Domaće teme > Događaji
ZESTANEK HRVATSKE FOLKLORNE ANSAMBLOV V ČAKOVCU
Ljudevit Kaj:
V Čakovcu bu se i ovo leto, ov put ovoga tjednokonca (29. i 30. listopada 2011.), održal 18. ZESTANEK HRVATSKE FOLKLORNE ANSAMBLOV na teromu (v sobotu) sudeluje i Ogranek „Selačke Sloge” Buševec z sledeče 2 točke:
7.
„AJDE KOLO NEMOJ STATI“
Slavonska kola i kolede
Koreografija: Ivica Ivankovič
Glazbena obrada: Branko Ivankovič
11.
„TUROPOLSKI MLADEČKI“
svadbeni običaji Turopola
Koreografija: Mojmir Golemac
Glazbena obrada: Stevo Borič
Držimo fige da buševski ogrankaši čem bolše odtancaju sve točke, ter da se čem bolše plaseraju.
A morti jim pri tomu pomognu i turopolski navijači, teri morti buju spojili vugodno z hasnovitem
(na priliku z kupajnem v Sv. Martinu na Mure: prvo Turopolci k Sv. Martinu, a posle (11.11.) sv. Martin k-nim) .
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
V organizacije Hrvatskoga sabora kulture i Zajednice HKUU Međimurske županije ter suorganizacije KUD-a Kaštel Pribislavec
održal bu se 29. i 30. listopada 2011.
18. ZESTANEK HRVATSKE FOLKLORNE ANSAMBLOV
(18. SUSRET HRVATSKIH FOLKLORNIH ANSAMBALA)
v Centru za kulturu u Čakovcu
Pokrovitel je Ministarstvo kulture RH, supokrovitel Međimurska županija i grad Čakovec. Po prvi put ovo leto v projektu sudeluje i Hrvatsko društvo skladatelov - ZAMP.
Zestanek folklorne ansamblov vrhunec je višemesečnoga dela i održane županijske smotri dilem Hrvatske kak i jedinstvena prilika da se jemput na leto, na jenomu mestu, vidi ono najbolše ke se dogajalo na folklornom planu na razine države. Ovo leto v programu sudeluje 11 folklorne skupin/ansamblov z Hrvatske ter gosti ze Slovenije (Folklorna skupina Ponikve), Mađarske (KUD Tanac iz Pečuha) i Bosne i Hercegovine (Akademski ansambl tradicionalne igri i pesmi AKCUS „SELJO“ ze Sarajeva). Oko 470 sudionikov.
Program bu se odvijal v dva dane, a započimal bu svečanem mimohodom po vužomu centru Čakovca. Zestanek v subotu počme ob 17.00, a v nedelu ob 10.00 vur.
V sklopu zestanka bu predstavlena nova kniga Branka Kostelca: Narodni plesi i pesme Vrapčanskoga prigorja i pola, v izdajnu HSK, tera bu se mogla kupiti po promotivne cene.
I ovo leto nastup ansamblov stručno bu popratila tročlana prosudbena komisija v sastavu Stjepan Sremac, Ivančica Ivkanec i Mihael Ferić.
Najbolši hrvatski folklorni ansambl, prema mišlejnu prosudbene komisije, nastupil bu na koncertu "Razglednica Hrvatskoga sabora kulture 2011.", v Zagrebu, 19.11.2011. v dvorane V. Lisinski.
Organizatori 18. zestanka su Hrvatski sabor kulture, Zajednica HKUU Međimurske županije, Občina Pribislavec i KUD Kaštel, Pribislavec.
Vidimo se v Čakovcu!
Zvir:
http://www.hrsk.hr/folklor/susreti/susreti.htm
http://www.cakoveconline.com/vijesti-vise.asp?id=3720
--- Citat: ---Josip (Joža) Kovačevičov:
TUROPOLSKA SVADBA
Prema pripovesti «Ženidba turopolskoga plemenitaša Vida Lackoviča»
Del. V. - Svadba (zakon, venčajne, veselje, pir)
9. Prizor FILARKE I KITICE
http://www.forumgorica.com/tradicija/turopolska-svadba/msg33745/#msg33745
--- Kraj citata ---
Vide(l)o:
Ogranak Seljačke sloge Buševec 2002 - Dio turopoljske svadbe, 04:24
Ogranak Seljačke sloge Buševec 2002 - Dio turopoljske svadbe
Ljudevit Kaj:
SUDIONIKI ZESTANKA I PROGRAM
SUDIONIKI ZESTANKA
1. KUD „ZABOK", Zabok
2. KUD „TANAC“, Pečuh, Mađarska - GOSTI
3. AKADEMSKI ANSAMBL TRADICIONALNIH IGARA I PJESAMA AKCUS „SELJO“ Sarajevo,
Bosna i Hercegovina - GOSTI
4. HGKD „DUNAV“, Vukovar
5. KUD „KOPRIVNICA“, Koprivnica
6. FA „MATIJA GUBEC“, Karlovac
7. OGRANEK „SELAČKE SLOGE“ BUŠEVEC, Buševec
8. KUD „DR. VINKO ŽGANEC“, Vratišinec
9. FS PONIKVE KULTURNEGA DRUŠTVA DOBREPOLJE, Ponikve - GOSTI
10. FA „ZDENAC", Garešnica
11. KUD „SESVETSKA SELA“, Sesvetska Sela
12. KUD „POSAVINA“, Budaševo
13. VARŽDINSKI FOLKLORNI ANSAMBL, Varaždin
14. KUD „FILIP DEVIĆ“, Split
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
PROGRAM
18. ZESTANKA HRVATSKE
FOLKLORNE ANSAMBALOV
SOBOTA, 29. listopada 2011.
17.00 – mimohod sudionikov – Plac Republike
17.30 – CENTER ZA KULTURU
SVEČANO OPIRAJNE – promocija knige Branka Kostelca: Narodni plesi i pesme Vrapčanskoga prigorja i Polja
Pozdravna reč organizatora i pokrovitela
1. KUD "ZABOK", Zabok 8:00
„BISTRANJSKI PLESOVI“
plesovi i pjesme Bistre
Koreografija: Senka Jurina
Glazbena obrada: Zdravko Završki
2. KUD „TANAC“, Pečuh - GOSTI 9:00
PODRAVSKI PLESOVI IZ MAĐARSKOG DIJELA PODRAVINE
Koreografija: Jožef Savai
Glazbena obrada: Andor Végh i orkestar Vizin
3. AKADEMSKI ANSAMBL TRADICIONALNIH IGARA I PJESAMA AKCUS „SELJO“ SARAJEVO,
BOSNA I HERCEGOVINA- GOSTI 8:00
MALOVAROŠKE PJESME I IGRE
splet pjesama i igara bošnjačke malovaroške tradicije
Koreografija: Kemal Borovac i Refik Kulić
Glazbena obrada: Igor Lučić
4. HGKD „DUNAV“, Vukovar 9:00
PJESME I PLESOVI SLAVONIJE
Koreografija: Zlatko Hegeduš
Glazbena obrada: Šima Dominković
5. KUD „KOPRIVNICA“, Koprivnica
„NA IVANJE V GORČENI PROŠČENJE“ 8:00
pjesme i plesovi Međimurja
Koreografija: Nada Šešić
Glazbena obrada: Mirko Tkalčec i Mihael Kivač
6. FA „MATIJA GUBEC“, Karlovac
„TAJNOVITOM BILOGOROM“ 11:00
pjesme i plesovi Bilogore
Koreografija: Ivica Ivanković
Glazbena obrada: Branko Ivanković
7. OGRANEK „SELAČKE SLOGE“ BUŠEVEC, Buševec 9:00
„AJDE KOLO NEMOJ STATI“
Slavonska kola i kolede
Koreografija: Ivica Ivankovič
Glazbena obrada: Branko Ivankovič
8. KUD „KOPRIVNICA“, Koprivnica
„KAM SE SI JUNAKI Z DOMA OTPRAVLJAJU“ 8:00
pjesme i plesovi Podravine vezani uz odlazak mladića u vojsku
Koreografija: Nada Šešić
Glazbena obrada: Mirko Tkalčec i Mihael Kivač
9. HGKD „DUNAV“, Vukovar 9:00
PJESME I PLESOVI BUNJEVAČKIH HRVATA
Koreografija: Goran Knežević
Glazbena obrada: Dražen Varga
10. FA „MATIJA GUBEC“, Karlovac
„POKRAJ KUPE VODE LADNE“ 10:30
pjesme i plesovi Karlovačkog Pokuplja
Koreografija: Ivica Ivanković
Glazbena obrada: Branko Ivanković
10. KUD „ZABOK“, Zabok 7:00
„AJNZERICA“
pjesme i plesovi Hrvatskog zagorja
Koreografija: Senka Jurina
Glazbena obrada: Zdravko Završki
11. OGRANEK „SELAČKE SLOGE“ BUŠEVEC, Buševec 13:00
„TUROPOLSKI MLADEČKI“
svadbeni običaji Turopola
Koreografija: Mojmir Golemac
Glazbena obrada: Stevo Borič
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
NEDELA, 30. listopada 2011.
10.00 – mimohod sudionikov – Plac Republike
10.30 - CENTER ZA KULTURU
1. KUD „DR. VINKO ŽGANEC“, Vratišinec
„POZDRAVI MI VRATIŠINCU GOLOBA“ 10:00
pjesme i plesovi Međimurja
Koreografija: Martina Kuretić Sedlar
Glazbena obrada: Nikola Kraljić
2. FS PONIKVE KULTURNEGA DRUŠTVA DOBREPOLJE, Ponikve - GOSTI 10:00
„BUH DEJ ENU DOBRU LEJTU“
Pjesme i plesovi iz Ponikve
Koreografija: Barbara Brodnik i Tomaž Simetinger
Glazbena obrada: Janez Gačnik
3. FA "ZDENAC", Garešnica
„ĐE SI DIKO, POROSIO ROJTE“ 8:00
pjesme i plesovi sela Gaj
Koreografija: Romana Fezi Martinić
Glazbena obrada: Vjekoslav Martinić
4. KUD „SESVETSKA SELA“, Sesvetska Sela 8:00
PJESME I PLESOVI SEVETSKOG PRIGORJA
Koreografija: Branimir Milas
Glazbena obrada: Tomislav Habulin i Mario Pleše
5. KUD „POSAVINA“, Budaševo 10:00
PJESME I PLESOVI LIKE
Koreografija: Boro Kašić
Glazbena obrada: Boro Kašić
6. VARAŽDINSKI FOLKLORNI ANSAMBL 9:00
„ŠETALE SE TRI DIVOJKE MALE“
pjesme i plesovi Slavonije
Koreografija: Pjerino Hrvaćanin
Glazbena obrada: Vatroslav Aračić
7. KUD „DR. VINKO ŽGANEC“, Vratišinec 7:00
„PROŠETALA LEPA MARA“
pjesme i plesovi Posavine
Koreografija: Martina Kuretić Sedlar
Glazbena obrada: Nikola Kraljić
8. KUD „FILIP DEVIĆ“, Split
„STARI SPLITSKI PLESOVI“ 7:00
Koreografiija: Branko Šegović
Glazbena obrada: Marinko Katunarić
9. KUD „SESVETSKA SELA“, Sesvetska Sela 8:00
„KRENI KOLO, KRENI BOLJE“
pjesme i plesovi zapadne Hercegovine
Koreografija: Branimir Milas
Glazbena obrada: Tomislav Habulin i Stjepan Večković
10. KUD „POSAVINA“, Budaševo
„POSAVSKA SVADBA“ 10:00
Koreografija: Ivica Ivanković
Glazbena obrada: Ivica Ivanković
11. VARAŽDINSKI FOLKLORNI ANSAMBL 9:00
„ČRNA GORA JAVOREK ZELENI“
plesovi Hrvatskog zagorja
Koreografija: Pjerino Hrvaćanin
Glazbena obrada: Vatroslav Aračić
12. FA "ZDENAC", Garešnica 7:00
„DOĐI, DOĐI IVO I SINOĆ SI BIO!“
pjesme i plesovi sjeverne Moslavine
Koreografija: Romana Fezi Martinić
Glazbena obrada: Vjekoslav Martinić
13. KUD „FILIP DEVIĆ“, Split 7:00
„DUBROVAČKA POSKOČICA LINĐO“
Koreografiija: Sulejman Muratović
Ljudevit Kaj:
--- Citat: ---7. OGRANEK „SELAČKE SLOGE“ BUŠEVEC, Buševec 9:00
„AJDE KOLO NEMOJ STATI“
Slavonska kola i kolede
Koreografija: Ivica Ivankovič
Glazbena obrada: Branko Ivankovič
--- Kraj citata ---
Vide(l)o:
OSS BUŠEVEC, SMOTRA 2011, AJDE KOLO NEMOJ STATI, 09:12
OSS BUŠEVEC, SMOTRA 2011, AJDE KOLO NEMOJ STATI
Ljudevit Kaj:
--- Citat: ---11. OGRANEK „SELAČKE SLOGE“ BUŠEVEC, Buševec 13:00
„TUROPOLSKI MLADEČKI“
svadbeni običaji Turopola
Koreografija: Mojmir Golemac
Glazbena obrada: Stevo Borič
--- Kraj citata ---
Vide(l)o:
1. del
12. Turopoljski mladečki - 1 dio (Svadbovanje u Turopolju), 09:55
Celovečerni koncert OSS Buševec - 90 proleč OSS-Buševec
12. Turopoljski mladečki - 1 dio (Svadbovanje u Turopolju)
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
2. del
12. Turopoljski mladečki - 2 dio (Svadbovanje u Turopolju), 05:16
Celovečerni koncert OSS Buševec - 90 proleč OSS-Buševec
12. Turopoljski mladečki - 2 dio (Svadbovanje u Turopolju)
Ljudevit Kaj:
19. ZESTANEK HRVATSKE FOLKLORNE ANSAMBLOV
(19. SUSRET HRVATSKIH FOLKLORNIH ANSAMBALA)
V organizacije Hrvatskoga sabora kulture i Zajednice HKUU Međimurske županije ter suorganizacije KUD-a Kaštel Pribislavec i Hrvatskoga društva skladatelov – ZAMP održal bu se 6. i 7. listopada 2012. 19. zestanek hrvatske folklorne ansamblov v Centru za kulturu v Čakovcu.
Zestanek je i ovoga leta financeran z sredstvi Ministarstva kulture RH, Međimurske županije i Grada Čakovca, a Hrvatsko društvo skladatelov u ovomu projektu sudeluje drugo leto za-redom.
Zestanek folklorne ansamblov špica je višemesečnoga dela i održane županijske smotri, ter predstavla jedinstvenu priliku da se na jenomu mestu vidi presek onoga ke se ovo leto dogajalo na folklornom planu v Hrvatske.
Ovoga leta v programu sudeluje 14 folklorne skupin/ansamblov z Hrvatske ter gosti ze Slovenije, ke se skupa dava broj od oko 580 sudionikov.
Program bu se odvijal v dva dane, v dvorane čakovečkoga Centra za kulturu – program v sobotu počme ob ob 17.00, a v nedelu ob 11.00 vur.
Folklorni ansambl teri, prema mišlejnu tročlane prosudbene komisije, bu proglašen
najvuspešnešem, nastupil bu na priredbe "Razglednica2 Hrvatskoga sabora kulture 2012.", tera bu se održala 28. listopada 2012. v u zagrebečkom HNK.
Sudioniki Zestanka:
1. KUD "BRODOSPLIT", Split
2. KUU "CERNIK", Cernik
3. KUD "DIKA", Slatina
4. KUD "ĐURMANEC", Đurmanec
5. FA "MATIJA GUBEC", Karlovec
6. KUD "METKOVIĆ", Metković
7. AFS "OZARA", Kranj (Slovenija) - gosti Zestanka
8. KUD "PETAR PRERADOVIĆ", Đurđevec
9. FA "PETRINČICA", Petrina
10. KUU "SELAČKA SLOGA" NEDELIŠČE, Nedelišče
11. KUD "SELAČKA SLOGA" PREKOPAKRA, Prekopakra
12. OGRANEK "SELAČKE SLOGE" BUŠEVEC, Buševec
13. FA "SESVETSKA SELA", Sesvete - Zagreb
14. CTK "VARAŽDIN", Varaždin
15. FA "ZDENAC", Garešnica
Program Susreta (str. 1)
http://www.hrsk.hr/admin/uploads/doc/program1.jpg
Program Susreta (str. 2)
http://www.hrsk.hr/admin/uploads/doc/program2.jpg
Zvir:
http://www.hrsk.hr/index2.php?pIDm1=3&pIDm2=16&pIDm3=29
http://www.mic.hr/news/19-susret-hrvatskih-folklornih-ansambala
Navigacija
[0] Lista Poruka
Idi na punu verziju