Autor Tema: Aktualne vremenske prilike  (Posjeta: 146448 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #60 : Rujan 18, 2010, 04:03:37 poslijepodne »
Na taj u Kušancu, da! Nije povećana razina vode?

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #61 : Rujan 18, 2010, 04:37:43 poslijepodne »
... ne ... pustili su vodu u kanal ... do Brezovice se nemre preko Čeha, ali ovdje u Kušancu od vode ni traga ni glasa (barem je tak bilo prije 2 sata ....)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #62 : Rujan 18, 2010, 06:07:26 poslijepodne »
... sad sam čuo na vijestima da još nisu pustili vodu u kanal, ali Policija ne dopušta prolaz kroz kanal  prema Čehima ....
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #63 : Rujan 19, 2010, 05:25:20 poslijepodne »
... sad sam čuo na vijestima da još nisu pustili vodu u kanal, ali Policija ne dopušta prolaz kroz kanal  prema Čehima ....

Jel tko bil na kanalu?

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #64 : Rujan 19, 2010, 07:30:12 poslijepodne »
Javila mi prijateljica je voda u kanalu stigla do Okuja.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #65 : Rujan 19, 2010, 07:58:57 poslijepodne »


Moj muž je maloprije prošao preko nadvožnjaka uz Kušanec kod Žužića i veli da je voda već u kanalu i da je ima poprilično.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Navodno je kod Kušanca pušta kanal
« Odgovori #66 : Rujan 19, 2010, 09:46:05 poslijepodne »
Veronika kaže: Navodno je kod Kušanca pušta kanal :/ (http://twitter.com/Zvjeronika/status/24959886755)

To me isprva začudilo jer je nasip u dobrom stanju, a onda sam se sjetio da postoji ona građevina-bazen malo uzvodno od mosta u Kušancu, tamo su bušili kroz nasip za cijevi, možda nisu dobro sve sanirali

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #67 : Rujan 19, 2010, 10:00:21 poslijepodne »
Ne znam što je ono što se gradi u kanalu kod Kušanca, ali ove cijevi bi mogle biti krive ukoliko je došlo do proboja vode iz kanala.


amarkulin

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #68 : Rujan 20, 2010, 11:46:16 prijepodne »
>>> NOVO >>> 11:16 >>> Oko 10 sati zbog izlijevanja rijeke Save zatvorena je županijska cesta Sisak – Velika Gorica.

http://www.jutarnji.hr/foto-vise-od-300-objekta-poplavljeno--sava-zatvorila-dva-mosta/887951/

Offline cobra

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #69 : Rujan 20, 2010, 11:58:08 prijepodne »
Konačno se netko sjetio da ljudi koji žive južno od rasteretnog kanala Sava-Odra imaju nekakove potrebe; da recimo trebaju otiči na posao, djeca u škole i fakultete, netko doktoru ili doktor nekome, poneko u dučan itd.
Od kada je onemogučen prolaz kroz kanal, glavna prometnica je neodržavan put uz šumu koji završava kao usko grlo u "nečijem" dvorištu odnosno pokraj njega prije nego dođe do asfalta u Kušancu. Do danas ujutro to je bila blatno-šodrena rupa na rupi a onda je netko poslao građevinski stroj i kamion pa pokušao tu površinu uljuditi. Za to vrijeme je promet nesmetano tekao u oba smjera a vozači su ih nagradili usmeno, kako to već ide.
Zar se stvarno to nije moglo već ranije napraviti jer je situacija bila predvidljiva i vrapcima.
Eh, stvarno me zanima kada će se početi nečija odgovornost nagrađivati zakidanjem plače, pa ako i to nije dovoljno onda nekom drugom pozicijom a ako treba i radnim mjestom. Sva je sreća da čovjek to brzo zaboravi a i ovakove visoke vode su rijetke. Istih ćemo se prisjetiti tek kad se ponovi.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #70 : Rujan 20, 2010, 12:00:13 poslijepodne »
Klinci došli zbog toga ranije iz škole, valjda su na najavu zatvaranja mosta otpustili djecu iz škole u Vukovini, a bus je djecu razvezao po selima... vele da popodnevna smjena zato i neće ići u školu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #71 : Rujan 20, 2010, 12:40:58 poslijepodne »
Konačno se netko sjetio da ljudi koji žive južno od rasteretnog kanala Sava-Odra imaju nekakove potrebe; da recimo trebaju otiči na posao, djeca u škole i fakultete, netko doktoru ili doktor nekome, poneko u dučan itd.
Od kada je onemogučen prolaz kroz kanal, glavna prometnica je neodržavan put uz šumu koji završava kao usko grlo u "nečijem" dvorištu odnosno pokraj njega prije nego dođe do asfalta u Kušancu. Do danas ujutro to je bila blatno-šodrena rupa na rupi a onda je netko poslao građevinski stroj i kamion pa pokušao tu površinu uljuditi. Za to vrijeme je promet nesmetano tekao u oba smjera a vozači su ih nagradili usmeno, kako to već ide.
Zar se stvarno to nije moglo već ranije napraviti jer je situacija bila predvidljiva i vrapcima.
Eh, stvarno me zanima kada će se početi nečija odgovornost nagrađivati zakidanjem plače, pa ako i to nije dovoljno onda nekom drugom pozicijom a ako treba i radnim mjestom. Sva je sreća da čovjek to brzo zaboravi a i ovakove visoke vode su rijetke. Istih ćemo se prisjetiti tek kad se ponovi.


Hvala na ovom postu , iako ne može puno pomoći. Ne zato da ti ne govoriš dobro,već zato jer oni koji su za takova stanja odgovorni nikada... N i k a d a ne odgovaraju. A trebali bi.

Ovakovih stanja svjesni smo svi mi vatrogasci dobrovoljci, koji godinama sudjelujemo na ovakvim i slićnim intervencijama,ali naša se upozorenja i prigovori ne uzimaju za ozbiljno.
 Sve dok nije gotovo,a tada je uvijek pre kasno.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #72 : Rujan 20, 2010, 01:06:29 poslijepodne »
Ovakovih stanja svjesni smo svi mi vatrogasci dobrovoljci, koji godinama sudjelujemo na ovakvim i sličnim intervencijama, ali naša se upozorenja i prigovori ne uzimaju za ozbiljno. Sve dok nije gotovo,a tada je uvijek pre kasno.

Na žalost, to je glavni modus operandi u ovoj zemlji.

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #73 : Rujan 20, 2010, 02:43:03 poslijepodne »
Zna li netko možda, kada zatvore kanal, koliko treba da se sve skupa osuši dovoljno da ceste budu prohodne?

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #74 : Rujan 20, 2010, 02:50:22 poslijepodne »