj drugi, više provizorni krug.
Zapravo su čekali da HDZ odluči o svom kandidatu pa da ga onda postave. - kaže naš izvor koji je želio ostati anoniman. Tako se, čini se, klupko i rasplelo. Prijava HDZ-ove vijećnice, baš kao što se i predviđalo, rezultirala je njenim izborom. - Njima ne treba vizionar koji će usmjeriti Pučko učilište i dati mu novi vjetar u leđa. Treba im marioneta, netko tko će šutke provoditi njihovu politiku. Ona neće inzistirati na novim programima, jer tako i tako novaca nema, već samo dizati ruku po potrebi – prosuđuje naš izvor.

To nije mjesto gdje se početnici uče poslu

No, ono na što vladajući nisu računali jest to da će se u trećem krugu javiti novi, stranački neopterećeni kandidati, ali dovoljno hrabri da progovore o svojim sumnjama u pošteni izbor nove ravnateljice Učilišta. - Smatram da imam sve potrebne kvalifikacije za ovo radno mjesto, jedino mi nedostaje stranačka iskaznica i to je ono što je prevagnulo - kaže diplomirana redateljica Romana Rožić, te dodaje kako novoizabrana ravnateljica ne bi imala apsolutno nikakve šanse na natječaju da iza nje ne stoji stranka. - Pozivam je da sučelimo
programe koje smo kao kandidati morali predati Upravnom vijeću POU-a. Neka sve bude transparentno - rekla je Rožić koja nam je priložila program razvoja Pučkog učilišta, kojega je predstavila i Upravnom vijeću. Rožić elaborira razvoj Učilišta kroz nekoliko segmenata, od učilišne djelatnosti, Scene Gorica, preko Kluba 100, glazbene, izdavačke i galerijske djelatnosti, pa sve do kulturnog turizma. Ukoliko će biti interesa javnosti, program svih kandidata predstavit ćemo u narednim brojevima Reportera. Nitko ne proziva kandidatknju Odrčić, no, uz dužno poštovanje, Pučko učilište nije mjesto gdje se početnici uče poslu, objašnjava drugi kandidat Željko Stepanić. Njezin izbor, dodaje, samo potvrđuje tezu da za nestranačke ljude, ma kako kvalitetni bili, mjesta nema. Smatra kako ni moguće reakcije javnosti na izbor nove kandidatkinje neće pridonijeti tome da se bilo što promijeni, i to ne samo u Gorici. - Vidjeli ste kakvu je medijsku hajku izazvala smjena Senke Bulić koja je iza sebe imala svu kulturnu javnost. I što se dogodilo? Apsolutno ništa!
- kaže Stepanić. Inače diplomirani ekonomist po struci, Stepanić je tijekom ratnih godina bio i tajnik Matice hrvatske u Velikoj Gorici, a trenutno čeka obranu doktorata na Sveučilištu u Zadru na poslijediplomskom studiju „Povijesti hrvatskog pomorstva“. – Moramo misliti na budućnost Gorice i stvoriti bolje ozračje za razvoj kulture i obrazovanja. Postavljanje političkih kadrova na važne pozicije nikako ne jamči bolje funkcioniranje Grada - kaže. Kako će se dalje razvijati djelatnost Pučkog učilišta ostaje vidjeti narednih mjeseci.
Koliko će i hoće li Barbara Grđan Odrčić uopće uspjeti realizirati svoju viziju razvoja Pučkog učilišta?
Najvjerojatnije neće, bez obzira kakva ona bila. Jer, blagajna je za ovu godinu već odavno zatvorena.


Nastavek na sledečomu listu   
« Zadnja izmjena: Lipanj 22, 2011, 02:43:08 prijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #257 : Lipanj 22, 2011, 02:15:11 prijepodne »

Nastavek prethodnoga lista


Dipl. redateljica Romana Rožić

Komentar na odluku Upravnog vijeća POU-a

Mladi, stari i (ne)sposobni

Odluka je donesena legitimno i po zakonu, ali protiv savjesti i morala koje je i Papa istaknuo kao najvažnije. Najgore od svega jest to da to ignorira odabrana Barbara Grđan Odrčić, članica HDZ-a, koja je završila filozofski fakultet Družbe Isusove i bavi se pitanjima etičnosti


Otežano mi je komentirati postavljanje Barbare Grđan Odrčić za ravnateljicu POU-a jer meni, a i široj javnosti, nije poznat niti njezin rad niti program. No, sudeći po obrazloženju Upravnog vijeća POU-a, to nije bilo od presudne važnosti

Promovira moral, a ne drži ga se

Prevagnula je njezina mladost koja će ‘’znati odgovoriti izazovima vremena’’.
Postavlja se pitanje: bi li mladost prevladala i u slučaju da je kandidatkinja bila izneke oporbene stranke a ne vladajuće? Što bi prevagnulo da je HDZ poslao osobu od 50-tak godina , a SDP mladu od 30 godina? A gdje su u svemu tome brojni sposobni i školovani, isto tako mlađi ljudi koji nisu pripadnici niti jedne stranke? Područje savjesti, morala i etike nevidljivo je kao i ti mladi ljudi ( i stariji ) koji se, demotivirani stranački dirigiranim odlukama, nisu ni usudili javiti na ovaj natječaj.. U tom skrivenom prostoru, tom limbu u kojem se ti nevidljivi ljudi nalaze je i područje ETIKE i MORALA koje Barbara Grđan ignorira i čedno se drži zakona i procedure.
Je li savjesno prešućivati i ignorirati činjenicu da se iza zakonskog zastora punog rupa odvija prava realnost i istina koja govori kako gđa. Grđan ne bi imala skoro nikakve šanse na ovom natječaju da ju ne štiti stranka? A iza takvog ponašanja nema ničeg ni mladog ni svježeg, već je to prastara praksa napredovanja u karijeri po političkoj liniji. Mladost se odlikuje i buntovništvom i pomicanjem granica starije generacije. A odgovor na izazove vremena je demokratizacija hrvatskog društva i prekidanje uplitanja politike u sve i svašta.
Kako to može izvesti osoba koja se tako ‘’ziheraški’’ ponaša?

Biraju se „stranački podobni“

Kako nas u novo doba može uvesti članica političke stranke opterečene korupcijskim aferama? Ili barem ne poduzeti ‘’iznutra’’ konkretne korake protiv toga? (i ja sam slušala vjeronauk i naputak: ..’’ne griješi mišlju, djelom i PROPUSTOM ‘’).
Smije li vjernica pristati i na stranačku stegu bilo koje stranke? Pa i Bog je ljudima dao slobodnu volju (a svakom čovjeku po jednu glavu). Ništa se neće promijeniti u ovoj zemlji dok građani smatraju normalnim da stranka na vlasti ima svoje ljude na svim važnijim položajima. To je normalno za autokratske režime a ABNORMALNO za demokratsko društvo Baš je to najopasnija zona. Time se olakšava korupcija, zataškavanje i sve skrivene radnje koje su uzrokom svih problema ove države. Hrvatskoj budućnosti su potrebni hrabri, obrazovani ljudi svih generacija koji će imati kvalitete ZVIŽDAČA , a ne PODOBNIH. Možda će Barbara Grđan Odrčić biti izvrsna ravnateljica, možda griješim u svojim zaključcima jer oni proizlaze iz škrtih podataka i namjerne netransparentnosti javnih poslova grada Velike Gorice. U svakom slučaju, ovo je bio vrlo zanimljiv, začudno ‘’školski’’ primjer za razmišljanja i javne rasprave o odnosu politike i etike u Gorici i u Hrvatskoj.


                                                 dipl. redateljica Romana Rožić

Zvir:
Rep.or.tur
http://www.rvg.hr/uploads/download/reporter/Reporter_300.pdf
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #258 : Lipanj 22, 2011, 05:29:22 poslijepodne »
Citat:
Krivo gospon ili druže Muha (rem Serbe- zovski).
Romana se do letošnoga natecajna nigdar ne javlala na natečaj za ravnatelicu POV-a.

Naravno da nije al jel znaš zakaj?...jer je znala da ne bu prešla!..misliš li ti da bi?....Iskreno Romana je po meni bolja od Senke i Barbare zajedno no prljave političke igre nemoralnih političara onemogućuju takvima kakva je Romana da isplivaju na površinu...zapravo moj prijašnji post upućen Stjepanu vidim nije shvaćen jer mi se imputira nešto protiv čega sam...svojim osvrtom želio sam samo ukazati da se htjelo Romanu uposliti uposlili bi je...tko je gori?..HDZ-ovci koji su zaposlili svoju vjernu i radišnu članicu ili oporba koja je zaposlila svojevremeno Senku a sad kak ti brine o Romani...? ...toliko licimjerno, pokvareno i jadno da se onom tko to malo prati bljuje... 

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #259 : Lipanj 22, 2011, 08:25:12 poslijepodne »
Kaj god mi govorili o Šukeru i goričkom HDZ-u, oni se svojih ljudi nikad nisu odrekli. I nakon što su triput zaredom izgubili izbore, zaposlili su ih u javnim poduzećima i institucijama. A kak funkcionira gorička oporba? Podvali, uvali, izbaci, zagadi. I onda se čude kak im nitko više ne vjeruje...

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #260 : Lipanj 22, 2011, 09:19:04 poslijepodne »
Citat:
A kak funkcionira gorička oporba? Podvali, uvali, izbaci, zagadi. I onda se čude kak im nitko više ne vjeruje...

Zahvaljujem na dopuni....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #261 : Lipanj 22, 2011, 10:40:18 poslijepodne »
...tko je gori?..HDZ-ovci koji su zaposlili svoju vjernu i radišnu članicu ili oporba koja je zaposlila svojevremeno Senku a sad kak ti brine o Romani...? ...toliko licimjerno, pokvareno i jadno da se onom tko to malo prati bljuje... 

Ja sam za to da se u gradskim ustanovama i poduzećima imenuju stručni, a ne stranački ljudi jer od tog stranačenja nema nikakve koristi. I da se zapošljavaju ne temelju stručnih referenci i plana te da se posebno boduju oni koji imaju plan za višegodišnji razvoj ili rad tih ustanova i poduzeća. Ovo od izbora do izbora ili od prevrata do prevrata nema nikakvog smisla.

Licemjerno je ovo što ti radiš, odobravaš sve postupke ove vlasti, a pljuješ na sve što je napravila oporba.


Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #262 : Lipanj 23, 2011, 08:19:53 prijepodne »
Pa dobro Stef, daj promisli malo vise. Sto to radi HDZ i koalicija, a da prijasnja vlast, sada oporba nije radila. Zar ti ili ostali vidite bilo kakvu razliku? Jedina razlika sto ovi i rade nesto, proslima su samo puna usta poslova bila.

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #263 : Lipanj 23, 2011, 10:04:28 prijepodne »
Da, razlike su male...

Moji "problemi" u politici počeli su već na prvom ozbiljnom sastanku HSLS-a, čim sam ušao u stranku negdje u 2000. godini. Tadašnja predsjednica goričkog ogranka je najavila kako moramo imenovati svoje simpatizere u biračke odbore, jer ako to ne napravimo, onda će HDZ imenovati svoje simpatizere - a tad će izbori biti nepošteni.

Ja sam onda pitao da kak je moguće da je to što HDZ imenuje svoje simpatizere u tada izričito nestranačke biračke odbore LOŠA stvar, a kad mi imenujemo svoje onda je to DOBRA stvar. Isto tak sam pitao: ako je cijela oporba rogoborila protiv HDZ-a što je stavljao Tuđmana na čelo svih lista u državi - jer je to loša stvar - zašto onda oporba sada stavlja na čelo svojih lista Račana, Budišu, Čačića itd. Rekli su mi da postavljam bezvezna pitanja, i da ne razumijem politiku.

Točno - TAKVU politiku ne razumijem, i ne podupirem. Pa sam tako i izišao iz "tog i i takvog" HSLS-a kasnije kad se Budiša vratio i ušao u koaliciju s HDZ-om. Da sam htio ući u HDZ, onda bih ušao direktno - ne bi mi za to trebao Budiša...
« Zadnja izmjena: Lipanj 23, 2011, 10:07:54 prijepodne amarkulin »

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #264 : Lipanj 23, 2011, 04:07:52 poslijepodne »
Jednom prilikom ne tako davno sreo sam jednog svojeg poznanika koji je član SDP-a...upoznat sa njegovim problemom upitao sam ga onako direktno "kaj je Joža jesu li ti SDP-ovci pomogli da se zaposliš"?..to pitanje sam mu uputio znajući da je isti bio žrtva klasične Hrvatske priče točnije privatizacije tijekom koje je ostao bez posla..u tom smislu zainteresiralo me da li su mu SDP-ovci pomogli s obzirom da su im puna usta ispravljanja nepravdi i briga za malog čovjeka...he...odgovorio mi je sljedeće "ma steram ih u 100 pič.. mat...., dok im je trebalo ljepiti plakate i besplatno raditi reklame bil sam dobar a sad kad sam ih konkretno upital mogu li mi pomoći oko zaposlenja znaš kaj su mi rekli?...rekli su mi "NISMO MI CENTAR ZA ZAPOŠLJAVANJE"..he..znate li tko mu je tako odgovorio?...osoba koja je i sama bila podosta vremena bez posla, sad radi na Aerodromu a zaposlio ju osobno Milan Bandić..

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #265 : Lipanj 23, 2011, 04:41:26 poslijepodne »
Pa dobro Stef, daj promisli malo vise. Sto to radi HDZ i koalicija, a da prijasnja vlast, sada oporba nije radila. Zar ti ili ostali vidite bilo kakvu razliku? Jedina razlika sto ovi i rade nesto, proslima su samo puna usta poslova bila.

Nisam rekao da ne rade. To se najbolje vidi po zaposlenima u gradskoj upravi. Svaki put kad se promijeni vlast zapošljavaju se novi ljudi, a stari ostaju. Isto tako je i činjenica da HDZ više radi, ali isto tako i namire više podobnih poduzeća i stvaraju veću rupu u proračunu.

A kako se radi to je već druga priča. Npr. u Šiljakovini je asfaltirana cesta prema brijegu gdje određene osobe imaju trsje (http://go.hak.hr/805475345) umjesto da da je asfaltirana cesta koja spaja Šiljakovinu i Gudce (http://go.hak.hr/887905530) gdje je intenzivniji promet i koja ima veću važnost. Da se kojim slučajem pitalo ljude ili čak struku svi bi rekli da je važnije da se asfaltira ova druga dionica, ali važniji su interesi političara.

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #266 : Lipanj 23, 2011, 05:27:16 poslijepodne »
Ali zato bi SDP-HSS-HSLS-HNS formirali komisiju, koja bi do kraja mandata raspravljala koju dionicu treba asfaltirati.  :P

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #267 : Lipanj 23, 2011, 06:45:38 poslijepodne »
HSS si ugurao u spomenuto društvo, ali oni se više ne igraju skupa. :-)

Picula je bio u nekakvom 'žuri polako' načinu rada, probudio se tek pred izbore i jedino kaj je napravio su greške u koracima.

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #268 : Lipanj 23, 2011, 07:45:20 poslijepodne »
HSS je bil u tom društvu od samog početka, i to duge godine, i imaju jako puno putra na glavi (sjetimo se samo onih prebjega u Gradskom vijeću). Bili bi i sada da ih nisu HDZ-ovci preuzeli - počevši od državne razine, pa županijske, i onda naniže - tak da je HSS postal jednom od sekcija HDZ-a: Mladež HDZ-a, Sekcija žena, Sekcija seljaka...  ^-^
« Zadnja izmjena: Lipanj 23, 2011, 07:47:34 poslijepodne amarkulin »

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Novi ravnatel/ica POU
« Odgovori #269 : Lipanj 24, 2011, 09:29:34 prijepodne »
Picula je bio u nekakvom 'žuri polako' načinu rada, probudio se tek pred izbore i jedino kaj je napravio su greške u koracima.

Priznaješ da je Picula zahebo...da napravio je greške koje su SDP-e stajale vlasti a njega gradonačelničkog mjesta...kaj se poslje dogodilo?...je li tko odgovarao za izborni poraz i debakl=?...svaka odgovorna i ozbiljna stranka poslje izbora radi analizu temeljem koje se detektiraju oni koji su odgovorni za poraz i isti se snkcioniraju...kaj se dogodilo u SDP-u?..NIŠ...Piculi nije pala dlaka s glave..optužili i sankcinirali Rovišana koji je rekel istinu....jel to normalno?..