Autor Tema: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana  (Posjeta: 20953 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana
« Odgovori #30 : Ožujak 22, 2011, 02:06:45 poslijepodne »
Da je dobio meč ne bi bio luzer, onda ga se ne bi moglo nazivati luzerom. Da je, da je, da je,... Ali nije!

Rekoh već - a možeš se malo i pozabaviti frazeologijom engleskog jezika - da pojam Looser (gubitnik) označava nekoga tko je konstantni gubitnik, netko kome je gubiti redovita i konstantna pojava, netko kome je biti gubitnik već status i trajno stanje i kategorija - a ne netko kome trenutno ne ide dobro, ili tko je izgubio par utakmica.

Ne slažem se. Uvjeren sam da ke i Janica mogla odskijati još koju pistu ili čak i sezonu i zaraditi još koji Euro, ali joj je njeno zdravlje bilo važnije, bar sam ja njene razloge tak skužil. Ili nije bila tolko pohlepna za novcem da bi joj lova bila važnija od zdravlja. I tu vidim analogiju sa Mirkom. Mirko je sigurno zaradio više novaca od nje, ali je ona znala je kad treba prestati. Barem ja to tako vidim.

Koliko znam, njezino zdravlje je samo jedan u nizu faktora koji su pridonijeli da priča izgleda uvjerljivo i za široke mase, no činjenica je da je Janica cura kojoj je jednosatvno dopizdilo sve, koja je "pukla" pod svim pritiscima i kojoj je dojadilo da vrijeme i dalje ide, a nije imala djetinjstva, nije završila školu, nije imala ništa i nikoga godinama, to jebeno skijanje joj je bio jedini prijatelj i neprijatelj otkada zna za sebe. Nikakav užitak u životu nije joj bio dozvoljen, i njoj je jednostavno dojadilo voditi takav život, i ako ćemo o gubitku volje i svih ostalih emocionalnih faktora u jednom uspjehu - lako moguće da ih je Janica izgubila i više negoli Mirko. No što je stvarno, možda nikada i nećemo znati.

Kaj se tiče pohlepe, ona i nije trebala biti pohlepna, jer je u karijeri zaradila dovoljno milijuna eura da odavno prije kraja karijere nije trebala misliti o ničemu do kraja života. I zato ona nije usporediva sa Mirkom.

BTW, očito ne poznaješ svijet tih sportova po pitanju zarada - skijanje je, naime, neusporedivo isplativije od ultimate fighta (ili bilo kojeg drugog borilačkog sporta), i Mirko sigurno nije zaradio ni približno koliko je Janica..

U skijanju dobro zarađuje nekoliko desetaka onih u vrhu, dok u borilačkim sportovima to uspijeva tek nekolicini pojedinaca iz, recimo, top 5 boraca u svijetu. Ostali se bore maltene za gablec i limenku Cole (čitaj: nagrade su doslovno 500-1000 dolara). Bolje zarade u skijanju proizlaze i iz velike učestalosti natjecanja i velikom broju prilika da se uzme novac, dok to kod vrhunskih boraca dolazi jednom u tromjesečju, a i tada je novac koji je u igri neusporedivo manji, recimo da je to red veličine stotinjak tisuća dolara u tri mjeseca, dok skoro toliko pobjednik uzme samo na jednoj Snježnoj Kraljici na Sljemenu. Naravno, taj mjesec kada je Snježna Kraljica, taj natjecatelj će imati još 5-6-7 prilika za pobjede, dok će borac čekati slijedeća tri mjeseca do idućeg meča. I tih 5-6-7 ili više prilika će mu se ponavljati svaki mjesec kroz 5 mjeseci - toliko prilika za pobjede će neki borac imati u cijelom životu.

Pred nekoliko godina je bilo govora i o zaradama obitelji Kostelić, te je rečeno da je obitelj zaradila preko 10 milijuna eura, i da brigu o njihovim financijama vodi Vedran Pavlek, direktor hrvatskog ski-poola, koji je jednako vješt sa novcem kao i sa skijama (ili čak i vještiji...). Od tada je samo Ivica uzeo još milijun ili dva, ako uzmemo da je samo ove sezone od nagrada pokupio cca milijun eura. Sponzore, pritom, niti ne spominjem, a isti su poznati kao VEĆI dio zarade vrhunskih sportaša tog tipa. Jasno je da Janica nije imala potrebu forsirati se, jer je materijalno osigurana za tri života, a Mirko je pritom za nju sirotinja - a čovjek samo odrađuje dok još može i uzima ono što mu žele dati, bez obzira stajao on tog trenutka iza toga ili ne po svojoj formi i uspjesima, no činjenica je da je on veliko ime u svojem sportu, i da je njegova fama daleko veća nego što to mnogi u Hrvatskoj žele ili mogu shvatiti.

Možda ja i ne znam diskutirati - kako ti veliš - no sigurno znam da je tako plitko etiketirati čovjeka i pljuvati po nečijim trenutnim neuspjesima odraz dvoličnosti, netolerancije, neznanja i nekulture. No to je svojstveno ogromnoj većini "navijača" u Hrvatskoj, koji nemaju ni morala ni karaktera stajati uz nekoga i kada pobjeđuje i kada gubi. Jer se okreću kako vjetar puše. A zna se kakvi su ljudi koji se tako ponašaju...

Jaguar - ugovori u tim borilačkim sportovima su drugačiji od onih u skijanju, u kojemu ih i nema... čovjek odrađuje što mora, jer mu je ugovorom propisano koliko mečeva će odraditi. U skijanju, skijaš sam bira hoće li uopće skijati, gdje će skijati, koju trku će preskočiti itd itd...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana
« Odgovori #31 : Ožujak 22, 2011, 02:40:21 poslijepodne »
Znade li Filipovic da vi uopce postojite?

amarkulin

  • Gost
Odg: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana
« Odgovori #32 : Ožujak 22, 2011, 03:10:10 poslijepodne »
Rekoh već - a možeš se malo i pozabaviti frazeologijom engleskog jezika - da pojam Looser (gubitnik) označava nekoga tko je konstantni gubitnik, netko kome je gubiti redovita i konstantna pojava, netko kome je biti gubitnik već status i trajno stanje i kategorija - a ne netko kome trenutno ne ide dobro, ili tko je izgubio par utakmica.
Prvo, nije looser, nego loser.  :)

Drugo, to značenje koje si ti naveo je SAMO JEDNO od značenja riječi loser - što je česti slučaj u engleskom jeziku. Evo ti, pa usporedi:

http://www.thefreedictionary.com/Losers

1.   loser - a contestant who loses the contest
2.   loser - a person with a record of failing; someone who loses consistently
3.   loser - a gambler who loses a bet

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana
« Odgovori #33 : Ožujak 22, 2011, 03:29:30 poslijepodne »
OK; Mea Culpa - nije "moj" looser nego "tvoj" loser, pogriješih, no sve ostalo štima... ako ćemo već uzeti tuđicu kao "normalnu" riječ u našem jeziku, onda ćemo sigurno i znati u kojem kontekstu se konkretna riječ kod nas i koristi (iako je puno više koriste u Srbiji), no i tamo je oznaka za onoga iz stavke 2 tvog posta... no nema veze.

Newbie - ne znam za ostale, no za mene zna da postojim...  ;) ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana
« Odgovori #34 : Ožujak 22, 2011, 03:37:54 poslijepodne »
Newbie - ne znam za ostale, no za mene zna da postojim...  ;) ;) ;)

I kaj sad, svi trebamo doći po autogram? ;D

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana
« Odgovori #35 : Ožujak 22, 2011, 04:55:28 poslijepodne »
Sleđ ... kaj si i njemu toliko dodijaval dok ti ni priznal da će te zapamtiti do kraja života ? Ili si mu poslužio kao vreća za napucavanje ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana
« Odgovori #36 : Ožujak 22, 2011, 08:07:18 poslijepodne »
Rekoh već - a možeš se malo i pozabaviti frazeologijom engleskog jezika - da pojam Looser (gubitnik) označava nekoga tko je konstantni gubitnik, netko kome je gubiti redovita i konstantna pojava, netko kome je biti gubitnik već status i trajno stanje i kategorija - a ne netko kome trenutno ne ide dobro, ili tko je izgubio par utakmica.
Ma dobro, u osnovi se slažem s tvojom izjavom. Ali obrnuto vrijedi i da se u engleskom za osobu koja je prije i pobjeđivala može reći da je postao luzer. To se može i postati, mada se općenito veli da se rodiš kao luzer. To je sad druga filozofija. Ali i ja smatram da se luzer može i postati, ovisno o tome kak se ponašaš, jel imaš kičmu ili ne, i koje su ti vrijednosti važne u životu.
Citat:
Koliko znam, njezino zdravlje je samo jedan u nizu faktora koji su pridonijeli da priča izgleda uvjerljivo i za široke mase, no činjenica je da je Janica cura kojoj je jednosatvno dopizdilo sve, koja je "pukla" pod svim pritiscima i kojoj je dojadilo da vrijeme i dalje ide, a nije imala djetinjstva, nije završila školu, nije imala ništa i nikoga godinama, to jebeno skijanje joj je bio jedini prijatelj i neprijatelj otkada zna za sebe. Nikakav užitak u životu nije joj bio dozvoljen, i njoj je jednostavno dojadilo voditi takav život, i ako ćemo o gubitku volje i svih ostalih emocionalnih faktora u jednom uspjehu - lako moguće da ih je Janica izgubila i više negoli Mirko. No što je stvarno, možda nikada i nećemo znati.

Kaj se tiče pohlepe, ona i nije trebala biti pohlepna, jer je u karijeri zaradila dovoljno milijuna eura da odavno prije kraja karijere nije trebala misliti o ničemu do kraja života. I zato ona nije usporediva sa Mirkom.

BTW, očito ne poznaješ svijet tih sportova po pitanju zarada - skijanje je, naime, neusporedivo isplativije od ultimate fighta (ili bilo kojeg drugog borilačkog sporta), i Mirko sigurno nije zaradio ni približno koliko je Janica..
Štima, ne poznajem svijet sportova po pitanju zarada, osim možda nešto malo nogomet. Ako je Mirko zaradio manje novaca od Janice, onda sam imao krivu predođbu. Međutim, nije apsolutni iznos ni tolko bitan. Ako su oboje zaradili dovoljno da bi im i djeca mogla živjeti bez posla, onda nema potrebe za daljnim skupljanjem novaca i ugrožavanjem vlastitog zdravlja. Onda treba stati na loptu i sačuvati dostojanstvo. Jedino ako Mirko još nije osigural svoju budućnost i bio prinuđen da to još odradi. U tom slučaju nije ni bitno kaj budu drugi rekli.

Mada si opet mislim - ima sigurno i drugih načina da jedna takva legenda unovči svoj imiđ, zar ne?
Citat:
Možda ja i ne znam diskutirati - kako ti veliš - no sigurno znam da je tako plitko etiketirati čovjeka i pljuvati po nečijim trenutnim neuspjesima odraz dvoličnosti, netolerancije, neznanja i nekulture.
Ja osobno nemam namjeru nikoga etiketirati, a kam pak da pljuem na nekog zbog trenutnog neuspjeha. Ja sam samo reko svoje mišljenje glede njegove odluke da zbog novaca uništi svoj imiđ. Ako još nekome to tak izgleda onda nisam sam i vjerujem da ih više njih to tak vidi. Meni je osobno žao kaj se takvo ime, na koje mi Hrvati možemo biti ponosni, veže uz takve vijesti i time kvari njegov imiđ. Ja bi radije, kad mi opet dojde koji Japanski klijent, da ih opet mogu podsjetiti od kuda je došao Cro Cop. Oni ga tam svi znaju i cijene. Ali ako si Mirko skroz sroza imiđ, onda ih to ime više nebu dojmilo. Nebum se imal više čime tolko pohvaliti.

No dobro, Japanci imaju trenutno i drugih problema.
Citat:
No to je svojstveno ogromnoj većini "navijača" u Hrvatskoj, koji nemaju ni morala ni karaktera stajati uz nekoga i kada pobjeđuje i kada gubi. Jer se okreću kako vjetar puše. A zna se kakvi su ljudi koji se tako ponašaju...
Je, i s time se slažem. Lojalnost se kod nas rijetko vidi. Samo lojalan možeš biti prema nekome koga cijeniš, i to ne samo po sportskim uspjesima.

No kak bilo da bilo, dal je sad spušil, izgubil, ispal luzer ili samo na laki, ali i bolan način zaradil koju lovu, ja ću se njegovi uspjeha rado sjećati. I cijeniti ga kao sportaša, kao Cro Copa. A Mirko nek bude Mirko.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana
« Odgovori #37 : Ožujak 22, 2011, 09:03:38 poslijepodne »
Bobby, svaka čast.  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana
« Odgovori #38 : Ožujak 22, 2011, 09:10:00 poslijepodne »
Kaj bi Mirko bio luzer?
Mirko je fajter!
Nekad nepobjediv, danas korektno odrađuje ugovor.
Naravno da nema više onog žara i entuzijazma jednom kad čovjek postigne ono što si je zacrtao.
U tom smislu i Mirko i Janica su osvojili što su željeli, zaradili koliko su zaradili i sad svaki na svoj način završavaju karijeru.
Janica tako što se povukla, Mirko tako što će odraditi ono što mora po ugovoru.
Bez obzira na to oni su pobjednici, prepoznatljivi u svijetu po svojim uspjesima.
To bi trebalo biti dovoljno i nama.
Ali nama je Blanka luzerica ak je druga, rukometaši su luzeri kad su drugi.... To nije njihov problem, nego problem našeg mentaliteta.
Za mene su jedini luzeri našeg sporta nogometaši, jer zarađuju ogromnu lovu, a ipak se ne trude dovoljno da budu pobjednici.
Zato taj nogomet nemrem ni gledati koliko je jadan i dosadan.
 
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana
« Odgovori #39 : Ožujak 22, 2011, 09:13:53 poslijepodne »
Goričanka, ti si moj idol...  ;) ;) ;) ;) :) :) :) :)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana
« Odgovori #40 : Ožujak 22, 2011, 10:33:09 poslijepodne »
Nestade nam Sledge!

Do pola se zavlekel v rit bobiju, a drugu polovicu velikogoričanki.  :o

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana
« Odgovori #41 : Ožujak 22, 2011, 10:48:34 poslijepodne »
Nestade nam Sledge!

Do pola se zavlekel v rit bobiju, a drugu polovicu velikogoričanki.  :o

Tebi bas fale svade, kaj ne? Kad se Sleđ mogle malo smiriti zakaj ne bi i ti mogel? Kaj moraš dokazivati da si gori?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana
« Odgovori #42 : Ožujak 23, 2011, 12:22:09 prijepodne »
Nestade nam Sledge!

Do pola se zavlekel v rit bobiju, a drugu polovicu velikogoričanki.  :o

A vani mu je ostala samo kita koju možeš ti podudati...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana
« Odgovori #43 : Ožujak 23, 2011, 08:06:16 prijepodne »
Nestade nam Sledge!

Do pola se zavlekel v rit bobiju, a drugu polovicu velikogoričanki.  :o

A vani mu je ostala samo kita koju možeš ti podudati...

Oprostite, ali Vas dvojica ste ko dva dječaka, čiji tata je jači, reče netko ovdje na forumu.
Niste nikada čuli za onu narodnu da pametniji popušta? Ali kod Vas toga nema, to bi trebalo značiti.....što?
« Zadnja izmjena: Ožujak 23, 2011, 08:14:42 prijepodne Jaguar »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Cro Cop poražen tehničkim nokautom od Cigana
« Odgovori #44 : Ožujak 23, 2011, 08:52:08 prijepodne »
Da sam ja pametniji koji ne popušta.

BTW, drago mi je da su pojedinci ipak počeli uviđati tko ovdje započinje svađe i tko počinje sa offom, a u prizmi toga nije u redu na kraju nas izjednačavati..
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”