Autor Tema: Auto-moto  (Posjeta: 165527 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

hornet34

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #195 : Svibanj 21, 2013, 11:36:15 poslijepodne »
vrhunski,nema kaj...zapravo nema lošeg bmw-a,meni su svi zakon ali stvarno...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #196 : Svibanj 22, 2013, 11:40:29 prijepodne »
Tako je, bez obzira na broj kotača, BMW je BMW, ostalo su vozila...  :D :D :D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Auto-moto
« Odgovori #197 : Lipanj 02, 2013, 12:54:28 prijepodne »
Za plaćanje odmah kazne upola manje
 U subotu 1. lipnja na snagu stupaju izmjene Prekršajnog zakona, a sve s ciljem da se poboljša naplata prekršajnih kazni. Tako će kazna za prekršaje do 2000 kuna biti upola manje ako ju platite na licu mjesta. Isto tako, tko kaznu plati u zakonskom roku, smatrat će se da je platio puni iznos kazne ako plati samo dvije trećine izrečene novčane kazne.
 Prekršajne kazne bit će ovršne isprave pa će se naplaćivati po ovršnim propisima, a ako ne ide, mijenjat će se za rad za opće dobro (svakih 300 kuna za dva radna sata). Tek ako prekršitelj na to ne pristane, išao bi u zatvor (svakih 300 kuna dan zatvora).
 Novost je i uvođenje beznačajnog prekršaja. Policajac na terenu sam će odlučivati o 'beznačajnosti'. Takvi prekršaji u početku se neće unositi u bazu dok se ne napravi informatička baza. Beznačajni prekršaj znači da tužitelji neće pokretati postupak ako je stupanj ugrožavanja ili povrede zaštićenog dobra neznatan i ako nema potrebe za kažnjavanjem.
http://www.radiosamobor.hr/novosti.php/2013/05/31/Novi-Prekrsajni-zakon-popust-za-placanje-kazne-na-licu-mjesta.html
wwwg tablice

hornet34

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #198 : Lipanj 02, 2013, 02:11:32 poslijepodne »
pitanje je kuliko ljudi ima celo vreme iladu kuni u šetoflinu,za nedaj Bože...

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Auto-moto
« Odgovori #199 : Lipanj 02, 2013, 02:20:34 poslijepodne »
Nemaš problema, policajci su naime opremljeni POS terminalima tak da moreš platiti i karticom :D

pitanje je kuliko ljudi ima celo vreme iladu kuni u šetoflinu,za nedaj Bože...

hornet34

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #200 : Lipanj 02, 2013, 02:27:15 poslijepodne »
onda super...ali i na kartice treba biti penez ebiga...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Auto-moto; NEDC testni ciklus
« Odgovori #201 : Kolovoz 08, 2013, 01:29:29 prijepodne »
Službeni podaci o potrošnji nisu realni!
Proizvođači sve češće meta kritika. Normirana potrošnja automobila prema NEDC-normi predmet je mnogih rasprava.

1. Jesu li u stvarnom životu vrijednosti po NEDC-u uopće ostvarive?
2. Nudi li NEDC-norma korektnu usporedbu energetske učinkovitosti?
3. Može li se 'muljati' na ispitivanju u laboratoriju?
4. Koji su najveći nedostaci NEDC-norme?
5. Je li nam potreban novi mjerni ciklus za utvrđivanje potrošnje?
6. Kad dolazi nova mjerna norma?

...Od čega se sastoji NEDC testni ciklus?
1996. je uveden New European Driving Cyclus - skraćeno NEDC - koji služi kao usporedba kod osobito štedljive vožnje. NED-ciklus se provodi na valjcima i traje oko 20 minuta. Brzina i trenutak prebacivanja brzine (kod ručnog mjenjača) su strogo zadani. Taj je ciklus jako gradski obojen sa 12 zaustavljanja. Dvije trećine rute se vozi maksimalnom brzinom od 50 km/h. Najviša brzina je 120 km/h i traje samo deset sekundi. Prosječna brzina NED-ciklusa je točno 33,6 km/h.
http://www.automotorisport.hr/vijesti/sluzbeni-podaci-o-potrosnji-nisu-realni

Tak bi i moj kramp mogel trošiti spod litre na 1000 km...  :D
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Liberalizacija auto osiguranja
« Odgovori #202 : Studeni 06, 2013, 01:23:31 prijepodne »
BALKANSKI NAČIN
LIBERALIZACIJA AUTO OSIGURANJA
Nepravilnosti ima na bacanje
Službenih popusta nema, ali ispod stola nude bonove za gorivo, gotovinu...
...Hanfa je, podsjetimo, prije više od pet godina glatko odbila zahtjeve Allianza i Generalija, čije je liberalizirane cjenike odbacila s nesuvislim objašnjen da na našem tržištu ne postoji zdrava konkurencija te da nema vjerodostojnih statističkih podataka kojima bi se opravdali predloženi cjenici. Odbijenica uglednim, međunarodno zastupljenim osiguravateljima, tada je bila jasna poruka i ostalima da ne mute vodu. I tako je sve od 1. siječnja 2008., kada je na papiru počela liberalizacija tržišta obveznih autoosiguranja, sve do danas.
 Premda se sredinom rujna 2013., znači prije mjesec dana, Generali ponovno usudio izaći s liberaliziranim cjenikom, ohrabren hrvatskim pristupanjem EU. Za zemlje civiliziranog svijeta sasvim uobičajeno, zamislili su da cijena police ovisi o rizičnim čimbenicima, poput starosti osiguranika i broju šteta u prethodne dvije godine, a dodatnu uštedu predvidjeli su i na račun plaćanja police gotovinom. I pritom su, na svoju nesreću, izračunali da moguća ušteda iznosi čak 23 posto... I što se dogodilo? Ponovno se upalio alarm, a na zadnje noge opet se digla Hanfa, koja u skladu s europskim zakonodavstvom više ne odobrava cjenike, ali i dalje nadzire uvjete osiguranja, te Hrvatska udruga osiguravatelja (HUO), interesno udruženje osiguravatelja prisutnih na našem tržištu, kojemu, u punom sastavu, nikako ne paše da cijene obaveznog autoosiguranja, od koje svi fino žive, padnu.
...KOMENTARI;
...Hvala na odličnom članku. Ujedno imam pitanje vezano uz ovaj članak. Ako smo visoko na ljestvici po visini plaćanja za auto osiguranje, zanima me gdje smo na ljestvici iznosa naknada za nezgode, a nažalost i smrt. Molim Vas objavite članak koliko iznosi naknada za Slovenca, koliko za Austrijanca, Nijemca, a koliko za državljana Hrvatske? Članak bi tek onda dao pravu sliku o osigurateljskim kućama u Republici Hrvatskoj.
...U cjeloj EU cijenu osiguranja određuje svako osiguravajuće drušvo za sebe. Dogovaranje između samih osiguravajućih društava u visini cijene osiguranja ( kako se radi trenutno u HR) je teško kršenje EU zakona( kazne su milionske €) . Kada vidim da u HR nepostoji neutralni procjenitelj štete već ti štetu procjenjuje onaj koji te ispaćuje vidim koliko smo mi spremi prihvatiti EU propise. Nije ni ćudo da su u prevodu EU zakona namjerno napravili 9000 pogreški na račun građana HR. Preporuka sve to treba tuživati na nadležne EU sudove.
http://autoklub.jutarnji.hr/liberalizacija-na-balkanski-nacin-nepravilnosti-ima-na-bacanje/1137561/
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #203 : Veljača 12, 2014, 10:13:47 poslijepodne »
Evo nekoliko skenova iz novog AutoKluba glede unosa vozila iz EU, pa možda neki od dobrih savjeta nekome koga interesira unos vozila i pomognu!...  ;) ;) ;)







“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”