Svakidašnje teme > Svi za jednog, jedan za sve

Opravdanje za spašavanje života

<< < (2/3) > >>

Tur:

--- Citat: plemenitašica - Rujan 24, 2009, 12:24:23 poslijepodne ---Danas slučaj u Čiču (opisujem laički kako sam vidjela, a ne kako je možda ispravno):

Na ugibalištu pored groblja u Novom Čiču stoji audi i u njemu poluleži čovjek, vidljivo nemoćan, čak mislim i bez svijesti. Auto radi, vrata zaključana. Pozvana je hitna i policija. Liječnik iz hitne kroz staklo automobila vidi da je čovjek u teškom stanju, vidi se da je uzimao tablete (nešto u svezi dijabetesa), ali niti policija niti liječnik ne poduzimaju ništa da bi došli do čovjeka, jer bi trebalo razbiti staklo automobila da bi se mogla otvoriti vrata.

Liječnik procijeni da čovjek još nije u jako kritičnom stanju, i pomoću tablica automobila saznaju adresu, odlaze na kućnu adresu, nabave rezervni ključ i otvaraju vrata te pomažu čovjeku.

Nisam mogla vjerovati da se to tako radi. Naime, objašnjeno je da je auto privatno vlasništvo i oni (čuvari reda i hitna) nemaju ovlasti (ili tak nekak) razbijati privatnu imovinu. Jer što ako čovjek spava, pa se poslije sjeti i tuži policiju ili hitnu za razbijanje.
No, liječnik je vidio da je čovjek nemoćan, pa kaj to nije dovoljno „opravdanje“ da mu se krene pomoći. Ili kad to opravdanje dobiva snagu opravdanja (u slučaju tužbe) da se vlasniku privatne imovine spašava život.

Molim, ja bum sad na svojem autu napisala na vidljivom mjestu da molim da se razbije staklo i provale vrata ako sam u zaključanom autu a ne mogu reći da mi treba pomoć.


--- Kraj citata ---

Život ili steklo na autu? Život.

Bilaj:
Prošle godine je neki par ostavio malo dijete u autu dok su oni otišli u dučan.

Naravno ztvoreni prozori vručina i sunce i možete si zamisliti kako je bilo maloj bebici.
Beba je doživjela toplotni udar i to je slučajno skužio neki policajac. I brže bolje razbio staklo, uzeo bebu u hlad i nazvao hitnu.
Na to su došli "odgovorni roditelji" i tužili policajca za oštećivanje imovine  :o

repo:
ljudi su sve poceli previse komplicirati. i ne vode se vise zdravim razumom i logikom
nego je sve zakukuljeno u neke propise, akte, nedorecene zakone i slicno... uzas...

a kaj se doktora tice, ljudi su se poceli stitit jer ih se pocelo "progoniti" za sve i svasta,
stoga im se uopce ne cudim kad su na "oprezu"..

Sledgehammer:

--- Citat: Bilaj - Rujan 25, 2009, 09:29:23 prijepodne ---Na to su došli "odgovorni roditelji" i tužili policajca za oštećivanje imovine  :o
--- Kraj citata ---

I što je dalje bilo?   :-X

veseli vatrogasac:
evo  još jednog apsurda  s  tim....

 ja sam član dvd-a i imam provalnički alat i nesmijem ga koristit bez naloga mup-a( jer krivično sam odma gonjen ak nema naloga a nikad ga nema po običaju) ,nego razvalit vrata i napravit 1000 puta veču  štetu jer moram razvalit cjela vrata a ne samo cilindar brave koji je manje od 100 kn.... :-[  žalosno  al istinito..... tak da me niš nemre iznenadit nažalost....

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju