Autor Tema: Aktualne vremenske prilike  (Posjeta: 146301 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #90 : Rujan 21, 2010, 09:03:55 prijepodne »
Dadi,trebao si doći i vidjeti.Najlakše je glumiti heroja.Neki su dali sve od sebe,ali neki su se zaista samo slikali.Nije dovoljno šetati se među mještanima i glumiti da nadzireš situaciju,a očita je dezorjentiranost svugdje.Nemožeš ljude tapšati i onda pol sata stajati kraj čovjeka koji ne stiže napuniti vreću.Ipak bi bilo ljepše da mu ju dok si kraj njega barem pridržiš.To je pomoć.A ovo ispada tu sam da me vide ali nebi se preznojio ili nedaj bože smočio.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #91 : Rujan 21, 2010, 09:12:45 prijepodne »
Posao ministra je da vodi računa u svojem djelokrugu rada. Ima zato oko sebe osobe koje trebaju slijediti njegove upute i voditi računa da se sve odvija kako je naredio.

Posao kovača je da potkiva konje i ima za to opremljenu kovačnicu i uvježbane  pomoćnike , koji se razumiju u potkivanje.

Dakle samo struka može odrađivati posao na ispravan način.
Po mojem skromnom mišljenu, Trebalo je pozvati na razgovor ljude iz vodoprivrede, dati im zadatke (davno prije ,a ne jučer ili prekjučer) i dati im do znanja ,ako poslovi neće biti dobro odrađeni da vise nisu potrebni na svojim radnim mjestima.
  Može om doći na mjesto intervencije, svakako ,ali ne da vodi glavnu riječ. Jer ti ljudi tamo ipak su branili svoje domove i svoju imovinu.

Nije to ništa novo, nego jedini mogući način da se uvede reda u totalni kaos i neodgovornost.
Njegova pojava i pojava ostalih osoba koje imaju ,recimo političku ,a nikakvu stručnu odgovornost izaziva kontra učinak.
Ali kod nas sve radi politika, a struke nema ili se zanemaruje. Osobno sam sklon ovome da se zanemaruje.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #92 : Rujan 21, 2010, 09:24:06 prijepodne »
... da je Šuki dopeljal pun kamion pijeska prekjučer bil bi heroj, a ovak, došel je jučer pogledat i naslikavat se ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #93 : Rujan 21, 2010, 10:34:39 prijepodne »
Da se ministar i gradonačelnik nisu pojavili bilo bi - "Gdje su sad, kad treba jest i pit prvi su, kad treba pomoć nema ih!". Sad kad su došli upomoć i dali sve od sebe u granicama mogućnosti da se organizacijski poisao rješe najbolje moguće - bljujete po njima da su se došli naslikavati! Sramota. terk toliko da se pljuje!

Točno rečeno Dadi.
Takvi su naši ljudi. Sve gledaju kroz politikanstvo nažalost.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #94 : Rujan 21, 2010, 10:42:46 prijepodne »
... dali su sve od sebe ??? daj molim te, razmisli o tome što si napisao. Ti se natječeš sa dadijem tko će se bolje uvuči Šukiju ???  Dadi je već do pasa, a nisi ni ti puno dalje .
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #95 : Rujan 21, 2010, 11:10:03 prijepodne »
Dobro vele Dadi i Vegi - dodao bih pitanje koje nitko ne pita, a ustvari je temelj svih tih rigotina i prozivki ljudi koji imaju sasvim druge ovlasti i poslove u životu:

Kaj praktično znači činjenica da jedan ministar uzme lopatu i vreću napuni pijeskom, ili da drži tu vreću u koju se puni??

To su licemjerne opaske besposlenih novinarčića - i onih koji "pasu" njihove "duboke misli". Da sam ja ministar, možda bih se odlučio napuniti tu vreću, no ne iz politikantskih razloga - više bi me zanimale stvarne poteškoće i štete koje su nastale, te prijedlozi kako ih najbolje riješiti, jer lokalni ljudi najbolje i znaju za svoje selo što im treba i što je gorući problem.

No svakako je puno veća korist od ministrova posjeta (bez obzira tko bio ministar, iz koje je stranke, te sve ostale "pripadnosti") što je on, kao ključni ministar (financija) posjetio određeno područje, osobno se uvjerio u nastalu situaciju i štetu, te tako sa svoje pozicije može dati pravu, kvalitetnu pomoć, onu koja se stvarno jedina treba cijeniti (a ne plitko valorizirati sa kime je razgovarao, kuda se kretao - još samo fale moroni sa opaskama "kakvu je kravatu imao, a niti ta sportska jaknica mu baš nije zadnji krik mode..." i sličnim besmislicama najnižih jalnuških "mudrolija"...).

On sada, uvjeren u nastalu situaciju, štete i potrebe, može odrediti i sa svoje maksimalno utjecajne pozicije se založiti da se tim ljudima istinski pomogne (što punjenje jedne vreće nije, to su predstave za bedake i naivce), da se proglasi elementarna nepogoda, da se organizira prava pomoć u svakom pogledu... i u tome treba gledati posjet bilo kojeg (po poziciji) vrhunskog političara. Sve ostalo je pozivanje na plitki populizam bez koristi i da babe imaju o čemu mleti, laprdati i bajati kako bi "da smo mi na vlasti, mi bi odmah to sve stotridesetšest puta to bolje..."... C'mon, neki stvarno ne znaju dalje od nosa.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #96 : Rujan 21, 2010, 11:16:41 prijepodne »
Svako neka radi svoj posao,ponavljam.

Pitanje je dali svatko zna koji je njegov posao?

Tu je sve ,ne treba ništa dodavati.

Ovdje mislim na temu o vremenskim neprilikama.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #97 : Rujan 21, 2010, 11:18:22 prijepodne »
U svakom gradu je normalno da u kriznom stožeru budu gradonačelnik, župan ili dožupan šef policije itd! za moj pojam je samo pohvalno što je ministar došao upomoć svojim sugrađanima, jer je ako ništa dreugo kao gradonačelnik pokazao da ima izrazite organizacijske sposobnosti. Otkud ti znaš koliko su pripomogli ili ne! Rudi Vujević (ni ja ga ne volim) je socijalni radnik po zanimanju i siguran sam da je pripomogao u djelu u kojem je stručan. nitko novinare ne traži da ih slika i naslikava.
a kaj se jadnika poginulog tiče, nisu tu krivi političari ni itko drugi već nepažnja nasatala u najboljoj namjeri

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #98 : Rujan 21, 2010, 11:25:09 prijepodne »
Dadi,trebao si doći i vidjeti.Najlakše je glumiti heroja.Neki su dali sve od sebe,ali neki su se zaista samo slikali.Nije dovoljno šetati se među mještanima i glumiti da nadzireš situaciju,a očita je dezorjentiranost svugdje.Nemožeš ljude tapšati i onda pol sata stajati kraj čovjeka koji ne stiže napuniti vreću.Ipak bi bilo ljepše da mu ju dok si kraj njega barem pridržiš.To je pomoć.A ovo ispada tu sam da me vide ali nebi se preznojio ili nedaj bože smočio.

Ne da sam bio , vidio i pomogao, već sam i prijateljima ustupio svoj dom kako bi smjestili djecu, što su nažalost odbili jer su svi željeli ostati u svojim domovima. Stradali su i članovi moje obitelji i njihova imovina, stoka itd. angažirao sam se onoliko koliko mi moje sposobnosti i mogućnosti dozvoljavaju. siguran sam premalo, ali smo moja supruga i ja dali sve od sebe.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #99 : Rujan 21, 2010, 11:42:23 prijepodne »
Svoj posao za takove prilike trebali su odraditi ili su odradili davno ranije.

Za neke stvari znam ,da je baš spominjani ministar Šuker odradio davno prije i da se to koristi u takovim i sličnim situacijama. I to je dobro uloženi novac i sredstva.
Može on doći na ovakvu intervenciju i provjeriti kako su službe odradile svoj posao.

Kasnije kad sve prođe pohvalom ili smjenom odgovornih osoba ,koje su odradile ili nisu odradile svoj posao, znat ćemo da se založio za mjesto i mještane . Tu sada spadaju i eventualne mjere da se u budućnosti nešto popravi i poboljša. Znači sugestija samim mještanima da koriste resurse koje imaju sami ,u mjestu. Vatrogasce, civilnu zaštitu  mehanizaciju i tehniku koja im je pri ruci, uređenja  alternativnih putova i mogućih staza koje se ne koriste uvijek, a mogu poslužiti jer za njih ipak znaju samo oni koji tu žive i rade.

 U svakom mjestu uvijek ima osoba koje žele  i mogu pomoći svojim osobnim angažmanom, i njih treba poznavati i uposliti. Jer dosta je ružna slika da jedan dio ljudi predano rade i trude se, dok jedni lijepo sjede u birtiji i besramno kritiziraju rad onih koji rade. Uvijek imaju najbolja rješenja. A istovremeno ne žele raditi baš ništa.

Policija također mora znati jasno svoj zadatak. Nema nedodirljivih od ministra do nekog zapovjednika, barem kada je promet u pitanju. Takove se zone treba osloboditi od pješaka i vozila.
 Ima tu puno mjesta  i prostora da stvari bolje  klapaju, ali se ne rade kad je gusto, rade se ranije .
Zato ponavljam ,svatko neka odradi svoj dio posla  i sigurno može biti bolje.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #100 : Rujan 21, 2010, 12:27:46 poslijepodne »
Usred noći, dok se elementarna nepogoda još odvija i šteta tek nastaje ministar financija na mjestu zbivanja je totalno beskoristan i zaista može samo smetati dok se mota među ljudima, jer svi moraju paziti na njega i njegovu pratnju. Veličinu štete ionako će odrediti drugi ljudi, na njemu je da vidi otkuda će smisliti novac za sanaciju štete kad dobije na stol konačne brojke, ako je to uopće u nadležnosti ministra financija. Doći tamo i govoriti da će biti novca za odštetu usred noći totalno je beskorisno, jer bi se to trebalo podrazumijevati.

The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline lostcase

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 74
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #101 : Rujan 21, 2010, 02:27:31 poslijepodne »
Toe Bandicev recept. Seci se medju ljudima koji rade i ljudi dobiju dojam da i ti nekaj radis.

Bandic dela.  ;D

IStina je pak da bi oporba , da ga nije bilo ovdje danas trkeljala a di je bio Suker  bla bla bla.... ali to je politika.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #102 : Rujan 21, 2010, 04:58:48 poslijepodne »
Citat:
IStina je pak da bi oporba , da ga nije bilo ovdje danas trkeljala a di je bio Suker  bla bla bla.... ali to je politika.

..gdje je bio Picula??'....zakaj nije došel u svom plastičnom bageru pomoći unesrećenima jer ionako ima za kaj...naime zahvaljujući upravo tim ljudima koji su većinom naklonjeni (nazovi) ljevici Picula je zasjeo 2000 godine u ministarsku fotelju...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #103 : Rujan 21, 2010, 05:29:39 poslijepodne »
Neki od Vas nemogu bez politiziranja pa i u ovoj temi i ovom trenutku, kada bi se trebali fokusirati samo na svu nesreću koja je zadesila naš  Turopoljski kraj, Turopoljsku posavniu, gdje ljudi vape za vodom i hranom uz sve ostale teškoće koje imaju u svojim domovima, svojim naseljima. Ma svaka Vam čast, izuzimam Vas koji konkretno diskutirate o problemima.

Za informaciju, da je danas cijeli dan bio vapaj iz Čičke Poljane, za pomoći, vodom, hranom koja se dostavljala iz ribnice na kapaljke, totalno neorganizirano, a situacija i u ovom trenutku nije ništa bolja, odnosno stagnira, voda je preko jedan metar, kako gdje i više od metar na cijelom području Čičke Poljane.

Pohvalio bi i g.Robića i vozače kamiona, koji su donirali šleper Cetine 5L, koji su Poljanci vrlo teško i na kapaljku dobivali.
Kako? Na način da je mali bager vozio za Poljanu kroz vodu 10-ak boca vode i nešto malo namirnica, to je bila pomoć koju su Poljanci dobivali na kapaljku.

Nejasno mi je kako su ljudi iz stožera se organizirali da sva pomoć za Poljanu ide iz Ribnice gdje je ponajviše bilo zagušenja protoka bilo kakve pomoći, umjesto da su se usmjerili da pomoć za Poljanu ide iz dva smjera, dakle smjera Ribnice i smjera Kuča, obzirom na teritorijalni položaj i veličinu Čičke Poljane, pri čemu bi se put skratio a vrijeme pomoći ubrzalo, što je u ovakvim trenutcima i najvažnije. Sve informacije koje imam iz Čičke Poljane a vezano za pomoć su katatrofalne i poražavajuće.

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #104 : Rujan 21, 2010, 05:50:12 poslijepodne »
sad sam se vratio iz ribnice sa istovara vode, kruha, konzervi i sl. Dostavljaju se čamcima ljudima u Čičkoj poljani. Bilo je tu i političara i djelatnika gradske uprave i mnogih velikogoričana koji su nesebično pomagali u podjeli hrane i vode. Potrebe su velike, pa zato joža ostavi svoje procjene o katastrofalnoj pomoći sastrane. Veliko je područje pod vodom i zaista je potrebno strpljenje da se do svih kuća stigne.
Inače tebi za informacinju voda je danas zaprijetila i Kučanima! A mokžda da ti i tvoji prijatelji skoknete tam na 1-2 sata bilo bi sigurno efikasnije neg tu trkeljati!