Autor Tema: Naknadna toplinska izolacija krova  (Posjeta: 35013 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #45 : Siječanj 06, 2011, 11:34:07 prijepodne »
Rekel sam ja, pa mlačanin, sada velim i sukus problema: mislim da prvivozač ima samo problema sa lijenom guzicom, ničim više...  ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #46 : Siječanj 07, 2011, 08:10:37 prijepodne »
To ti nebu dobar izolator jer su kuglice raspršene i kao takve ne sprečavaju strujanje zaraka.
Osim toga imal buš ih po svuda.
Jednom mi se raspala ona fatboy fotelja, uz svo usisavanje, mjesecima su se te kuglice od nekud pojavljivale.
Kad bi se to moglo tak da bude jednostavno, jefttino, pa još i kvalitetno, već bi se to tak delalo, kaj ne?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #47 : Siječanj 07, 2011, 08:44:17 prijepodne »
crijep+letva+letva+daske+ljepenka+12cm vuna+folije+knauf , valda tako ide!!!! :P

crijep+letva+ Kontra letva+daske+ Paropropusna, vodonepropusna folija ljepenka +12cm vuna+ Vodo i paronepropusna folije+knauf

To je tipično za jednosturuko ventilirani krov. Dvosrtuko ventilirani krov je možda bolji ali rijetko viđam dvorstuko ventilirane krovove.

Bilaj, tvrdiš da i s jedne i s druge strane vune ide VODONEPROPUSNA folija ? Mislim da je to neispravno. Krov treba disati, a ne znojiti se i rositise te trunuti ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #48 : Siječanj 07, 2011, 09:02:31 prijepodne »
crijep+letva+ Kontra letva+daske+ Paropropusna, vodonepropusna folija ljepenka +12cm vuna+ Vodo i paronepropusna folije+knauf

Bilaj, tvrdiš da i s jedne i s druge strane vune ide VODONEPROPUSNA folija ? Mislim da je to neispravno. Krov treba disati, a ne znojiti se i rositise te trunuti ...

Da i s jedne i s druge strane dolazi vodo nepropusna folija ali s gornje strane treba doći paro propusna folija a s bonje strane (kod knaufa) paro NE propusna folija. To nisu iste folije.
Na taj način dobivaš da se krovište isparava jer isparava para a ako se pojavi voda da ona ne natopi drvenu kontrukciju. A s druge strane dole moraš staviti i paro i vodo ne propusnu foliju.

Tak se radi. A ak želiš još ekstra ventilirati krovište onda treba staviti i rupu na spoju drvene daske i fasade. Tada kamena vuna se stavi 2cm manje od debljine roga tak da može strujiti zrak iznad kamene vune. Ali tada bi trebalo i s nečim zaštiti strukturu vune da ne juri previše zrak po njoj.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #49 : Siječanj 07, 2011, 09:22:40 prijepodne »
... nisam se previše zanimao za te stvari, kak bi rekli, tu nisam doma ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #50 : Siječanj 07, 2011, 09:34:19 prijepodne »
... nisam se previše zanimao za te stvari, kak bi rekli, tu nisam doma ...

Ma nisam ni ja tu tak doma, ali tak nekaj znam.
Uglavnom pitanje ti je ovo Vodonepropusna ali Paropropusna folija, i ona nije baš tak jeftina u odnosu naovu dole foliju koja je obična PVC folija. I znate kaj ta folija fakat radi. Meni je pao pljusak dok nisma imao krov ali sam imao ovu foliju. I fakat otjeće voda s toga.

Bilaj

  • Gost
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #51 : Siječanj 07, 2011, 09:48:37 prijepodne »
e sada me zanima. Koliko je loš stiropol u kuglicama izolator.
koliko u brojkama. Ako kažemo da je stiropol 0.038 W/mK, koliko onda imaju kuglice? 0.1, 0.2, 0.5 W/mK?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #52 : Siječanj 07, 2011, 11:16:08 prijepodne »
Pa mislim da kuglice nemaju niti 10% od onoga što ima stlačena stiroporska ploča iste debljine... kroz nasipane kuglice, bez tlačenja, može puhati propuh... kolika je to termička vrijednost, mislim da ne treba puno filozofije.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #53 : Siječanj 07, 2011, 01:26:40 poslijepodne »
Pa mislim da kuglice nemaju niti 10% od onoga što ima stlačena stiroporska ploča iste debljine... kroz nasipane kuglice, bez tlačenja, može puhati propuh... kolika je to termička vrijednost, mislim da ne treba puno filozofije.

Pa i kroz slamu može projuriti zrak? kaj ne?
A vrijednost slame je oko 0.09 - 0.13 W/mK. To bi bilo znaći 3- 4 puta lošije od samog stiropola odnosno ako mu je debljina rupe 10cm- to bi bilo kao da je stavio još 2,5 cm stiropola. doduše sada zrak još može ići malo vertikalno.
ali recimo da je tu izolacija ekvivalent 2 cm stiropola.

Bilaj

  • Gost
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #54 : Siječanj 07, 2011, 01:27:45 poslijepodne »
eh da. to dolazi samo u pitanje za tu rupu.

ali ugurivanje vune nije baš tak komplicirano - barem nije komplicirano na filmićima :-)

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #55 : Siječanj 13, 2011, 10:47:22 prijepodne »
hvala na odgovorima, u svakom slučaju iz mnogo razloga ću se morati strpiti još neko vrijeme do rješenja. rizik je možda 1000 kn, a ne nekoliko tisuća eura za preslagivanje cijelog krova.

Bilaj

  • Gost
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #56 : Siječanj 13, 2011, 10:50:07 prijepodne »
Koliki je volumen koji moraž ispunit?