Autor Tema: Mađaroni postali jugosferaši  (Posjeta: 10542 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Mađaroni postali jugosferaši
« Odgovori #15 : Listopad 13, 2009, 09:19:33 prijepodne »
Nisam ni ja čula do sad za taj izraz "jugosfera", no jasno mi je kaj znači u kontekstu u kojem se danas pojavljuje.
No, ako je termin star, kak veli Sledge, zanimalo bi me čuti kaj je izvorno značio.
Zbilja ne znam u kojem se kontekstu koristio taj termin, prije ove nedavne objave u Economistu i reakcija na cijelu priču.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

shaka zulu

  • Gost
jugoturbina
« Odgovori #16 : Listopad 13, 2009, 09:43:34 poslijepodne »
Vrli pisec je ostavil cenjenomu čitatelstvu da interpretera tekst kak mu se oče,da pak nebi bilo na sudu po **čke.Da smo več pri sudu jel objavil da demantera Udbaša il mu se još oče suditi?Nima veze-"babo" plača.
Kak ja to vidim...NN oče reči da je razočaran z tem kaj se tuliko trsil sem dopovedati kakov je Picula "papak od ratnika" a ovi novokomponovani mu za gradonačelnika dopelaju dečeca kaj ne samo da ni videl terena,posmulil baruta,natiraval bicke i krave nek je bivši gradonačelnik zajnega Rambo.Đoni Rambo.Osim toga,taj isti se okružil,il je okružen,z stanovniki susedne nam i prijatelske Socijalističke Republike Bosne i Hercegovine,Socijalističke Republike Srbije ili Socijalističke Autonomne Pokrajine Vojvodine a predstavlaju se kak domači dečeci kaj naročito našega pisca "žiga i hiče".Niš mejne ga,kak pravoga dobrovolca,ne vređaju ni pripadniki postrojbi Hamburger bojne kaj bi da se skupila z ovemi prvemi i stala na prvu crtu z našem dobrovolcom `81 (il da je več bil taj rat) sat sigurno vodila partizanski rat tam negde po šume i brege oko Klagenfurta protiv Specijalne penzionerske desetine TO Krajina.Ono kaj mu tira čir naočigled je da velika večina se skupa prijespomenute ni rata videla osim na korica nektere mamografije.On bi rada spomenul i ove mađarone kaj su se od svega srca odvojili i kak onjanjičari prigrlili "kesu" dragoga Poturice (to ni ovaj z Roženice nek jen drugi...) ali,kak veli,povest je vučitelka života a ona,pak,veli;bu po **čke a i bes sega bute ostali.Osvestete se i z riti zlecete jel blizu je dan spasejna da bu saka ručica svoj posel znala,saka nožica svoj put videla a saka glava z riti zlezla. O0
Bujrum.