Autor Tema: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010  (Posjeta: 18968 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #15 : Lipanj 15, 2010, 12:24:34 poslijepodne »
Vi svi ovdje polazite od neke loše namjere glede te svirke sa njihovim vuvuzelama. Ja nisam u to baš siguran. Slažem se da im u najmanju ruku fali tolerancije za nas ostatak svijeta, mogli bi se bar ograničiti ili vremenski ili intenzitetom, ak niš drugo. No međutim vjerujem da je to više njihov neki folklor ili tak nekaj.

U svakom slučaju više vidim više neke djetinjaste povode s njihove strane nego namjeru da nama pokvare užitak gledanja tekme.

Ali možda i griješim, ne znam, samo naslućujem.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #16 : Lipanj 15, 2010, 12:28:31 poslijepodne »
to kad crncima velis da su crncuge, to je rasizam?
Da, to je rasizam, govor mržnje i netoleranicje, nepoštivanje čovjeka.

Ak veliš "crnčuge", onda to vleče k rasizmu, ali ja ne bih čvrsto tvrdio da je taj koji je to rekao baš rasista. Možda je samo netolerantna budala koji se jednostavno ne zna izražavati. Naučio je tu jednu riječ i više niti jednu pa ju sad koristi.

Neznanje te ne osigurava od nedjela, neplaćanja pogreške, pa ako ćemo biti bezobrazni - kazne i zločina.

To ja samo pokušavam pozitivno razmotriti tu situaciju.

 :) :) :) :) :)

Još jednom budem pročitala onu vašu, poboldanu rečenicu koja počinje sa Možda.... ;)

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #17 : Lipanj 15, 2010, 12:41:56 poslijepodne »
Još jednom budem pročitala onu vašu, poboldanu rečenicu koja počinje sa Možda.... ;)
Meni se čini da nije grijeh biti blup. Biti rasista je već prije grijeh. Tak da, ak to mogu pozitivnije gledati, onda je neko u mojim očima rađe glup nego rasista.
Ili?
S tim da je glup jedan jaaaaako relativan izraz. Svi smo u neku ruku glupi, neki manje, neki više.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #18 : Lipanj 15, 2010, 12:47:01 poslijepodne »

U svakom slučaju više vidim više neke djetinjaste povode s njihove strane nego namjeru da nama pokvare užitak gledanja tekme.

Ali možda i griješim, ne znam, samo naslućujem.

Ali tu nema mjere. Navijanje bi trebalo biti u intervalima, jače, slabije, podrška nekoj akciji, ali oni "navijaju" (čitaj nepodnošljivi su)  za obje ekipe i cijelu tekmu istim intenzitetom.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #19 : Lipanj 15, 2010, 12:48:31 poslijepodne »
Ali tu nema mjere. Navijanje bi trebalo biti u intervalima, jače, slabije, podrška nekoj akciji, ali oni "navijaju" (čitaj nepodnošljivi su)  za obje ekipe i cijelu tekmu istim intenzitetom.
Pa baš je i to tipično za djecu: djeca nemaju mjere. Bar ne dok su mala.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #20 : Lipanj 15, 2010, 03:15:27 poslijepodne »
Kaka se onda Bob veli za ove druge boje koze? Ali tak da bude tolerantno? A i da nebude rasisticki? pusti te price ko je glup i ko je koliko rijeci naucio... ako znam samo tu jednu rijec ne znaci da sam glup, mozda nisam samo dovoljno educiran da neki drugi nerasisticki izraz upotrebim,pa ako ti nije problem, pomozi mi. Ili sam morao reci: crna braca previse udaraju u te svoje trubice? Hm, kak mi pak ono moze brat biti, a imam samo jednoga... i bijelcuga je... ups, opet sam rasista...  izvini brate! Uglavnom, Bob, pomozi mi da se znam bolje izraziti.
Eh, sada, ipak ja mislim da nisam rasista, kad razmislim, volim filmove sa wilom smithom, volim i one serije sa crncima, humoristicke... i ne smetaju mi crna braca... bilo mi je drago cak i dok su dali WC u JAR... ali ovi sto su nedavno sa grane sisli to su iskoristili da bi mene i jos milijune ljudi iziritirali... pa eto, onda jesam rasista!! Nabijem i njih i njihove trubice na k...c! (vis da nisam rasista, cak bi imao i odnos sa njima! ) A kaj veli plemenitasica, jos samo nek nasi to preuzmu, pa nek trubljaju po stadionu sa tim sranjima... (zna i ona nekad nekaj pametno reci kad ne prica o politici) mada, nas nogomet ni ne pratim, nebi ni skuzil da trubljaju...
I moj Bob, sto si ti onak pametan zakljucio, kako se nazivaju crncuge a da nije uvredljivo?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #21 : Lipanj 15, 2010, 03:27:08 poslijepodne »
I moj Bob, sto si ti onak pametan zakljucio, kako se nazivaju crncuge a da nije uvredljivo?

Crnci.
Sory, ali stvarno imam i dalje mišljenje da nisi rasista. A to kaj ti nije neki bolji izraz pao na pamet nego baš taj - jebiga. Učimo se dok smo živi.

Ali vjerujem da i sam vidiš da je taj tvoj izraz stvarno ružan i netolerantan. Jedino kaj tebe to baš briga, kaj ne? E to, kaj te baš briga, to nije rasizam, to je nekaj drugo. Sam izaberi kaj. Ja sam te samo štel obraniti od zamjerke da si rasista, niš više.

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #22 : Lipanj 15, 2010, 09:27:37 poslijepodne »
Kam ste vi otišli sa nogometa? Bože oprosti im! VUVUZELE SU ZAKON!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #23 : Lipanj 15, 2010, 09:33:27 poslijepodne »
I moj Bob, sto si ti onak pametan zakljucio, kako se nazivaju crncuge a da nije uvredljivo?

Nigeri. Kmice. Crnje. Crnčuga (augmentativ).

Niti jedna od tih riječi nije uvreda, pogotovo ne rasistička. Uvredljiv može biti ton u kojemu se nešto ili nekoga naziva, no sve te riječi koriste i crnci sami za sebe. No to mnogi ne znaju, pa onda filozofiraju tamo gdje tome nije mjesto.

Je li u Americi uvreda reći policajcu - COP? Ili kod nas "murja"?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #24 : Lipanj 15, 2010, 09:49:11 poslijepodne »
Pustimo malo crnčuge na miru (i naš KUNTA je crnac, da se nebu uvredil), kak ste vi dečki (i cure) zadovoljni viđenim na SP-u?
Po meni sve je katastrofa, i nogomet i suđenje i navijanje i pračenje HTV-a, sve totalna KATASTROFA!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

shaka zulu

  • Gost
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #25 : Lipanj 15, 2010, 10:56:48 poslijepodne »
Navodno su za iduče prvenstvo napravili hrvatske kukulele a sprobavajne prototipa bu na slunjskomu vojnomu poligonu ove dan.  ^-^

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #26 : Lipanj 16, 2010, 08:29:56 prijepodne »
Navodno su za iduče prvenstvo napravili hrvatske kukulele a sprobavajne prototipa bu na slunjskomu vojnomu poligonu ove dan.  ^-^


Meni se vise cini da se hrvatske kukulele svaki dan isprobavaju na svim poligonima:))
Nogomet, pa da, kaj to ti ej ko i Formula 1, previse novaca u igri i onda nema strasti, sve vise manje gledanje da nersto budes i da nis nebudes... bumo ih u boxovima prestigli. Veli komentator, kad prodju ova natjecanja po grupama, onda ce biti bolje, ma daj nemoj... onda ce svi na boxove igrati tj penale! Kad ih samo pogledam kak oni slave klad neko gol da, ono, ljube ga, grle ga, maze ga... mozda se zato niko ne usudi ni dati gol kad se samo sjete da ce gomila znojnih muskih tjela onda plaziti po njemu, fuj!!!

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #27 : Lipanj 16, 2010, 09:26:56 prijepodne »
Da li je ovo otvorena tema za sport ili sportsku politiku?
O svemu pišete osim o nogometu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #28 : Lipanj 16, 2010, 10:02:55 prijepodne »
Da li je ovo otvorena tema za sport ili sportsku politiku?
O svemu pišete osim o nogometu.


Hajde Neo probaj zakljućiti.
Ali prije odgovora reci o ćemu si ti pisao? ;) ;)

Bez ljutnja,molim. Ali reci i sam kakav smo nogomet do sada gledali?
O ćemu bi mogli pisati?
Baš je pleminitašica dobro otvorila temu,a i neki od forumaša komentirali da ima svega samo ne nogometa. Barem do sada.
Ovo kaj smo do sda vidjeli je jako slabo i izgleda da svi vode veliku politiku i kombinatoriku na travnjaku,sve samo ne nogometno svjetsko prvenstvo.
 ;D ;D
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #29 : Lipanj 16, 2010, 05:14:45 poslijepodne »
Fakat je da se do sad basch nismo nagledali prevech dobroga nogometa, no to je morti zato kaj nigdo neche zgubiti prvu tekmu pak si igraju s devet igracha iza lopte kaj pak nemre donesti dobroga nogacha.

O trubama se pische vische nek o nogometu pak su vech uredniki mogli digitalno zrezati trube vun ili bar na normalnu razinu. No kak recheju to moramo prihvatiti jer je to njihov nachin navijanja. Po tomu bi i naschem huliganom treba dozvoliti bengalke, tuche i nerede jer je to nasch nachin navijanja.

Najsmeschnejsche je kaj sem naschel denes na yahoo-u (http://g.ca.sports.yahoo.com/soccer/world-cup/news/world-cup-officials-women-were-dressed-to-shill--fbintl_ap-wcup-orangedress.html) da su niskozemskem deklami zabranili nositi nekakove narandjaste kiklice zato kaj je najnem znak Bavaria pive tera pak ni sponzor natjecajna. Sekaj se buju josch setili ovi silni businesmani :)

Zhivili.