Autor Tema: Oglasnik  (Posjeta: 7397 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Oglasnik
« : Rujan 19, 2009, 12:24:10 poslijepodne »
Molim da se formira nekakav oglasnik sa mogućnostima davanja i slika uz njega, i da isti bude samo za članove foruma. Naravno, da ne bi bilo svakakvih padobranaca, lako se zadaje u ovom forum-appletu da npr. forum nije vidljiv i dostupan članovima sa manje od, recimo, 20 postova (da se ne bi registrirali ljudi samo da daju oglas!), a ostalo je jasno...

Zakaj ja ne bi svoje dragulje, briljante i inu kramu prodal nekome tko bi mi - za to prodano - mogel moliti za dušu na jeziku koji ja razmem, a ne da sve ide nekam u Dalmaciju i ino inostranstvo...?? Zato dajte opciju oglasnika kao zasebni podforum, uz još jednu opciju - predati oglas je odmah zaključana tema, nema komentara, sve dalje se rješava na PP.

Tak je to na nekim drugim mjestima gdje sam forumski prisutan, i svugdje to šljaka kak se šika. Fala!!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Oglasnik
« Odgovori #1 : Rujan 19, 2009, 02:14:02 poslijepodne »
Ako je tema odmah zaključana onda to nema smisla da bude u forumu jer forum pretpostavlja diskusiju.
Molim ostale članove da se očituju o ovom prijedlogu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Oglasnik
« Odgovori #2 : Rujan 19, 2009, 02:58:18 poslijepodne »
Mali oglas koji se vidi na forumu, i koji je plasiran u podforum "Oglasnik", ne treba biti otvoren za ikakvu diskusiju (nije ni na drugim mjestima), jer što se ima diskutirati o nekom malom oglasu i ići u offtopic??

Svaki zainteresirani ima PP za postavljanje detaljnih upita, a admin/mod komponenta je zadužena jedino da se neki oglas preda u kvalitetnom obliku, sa kvalitetnim minimumom podataka i opisom koji ne ostavlja puno potpitanja, što se može i opisati u nekakvom uvodnom boldanom threadu koji moraju pročitati svi koji prvi puta predaju oglas.

Isti sistem automatskog ključa vrijedi (tj. trebao bi vrijediti) i za predstavljanje korisnika. Ili bi trebalo biti, jer je čitanje da se izredaju svi članovi sa "bok" ili "dobrodošao" je infantilno.

I u jednom i u drugom slučaju automatski ključ je dobra zaštita od offtopica. Jer znam kako to inače izgleda. ovo je čisto savjet iz bogate prakse.  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Oglasnik
« Odgovori #3 : Rujan 19, 2009, 05:14:36 poslijepodne »
Ako je tema odmah zaključana onda to nema smisla da bude u forumu jer forum pretpostavlja diskusiju.
Molim ostale članove da se očituju o ovom prijedlogu.

Oglasnik je dobra ideja i slažem se da treba biti zaključan za diskusiju, jer to nije klasičan forumski topic, nego je informativnog karaktera.
Za sve zaintersirane postoji pp na koji se mogu javiti i to je to.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Oglasnik
« Odgovori #4 : Rujan 19, 2009, 05:33:39 poslijepodne »
...ja sam za  ;)...
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Oglasnik
« Odgovori #5 : Rujan 19, 2009, 06:34:56 poslijepodne »





I ja   

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Oglasnik
« Odgovori #6 : Rujan 19, 2009, 08:52:04 poslijepodne »
To je dobra ideja. Mžemo početi sa dva jednostavna podforuma ponuda i potražnja. Ako se oglanik bude razvijao može se razraditi dodatne podforume prema kategorijama.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Oglasnik
« Odgovori #7 : Rujan 19, 2009, 09:28:13 poslijepodne »
Ja mislim da je forum neprikladna forma za oglasnik, a smatram da je komentiranje ponekad jako korisno (npr. O: Prodajem usčuvanog golfa kojeg je vozila starija osoba. K: Jel' to onaj golf od tvoje babe koji je tri puta ostao bez ulja?). Ali eto tražili ste, oglašavajte.

Forum Oglasnik vide samo redovni članovi i to oni koji su napisali barem jedan post.
Teme se mogu pokretati, komentiranja nema. Dozvoljeni su i pritivci (molim da se ne zloupotrebljava ta mogućnost, smanjite velike slike i ne postajte ih direktno s fotića).

Dok sam malo istraživao kako u forumu napraviti traženu funkcionalnost otkrio sam i jedan mod za aukcije pa ako nekoga to veseli može si organizirati aukciju (New Auction/Nova prodaja).

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Oglasnik
« Odgovori #8 : Rujan 19, 2009, 09:38:16 poslijepodne »
Stjepane, dosta foruma ima oglasnike i to sasvim o.k. funkcionira. Buš videl da je bolje bez komentara.
Tam di je dozvoljeno komentiranje oglasa modovi imaju posla od jutra do sutra.
Ovo će biti sasvim o.k., dapače odlično, jer je forum lokalnog karaktera, pa će i oglasi biti takvi  :)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Oglasnik
« Odgovori #9 : Rujan 19, 2009, 09:46:56 poslijepodne »
Znam ja da ljudi obično lupaju gluposti po komentarima, ali znam i da je mali broj onih koji će uvijek napisati kompletan oglas. Komentari bi se vrlo brzo srezali rigoroznijim moderatorskim pristupom.

Prodavatelj ima prodaju kao osnovni motiv i on često ne može pružiti potpuno objektivnu informaciju o predmetu prodaje. Naročito kada je riječ o cijeni. Meni se čini da je ovako puno veća opasnost od nasanjkavanja kupaca. Nadam se samo da se diskusije o predmetima prodaje iz oglasnika neće prebacivati u ostale teme.

Mislim da treba dodati standardnu napomenu da administratori i moderatori ne odgovaraju za istinitost oglasa i moguće sporove koji mogu nastati. ;)

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Oglasnik
« Odgovori #10 : Rujan 19, 2009, 09:50:45 poslijepodne »
Pa uvijek možeš ostaviti mogućnost komentiranja ako to želiš - ti si Admin.
O ovoj opciji odgovornosti nisam razmišljala i imaš pravo kaj se toga tiče. Treba se odmah ograditi da ne bi bilo kasnije zabuna.
A komentiranje u ostalim dijelovima foruma ne smije se dozvoliti i bok.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Oglasnik
« Odgovori #11 : Rujan 19, 2009, 09:51:47 poslijepodne »
Oglasnik je pokrenut prema traženim pravilima.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Oglasnik
« Odgovori #12 : Rujan 20, 2009, 04:05:25 poslijepodne »
U slučaju da oglašivač proda predmet nema smisla da isti i dalje stoji na forumu pa bi bilo poželjno da ga obriše.
Većina oglašivača će zaboraviti na to (osim ako ih kupci i dalje na budu gnjavili) pa bi bilo dobro automatski brisati oglase.

Koliko da se oglas zadrži prije brisanja? Mjesec dana?
Ako bi oglašivač želio da se njegov oglas zadrži dulje od tog roka trebao bi ili modificirati post ili staviti neku dogovorenu oznaku koja bi priječila brisanje.

Vaše mišljenje o tome?

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Oglasnik
« Odgovori #13 : Rujan 20, 2009, 04:10:19 poslijepodne »
Mjesec dana je o.k. vrijeme, a tko želi uvijek može oglas ponoviti, kaj ne?
Jedino treba svima unaprijed dati do znanja da se oglas briše nakon tog roka.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Tur

  • Gost
Odg: Oglasnik
« Odgovori #14 : Rujan 20, 2009, 04:24:45 poslijepodne »
Mene isto mesec dan zgledi ok.