Povezani Događaji

  • Sajam solarne tehnologije: Rujan 05, 2009

Autor Tema: Sajam solarne tehnologije u Sisku  (Posjeta: 12036 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Sajam solarne tehnologije u Sisku
« : Rujan 04, 2009, 06:18:21 poslijepodne »
http://www.pressexpress.hr/12898/najava

U subotu, 5. rujna 2009. godine u 10 sati, zamjenik gradonačelnika Drago Martinac otvorit će drugi po redu Sajam solarne tehnologije u Sisku koji će se održati na trgu Bana Josipa Jelačića, na prostoru ispred Velikog kaptola, u razdoblju od 9 do 15 sati.
Sajam organizira EE tim Grada Siska u suradnji s Tehničkom školom Sisak s ciljem promocije i poticanja korištenja sunčeve energije u stambenim objektima kao i ostalim područjima primjene. Na sajmu će biti izložena najnovija generacija solarne opreme koja će tijekom sajma biti u funkciji, te će svi zainteresirani moći vidjeti kako funkcioniraju solarni sustavi poput sustava za grijanje tople vode, sustavi za proizvodnju električne energije, LED rasvjeta, vjetrenjače i slično. Posebni gost Sajma biti će Ljubomir Majdandžić doktor znanosti i predsjednik Hrvatske stručne udruge za sunčevu energiju koji se obnovljivim izvorima energije, konkretno Sunčevim zračenjem, bavi već 20 godina, a i sam je vlasnik kuće koja slovi kao ogledni primjer korištenja solarne tehnologije u kućanstvima.

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sajam solarne tehnologije u Sisku
« Odgovori #1 : Rujan 04, 2009, 06:34:37 poslijepodne »
Ja bi štel uvest grijanje na solarnu energiju, čul sam da bude natječaj županije za sufinanciranje takvih projekata, negdje sad na jesen, odmah se prijavim. Baš mi je žal kaj nisam ovu informaciju imal prije, delam do 3 i nemrem se više organizirati, ak bu neko išel nek zeme duple prospekte, dobil bu pivu (kavu, čaj ili sirup od brusnice, septolete...)
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Sajam solarne tehnologije u Sisku
« Odgovori #2 : Rujan 04, 2009, 06:40:02 poslijepodne »
Natječaj Zagrebačke je objavljen je ovdje (http://www.regea.org/342.html) i otvoren je do 15. listopada.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sajam solarne tehnologije u Sisku
« Odgovori #3 : Rujan 04, 2009, 06:51:13 poslijepodne »
Super, fala, jedino ne kužim nekaj iz toga:


Što sve trebamo učiniti kako bi se prijavili na natječaj ?!

1. Ispuniti prijavni upitnik o energetskim karakteristikama građevine. Upitnik možete pronaći na internet stranicama Regionalne energetske agencije SZ Hrvatske (www.regea.hr), u gradskim i općinskim uredima te u uredima Zagrebačke županije;
2. Priložiti kopiju obje strane osobne iskaznice;
3. Priložiti kopiju vlasničkog lista za građevinski objekt na kojemu se planira ugraditi solarni kolektorski sustav;
4. Priložiti kopiju dokumenta kojim se dopušta građenje (pravomoćna građevinska dozvola, dokaz da je građevina izgrađena prije 15. veljače 1968. godine, rješenje o uvjetima građenja s potvrdom konačnosti).
Dokumentacija se prilaže u izvorniku ili preslici, ne starija od 6 mjeseci (izuzetak preslika građevinske dozvole i osobne iskaznice).

Niš mi nije jasno, to mora biti starija kuća, prije 1968???? To je tak ili mi je nekaj promaklo?????
« Zadnja izmjena: Rujan 04, 2009, 07:35:52 poslijepodne fitt »
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

plemenitashica

  • Gost
Odg: Sajam solarne tehnologije u Sisku
« Odgovori #4 : Rujan 04, 2009, 07:17:19 poslijepodne »

Niš mi nije jasno, to mora biti starija kuča, prije 1968???? To je tak ili mi je nekaj promaklo?????

Pa da starija.
Naime, ukoliko je kuća građena prije navedenog datuma nije potrebovala građevnisku dozvolu,
a ne treba je tražiti niti danas.
No i na takve kuće se mogu postavljati solarne ploče i kuća se može opskrbljivati solarnom energijom.

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sajam solarne tehnologije u Sisku
« Odgovori #5 : Rujan 04, 2009, 07:38:05 poslijepodne »
U pravu si, hvala na pojašnjenju, sada mi je logično, ipak je petak kasno popodne, ja još delam...
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

plemenitashica

  • Gost
Odg: Sajam solarne tehnologije u Sisku
« Odgovori #6 : Rujan 04, 2009, 08:12:53 poslijepodne »
U pravu si, hvala na pojašnjenju, sada mi je logično, ipak je petak kasno popodne, ja još delam...

Hihihih i ja i već mi je dosta.   

Osim toga fitt, pak sem ja na vašoj strani.   ;)

E da, sad sam se sjetila, najte mi zameriti, ali često napišem tri puta t kao fittt, a to vidim tek kad čitam naknadno nakon kaj se razvije diskusija, pa mi je glupo popraviti.

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sajam solarne tehnologije u Sisku
« Odgovori #7 : Rujan 04, 2009, 08:32:43 poslijepodne »
Nema veze, je da kad mi neko da još jedan "f" malo mi počne oko felšat, stalno moram gledati prema sjeveru i jako mi se prdi  ;D
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Sajam solarne tehnologije u Sisku
« Odgovori #8 : Rujan 04, 2009, 08:36:56 poslijepodne »
fitt, a kaj si to danas pojel da te tak napuhava  :o
ko o čemu fitt o prdcu  ;D
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sajam solarne tehnologije u Sisku
« Odgovori #9 : Rujan 04, 2009, 08:39:22 poslijepodne »
Ne znam kaj mi je danas, glanc novi forum a ja svaku temu spamam sa svojim probavnim smetnjama...
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

Tur

  • Gost
Odg: Sajam solarne tehnologije u Sisku
« Odgovori #10 : Rujan 04, 2009, 08:41:45 poslijepodne »
Ne znam kaj mi je danas, glanc novi forum a ja svaku temu spamam sa svojim probavnim smetnjama...

Meni je teta donesla domačega ajvara - krešem od jutra, a pol tegle več fali.

...kad smo več kod solarne energije :)

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Sajam solarne tehnologije u Sisku
« Odgovori #11 : Rujan 04, 2009, 10:06:19 poslijepodne »
fitt, a kaj si to danas pojel da te tak napuhava  :o
ko o čemu fitt o prdcu  ;D

Goričanka, pa to sada dugo nakupljana muka ide van fitt-u, dokopao se slobodnog teritorija. Tako mi je i samoj. Nikakav ajvar. Juuuuuuuuuuuuuuuuuupi za prdce!!!

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Sajam solarne tehnologije u Sisku
« Odgovori #12 : Rujan 04, 2009, 10:13:02 poslijepodne »
Ote prdet na službene stranice, prosim vas lepo, ovde je zrak čist i očemo da tak i ostane  ;D ;D ;D
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sajam solarne tehnologije u Sisku
« Odgovori #13 : Rujan 04, 2009, 10:55:19 poslijepodne »
Krasno, teraju me i odavde, nigde se covek nemre slobodno izraziti. Kaj vi na to velite kolega Tur?
« Zadnja izmjena: Rujan 04, 2009, 10:57:35 poslijepodne fitt »
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

Tur

  • Gost
Odg: Sajam solarne tehnologije u Sisku
« Odgovori #14 : Rujan 05, 2009, 09:10:57 prijepodne »
Kaj vi na to velite kolega Tur?

Ajvar pod ključ - nema nam druge!