Autor Tema: SDP u VG  (Posjeta: 166547 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #270 : Veljača 01, 2011, 03:56:01 poslijepodne »
Citat:
zašto nisu ustrajali u svojim načelima i borili se za pravdu odnosno "nepravdu" koju je nanijela VKF, unutar stranke kojoj su pripadali,

zato kaj su sada veći socijaldemokrati oni koji su počeli puniti redove SDP-a u praskozorje 2000. Oni koji su ministrirali u SDP-u daleko prije izbačeni su rigidnim metodama...Pitanje je zašto su ti takvi dojdeki veći socijaldemokrati od onih koji su zastavice SDP-a nosili daleko prije 2000 dok su ti isti tada voljeli HDZ-e.... Pitam se da li ja to sanjam ?...


uvaženi muha, vidim da ste mene citirali, ali niste mi opet dali konkretan odgovor.
Kakve su to rigidne metode?
Tko je i kako mogao te ljude izbaciti iz stranke, na temelju čega?
Ako nisu došli eventualno na "zaslužene" po Vama pozicije, zašto nisu borili se dalje i čekali priliku da se izbore za svoje mjesto koje zaslužuju, ako zaslužuju? Jel netko njih izbacio iz stranke? Ili su samovoljno otišli? Ono u stilu, eto nije kako bih ja htio i idem ja sad?
Mislim, ja stvarno ne kužim, možda sam ja i priznajem malo jesam duduk za politiku, ali nešto meni tu ne štima, veći socijademokrati, manji socijaldemokrati, ne kužim o čem se tu radi. Po meni ako se bira, većina odlučuje, e sad ako većina odluči tak, šta je tu problem, većina odlučila i HDZ vodi državu 8 godina i tu smo gdje jesmo, sada bi ja trebao napustiti Hrvatsku i otići na Novi Zeland?


Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP u VG
« Odgovori #271 : Veljača 01, 2011, 05:05:36 poslijepodne »
S jedne strane HDZ-e, s druge SDP-e...tko je za HRVATSKU????

amarkulin

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #272 : Veljača 01, 2011, 09:41:50 poslijepodne »
hehehehe, baš si našao pouzdan izvor. Možda u tome što pišu ima istine ali ovim novinama nije za vjerovat.

Ne znaš jesu li manje stručni ili informirani:

o čemu svjedoči i njezin rad u Gradskoj skupštini.

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: SDP u VG
« Odgovori #273 : Veljača 02, 2011, 06:03:14 poslijepodne »
Meni se nameće logično pitanje zašto su svi ti ljudi podvili rep i napustili SDP, danas  "pljuju" u žlicu iz koje su jeli, zašto nisu ustrajali u svojim načelima i borili se za pravdu odnosno "nepravdu" koju je nanijela VKF, unutar stranke kojoj su pripadali, i istjerali pravicu kroz neko razdoblje. Meni je to zanimljivo pitanje ili je presudilo nešto savim drugo?

Meni se nameće pitanje dali Vi uopće poznate VFK?
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Jaguar

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #274 : Veljača 02, 2011, 09:37:43 poslijepodne »
Meni se nameće logično pitanje zašto su svi ti ljudi podvili rep i napustili SDP, danas  "pljuju" u žlicu iz koje su jeli, zašto nisu ustrajali u svojim načelima i borili se za pravdu odnosno "nepravdu" koju je nanijela VKF, unutar stranke kojoj su pripadali, i istjerali pravicu kroz neko razdoblje. Meni je to zanimljivo pitanje ili je presudilo nešto savim drugo?

Meni se nameće pitanje dali Vi uopće poznate VFK?

uvaženi Mile care pitam Vas kao što sam pitao i cijenjenog forumaša muhu isto, on mi nije odgovrio, hoćete li Vi?
Ili će te svi samo obilaziti kao kiša iznad Kragujevca. ;)

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: SDP u VG
« Odgovori #275 : Veljača 02, 2011, 09:49:20 poslijepodne »
Odgovor je jednostavan, kad bi osjetila potencijalnu opasnost ona bi se elegantno riješila opasnosti.
Pa nemoguće je da su toliki ljudi ludi a ona sama pametna, što Vi mislite o tome ?
Dali su svi ti ljudi u krivu ili je samo Vesna u pravu?
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Jaguar

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #276 : Veljača 03, 2011, 08:28:19 prijepodne »
Odgovor je jednostavan, kad bi osjetila potencijalnu opasnost ona bi se elegantno riješila opasnosti.
Pa nemoguće je da su toliki ljudi ludi a ona sama pametna, što Vi mislite o tome ?
Dali su svi ti ljudi u krivu ili je samo Vesna u pravu?

Neznam, ako mene pitate, mogu površno gledati sa strane i onoliko koliko sam čitao o tome.
Dakle kao što sam već i napisao, ako je u pitanju 15-ak ljudi, članova SDP koji su htjeli "revoluciju", znam da se sa toliko ljudi revolucija nemože napraviti, ako je velika većina članova SDP dala podršku VFK ma kakva ona bila, dakle mislim da kroz stranačka tijela je trebalo ustrajati vremenom i biti strpljiv za bilo kakve radikalne promjene, pa makar bi se čekalo i do sljedećih izbora možda, to je demokracija, a na kraju nije ispalo kako je ta grupica članova željela i podvili su rep i poslije toga nastavili tresti po vlastitoj stranci, što je po meni jako ružno a i neodgovrno u smilsu da to pokazuje i dokazuje njihov karakter, dakle godinama su pripadali i predstavljali se takvima, po čemu su vrlo brzo počeli pljuvati, dakle pljuju po sebi. I to je za mene tako,Vi se nemorate s tim složiti niti to očekujem, ali ja kao i mnogi drugi sa strane to doživ ljavamo tako i nisam ja jedini koji tako misli.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP u VG
« Odgovori #277 : Veljača 03, 2011, 09:02:05 prijepodne »
Citat:
podvili su rep i poslije toga nastavili tresti po vlastitoj stranci,

Daj molim te ne pričaj gluposti...tko je podvio rep?...jel Zlatko??...pa iscrpio je sve moguće legalne stranačke istrumente ne bi li se izborio za istinu...nije li isti u lokalnim novinama imao smjelosti reći tko je kriv u SDP-u za izborni debakl?'..jel isti javno imenom i prezimenom prozvao krivca?...kaj se dogodilo ?..protiv njega su pokrenuli stranački stegovni postupak pod optužbom da je naštetio stranci zato kaj se slikal sa Barišićem...he..pa i vrapci na krovu znaju kaj je bil okidač za pokretanje postupka...javno prozivanje Picule koji je po mišljenju većine SDP-ovaca glavni krivac za izborni poraz...dakle Zlatko je samo javno iskreno artikulirao ono što tiha stranačka većina mislila...kao i obično poremećeni moralni stranački sustav ubija i uništava one koji na vrijeme ukazuju na nesukladnosti i nepravilnosti...u Hrvatskoj se čudimo zakaj se nalazimo u ovakvoj moralnoj društvenoj krizi...nije li to enklatantni primjer kako zapravo ne valja reći niti ukazivati na istinu nego se uvlakački i ritoljubno ponašati kako nam non stop nameće Jaguar...stoga i navijam za HSD-ovce koji i jesu većinom poniknuli iz SDP-a...mislim da će isti biti puno pošteniji jer su na svojoj koži osjetili i spoznali stranačke anomalije i metode koje treba odbaciti ukoliko žele nešto postići na političkoj sceni...ljudi su najveća vrijednost...upravo tu SDP-e griješi...olako se odriče ljudi koji znaju, mogu hoće..SDP-e je velika stranka i po svom habitusu trebalo bi za sve biti mjesta... SDP-e od prijatelja stvara neprijatelje umjesto da od neprijatelja stvara prijatelje...to je ono najgore i najopasnje...doći će dan za naplatu...SDP-e je taoc jedne skupine koja ima veliki problem sa taštinom...

Jaguar

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #278 : Veljača 03, 2011, 10:17:46 prijepodne »
Citat:
podvili su rep i poslije toga nastavili tresti po vlastitoj stranci,

 primjer kako zapravo ne valja reći niti ukazivati na istinu nego se uvlakački i ritoljubno ponašati kako nam non stop nameće Jaguar...

uvaženi muha, opet se lijepite na postove koji nisu bili upućeni Vama, kaj ste Vi odvjetnik uvaženog forumaša Mile cara?
Iako sam ranije Vama uputio pitanje, niste odgovorili.
Lijepite meni neke etikete, što je naprosto smiješno do boli, kako bi Vi plasirali Vašu istinu, jer Vaša istina je jedna i jedina, druga mišljenja ne postoje i nikako nisu poželjna, inače su uvlakačka i ritoljubna, možete misliti?
Toliko pišete o Zlatku, da Vam predlažem najbolje da si ga zemete doma, da stanete obojica pred ogledalo, i pogledate se. :D
Apropo Zlatka, g.Zlatka Rovišana, koliko je meni poznato, isti je gospodin napustio SDP i priklonio se HDZ-u i podržavao HDZ u kapamnji i izborima koji još nisu bili završeni i nije bio izabran gradonačelnik. Meni se nameće logično pitanje, što bi jedna stranka, bilo koja, trebala činiti sa svojim članom koji je javno otišao u protivnički tabor i davao podršku protivničkom taboru. Jasno, jedan i jedini odgovr je da će ga ta stranka izbaciti iz svojih redova jer je izdao svoju stranku, takvom članu nije mjesto u toj istoj stranki.
Sve drugo i svi drugi problemi ukoliko ih je bilo su se mogli raspravljati i rješavati unutar stranke i stranačkih tijela, ali izabrati baš taj trenutak i pobjeći u protivnički tabor je za mene izdaja i vlastite stranke i vlastitih načela, i ako bi to htio napraviti ne bi u tom trenu, nego ili prije ili poslije, što bi bilo vrlo korektno, ali u tom trenu i toj situaciji je to za mene upravo uvlakački i ritoljubno prema suprotnoj strani jer se procjenjivalo i vagalo da bi ta strana mogla i pobjediti, što je i bila dobra procjena, a postupak sramotan do boli.

Istina je da je Picula, napravio pogrešku krivom procjenom što je odbacio HNS od sebe a prigrlio DC i Vesnu Škare Ožbolt, što se kasnije i potvrdilo, da ne poonavljam cijelu priču, svi znamo kako se sve odvilo kasnije do dana današnjeg, i zbog toga je Picula izgubio izbore, ispada zaista istina da je g.Rovišan napravio dobru procjenu i odabrao pobjedničku stranu koju je podržavao, ali očekivati da to SDP prihavti i ne reagira na to je naprosto suludo i van svake pameti.
Pričati o nekim stvarima, kako je bilo, šta bi bilo, kad bi bilo je isto besmisleno, važan i najvažniji je trenutak koji je g.Rovišan odabrao da napsuti SDP i prikloni se HDZ, koji je ljuti politički protivnik SDP-u i očekivati od SDP-a da to prihvati objeručke, izgrli i izljubi, može samo netko tko ili nema blage veze s ničim ili netko tko zlonamjerno izvrće stvari naopako, ja bih rekao prije ovo drugo.

I na kraju želim svako dobro g.Rovišanu s njegovom novom strankom ali znam da dosadašnja praksa je bezbroj puta potvrdila da su takvi ljudi i takve stranke završili nigdje drugdje osim na ukupnom popisu svih registriranih hrvatskih političkih stranaka.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP u VG
« Odgovori #279 : Veljača 03, 2011, 11:13:17 prijepodne »
Citat:
Istina je da je Picula, napravio pogrešku krivom procjenom

U čemu je onda Zlatko pogriješio?...zašto utapaš čovjeka koji govori istinu=?...zašto iznalaziš neobjektivne izlike za izbacivanje Zlatka iz SDP-a..?..koliko ja imam informaciju isti je u predizborno vrijeme sa zemljištarcima obilazio sve političke stranke u svrhu da se očituju za povrat...sve stranke osim HDZ-a i DC-a bile su za  podršku na način samo ako pobijede...dakle ako pobijede ...upravo taj scenarij dogodio se u SDP-u gdje je VFK bahato otkantala zemljištarce usprkos inzistiranju upravo Zlatka da se napravi nekakav dokumenat o međusobnoj suradnji prije samih izbora...kaj je preostalo zemljištarcima nakon toga?...u razgovoru tada sa kandidatom za Gradonačelnika Draženom Barišićem izražena je spremnost o izradi sporazuma o podršci i uzajamnoj pomoći ukoliko Barišić pobijedi...dakle zemljištarci su pristupili izradi sporazuma i potpisu povodeći se jednim jedinim ciljem "POVRAT" bez fige u džepu...je li Barišić mogao izgubiti?..JE...e tu je poanta, skupina oko GBR-a mislila je da zemljištarci neće moći puno utjecati na ishod izbora s obzirom da HNS drži u svojim rukama veći dio POT-a (sjetimo se da je sam Župan Kos bio na plakatima koji su podržavali GBR-a i Piculu)...e sad da je kojim slučajem pobijedio Picula urbarce bi proglasili izdajnicima i o samom povratu ne bi bilo više niti jedne jedine riječi...no to se nije dogodilo kao što znate jer su urbarci ipak pokazali slogu, prepoznali bolje rješenje i glasali za Barišića...e sad tko je priječio da to isto napravi Picula i SDP-e?...opet taština...jedina prepreka je bio Zlatko...i tko je sad tu lud, glup i blesav ?...gdje je Zlatko pogriješio?..je li na vrijeme u dobroj namjeri upozorio SDP-e?..JE...kaj su oni napravili?..OKRENULI MU LEĐA...kaj bi sad on trebal?...moje mišljenje je da je on evoluirao pokazao da mu je ispravljanje povijesne nepravde prioritet tj. nadilazi stranačku stegu i politiku...tko je u pravu ? ..ljudi koji su se pokazali kao nesposobnjakovići i gubitnici ili Zlatko koji je sve to i predvidio...?

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP u VG
« Odgovori #280 : Veljača 03, 2011, 12:14:34 poslijepodne »
Istina je da je Picula, napravio pogrešku krivom procjenom što je odbacio HNS od sebe a prigrlio DC i Vesnu Škare Ožbolt, što se kasnije i potvrdilo, da ne poonavljam cijelu priču, svi znamo kako se sve odvilo kasnije do dana današnjeg, i zbog toga je Picula izgubio izbore..

Veću glupost od ove nisam čuo!
 Picula je napravio pogrešku jer prigrlio DC i odbacio HNS?!?!?
Picula je bio izričito korektan u slaganju koalicije i koalicijske liste za Gradsko vijeće, predlagao je  isti  omjer  vijećnika. DC je samostalno osvojim 2006. 3 vijećnička mjesta te doveo SDP i HNS na vlast. Zahvaljujući DC-u Picula je postao gradonačelnik, a do tada nepoznati anonimac Beus dogradonačelnik koji bi trebao podignuti spomenik DC-u i Vesni Škare Ožbolt jer su mu se tim činom otvorila vrata za ulazak u Sabor.

Beusu zbog njegovog ega nije pasao Piculin prijedlog oko slaganja liste jer se nije mogao pomiriti da HNS ima isti broj vijećnika kao DC pa je kao što već svi znamo cijelu priču  svjesno  “smaknuo“ Piculu kandidiravši se za gradonačelnika i ujedno doveo HDZ na vlast.
U čemu je Picula prigrlio DC i odbacio HNS ako je nudio isti sastav na listi? Mislim da je Beus, veliki egoista odgovoran za izborni debakl  2009. (ista priča je i sa povratom imovine ZZ)

« Zadnja izmjena: Veljača 03, 2011, 12:17:41 poslijepodne krok »
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu

Jaguar

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #281 : Veljača 03, 2011, 02:23:20 poslijepodne »

Veću glupost od ove nisam čuo!

 Beus dogradonačelnik koji bi trebao podignuti spomenik DC-u i Vesni Škare Ožbolt

Jeste dabome, Vi ste u pravu uvaženi krok, zato je DC i VŠO u koaliciji sa SDP sada i na državnoj razini i ne upucava se HSLS-u za koaliciju, jer ju je i HDZ odbacio, odlaskom Ivana Šukera sa mjesta Ministra, koji vrlo vjerojatno ni sam neće biti na listi HDZ-a.

Vjerujem da će joj Beus i moći podignuti spomenik, nakon ovih parlamentarnih izbora, imajući u vidu i rezultate predsjedničkih izbora, a svakako ću i osobno ako ga sretnem negdje na ulici u Gradu mu to i preporučiti, ako bude trebalo dat ću i dobrovoljni prilog za spomenik. ;D 8)

Neka napravi jednu u nizu od svojih akcija u Gradu, prikupljanje pomoći za podizanje spomenika VŠO, samo neznam gdje da ga se postavi, imate neku posebnu želju, vjerujem da će velikogoričani i turopoljci biti izdašni u pomoći, kada je VŠO u pitanju. ;D
« Zadnja izmjena: Veljača 03, 2011, 02:26:00 poslijepodne Jaguar »

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP u VG
« Odgovori #282 : Veljača 03, 2011, 02:44:02 poslijepodne »
Uvazeni jaguar zaboravili ste odgovor. Nemojte se toliko uz budjivati kad netko spomene lose poteze Beusa. Polako! Chil out :)

Zasto je Beus svijesno oteo glasove Piculi i doveo HDZ na vlast?
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu

Jaguar

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #283 : Veljača 03, 2011, 03:04:32 poslijepodne »
Uvazeni jaguar zaboravili ste odgovor. Nemojte se toliko uz budjivati kad netko spomene lose poteze Beusa. Polako! Chil out :)

Zasto je Beus svijesno oteo glasove Piculi i doveo HDZ na vlast?

uvaženi krok, ja sam vrlo smiren i uopće se ne uzbuđujem, Vi kao obično sve izgleda vidite krivo pa i to čak da sam se ja uzbudio, inače se ja ne palim na Beusa, za razliku od Vas nekolicine ovdje, ja bi se prije palio na VŠO, što je i normalno, jel tak?
U povjerenju, nisam gay.
I kao što rekoh već ranije, djelomično se po meni, odgovor krije i u mom predhodnom postu, tko hoće i želi dublje analizirati, tko neće, nemora, što ne znači da je moja istina, jedina istina, a sve ostalo molim Vas pitajte Piculu i Beusa, a možda Vam je VŠO bliža pa možete i nju. ;D

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP u VG
« Odgovori #284 : Veljača 03, 2011, 03:12:54 poslijepodne »
Razumijem, ne zelite reci VLASTITO ili, kako vi kazete SOPSTVENO misljenje. Goricani nisu niti glupu niti blesavi, znaju da se Beus kandidrao za gradonacelnika pored Picule i time mu nastetio. Ne samo njemu nego cijeloj lijevoj politickoj opciji u VG. I naravno time pogodovao HDZ-u.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu