Autor Tema: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?  (Posjeta: 29739 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« : Lipanj 20, 2010, 05:46:15 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/zagreb/zgradi-koju-je-ulozeno-1-7-milijuna-eura-prijeti-rusenje-clanak-156482

- Ova zgrada se prislanja na moju kuću i obezvređuje je, zatvara vidik s moga balkona. Sada kada je za nju odbijena lokacijska dozvola, očekujem da se sruši, kaže optičar Stjepan Mikulin iz Kolodvorske 11. Rješenje o poništenju lokacijske dozvole Grada Velike Gorice izdalo je, nakon Mikulinovih žalbi, Ministarstvo graditeljstva 24. svibnja 2010.

Kupci stanova platili

Na parceli tik uz Mikulinovu, površine 1126 četvornih metara, tvrtka Ultimax sagradila je tijekom proteklih osam mjeseci poslovno-stambenu dvokatnicu sa 11 stanova, dva poslovna prostora i dvije garaže. Parcela je kupljena od tvrtke B.V. Invest d.o.o.

– Uložili smo u zgradu 1,700.000 eura. Svi stanovi su prodani, a od kupaca sam već dobio 400.000 eura – kaže vlasnik Ultimaxa Marijan Kulaš. Ne skriva ogorčenje zbog poništenja lokacijske dozvole, no smatra da za projekt nema opasnosti.

– Ksenija Vojvodić, načelnica iz Ministarstva graditeljstva, potvrdila mi je jučer da je moja građevinska dozvola, bez obzira na poništenje lokacijske dozvole, valjana.

Ja sam hrvatski branitelj s PTSP-om i ovo se događa jer sam Bosanac protiv kojeg su se urotili građevinski lobiji. Ovo je linč, ali ja se ne dam, idem do kraja – rekao nam je jučer Kulaš. Ističe da njegovu građevinsku dozvolu "nitko ne može oboriti osim suda". Mikulin smatra da je Kulaš iznimno moćan i utjecajan te da je projekt gradnje zgrade ostvario “nečasnim radnjama”.

– Samo, ovaj put sam došao do ljudi koji su previsoko da bi on mogao do njih – objašnjava Mikulin poništenje lokacijske dozvole.

Na rješenju o poništenju lokacijske dozvole načelnica Ksenija Vojvodić iz Ministarstva graditeljstva rekla je da parcela na kojoj je zgrada nema propisanu širinu od 25 m, nego 19, te da je nepropisno to što se naslanja na Mikulinovu kuću.

Čeka se Upravni sud

Tražeći detaljnija objašnjenja u Ministarstvu dobili smo odgovor da investitor ima potvrdu za glavni projekt te da pitamo Upravni odjel za graditeljstvo V. Gorice zašto su izdali lokacijsku dozvolu koja je poništena. Upravni odjel odbio je dati komentar dok slučaj ne riješi Upravni sud RH.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #1 : Lipanj 20, 2010, 06:14:52 poslijepodne »
Mene se sve iz ovoga čini da bi netko trebao i odgovarati za ovaj šlamperaj, ovo je šlamperaj i ništa drugo. Zašto?
Netko je izdao dozvole( lokacijsku i građevinsku), netko je morao i trebao  ili potpisati suglasnost ili reagirati u zakonskom roku na suglasnost u smislu da zapriječi projekt ako je za to bilo osnove, ne nego kada je sve prošlo proceduru, ukoliko je bila transparentna ili nije, neznam, se reagira kada je objekt gotov, useljiv i prodani stanovi.

Susjed reagira sada a ne kada su temelji bili postavljani za zgradu, čudno malo zar ne? Možda je bio na službenom putu pa nije vidio da se objekt gradi, a ovaj objekt se gradio sigurno  bar godinu dana, zar ne?

Koliko je meni poznato, onog trena kada se ovjeri pravovaljanost lokacijske dozvole, nema tog suda koji ju može poništiti u nekoj pravnoj državi, a jesmo li mi pravna država? To je važno pitanje.

Ovo je tipičan primjer hrvatskog šlamperaja kako u zakonodavnom, tako i u provedbenom dijelu, odnosima u društvu, revanšizmu, politikanstvu bez čistih i jasnih kriterija, jasnih pravila u ponašanju i vladanju na svim razinama društvenoekonomskog i političkog života. Neznam detalje i zašto je ovo sada postao slučaj ali smrdi mi lagano na hrpu prljavština u svim oblicima i do svih razina.
Bio bih sretan da živim u Hrvatskoj, jednoj nešto drugačijoj i uređenijoj, odgovornoj i samosvjesnoj a ne u ovakvoj punoj šlamperaja na svim razinama društva.

« Zadnja izmjena: Lipanj 20, 2010, 06:32:12 poslijepodne JosipJoža »

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #2 : Lipanj 20, 2010, 06:20:21 poslijepodne »
Komentari skoro da su zanimljiviji od samog teksta. Ja bih rekao da se tu radi o suprostavljenim stranama i igrama iza kulisa. Samo što naši novinari rijetko kada otkriju pravu priču.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #3 : Lipanj 20, 2010, 07:08:44 poslijepodne »
Nebi trebalo suditi bez nekih konkretnih dokaza zasto i kako je to napravljeno i zasto i kako to treba rusiti. Ali nebi se zacudio da je bosandjero olako shvatio izgradnju. idem ja piciti po zgradi, a poslje ko mi sto moze, kad ja napravim sve ce se srediti kao u 1001 prici o doseljenicima u Hrvatsku. I Bandic je tome dijelom kriv, legalizirao je cijeli Kozari bok, i ko zna sto jos... i to tako da su bosanci koji su tamo napravili kuce placali građevinske po oko 5000 DM (dali je kriv Bandic ili stranka koje je bio kandidat, pitanje je sada??). Pa si je i ovaj mislio, ma lako cemo... a i oni koji su kupili stanove od njega... hm.. odakle su kupci?? Kaj su mu to zemljaci, kupili na ljepu rijec kako ce on sve srediti. Pise mu tamo, vjerojatno kcerka, o tatinom postenju i kako se borio za hrvatsku... ja se sada pomalo i pitam, mozda su se samo Bosanci i dijaspora ostala borili za hrvatsku, mi ostali nismo... mi smo zaboravili da je bio rat, poceli smo dalje raditi i truditi se da zaradimo... oni se rata dobro sjecaju... ne bas rata, ali imaju boracke penzije, pa se moraju sjetiti.
A na kraju, mozda taj Mikulin i nije u pravu... ko ce ga znati, kaj se ima buniti kaj je neko dao lokacisku dozvolu za dvojni objekt i to koji se naslonio na njegovu kucu? Ili zakaj jednostavno ne presuti to, pa nek pusti ako je vec covjek napravio, nek prodaje i nek uziva u plodovima svoga rada. mozda mi za koji dan, meni ili Vama, isto tako neki nadobudni graditelj se probije na moj vrt za oko 1 metar, pa kaj cu se buniti, covjek mora raditi i biti poduzetan...

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #4 : Lipanj 20, 2010, 07:19:54 poslijepodne »
Koliko poznam priču,a poznam ju iz prve ruke ali strane gospodina Mikulina i njegove supruge znam da nisu dali nikakvu suglasnost ni blagoslov za gradnju i da su se žalili u Velikoj Gorici i kod gradonačelnika,svugdje redom su bili odbijeni i ismijani jer je dotični graditelj prijatelj sviti koja vedri i oblači u gradu i radi ,te pogoduje sve redom po stranačkoj liniji.Doživjeli su i izrugivanje i slične nepodopštine.Žalili su se na više instance koje su poništile dozvolu i ponovno se dokazalo kako se zakon ne poštuje u gradu Velikoj Gorici.Njihova borba tj.žalbe nisu od jučer nego traju već godinu dana.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #5 : Lipanj 20, 2010, 11:35:29 poslijepodne »

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #6 : Lipanj 20, 2010, 11:38:53 poslijepodne »
jel to ona zgrada  kuću dalje od  autoelektričara?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #7 : Lipanj 21, 2010, 11:25:18 prijepodne »
Komentari skoro da su zanimljiviji od samog teksta. Ja bih rekao da se tu radi o suprostavljenim stranama i igrama iza kulisa. Samo što naši novinari rijetko kada otkriju pravu priču.

Baš sam pročitao komentare i meni se također čini da tu ima više toga nego kaj se piše. Spominje se i Šuker, pa piše da nema dovoljno parkirnih mjesta, pa širina parcele, pa da ovaj drugi objekt čeka na rušenje, pa neki planirani put, pa jedni tvrde da su šteli s drugim razgovarat pa nije išlo, pa vidim na slici da je ta zgrada oko metar više naprijed od drugog objekta, pa naknadno poništenje jedne dozvole kaj je i po mojem suludo, itd., itd. Baš zanimljivo. Imam dojam da obadvojica nisu nevini.

Ja bi to uz pomoć neke nezavisne komisije iz drugog grada (države?) detaljno istražio i u slučaju da su obadvojica krivi, kaj ja pretpostavljam, obadvojici nabio neku kaznu tak da budu žalili kaj se nisu odma dogovorili i držali jezik za zubima. I to kaznu proporcionalnu vrijednosti vlastitog objekta, ali tak da se posle ne budu mogli kaj puno veseliti. Rušenjem se ne bu nikom niš pomoglo.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #8 : Lipanj 21, 2010, 02:10:10 poslijepodne »
U normalnoj državi stvar ne bi došla ni izbliza tako daleko, no kada već je, ne bi trebalo biti teško rasplesti slijed događanja...

Ima li gosp. Mikulin ovjerene predaje žalbi, prigovora, zapisnika itd sa urudžbene kancelarije? Ima?! Onda idemo samo posložiti sve kronološkim redom i utvrditi tko je toga trenutka bio nadležan za postupanje, za potpisivanje, za nadzor - i pozvati te iste osobe na odgovornost zbog propuštanja dužnih radnji koje su rezultirale štetom za državu i lokalnu zajednicu, uz terećenje istih za cjelokupan iznos šteta koje su pritom prouzročili. Tako se to radi u normalnim društvima, a oni neka se raskusravaju tko je kome što i zašto uzeo, dao, poklonio, obećao i sve ostalo... te stvari neka rješavaju privatnim tužbama, a Uskok neka pročešlja cjelokupan slijed i veze događanja i zalijepi se kao teret na cijelu priču sa postupcima koji su u njegovoj nadležnosti.

Da se tako radi, Hrvatska ne bi bila banana-država, jer bi postojala odgovornost, jer bi svi ti glavonje i povlašteni veliki mudonje i šefovi triput morali promisliti prije negoli bi olako njihova ruka mila tuđu, i obrnuto. Ovako su svi do sada postupci samo kap u moru smrdljive truleži, količinom dovoljno benigne da se sva ta žgadija još uvijek osjeća sasvim bezbrižno i sigurno, i da ne osjećaju strah od sankcioniranja nezakonitih radnji.

To je glavni cilj kojem Hrvatska mora stremiti, jer dok to ne postigne - badava su sve ostale stvari, dok pošten čovjek, ulagač i radnik ne bude zaštićen od nečijeg nerada i samovolje.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #9 : Lipanj 21, 2010, 05:57:35 poslijepodne »
Amen.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #10 : Lipanj 21, 2010, 06:41:39 poslijepodne »
Amen.

Kaj to slaganje sa gornjim odgovorom? Hm... da se i to vidi ako je:)

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #11 : Lipanj 21, 2010, 08:41:32 poslijepodne »
U normalnoj državi stvar ne bi došla ni izbliza tako daleko, no kada već je, ne bi trebalo biti teško rasplesti slijed događanja...

Tak i ja mislim jer za svaki korak mora postojati neki potpisani papir, a time i dokaz. Ali treba prije svega volje, a toga toj korumpiranoj stoki fali, jer su očigledno svi korumpirani. Drugačije si ja to nemrem objasniti.

Citat:
To je glavni cilj kojem Hrvatska mora stremiti, jer dok to ne postigne - badava su sve ostale stvari, dok pošten čovjek, ulagač i radnik ne bude zaštićen od nečijeg nerada i samovolje.

Potpisujem.

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #12 : Lipanj 22, 2010, 08:08:06 prijepodne »
odmah odite pogledati i zgradu na cosku preko puta crnog grozda....na parceli od 200 m2 napravi se zgrada, a parking mjesta i sve ostalo nije bitno. bas me zanima od kad su ti ljudi poceli dobivati dozvole za ovakve projekte.

amarkulin

  • Gost
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #13 : Lipanj 22, 2010, 11:04:00 prijepodne »

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zgradi u koju je uloženo 1,7 milijuna eura prijeti rušenje?
« Odgovori #14 : Lipanj 23, 2010, 01:21:51 prijepodne »
Je je svi ti bosanđerosi, su veči hrvati i branitelji nek mi koji smo tu rođeni, svi su si oni sredili penzije, rvi-e, ptspi-e u  HR , a aute registrirali u BiH, poreze plačaju BiH, busaju se u prsa kak vole HR, a pokrali su se kaj se dalo i sad tu pri nami očeju gospodariti.
Imal sem za čuti (ne znam jeli to istina ili ni) da je dotićni ptsp-ovec krivotvoril potpise ljudi koji nisu dali suglasnost.
Mislim da tu ima sega samo ne pravice i da bi to trebale ispitati nadležne službe ljepe naše i već jemput stati na kraj tem BiH-ovcima. >:(