Autor Tema: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?  (Posjeta: 31620 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #30 : Lipanj 28, 2010, 12:05:06 poslijepodne »
I, kaj velite? Jel bude se ta zgrada rušila ili ne?

Hoću reći, jel se svaka tema mora pretvoriti u prepucavanje i dokazivanje ko je jači na riječima natipkanima u sigurnosti svog doma/posla? I onda me netko pita zakaj ne sudjelujem aktivno u radu Foruma?

Slažem se s kikijem, ako hoćete raspravljati o bosancima, o veličinama i o Hlebinama (uvijek kad se to spomene rasprava sigurno ide u off-topic) onda otvorite posebnu temu u birtiji. Zar je tako teško držati se teme? Malo ohladite, ne morate svakom loncu biti poklopac. Opomena svima koji su ovdje otišli u off-topic.


Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #31 : Lipanj 28, 2010, 01:05:59 poslijepodne »
I, kaj velite? Jel bude se ta zgrada rušila ili ne?

Ja bih se usudio tvrditi da se zgrada ne bu nikako rušila. Ako i bi, pitam se onda kolko bi se drugih građevina u Gorici trebalo rušiti? To ne bi nikome pasalo. Vjerujem da iza večine takvih divljih građevina postoji neki kum, neka osoba na "visini" koja bi mogla imati barem narušenu reputaciju i kojoj to ne bi pasalo. Kad bi se počelo rušat to bi se moglo srušiti baš ko kula od karata. Prvo bi se rušale građevine, a onda ljudi na pozicijama.

Bilo bi interesantno napraviti listu potencijalnih kandidata za rušenje. I to po različitim kategorijama:
  • 1. građevine bez građevinske dozvole
  • 2. građevine sa građevinskom dozvolom, ali izdanom pod upitnim okolnostima (nesređeno imovinsko pitanje, očito kršenje odredbi iz GUPa ili PPUGVGa u glavnom projektu, ...)
  • 3. građevine sa građevinskom dozvolom, ali koje nisu građene sukladno s glavnim projektom
  • 4. građevine za koje je već izdano rješenje o rušenju, ali još stoje

Vjerujem da takva lista objekata u Gorici ne bi bila baš tak mala. Mene bi interesirali postoci, znači kojih od tih nabrojanih ima najviše, kakav je omjer među njima?

Offline kiki

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 35
  • Karma: +0/-0
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #32 : Lipanj 28, 2010, 01:40:32 poslijepodne »
Ja znam jednu u smom centru koja bi mogla ići i pod 2. i pod 3. (a mogla bi se izmisliti i neka nova kategorija)

Kak god, smrdi do neba. Izgrađenost parcele je preko 100% - da, da, moguće je, jer je fiksna nadstrešnica na tom "ugostiteljsko-slastičarskom" objektu dobrano nad pješačkom stazom, a klima uređaji nad susjednim parcelama. Nema ni kolni ulaz ni parking nego je dostavni auto 24/7/365-366 sparkiran na istoj toj pješačkoj stazi tako da se majke sa kolicima moraju provlačiti uz njega.

I onda mi netko nek kaže da svatko može tako. E, pa ne može. Očito se neke ljude može kupiti sa par kuglica sladoleda.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #33 : Lipanj 28, 2010, 01:51:21 poslijepodne »
Ja znam jednu u smom centru koja bi mogla ići i pod 2. i pod 3. (a mogla bi se izmisliti i neka nova kategorija)

Kak god, smrdi do neba. Izgrađenost parcele je preko 100% - da, da, moguće je, jer je fiksna nadstrešnica na tom "ugostiteljsko-slastičarskom" objektu dobrano nad pješačkom stazom, a klima uređaji nad susjednim parcelama. Nema ni kolni ulaz ni parking nego je dostavni auto 24/7/365-366 sparkiran na istoj toj pješačkoj stazi tako da se majke sa kolicima moraju provlačiti uz njega.

I onda mi netko nek kaže da svatko može tako. E, pa ne može. Očito se neke ljude može kupiti sa par kuglica sladoleda.

Čini mi se da znam na koji misliš, čim si spomenul kugle sladoleda.
Očito faca ima neke veze, jer taj auto na pješačkom prečesto tam stoji da ga nijedan murjak ne bi primjetio.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #34 : Lipanj 28, 2010, 05:48:21 poslijepodne »
Jel ikad ikaj zrušeno prinami?
Kaj ni jeftineje začrleneti komad papera na GUPu?

Ajmo se mi vratiti na temu, čini mi se ipak puno smislenije, recite Vi nama a tko gradi tu zgradu tamo kod Grozda?
Tko je investitor? Mene bi zanimalo i za koliko brzo je dobio građevinsku dozvolu, naprimjer. Pucajte ali s pravim podacima. ;)

Se piše na lese/table/(reklame?)...Prepelaj se na kavu do Grozda i pogleč.