Autor Tema: Naknadna toplinska izolacija krova  (Posjeta: 35033 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Naknadna toplinska izolacija krova
« : Prosinac 17, 2010, 12:02:27 poslijepodne »
ovako: imam krov koji je jadno toplinski izoliran. na cijelu kuću sam stavio stiropor 8cm, jedino je krov još ostao. otprije, prije nego sam kupio kuću, je izolacija od filca, i preko nje daske na podu od tavana, i na stijenama krova. znači: šindra -  daske - malo filc izolacije - daske koje zatvaraju. problem je u tome što  taj filc sam po sebi nije neka izolacija, a još veći problem je što ga ima malo, kao da je čovjek dosta škrtario. stvar je u tome da bih ja poboljšao izolaciju, a nemam pristup, jer je sve zatvoreno. ne da mi se otvarati krov,  a spavaća soba je u potkrovlju (krov od 1m visine). soba je u zidnim oblogama.
nemoguće je išta ugurati toliko duboko - kamenu ili staklenu vunu, stiropor itd. pada mi na pamet da kupim kuglice od stiropora i saspem to unutra. mogle bi upasti unutra i još ih bi se dalo koliko toliko nabiti. nisam baš naročito objasnio, ali tako je kako je.
ima li netko iskustva - znanje - da mi kaže ima li ta ideja smisla ili ne? po pou od tavana mogu pobacati što hoću naravno,ali ovo je problem.

hvala!

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #1 : Prosinac 17, 2010, 12:11:52 poslijepodne »
Na žalost iz opisa ne mogu shvatiti raspored prostora. Probaj malo nacrtati da bude jasnije.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #2 : Prosinac 17, 2010, 12:46:27 poslijepodne »
evo
nadam se da je jasnije. ovaj prostor gdje je filc je 10 tak cm širok.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #3 : Prosinac 17, 2010, 02:00:36 poslijepodne »
Osobno mislim da su ti sva rješenja koja planiraš vrlo polovična, ne rješavaju problem, a predstavljat će dosta "zajebancije" i troškova - a da na kraju nećeš imati imalo kvalitetnije rješenje.

Bolje malo stisnuti i snaći se za lovu, pa preko ljeta skinuti cijeli krov, podići bočne stijene toliko da dobiješ konkretnu unutarnju visinu (jer čim je imalo kosog krova u prostoriji, ista se tretira zakonski kao tavanski prostor, nema više ograničenja u centimetrima), i onda složiti krov ispočetka (vidjeti da li bi postojeće grede izdržale kvalitetna krovna rješenja - što šindra svakako NIJE! - pa ako ne, uzeti jače grede, te ciljati na crijep i kvalitetnu termo-izolaciju nekakvom vunom od cca 10 cm...).

Kako mi je prijatelj iz Buševca imao potrebu u zadnjih 6 godina mijenjati cijeli krov (salonitke mijenjao za šindru, pa sada šindru nakon 5 godina za aluminijske ploče...  ::) ::) ::) , samo zato jer je htio biti "jeben i pošten" i uštedjeti na stvarima na kojima se štedjeti ne smije (takovih na kući nema puno, ali se preskakanje i ignoriranje kvalitetnih rješenja ubrzo višestruko vraća i plaća!), mogu reći da imam podosta iskustva i uvida u takve filozofije štednje - i to, hvala Bogu, preko tuđe grbače i novčanika, tako da se da dosta naučiti iz tuđih iskustava... ništa ne koštaju, a zlata vrijede...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #4 : Prosinac 17, 2010, 05:51:27 poslijepodne »
(jer čim je imalo kosog krova u prostoriji, ista se tretira zakonski kao tavanski prostor, nema više ograničenja u centimetrima)

Krivo!!! Upravo tada tek i ima ograničenja u centimetrima. Visina nadozida u Gorici je ograničena na 120 cm i ja sam morao mjenjati projekt Xelline Katarine da dobijem dozvolu upravo tadi te visine nadozida u potkrovlju. Tek tak da se još neko ne zajebe i popuši.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #5 : Prosinac 17, 2010, 08:51:24 poslijepodne »
(jer čim je imalo kosog krova u prostoriji, ista se tretira zakonski kao tavanski prostor, nema više ograničenja u centimetrima)

Krivo!!! Upravo tada tek i ima ograničenja u centimetrima. Visina nadozida u Gorici je ograničena na 120 cm i ja sam morao mjenjati projekt Xelline Katarine da dobijem dozvolu upravo tadi te visine nadozida u potkrovlju. Tek tak da se još neko ne zajebe i popuši.

Sorry, ali to nije točno.

Takove odredbe više ne postoje u Zakonu o gradnji, niti novom niti onom prethodnom.

Ne znam kada si gradio, ali i ja imam Ytong-projekt, i iz razgovora sa arhitektima sam to i doznao. A i još pokojni Mladen Plodivec mi je to tumačio, mada mi to nije bilo od važnosti. Moja gornja etaža ima djelomično kosog krova unutra, i nije bilo nikakovih ograničenja u centimetrima, ne znam otkuda si izvadio tih 120 cm - to znam da je bilo nekada, ali danas - ne.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #6 : Prosinac 17, 2010, 08:57:45 poslijepodne »
Kaj ne treba za podizanje visine potkrovlja raditi izmjenu građevinske dozvole?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #7 : Prosinac 17, 2010, 09:25:25 poslijepodne »
Pa teoretski bi trebalo, zbog povećanja kubikaže objekta, a time i novih davanja za komunalnu i vodnu naknadu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #8 : Prosinac 17, 2010, 11:30:06 poslijepodne »
(jer čim je imalo kosog krova u prostoriji, ista se tretira zakonski kao tavanski prostor, nema više ograničenja u centimetrima)

Krivo!!! Upravo tada tek i ima ograničenja u centimetrima. Visina nadozida u Gorici je ograničena na 120 cm i ja sam morao mjenjati projekt Xelline Katarine da dobijem dozvolu upravo tadi te visine nadozida u potkrovlju. Tek tak da se još neko ne zajebe i popuši.

Sorry, ali to nije točno.

Takove odredbe više ne postoje u Zakonu o gradnji, niti novom niti onom prethodnom.

Ne znam kada si gradio, ali i ja imam Ytong-projekt, i iz razgovora sa arhitektima sam to i doznao. A i još pokojni Mladen Plodivec mi je to tumačio, mada mi to nije bilo od važnosti. Moja gornja etaža ima djelomično kosog krova unutra, i nije bilo nikakovih ograničenja u centimetrima, ne znam otkuda si izvadio tih 120 cm - to znam da je bilo nekada, ali danas - ne.

Članak 5. stavak1. točka 13. pojmovnika Prostornog plana uređenja Grada Velike Gorice potkrovlje je dio građevine čiji se prostor nalazi iznad zadnjeg kata i neposredno ispod kosog ili zaobljenog krova. Najveći gabarit potkrovlja određen je visinom nadozida od 1,2 metra mjerenog od gonje kote podne konstrukcije potkrovlja...
Pa to pokaži svojim arhitektima a i raspitaj se kod gospode u Magnitudi ako meni ne vjeruješ.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #9 : Prosinac 18, 2010, 11:16:38 prijepodne »
To ne trebaš nikome pokazivati - jer to ne stoji! Otkad datira taj "Pojmovnik"??

Kao prvo, Zakon o gradnji ne ograničava takove stvari (a što je prije radio, jer je riječ o davanjima koja idu u državni, a ne u proračun lokalne uprave ili samouprave, stoga lokalna uprava ili samouprava NE MOŽE propisivati ili mijenjati takove stvari).

A kao drugo, očito je riječ o neusklađenosti lokalnih zakonskih podakata sa nadređenim zakonom. - što nije ništa čudno, obzirom na ažurnost i brzinu rada goričkih gradskih ureda...

I ja sam odnio svoje Uvjete gradnje, izdane u VG, u Magnitudu-Projekt kada smo usklađivali tipski projekt sa mojom zemljom u Buševcu. I nije bilo niti slova o takovim odredbama.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #10 : Prosinac 19, 2010, 02:40:43 poslijepodne »
To ne trebaš nikome pokazivati - jer to ne stoji! Otkad datira taj "Pojmovnik"??

Kao prvo, Zakon o gradnji ne ograničava takove stvari (a što je prije radio, jer je riječ o davanjima koja idu u državni, a ne u proračun lokalne uprave ili samouprave, stoga lokalna uprava ili samouprava NE MOŽE propisivati ili mijenjati takove stvari).

A kao drugo, očito je riječ o neusklađenosti lokalnih zakonskih podakata sa nadređenim zakonom. - što nije ništa čudno, obzirom na ažurnost i brzinu rada goričkih gradskih ureda...

I ja sam odnio svoje Uvjete gradnje, izdane u VG, u Magnitudu-Projekt kada smo usklađivali tipski projekt sa mojom zemljom u Buševcu. I nije bilo niti slova o takovim odredbama.

Koja si ti tvrda glava, jebote... Ponavljam ti da sam na tome spušio i odbili su mi zahtjev pa sam morao podnijeti ponovo s izmjenjenim projektom. I u Magnitudi su se složili da se ne isplati žaliti jer ćemo spušiti opet pošto je Gorički ured u pravu. Sve stoji papirnato. Radi se o vremenu s početka ove godine a ne o nekoj prethistoriji. A ti piši kaj hočeš. Pravilnik je još uvijek aktualan i ne misle ga mjenjati. Projektant svojim potpisom na projektu jamči da je napravljen u skladu s zakonskim aktima i svim lokalnim pravilnicima. Ti si po dozvolu išao još kod Plodinca po starom zakonu. pojma nemaš kak se sada radi. Mislim, nazovi sam Gorički ured i informiraj se. Ili tebi to ne treba jer znaš volje od njih i boli te ona stvar kaj ti oni neće izdati rješenje.

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #11 : Prosinac 19, 2010, 02:51:49 poslijepodne »
Iz važećeg zakona o prostornum uređenju i gradnji:
Pojmovi, članak 2 stavak 4.6:

Visina građevine mjeri se od konačno zaravnanog i uređenog terena uz pročelje građevine na njegovom najnižem dijelu do gornjeg ruba stropne konstrukcije zadnjega kata, odnosno vrha nadozida potkrovlja, čija visina ne može biti viša od 1,2 m,

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #12 : Prosinac 19, 2010, 05:52:40 poslijepodne »
boli te ona stvar kaj ti oni neće izdati rješenje.

Pa baš me i boli. Možda i zato jer rješenje više ne mogu odbiti...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #13 : Prosinac 19, 2010, 06:44:55 poslijepodne »
boli te ona stvar kaj ti oni neće izdati rješenje.

Pa baš me i boli. Možda i zato jer rješenje više ne mogu odbiti...

Uh...

Nemrem verovat. Ajde onda meni neukomu objasni, ako u zakonu stoji da nadozid nemre biti viši od metar i dvadeset (gore sam ti naveo članak ZAKONA, ne lokalnog propisa di to piše, pa ajde ti sad meni navedi di piše da nije tak) , po kojoj logici nemreju odbiti rješenje? I to pričaš meni koji sam ovo ljeto sagradio tu kuću i prošao sve peripetije u Goričkom uredu. Mislim, kaj me očeš blesavim napraviti ili kaj. Čitam te neko vreme i nemrem verovati da moreš tak prosipati svu pamet ovoga sveta i to o stvarima o kojima očigledno nekaj malo nabadaš a u biti nemaš pojma. Podsečaš me na čoveka koji u novinama pročita senzacionalističke naslove i onda po tome u glavi složi svoju priču. Ili to ili namjerno provociraš.

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #14 : Prosinac 20, 2010, 08:41:41 prijepodne »
evo napokon i mene :). Sledge, slažem se s tobom potpuno, i ja bih najradije mijenjao krov i stavio nešto umjesto šindre i debelu izolaciju.... ali "vremena" su teška, jako jako teška, tako da ako skupim samo za izolaciju da utrpam, bit će dobro. čak sam razmišljao i o slami :)