Autor Tema: Skitnje kud i kam sim i tam...  (Posjeta: 21961 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tazika

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 119
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Skitnje kud i kam sim i tam...
« : Siječanj 13, 2013, 11:15:23 prijepodne »
Zahvalna sam na dobrodošlici :-*

Eh, da samo znate kak nam je jučer bilo na Istraživačkom Izletu! Morala bih naučiti kako se postavljaju fotke...! Evo kratkog putopisa:
Bio je divan sunčan dan. Uzeli smo biciklističku kartu, isprintali odavde dvije, uzeli kompas i krenuli autom tražiti neki lepi vr' sa pogledom (sa teme: Najvišeši vr'...") Živimo blizu Crkve sv. Martina, pa smo odande krenuli prema Lučelnici, i tamo vrlo brzo skrenuli desno na neke neasfaltirane puteve. Stadali smo, raspitivali se, vraćali, lutali i divili se. Da li je ispravan naš zaključak da skoro sve takve ceste izlaze na slijedeću cestu? Hoću reći da nema slijepih, kakseveli... ćorsokaka, neznam književnu riječ za to. Na početku jedne je bila rampa, i poslije nam je jedan deda sa unukom rekao da ta neide nikuda, tj ide do krčevine. Ali sve druge su se spajale sa drugim cestama, nigdje nismo trebali voziti nazad.
To je rijetkost. Drugdje, recimo na Sljemenu, šumske neasfaltirane ceste dovezu do neke grabe ili livade ili ti jednostavno nestanu pod kotačima pa se moraš vraćati nazad. A ovdje - ideš, ideš, i uvijek su pred tobom ceste, račvanja, spajanja. Nemreš se izgubit. Jelda?
Gornji (H)Ruševec se pojavio i nestao, prebrzo da bismo stali i išli tražiti Ad Fines. Ali ako ga ni lokalci ne mogu naći...
u Kravarskom smo stali pred dučanom, kupili si poputbinu, išli natrag i lunjali po onom visokom nepreglednom križanju tražeći Pogled... a onda krenusmo prema natrag, otprilike prema sjeverozapadu - neznam vam nabrojat toponime, karte su u autu a neda mi se sad ići van iskopavati ga iz snega, radje jednom rukom tipkam a drugom ložim peć... dok gladim mačka u krilu :) -toga nema u centru Zagreba, znate :)

Stojeći pokraj toga raskršća po drugi put, držeći sve te karte na haubi i kompas, izjavih svojoj maloj obitelji: Ima trenutaka u kojima moram priznati poraz i to je upravo ovaj trenutak. Proglašavam Odustajanje (od potrage za jednim od najvišeših vrhova s pogledom).
Jedna od tih cesti vozila je baš po nekom visokom grebenu, povremeno su se otvarali pogledi, i odjedamput prepoznam specifičan betonski odvojak na desno gore. Na tabli koja pokazuje tu cestu piše samo: "Još 1 minuta" umjesto toponima, ali svejedno zakočih, naglo skrenuh na nju i u zaletu se pojavimo na "vrhu sa stožkom"!!! Odmah smo prepoznali fotografiju sa Foruma!
Dakle valjali smo se od smijeha...!
Pogleda ima, vidi se čak i Zagreb kroz nekakve 4 visoke antene opakog izgleda (što je to? HAARP?) a do vrha ide i zadivljujuće dobro obrađena oranica - svaka čast traktoristu! - čak je preorao i strmi voćnjak. Istina je da kada recimo u Alpama prepenješ sjevernu stijenu od 300 do 1000 metara visinke razlike i dočepaš se vrha, sa druge, južne, blage strane te obično dočekaju i znatiželjno gledaju ovce ili čak krave. Ali još nijednom nismo vidjeli ORANICU koja vodi do vrha :)

A doma smo došli tako brzo, za 15-20 min.  - jer smo samo vozili u našem smjeru, bez planiranja i razmišljanja - da će nam ovaj Vr' biti češća destinacija.
Nadala sam se da ćemo pronaći na više mjesta spominjanu "stijenu pogodnu za kratko alpinističko penjanje", ali to nije bila ova naša oranica. Gdje je to?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Skitnje kud i kam sim i tam...
« Odgovori #1 : Siječanj 13, 2013, 11:34:50 prijepodne »
Evo male pomoći oko postanja slika.
Slike koje želiš postaviti na forum , najbolje je smanjiti na dvije veličine; 800-600 ili 1024-600, naravno nije uvjet ali se najbrže učitaju.
Kad ih obradiš po želji postavi ih na desktop ili u neki folder- koji želiš. Zatim odabereš temu u koju želiš postaviti slike – pogledaj malo po forumu dali  se možeš uklopiti u neku postojeću temu ili otvori novu. Ako ne znaš baš kaj napraviti, postavi negdje, a ako nije dobro moderator će to popraviti dok se ne naučiš.
 
Dakle klikneš na Odgovor, i pojavi ti se okvir za tekst. Ispod toga imaš ; bijeli križ u plavom četverokutu sa tekstom „ Privici i ostale opcije.
Klikneš na to.
Zatim obratiš pažnju na „Privitak“!
Ispod toga klikni na „ Odaberi datoteku“!
Sada izaberi sliku sa desktopa ili iz foldera gdje je spremljena. Označi sliku i klikni otvori.
Slika se ućita sama.
Zatim ako imaš više slika , klikni na „više privitaka“ i učitaš slijedeću sliku. I tako do četiri slike .
Važno!!
Ne možeš postati sliku ako nije napisan tekst u polju za tekst – iznad toga.
Naravno, slike se mogu prvo postaviti na neki internetski servis pa sa njega na forum. Ja ipak preporučam ovaj prvi način, jer su slike manje (povećaju se ako klikneš na njih ), a ne nestanu sa foruma ako ih obrišeš na računalu. Slike koje se šalju sa internetskih servisa, moraju ostati uvijek na istom mjestu – na servisu jer se inače u slučaju promjene izgube sa foruma.
Hvala na opisu putopisa.


Mala dopuna za lakše snalaženje po Turopolju.


http://geoportal.dgu.hr/viewer/

« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2013, 11:50:05 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Tazika

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 119
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Skitnje kud i kam sim i tam...
« Odgovori #2 : Siječanj 13, 2013, 11:44:15 prijepodne »
Hvala na karti, Mlačanine! Iako ne možemo znati da li je neki zemljana/šodrana cesta prohodna ili nije dok ne odemo tamo ;) - ove zapamtismo, istraživanje širimo idući vedri vikend :)

Prvi put sam bila u Vukomerečkim Goricama sa oko 25 godina. Poveo me prijatelj u svoju vikendicu, cijelo vrijeme se sramio ali ja sam baš bila navalila.
Prvi šok mi je bio bus sa Savskog mosta. Face ko iz filma. Nastambe... možda vi znate bolje reči za to. Za manje od pola sata vožnje propadneš nekoliko stoljeća u prošlost. Da nema struje (žice su premrežile nebo i uzele vidike, nemaš gdje fotografirat krajolik od silnih žica) i da nema traktora, bio bi to srednji vijek. Rani.
A da sve to nestane - struja, TV u svakoj kući, ponegdje asfalt, traktori i auti - ovdašnji ljudi bi se odmah snašli, zar ne?
Ma nebi ni primijetili.
Jedino što bi volovi i radni konji imali dobru cijenu, u prvo vrijeme. Potkožio bi se onaj koji bi prvi uletio u biznis.
Ja to sve pišem sa punim poštovanjem.
Divim se znanju mojih starijih susjeda. Samo mladi već neznaju tak puno. Starije žene sam navela da pričaju o tome kako su radile platno i odjeću, i sve kućne potrepštine. Mlade ta priča uopće nije zanimala. A ja sam žalila što nemam neki aparat za snimanje, diktafon ili tako nešto. Moram to nabaviti.

Nisam još pronašla riječi kojima bih opisala osjećaje i čuđenje koji preplavljuju NAS dok gledamo VAS.
Svi znaju otprilike kako izgledaju zagrepčani i kako žive, ali zagrepčani neznaju kako izgleda ovdje. Živimo tu već 6 godina i još se uvijek čudimo kao prvi dan (samo sad bolje razumijemo ovdašnji govor) - ponavljam, to nije ništa lošega; ne mogu reći da se divimo - ima ovjde svačega kao i svugdje - nego da se čudimo. I želimo znati još i još i još!
Uostalom sin nam postaje bilingvist. Već prve godine života ovdje (od 3. do 4. rođendana) je shvatio da se ovdje govori drukčiji jezik nego u gradu i na televiziji i odabire kada će govoriti kojim jezikom. Susjedica ga je prvo ljeto učila riječ po riječ, a on nju "zagrebački".
Žao mi je kad se ovdašnji ljudi trude da sa nama razgovaraju nekakvim hrvatskim standardom. To ispadne neki siromašni "televizijski" jezik, nikome na ugodu. Da nema veseljaka koji sa nama praše dijalekt, nebismo imali prilike naučiti ga.
Da vas pohvalim: čitamo naglas neke vaše postove na vašemu jeziku, pamtimo fraze koje bi nam mogle trebati, proučavamo gramatiku. Zna li tko ima li kakva gramatika i rječnik ovdašnjega jezika? Recimo nikako da pohvatamo sve padeže (iako navađamo sugovornike da ih upotrebe) i, kak se to veli... stupnjevanje lijep, ljepši, najljepši. Pa valjda je to netko već proučio i izdao kakav jezični priručnik?

Knjigu g. Pokupčića idemo kupiti u Donju Kupčinu, možda već sutra ako očiste ceste od snijega.
 :)

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Skitnje kud i kam sim i tam...
« Odgovori #3 : Siječanj 13, 2013, 11:44:29 prijepodne »
Mala dopuna za lakše snalaženje po Turopolju.

A di baš nađe crkvu i groblje kao pomoć za snalaženje? Kad ti zatreba groblje onda je već kasno za snalaženje. ;)
:D

Offline Tazika

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 119
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Skitnje kud i kam sim i tam...
« Odgovori #4 : Siječanj 13, 2013, 11:55:16 prijepodne »
Crkve su postavljene na brege koji se vide odasvuda (a uz njih su groblja) - od crkve do crkve i nebuš se zgubil ;)
onda blizu crkvi, dobro sakrivene ali znam da su tam - su bertije :)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Skitnje kud i kam sim i tam...
« Odgovori #5 : Siječanj 13, 2013, 11:56:39 prijepodne »
Malo pregleč po forumu, sigurno buš našla sekaj, kaj bi štiela znati i kaj te zanima. Samo si zemi cajta!!


Baš si malo osvježila forum, bravo!


Link sam ispravio, a imam još karti - imaju i drugi forumaši, po kojima se možeš snalaziti. Svakako nemoj obilaziti Google, jer oni su dobro snimili i taj kraj sa kamerama. Može ti dobro poslužiti da ustanoviš kakve su ceste po bregima. Sve se lijepo vidi.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Skitnje kud i kam sim i tam...
« Odgovori #6 : Siječanj 13, 2013, 02:53:22 poslijepodne »
Morala bih naučiti kako se postavljaju fotke...!
http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/kak-mi-se-dize-slika/msg11853/#msg11853

http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/kako-postaviti-fotografije-na-forum/

Jel imaš navigaciju?
Dok je nis imal moj idealni suputnik je bil http://www.viamichelin.com/. Napišeš "oklen-doklen", odprintaš i jedino kej ti se more dogoditi je da krivo skreneš. Ni Gugel ert ti nebu odmogel, če niš post festum vidiš de si bila.

Živimo blizu Crkve sv. Martina, pa smo odande krenuli prema Lučelnici, i tamo vrlo brzo skrenuli desno na neke neasfaltirane puteve. Stadali smo, raspitivali se, vraćali, lutali i divili se. Da li je ispravan naš zaključak da skoro sve takve ceste izlaze na slijedeću cestu? Hoću reći da nema slijepih, kakseveli... ćorsokaka, neznam književnu riječ za to. Na početku jedne je bila rampa, i poslije nam je jedan deda sa unukom rekao da ta neide nikuda, tj ide do krčevine. Ali sve druge su se spajale sa drugim cestama, nigdje nismo trebali voziti nazad.
To je rijetkost. Drugdje, recimo na Sljemenu, šumske neasfaltirane ceste dovezu do neke grabe ili livade ili ti jednostavno nestanu pod kotačima pa se moraš vraćati nazad. A ovdje - ideš, ideš, i uvijek su pred tobom ceste, račvanja, spajanja. Nemreš se izgubit. Jelda?
Tak ti je i mene bilo da sem iskal Dvorance i nijovu kapelu.
http://www.forumgorica.com/turopolje/drvene-kapele-i-tradicijska-drvena-gradnja/msg36972/#msg36972
Tu čak ni navigacija ne pomaže- Garmin me zdriblal "ko balavca". Neznam kulko sem se put f krug otpelal a Dvorance nis našel.

Jedna od tih cesti vozila je baš po nekom visokom grebenu, povremeno su se otvarali pogledi, i odjedamput prepoznam specifičan betonski odvojak na desno gore. Na tabli koja pokazuje tu cestu piše samo: "Još 1 minuta" umjesto toponima, ali svejedno zakočih, naglo skrenuh na nju i u zaletu se pojavimo na "vrhu sa stožkom"!!! Odmah smo prepoznali fotografiju sa Foruma!
Dakle valjali smo se od smijeha...!
Pogleda ima, vidi se čak i Zagreb kroz nekakve 4 visoke antene opakog izgleda (što je to? HAARP?) a do vrha ide i zadivljujuće dobro obrađena oranica - svaka čast traktoristu! - čak je preorao i strmi voćnjak.
To ti je Lakovica, Kozjača, zapraf zmed Kozjače i Novoga Brda. A morala si prejti onda i vuz "svecki poznatu i priznatu" Kozju Dragu, igrališče Badelove Manekenov z Kozjače.
http://www.forumgorica.com/sport/9-malonogometna-liga-vukomericke-goric-2012-mnlvg-9/msg45032/#msg45032

Na tabli koja pokazuje tu cestu piše samo: "Još 1 minuta" umjesto toponima, ali svejedno zakočih, naglo skrenuh na nju i u zaletu se pojavimo na "vrhu sa stožkom"!!!
Pješačka poučna staza Šumarica
Poučna pješačka staza Šumarica, dužine oko 9 kilometara,  povezuje naselja Krušak i Kozjaču.
 Put vas vodi  kroz šumu, šumskim obroncima i usjecima, uz potok Curek i preko potoka Kozara, zatim pokraj livada, vinograda i klijeti, uz seoska dvorišta i kuće Žitkovčice do vidikovca Lakovica nedaleko Kozjače.
...
http://www.tzvg.hr/stranica/pjesacka-poucna-staza-sumarica/11/

A doma smo došli tako brzo, za 15-20 min.
Kaj je Niko Pulič vozil?  :D

Nadala sam se da ćemo pronaći na više mjesta spominjanu "stijenu pogodnu za kratko alpinističko penjanje", ali to nije bila ova naša oranica. Gdje je to?
"Uspon na vrh iz doline Luka na jugu nešto je blaži dok je uspon sa sjeverne strane iz doline Kravaršćica dosta strmiji sa prosječnim nagibom od 70 stupnjeva, oko samog vrha postoje piješćane stijene koje se uzdižu pod kutem od 95 stupnjeva i pogodne su za kratko alpinističko penjanje."
To bi ti bilo zmed Kravarskoga Gladovca i Gornega Ruševca.Kravarščica zvira negde pri Gladovcu.

Zna li tko ima li kakva gramatika i rječnik ovdašnjega jezika? Recimo nikako da pohvatamo sve padeže (iako navađamo sugovornike da ih upotrebe) i, kak se to veli... stupnjevanje lijep, ljepši, najljepši. Pa valjda je to netko već proučio i izdao kakav jezični priručnik?
http://www.forumgorica.com/kajkavski/turopolski-govori/msg27588/#msg27588

-

Više sem zgubil časa da bi ovo sve tvoje skomenteral nek kaj ste vi da bi našli Ad Fines.  :D ;D ;D ;D :D

Mislim da je ova tema zaslužila da se premesti v teri drugi tal foruma jel ju vevo moreju videti samo aktivni člani (on line) dok gosti se (te) pozdrave nemreju videti.
wwwg tablice

Offline Tazika

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 119
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Skitnje kud i kam sim i tam...
« Odgovori #7 : Siječanj 13, 2013, 07:55:01 poslijepodne »


...a ja kam god krenem zapelje me v Dvorance :) - neču u Dvorance, triput zaokrenem i opet Dvoranci :) - i ta kapela.

Iako, tko je jednom vidio drvene crkve u Transilvaniji... taj ni za koju drugu više nemre reći da je čudna ili visoka.

http://www.123rf.com/photo_10753222_cluj-napoca-romania--september-18-2011--secular-church-from-transylvania.html

ali to je druga tema... natrag u naš kraj: je, uletjeli smo u dobru, lepu birtiju, netko tamo ima zlatne ruke - i stolce i stole je naredil, čak i fotelje;
a iza smo vidjeli nogometno igralište. I neki tako dragi, zgodni dečec nas je podvoril i puta (za nazad u Pisarovinu) nam dobro objasnil.
Tamnokosi, otvorenoga lica, i ni se sramil svojega govora pred gradskim ljudima... Odličan (5) - za dečeca za šankom!
Mislim da se gostiona zvala "Borovi".
A vrh bi mogel biti Lakovica. Neznaš ni ti kaj su one 4 antene ispod vrha? Opako izgledaju...

Alpinističku stijenu ćemo potražiti drugi put.

Ali ne sa kartama i kompasom. Prije najdeš ak staneš i pitaš nekoga.
Nedavno sam u Konzumu srela jednog dečka iz mog starog Alpinističkog odsjeka, dao mi je tel br i rekao da je doselio negdje kod svjetski poznate birtije Sunčev zračak; to je u tom smjeru, a kako je on bio luđi za penjanjem od mene (meni se više išlo s društvom u predjele koje nije takla civilizacija) sigurno zna gdje je ta stjenica.

Hvala ti kaj si me skomentiral, dal si mi upute i volje i veselja da istražujem dalje.
A knjigu o Turopolskim govorima ću već sutra pokušati kupiti. Ako je još ima.
A poglavlje o zagrebačkom kajkavskom govoru sam si već "skinula" i čitam. Iako, več niko ga nezna više izgovarati
onak kak su ga naše bake govorile... govor ko da je preliven vanil-šećerom... ali to je druga tema.


Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Skitnje kud i kam sim i tam...
« Odgovori #8 : Siječanj 13, 2013, 11:02:51 poslijepodne »
"piješćane stijene"- Naj mi se razočarati...  ;) Sejeno su ovo Turopolske a ne prave Alpe.
Borovi, Šilakovina
Sunčev zračEk, Lučelnica

Jurščak, Gorni Ruševec
http://goo.gl/maps/LJr8h
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2013, 11:16:17 poslijepodne kuntakinte »
wwwg tablice

Offline Tazika

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 119
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Skitnje kud i kam sim i tam...
« Odgovori #9 : Siječanj 14, 2013, 01:43:40 poslijepodne »
Na linku nigdje ne piše "Jurašćak" - i NIGDJE nema tog toponima, izguglah masu karata i ne nađoh - a Gornji hRuševec posvuda piše, sve ceste i cestice se tam zovu "Gornji Hruševec", i provezli smo se njima a "pješčane stijene" vidjeli nismo...

Ako znaš gdje su, možda znaš kraj kojeg kućnog broja treba stati i pogledati/skrenuti prema gore?

Iako mi nikam nebu išli tak skoro, dvorišče je zameteno snegom, čim prokopam put do ceste novi sneg ga mam zatrpa...

NEMA ŠKOLE zbog snega - deca su presretna!

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Skitnje kud i kam sim i tam...
« Odgovori #10 : Siječanj 14, 2013, 09:25:36 poslijepodne »
Ne poznam dobro Ruševec, ali ak je negdo napisal da je ze severne strane od Kravaršćice onda je to tu negde. Zijam ja, zijaš ti a znamo kulko i prije. Ak se javi do z Ruševca il z (dobro)susecke sel most ostavi kakov koristen trag. Jedini alpinizem na Ruševcu za teroga sem ja čul je da se negdo dobro žije pive il tuduma i onda se počme spinati. Po zide.

Pogled na Gorni Ruševec
http://goo.gl/maps/4LJFI

Pogled na Ruševec z Kravarščice
http://goo.gl/maps/xm3Cy

Neznam jel bi se dalo plazniti po onemi serpentinami odozdol? Ak bi onda tak nekaj imaš i v Lučelnice i zmed Dubranca i Cerovskoga (Vrha).

Jurščak je vrh, odnosno toponim. (Google) Street view, kak mu i samo ime veli, daje informacije o ulice i mestu, selu...
Jurščak;
http://www.forumgorica.com/index.php?action=dlattach;topic=878.0;attach=546;image

( http://www.forumgorica.com/vukomericke-gorice/gornji-hrusevec/msg43873/#msg43873 )

Jurašćak 213m
http://www.forumgorica.com/vukomericke-gorice/najvisesi-vr-i-centar-vukomericke-goric/msg14051/#msg14051

(Nemrem veruvati, tek sad sem skužil da ga tri lete krivo zovem... JurAščak. A, dobro, kaj su tri lete v životu slona... Skrušeno i ponizno  ::)  8) ...)
wwwg tablice

hornet34

  • Gost
Odg: Skitnje kud i kam sim i tam...
« Odgovori #11 : Siječanj 14, 2013, 09:28:18 poslijepodne »
tazika dobrodošla,htel sam vam samo potvrditi da ste pogodili ime lokala "borovi",kak me pamet služi bili ste sa sivom škodom fabiom ak se ne varam...nisam bil siguran,al sam se kasnije setil da smo jednom razgovarali  o novom objektivu kaj ste ga tek kupili,prije jedno par mjeseci...vi i vaš suprug hvatali ste oblake sa novim objektivom na benzinskoj punpi u brezovici...kad ste se ulogirali i počeli pisati o našem lepom kraju mam sam skužil da bi to moglo biti to...kaj se tiče borova i interijera,to je ruku djelo mog prijatela Jure od početka do kraja,a i ja sam mu pomogel oko onih naopačke stolova...kad opet dojdete u borove častim kavom odnosno bum se javil...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Skitnje kud i kam sim i tam...
« Odgovori #12 : Siječanj 14, 2013, 09:31:56 poslijepodne »
Nemrem veruvati!!! Udbaš med nami! Mam zovete miliciju!!!  ;D
Kaj još nem doživel vevo...   ???
wwwg tablice

hornet34

  • Gost
Odg: Skitnje kud i kam sim i tam...
« Odgovori #13 : Siječanj 14, 2013, 09:44:34 poslijepodne »
kak si me mam prepoznal...ili...aha svak svojega zna...to ti je kunta bažulek u glave pa nekaj valjda i registrera...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Skitnje kud i kam sim i tam...
« Odgovori #14 : Siječanj 14, 2013, 10:17:28 poslijepodne »
Sav si vražji.
Il kak bi stare babe rekle "vragometen" (narodna šilakovska).  ;)
wwwg tablice