Autor Tema: Moderatori  (Posjeta: 8502 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Moderatori
« : Siječanj 05, 2010, 02:03:01 prijepodne »
Kako sam pristalica pozitivne motivacije, za koju je dokazano da je djelotvornija od negativne, tako i ovdje na forumu nisam pristalica kažnjavanja na prvu loptu. Negativna motivacija demoralizira pojedinca i potiče stvaranje zle krvi. Zbog toga sam bio možda i previše tolerantan u nekim slučajevima kad sam računao da će se razgovorom riješiti stvari. Svi vi koji aktivno sudjelujete u forumu morate biti svjesni činjenice da ste dio jednog javnog medija kojeg čita određen i ne baš zanemariv broj ljudi. Možda neki od vas toga nisu svjesni, ali vi zbog toga imate društvenu ulogu i trebali bi djelovati pozitivno i biti konstruktivni. Jasno, ne bi trebali biti opterećeni tom činjenicom, ali bi se trebali više rukovoditi njome.

Bez obzira na stupanj tolerancija ipak je potrebno održavati red na forumu. Funkcije administratora i super moderatora su dodijeljene odmah prvog dana i to ljudima koji su bili inicijatori pokretanja novog foruma. Sada bi bio red da se tu stvari malo preslože te da se imenuju pravi moderatori koji mogu samostalno obavljati svoju dužnost (posjeduju tehničke i socijalne predispozicije za njezino samostalno obavljanje) te imaju dobru volju i dobre namjere. Pri tome bi trebali biti što više objektivni i bez predrasuda prema ostalim članovima foruma.

Od postojećih članova super moderatorske grupe ja bih na tu funkciju nominirao Točkicu koja je pokazala inicijativu i čini mi se da odgovara uvjetima.

Kako se ovaj izbor ne bi razvodnio u beskonačnim raspravama predlažem da:

a) članovi foruma predlože svoje kandidate za moderatore
b) održimo jedan sastanak uživo (svi su pozvani) gdje bi porazgovarali o moderatorima, a i o drugim detaljima vezanim uz rad foruma

Kao mjesto održavanja predlažem Restoran Grof (Mala Buna, http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=45.643247,16.055741&spn=0.001375,0.003484&t=h&z=19) u četvrtak (7.1.2010.) u 20h.

Molim da se u komentarima držite tematike. Ako vam ne odgovara lokacija, a namjeravate sigurno doći možete predložiti neko drugo mjesto koje ima dovoljno prostora i nije previše bučno.

Tur

  • Gost
Odg: Moderatori
« Odgovori #1 : Siječanj 05, 2010, 08:24:21 prijepodne »
Ja mogu odmah reči da neću prisustvovati bilo kakvom sastanku uživo jer želim zadržati apsolutnu anonimnost.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Moderatori
« Odgovori #2 : Siječanj 05, 2010, 09:37:53 prijepodne »
Prisustvovanje sastanku nije uvjet za moderatorsko mjesto.

Sastanak uživo je zgodan zbog toga jer je dogovor jednostavniji i brži.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Moderatori
« Odgovori #3 : Siječanj 05, 2010, 09:57:28 prijepodne »
Slažem se s prijedlogom.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Tur

  • Gost
Odg: Moderatori
« Odgovori #4 : Siječanj 05, 2010, 10:08:55 prijepodne »
Prisustvovanje sastanku nije uvjet za moderatorsko mjesto.

Sastanak uživo je zgodan zbog toga jer je dogovor jednostavniji i brži.

Ok. Ja govorim u svoje ime.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Moderatori
« Odgovori #5 : Siječanj 05, 2010, 11:40:44 prijepodne »
Iako me ne muči nikakva anonimnost (neki članovi foruma me već poznaju), mislim da se situacija može riješiti jednostavnim predlaganjem i glasovanjem u temi, te forumskom temom (evo, npr., upravo ovom, kao i podforumom glede svih tehničko-admin-mod pitanja) gdje se može ukazati na propuste, moguća poboljšanja, dati svakojake kritike i prijedloge, a to je i bolje jer to onda vide svi, ne treba se davati nekakav "zapisnik" sa sastanka ili do mile volje prenositi što je na sastanku bilo.

Sa druge strane, sastanak je dobar jer pokazuje kome je stalo do foruma, čime se i isključuju svi ti "članovi" koji samo čituckaju, lurkaju, voajeriziraju ili jednostavno - drketaju bezveze, steram im ga...

Pristalica sam "radikalnih" rješenja bez puno filozofije, znači - odrede se relativno stroga pravila, koja su obvezna za sve jednoliko, i ne smatram da je čitanje foruma, bez ikakvog učešća, nečije "pravo", jer to pravo nikakvo - nije!

Predložio bih da se uvede EULA, u kojoj bi sve odredbe bile taksativno nabrojane, sa svim pravima i obvezama članova foruma (da, imali bi i obveze!) - učešća na forumu i minimalnog broja postova kroz neko razdoblje - recimo 5 postova tromjesečno, što je nikakav trud za registriranog člana, ali bi uvelike pročistio te nebulozne brojke (jer sam siguran da ogroman broj "članova" nije spreman niti na to!), koje su korisne jedino ako netko ubire lovu kroz naplatu klikova i kroz to prodaje reklamna prava... Nepridržavanje obveza povlačilo bi da moguće nekakva skripta automatski briše profil člana, što mislim nije teško provesti na SMF-u. Svakog gosta, tri mjeseca dosta...

Obzirom je naš Štef tu nekaj donirao, može se reći i da je ovo privatan forum (što se ne kosi sa onim "nezavisan" itd itd), stoga nema pozivanja na nekakva "prava" ukoliko se ono gore ne bi nekome dopalo. Neka ide na gradonačelnikov forum, tamo ima pravo biti, jer i plaća prirezom to pravo. Red se mora znati, a široko udomaćena hrvatska filozofija da "svi imaju prava, a nitko obaveze" tu ne bi trebala vrijediti, jer smatram da je - ama baš u svemu! - bolje imati pet poštenih, nego 205 kilavih i nikakvih. Čovjek barem zna na čemu je. A mislim i da se neke stvari ipak trebaju u životu zaslužiti. "Nema džabe ni kod stare babe!" - ne traži se novac, no traži se minimum obzira i učešća, pa tko nije za to spreman, stvarno ne treba žaliti za njim. Ni gledanje TV-a nije besplatno, zašto bi to bio forum?

Glede restauranta, meni Grof ne paše, jer imam puno do njega ako idem čistim cestama (preko Gorice, tam i natrag preko 30 kilometara), ili imam problematične neočišćene ceste ako idem preko Podvornice... da je možda nekaj prema mojem smjeru (npr. Faraon u Starom Čiču na glavnoj sisiačkoj cesti), možda OK, ovako me Grof ne privlači.

U svakom slučaju, imam već neke obveze, no ako mi se poklopi, radi bih učestvovao na tom sastanku.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Moderatori
« Odgovori #6 : Siječanj 05, 2010, 11:55:58 prijepodne »
Glede restauranta, meni Grof ne paše, jer imam puno do njega ako idem čistim cestama (preko Gorice, tam i natrag preko 30 kilometara), ili imam problematične neočišćene ceste ako idem preko Podvornice... da je možda nekaj prema mojem smjeru (npr. Faraon u Starom Čiču na glavnoj sisiačkoj cesti), možda OK, ovako me Grof ne privlači.

Imaš i cestu Mraclin - Mala Buna koja je asfaltirana nedavno.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Moderatori
« Odgovori #7 : Siječanj 05, 2010, 11:52:35 poslijepodne »
Stjepane, ja bi rada, mjesto i vrijeme je ok, ali vidi na
http://www.forumgorica.com/dogadaji/vecer-uz-mungos-brothers-blues-band/.
To se baš preklapa, a mislim da ih bude koji budu tam išli.
Da prebacimo na petak?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Moderatori
« Odgovori #8 : Siječanj 06, 2010, 12:13:33 prijepodne »
Petek most nekteri ideju van tak da... ::)

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Moderatori
« Odgovori #9 : Siječanj 06, 2010, 01:19:57 prijepodne »
Stjepane, ja bi rada, mjesto i vrijeme je ok, ali vidi na
http://www.forumgorica.com/dogadaji/vecer-uz-mungos-brothers-blues-band/.
To se baš preklapa, a mislim da ih bude koji budu tam išli.
Da prebacimo na petak?

Za navedenu lokaciju petak je nezgodan jer će sigurno biti neka svirka ili nešto slično.
Ako se većina slaže možemo promijeniti vrijeme, npr. na 18:00.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Moderatori
« Odgovori #10 : Siječanj 06, 2010, 11:29:40 prijepodne »
Doći ne mogu zbog "više sile", ali podržavam prijedlog i imam povjerenja da bute odlučili najbolje moguće!

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Moderatori
« Odgovori #11 : Siječanj 06, 2010, 11:30:48 prijepodne »
Ja necu doci jer moja grupa TNT mi ne dozvoljava izlazak iz kospirativnosti.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Moderatori
« Odgovori #12 : Siječanj 06, 2010, 02:31:43 poslijepodne »
Ako se većina slaže možemo promijeniti vrijeme, npr. na 18:00.

Meni je 18.00 ok.
Da budem jasniji: imam sigurnu namjeru doći.
Ili moram reć namjeravam sigurno doć? Valjda mi ne nebu niš dogodilo putem...    ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Moderatori
« Odgovori #13 : Siječanj 06, 2010, 04:16:19 poslijepodne »
Kako nisam ziher ni da ću danas ići na posao, jer me rastura grlo, kašalj i još neke popratne pojave, nisam ziher ni da ću doći, pogotovo ne u 18.00, jer ću u isto vrijeme biti ili doma u krevetu, ili biti kod ženinih roditelja u Malešnici na (jučer od strane žene dogovorenom) ručku i popodnevnom sređivanju i reinstalaciji novog punčevog kompa... Po povratku bih još trebao obići i majku i sestru u Zapruđu, kao i najboljeg frenda Jožu u Utrinama prije njegova odlaska na četvrtu kemoterapiju (jer ni jedne ni druge nisam još vidio otprije Nove Godine)... a nekako sumnjam da ću sve tri lokacije uspjeti odraditi od 12,00-17,00 sati, kako bih do 18.00 bio na dispoziciji...


P.S. Iako sa SMF-om imam i admin i mod iskustva, te sam računalni programer za web-dizajn i mastering, nemam podršku prestrašenog mnoštva za biti bilo što na forumu, pa ni ne gajim nadu, no nadam se da će Stjepan - kao IT-profi - znati naći ljude koji će ga dostojno reprezentirati kada se nađu on-line bez njegova prisustva... istodobno se nadam da će sastanci tog tipa postati nekakva mala tradicija, a ne iznimka, pa da i ja idući puta, zdrav i bez antibiotika, srknem kakvo kuhano vince...  ;)

P.S.2 Kaj se prelaskom 500 postova postaje - "veteran"...?  :D
« Zadnja izmjena: Siječanj 06, 2010, 04:23:35 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Moderatori
« Odgovori #14 : Siječanj 06, 2010, 05:05:17 poslijepodne »
S obzirom da prag moje tolerancije nije niti približno visok kao u Stjepana ili Alena, molim da se moja „titula“ ugasi jer je ne koristim onako kako ja vidim da bi trebalo na ovom forumu. Nisam je koristila uopće (jednom sam ušla u nečiji post i popravila citat koji nije bio dobro omeđen), nego sam pokušavala čak i molbama ponekim forumašima ukazati da ne rade dobro.  I naravno bila napadana.

A ipak nakon tih napada ili blago rečeno ružnih rečenica, opet nisam koristila mogućnosti koje mi moderatorska funkcija omogućava, i to samo iz razloga da ne povrijedim Stjepana ili Alena.

Moderatorske ovlasti nisam koristila još i iz razloga da ne bi dobila (iako jesam) epitet da sam povlaštena, a to nisam.

Pozdravljam odluku da se nakon par mjeseci uspješnog rada foruma odrede i obavežu neki članovi da budu korektori.
Slažem se sa izborom Točkice, kao što želim predložiti tj ostaviti Nea kojeg znamo kao moderatora na ugašenom forumu i koji je stvarno izvrsno obavljao tu zadaću. Sad je malo po strani, iako ne znam zašto i već dugo ne vidjeh da je napisao koje slovo.
Neo – gdje ste?