Autor Tema: Prosvjedi  (Posjeta: 27091 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #30 : Ožujak 08, 2011, 10:29:18 poslijepodne »
A ti vjeruješ sve što se kaže? Ja znam neke prosvjednike koji iz zajebancije kažu "jel' idemo i danas po 250 kn"? Naravno da nikakve kune na dobivaju. Anketa kaže da 70% ljudi podupire prosvjed. Tko bi i zbog čega platio prosvjednike kad ima dovoljno kritične mase za prosvjed? SDP to sigurno nije jer zna da ako se ova vlast sruši na ulici da će i njihova (a oni se nadaju da će pobijediti na izborima) biti u opasnosti da im se to ponovi.

Gdje su snimke tih ljudi koji nose transparente? Novinarska profesija u .hr je na tako visokoj razini da im se sve može vjerovati. Da nisu ti novinari plaćeni da iznose takve tvrdnje?






Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #31 : Ožujak 08, 2011, 10:42:45 poslijepodne »
Ma ja isto ne vjerujem u te "teorije zavjere".
Ljudima je dosta loše i pokvarene politike i to su odlučili javno, jasno i glasno reći. Nije mi to teško razumjeti, dapače, teško mi je razumjeti da se to nije i ranije dogodilo. Kamo sreće da je, možda bi npr. Zerp drugačije prošao, a i mnoge druge opačine ove vlasti i oporbe.
Moguće je, naravno, i vjerojatno da stranke pokušavaju okrenuti priču u svoju korist, ali nekak mi se čini da im to ovaj put nebu prošlo.
Normalnom se čovjeku digne kosa na glavi samo od pomisli na takav pokušaj, kaj ne?
Ne znam kojoj se stranci isplati riskirati s tim stvarima, osjetljiva je to situacija  :-\
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #32 : Ožujak 09, 2011, 06:59:11 prijepodne »
Sleđ ... kaj misliš da su takve izjave izašle van u medijima, da ih Kosorica i Hebrang ne bi iskoristili i bar malo si smanjili postotak "nepopularnosti" ? Daj konačno shvati da nisu prosvjedi u Hlebinama, ti se samo drži menze.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #33 : Ožujak 09, 2011, 07:27:53 prijepodne »
BTW, tu informaciju sam dobio od novinara koji razgovaraju sa prosvjednicima i kreću se s njima cijelo vrijeme, ne od kolega. I isti su te izjave ljudi, kojima je plaćeno da nose transparente, i uzeli i snimili.

Danas se na žalost novinarima treba najmanje vjerovati.
Baš su oni posebno plačeni i financirani od interesnih grupa da pišu po diktatu i potrebama dnevne politike.
 Realna i žalosna stvarnost, za hrvatsku apsolutno.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #34 : Ožujak 09, 2011, 08:01:38 prijepodne »
Ma ja isto ne vjerujem u te "teorije zavjere".
Ljudima je dosta loše i pokvarene politike i to su odlučili javno, jasno i glasno reći. Nije mi to teško razumjeti, dapače, teško mi je razumjeti da se to nije i ranije dogodilo. Kamo sreće da je, možda bi npr. Zerp drugačije prošao, a i mnoge druge opačine ove vlasti i oporbe.
Moguće je, naravno, i vjerojatno da stranke pokušavaju okrenuti priču u svoju korist, ali nekak mi se čini da im to ovaj put nebu prošlo.
Normalnom se čovjeku digne kosa na glavi samo od pomisli na takav pokušaj, kaj ne?
Ne znam kojoj se stranci isplati riskirati s tim stvarima, osjetljiva je to situacija  :-\

Slažem se i taj osjećaj se izražava na prosvjedima, ako pogledamo strukturu prosvjeda, kako i na koji način se odvijaju, zahtjeve i artikulaciju istih, vidi se totalno nezadovoljstvo sa svim što se događa, prosvjednici peru sve što je dokaz da se politika građanima ogadila kroz korupciju i kriminal koji se događao godinama u zemlji, akumuliralo se nezadovoljstvo koje se sada izbacuje vani i to protiv svih, nekih manje nekih više, imam osjećaj da prosvedi dobro žele upozoriti i svaku buduću vlast na odgovornost, stoga se pere i opozicija, mogao bi se steći dojam da su svi isti, ali mislim da je osnovna poruka i oporbi, pazite se, više nema toleriranja nečinjenja onih stvari koje se moraju i trebaju činiti, tipa kada je Račan 2000 obećao da će sankcionirati krimninal u pretvorbi i privatizaciji a na koncu nije. Prosvjedi su stihijski i nitko ne stoji iza prosvjeda a da li će netko prosvjede pokušati iskoristiti za vlastitu promociju, hoće i to smo vidjeli do sada u primjeru onih koji su i govorili na prosvjedima, zato sam spomenuo te manje stranke koje pomalo koriste prosvjede i traže svoju vlastitu samopromociju.

Sledgehammeru to objašnjavati je gubljenje vremena, jer i ova rasprava pokazuje da 10 forumaša misli i ima jedan sličan stav ali on će se na trepavice postaviti da nas sve ubijedi kako je njegov stav najispravniji. Stav kako veli. A mišljenje je svejedno......

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #35 : Ožujak 09, 2011, 09:49:46 prijepodne »
A ti vjeruješ sve što se kaže?

Ne vjerujem. Ali vjerujem njemu, pogotovo zato jer je to info izrečen u privatnom krugu i nigdje se nije objavljivao.

A i postoje situacije gdje se ipak razaznaje da li je nešto zajebancija ili ozbiljno.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #36 : Ožujak 09, 2011, 09:51:27 prijepodne »
Danas se na žalost novinarima treba najmanje vjerovati. Baš su oni posebno plačeni i financirani od interesnih grupa da pišu po diktatu i potrebama dnevne politike.

ja sam prvi ovdje protiv novinara, no nisu svi šljam, a ovaj sigurno nije plaćen ni od koga. I njegove metode rada i ponašanja su prije Wikileaksove nego režimske.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #37 : Ožujak 09, 2011, 09:28:53 poslijepodne »
Pozdrav iz Zagreba



Ovu sam fotku danas dobio mailom, prejaka fotka
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #38 : Ožujak 10, 2011, 12:12:24 poslijepodne »
Citat:
"jel' idemo i danas po 250 kn"?

Špekulacija da su (neki) prosvjednici za izlazak na ulicu dobili po 250 kn govori sama za sebe. Nije bitno je li im to dao HDZ ili SDP. Bitno je da tko za takvu lovu riskira moguće probleme, stoga taj je sigurno na samom rubu egzistencije i strpljenja. A razumijet ih mogu samo oni koji su također došli do ruba i pogledom vidjeli da na drugoj strani nema ničega!...prosvjedi, ukoliko se želi pomak trebaju pod hitno premjestiti na Kaptol...Nije li kardinal Bozanić pisao o grijehu struktura prije 11 godina? ...nije li to bio upaljač za promjene?.. ljudi koji prosvjeduju plaćaju porez i za njega, stoga imaju pravo prosvjedovati...


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #39 : Ožujak 10, 2011, 02:15:37 poslijepodne »
prosvjedi, ukoliko se želi pomak trebaju pod hitno premjestiti na Kaptol...

Zašto?? Odlučuje li Kaptol o ičemu, ili netko drugi?

Stvorio je Kaptol to nezadovoljstvo, nezaposlenost, neimaštinu i probleme??

Meni opet smrdi da se velikim stvarima žele baviti ljudi koji takvim stvarima nisu dorasli... i opet je na djelu tipično hrvatsko jalnuško i priglupo razmišljanje, koje samo otkriva da se u biti nema previše pojma ni o situaciji, no o njezinoj genezi i efektima, ni o onome tko je stvarno kriv... i opet je bitno samo uperiti prstom u nekoga, samo zato jer je netko tog treba tako rekao... ovce su goli drek za takve. Nekako je oduvijek i jedino bilo bitno da se ima koga za upriti prst u njega, nebitno da li je stvarno kriv ili ne. Ovaj narod već patološki traži krivce i patološki ih je željan.

Moćžda i zato jer je preglup da shvati da si je sam kriv.

Glede plaćanja, nisam ni da se stvara javno mnijenje tipa "ili je ili nije", jer istina je uvijek negdje između... znači, niti su prosvjedi rezultat potpune čistoće htijenja i stavova (to je već dokazano da nisu), niti su isti potpuno orkestrirani za nečiji interes... zbaog čega je nekima potpuno neprihvatljivo da tu, u plaćanju prosvjednika, ipak ima nešto, ne znam, no znam da je aprpiori odbacivati stvari samo na temelju osobne sujete - glupost.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #40 : Ožujak 10, 2011, 02:26:32 poslijepodne »
Citat:
Zašto?? Odlučuje li Kaptol o ičemu, ili netko drugi?

Stvorio je Kaptol to nezadovoljstvo, nezaposlenost, neimaštinu i probleme??

1. Zato jer bi crkva trebala biti uz narod?...(grijeh struktura)
2. O, odlučuje, odlučuje...ti misliš da ne? ...(sjetimo se 1997)
3. Što je učinio da to kaj spominješ spriječi?...nije li to zadatak Crkve?...Kaptol se za sebe pobrinuo?..(bogati se za sebe uvjek pobrinu)

Jaguar

  • Gost
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #41 : Ožujak 10, 2011, 03:30:10 poslijepodne »
Citat:
Zašto?? Odlučuje li Kaptol o ičemu, ili netko drugi?

Stvorio je Kaptol to nezadovoljstvo, nezaposlenost, neimaštinu i probleme??

1. Zato jer bi crkva trebala biti uz narod?...(grijeh struktura)
2. O, odlučuje, odlučuje...ti misliš da ne? ...(sjetimo se 1997)
3. Što je učinio da to kaj spominješ spriječi?...nije li to zadatak Crkve?...Kaptol se za sebe pobrinuo?..(bogati se za sebe uvjek pobrinu)

Moram kazati da se ovdje, za čudo božje čak i slažem sa muhom.
Ima Crkva grijeha ohoho i te kako, ako ništa drugo zavodila je svoje vjernike u zabludu godinama, sjetimo se svih razdoblja od nastanka hrvatske države, sjetimo se svakih Izbora, sjetimo se stavova Crkve u pogledu političkih opcija i koga je preferirala, sjetimo se različitih sporazuma i dogovora sa podržavanim  strukturama Vlasti, sjetimo se povratka imovine Crkvi, dok neki ni dan danas nisu to pravo ostvarili,  Crkva je kao institucija isto itetako odgovorna za stanje koje imamo danas.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #42 : Ožujak 10, 2011, 05:04:24 poslijepodne »
Citat:
Zašto?? Odlučuje li Kaptol o ičemu, ili netko drugi?

Stvorio je Kaptol to nezadovoljstvo, nezaposlenost, neimaštinu i probleme??

1. Zato jer bi crkva trebala biti uz narod?...(grijeh struktura)
2. O, odlučuje, odlučuje...ti misliš da ne? ...(sjetimo se 1997)
3. Što je učinio da to kaj spominješ spriječi?...nije li to zadatak Crkve?...Kaptol se za sebe pobrinuo?..(bogati se za sebe uvjek pobrinu)

Moram kazati da se ovdje, za čudo božje čak i slažem sa muhom.
Ima Crkva grijeha ohoho i te kako, ako ništa drugo zavodila je svoje vjernike u zabludu godinama, sjetimo se svih razdoblja od nastanka hrvatske države, sjetimo se svakih Izbora, sjetimo se stavova Crkve u pogledu političkih opcija i koga je preferirala, sjetimo se različitih sporazuma i dogovora sa podržavanim  strukturama Vlasti, sjetimo se povratka imovine Crkvi, dok neki ni dan danas nisu to pravo ostvarili,  Crkva je kao institucija isto itetako odgovorna za stanje koje imamo danas.



Isti taj narod zavodio je svjesno HDZ , a svakako i SDP.
Ili to možda nije istina?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #43 : Ožujak 10, 2011, 05:43:12 poslijepodne »
Isti taj narod zavodio je svjesno HDZ , a svakako i SDP.
Ili to možda nije istina?

Istina je, svakako više HDZ negoli SDP a Crkva je sudjelovala u tome svrstavajući se otvoreno na stranu HDZ i protiv SDP-a, što je na Izborima bilo i presudno tko će pobjediti i u toliko je Crkva direktno umiješana i snosi odgovornost kao institucija, jer je radila promociju i kampanju za HDZ, koji nas je doveo do ovoga što imamo danas. Danas Crkva okreće pomalo priču ali nismo zaboravili kako je djelovala svih ovih 20 godina, bar mi koje pamćenje još dobro služi.
Naravno kada govorimo o Crkvi, ne isključujemo krivnju i odgovornost, kako ste i rekli i HDZ i SDP-a i kao što rekoh svakako više HDZ-a jer je on vladao i vlada ipak 17 godina pa je utoliko njegova krivnja i veća.j
Da me netko nebi krivo razumio, ja nemam ništa protiv Crkve, katolik sam i vjernik ali pokušavam realno sagledati na stvari iz današnje perspektive. Zato mislim da bi prosvjednici uz sve dosadašnje lokacije, trebali posjetiti malo i Kaptol.
« Zadnja izmjena: Ožujak 10, 2011, 05:45:12 poslijepodne Jaguar »

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #44 : Ožujak 10, 2011, 09:55:28 poslijepodne »
Da me netko nebi krivo razumio, ja nemam ništa protiv Crkve, katolik sam i vjernik ali pokušavam realno sagledati na stvari iz današnje perspektive. Zato mislim da bi prosvjednici uz sve dosadašnje lokacije, trebali posjetiti malo i Kaptol.

Ja imam protiv.
Nisu se odrekli ni lipe profita u recesiji.


padaj silo i nepravdo

« Zadnja izmjena: Ožujak 10, 2011, 10:00:01 poslijepodne Mile car »
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...