Osoblje > O forumgorica.com stranici

Moderatori

<< < (2/5) > >>

Sledgehammer:
Iako me ne muči nikakva anonimnost (neki članovi foruma me već poznaju), mislim da se situacija može riješiti jednostavnim predlaganjem i glasovanjem u temi, te forumskom temom (evo, npr., upravo ovom, kao i podforumom glede svih tehničko-admin-mod pitanja) gdje se može ukazati na propuste, moguća poboljšanja, dati svakojake kritike i prijedloge, a to je i bolje jer to onda vide svi, ne treba se davati nekakav "zapisnik" sa sastanka ili do mile volje prenositi što je na sastanku bilo.

Sa druge strane, sastanak je dobar jer pokazuje kome je stalo do foruma, čime se i isključuju svi ti "članovi" koji samo čituckaju, lurkaju, voajeriziraju ili jednostavno - drketaju bezveze, steram im ga...

Pristalica sam "radikalnih" rješenja bez puno filozofije, znači - odrede se relativno stroga pravila, koja su obvezna za sve jednoliko, i ne smatram da je čitanje foruma, bez ikakvog učešća, nečije "pravo", jer to pravo nikakvo - nije!

Predložio bih da se uvede EULA, u kojoj bi sve odredbe bile taksativno nabrojane, sa svim pravima i obvezama članova foruma (da, imali bi i obveze!) - učešća na forumu i minimalnog broja postova kroz neko razdoblje - recimo 5 postova tromjesečno, što je nikakav trud za registriranog člana, ali bi uvelike pročistio te nebulozne brojke (jer sam siguran da ogroman broj "članova" nije spreman niti na to!), koje su korisne jedino ako netko ubire lovu kroz naplatu klikova i kroz to prodaje reklamna prava... Nepridržavanje obveza povlačilo bi da moguće nekakva skripta automatski briše profil člana, što mislim nije teško provesti na SMF-u. Svakog gosta, tri mjeseca dosta...

Obzirom je naš Štef tu nekaj donirao, može se reći i da je ovo privatan forum (što se ne kosi sa onim "nezavisan" itd itd), stoga nema pozivanja na nekakva "prava" ukoliko se ono gore ne bi nekome dopalo. Neka ide na gradonačelnikov forum, tamo ima pravo biti, jer i plaća prirezom to pravo. Red se mora znati, a široko udomaćena hrvatska filozofija da "svi imaju prava, a nitko obaveze" tu ne bi trebala vrijediti, jer smatram da je - ama baš u svemu! - bolje imati pet poštenih, nego 205 kilavih i nikakvih. Čovjek barem zna na čemu je. A mislim i da se neke stvari ipak trebaju u životu zaslužiti. "Nema džabe ni kod stare babe!" - ne traži se novac, no traži se minimum obzira i učešća, pa tko nije za to spreman, stvarno ne treba žaliti za njim. Ni gledanje TV-a nije besplatno, zašto bi to bio forum?

Glede restauranta, meni Grof ne paše, jer imam puno do njega ako idem čistim cestama (preko Gorice, tam i natrag preko 30 kilometara), ili imam problematične neočišćene ceste ako idem preko Podvornice... da je možda nekaj prema mojem smjeru (npr. Faraon u Starom Čiču na glavnoj sisiačkoj cesti), možda OK, ovako me Grof ne privlači.

U svakom slučaju, imam već neke obveze, no ako mi se poklopi, radi bih učestvovao na tom sastanku.

Stjepan:

--- Citat: Sledgehammer - Siječanj 05, 2010, 11:40:44 prijepodne ---Glede restauranta, meni Grof ne paše, jer imam puno do njega ako idem čistim cestama (preko Gorice, tam i natrag preko 30 kilometara), ili imam problematične neočišćene ceste ako idem preko Podvornice... da je možda nekaj prema mojem smjeru (npr. Faraon u Starom Čiču na glavnoj sisiačkoj cesti), možda OK, ovako me Grof ne privlači.

--- Kraj citata ---

Imaš i cestu Mraclin - Mala Buna koja je asfaltirana nedavno.

BobRock:
Stjepane, ja bi rada, mjesto i vrijeme je ok, ali vidi na
http://www.forumgorica.com/dogadaji/vecer-uz-mungos-brothers-blues-band/.
To se baš preklapa, a mislim da ih bude koji budu tam išli.
Da prebacimo na petak?

shaka zulu:
Petek most nekteri ideju van tak da... ::)

Stjepan:

--- Citat: BobRock - Siječanj 05, 2010, 11:52:35 poslijepodne ---Stjepane, ja bi rada, mjesto i vrijeme je ok, ali vidi na
http://www.forumgorica.com/dogadaji/vecer-uz-mungos-brothers-blues-band/.
To se baš preklapa, a mislim da ih bude koji budu tam išli.
Da prebacimo na petak?

--- Kraj citata ---

Za navedenu lokaciju petak je nezgodan jer će sigurno biti neka svirka ili nešto slično.
Ako se većina slaže možemo promijeniti vrijeme, npr. na 18:00.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju