Autor Tema: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende  (Posjeta: 16072 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mali medo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-1
Odg: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende
« Odgovori #15 : Siječanj 29, 2010, 01:33:39 poslijepodne »
Hvala spoofy!

shaka zulu

  • Gost
Odg: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende
« Odgovori #16 : Siječanj 29, 2010, 04:18:51 poslijepodne »
Pa kaj nebi trebali poslati nekakovu obavest domom da su ti penezi na banke (?) nek jurišati na šaltere bez službene informacije?
Kaj ak se penezi ne zdigneju?Jel te čekaju za veke vekov il "popapala naca"?


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende
« Odgovori #17 : Siječanj 30, 2010, 07:51:57 poslijepodne »
Zanimljivo je kako je moj post, iz kojeg prenosim ovaj redak "Žalosno je mnogo toga, a najviše činjenica da je Uprava Fonda, ničim izazvana, odredila da dividendu za 2008.-u mogu dobiti samo oni koji još nisu prodali dionice, ili su ih prodali iza 18. listopada 2009.-e..." nije nitko ni vidio ni komentirao...

Ali nisam ni sumnjaop da će se poletjeti sa komentarima tko je za što zaslužan i čija je stranka kriva...

Kako predvidljivo, kako maloumno!...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

De Loren

  • Gost
Odg: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende
« Odgovori #18 : Siječanj 31, 2010, 06:22:24 poslijepodne »
Zanimljivo je kako je moj post, iz kojeg prenosim ovaj redak "Žalosno je mnogo toga, a najviše činjenica da je Uprava Fonda, ničim izazvana, odredila da dividendu za 2008.-u mogu dobiti samo oni koji još nisu prodali dionice, ili su ih prodali iza 18. listopada 2009.-e..." nije nitko ni vidio ni komentirao...

Ali nisam ni sumnjaop da će se poletjeti sa komentarima tko je za što zaslužan i čija je stranka kriva...

Kako predvidljivo, kako maloumno!...

nisam prije dolazio na forum pa ne znam za taj Vaš post, ali dajte mi objasnite, kako se uopče može i očekivati da dividendu dobije netko tko više nema dionice, bez obzira o kakvim se dionicama radi ?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende
« Odgovori #19 : Siječanj 31, 2010, 07:02:23 poslijepodne »
Ah... treba znati što je dividenda. :P

Ne čitam ovaj dio foruma, jer me se osobno ne dodiruje, ali onaj tko je to izglasao pojma nema što je dividenda. Uopće ne razumijem zašto su obezvrijedili dioničare koji su kasnije prodali dionice, ali iskreno ne razumijem niti branitelje koji su ih prodali.
Dobili su ih na poklon i mogli su ih imati onak na papiru i dizati dividende (bez obzira koliko je minimalan iznos).
U svakom slučaju još jedna od svinjarija prema braniteljima.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende
« Odgovori #20 : Siječanj 31, 2010, 07:07:05 poslijepodne »
Nisu to samo penezi nek ste imali il imate v ruka obiteljsko srebro,suverinetet i sl.
I to ste prodali.
A onda bute jafkali kak je se rasprodano i kak su ONI se pokupovali...

Offline J051P

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 40
  • Karma: +0/-0
Odg: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende
« Odgovori #21 : Veljača 15, 2010, 04:15:49 poslijepodne »
nisam išel podignut peneze pa me zanima dal se to još uvjek može i kakva je procedura ?

Offline mali medo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-1
Odg: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende
« Odgovori #22 : Veljača 15, 2010, 08:59:21 poslijepodne »
U poslovnici Fine sam prije par dana podigla dividendu. Treba ti  potvrda erste investa o tome koliko imaš udjela i osobna iskaznica. Na šalteru u Fini nije bilo nikoga, brzo si gotov.

Offline J051P

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 40
  • Karma: +0/-0
Odg: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende
« Odgovori #23 : Veljača 16, 2010, 09:09:55 poslijepodne »
fala  ;)

shaka zulu

  • Gost
Odg: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende
« Odgovori #24 : Veljača 16, 2010, 11:28:12 poslijepodne »
Isplata dividende Fonda branitelja počinje 23. prosinca
17. prosinca 2009 11:29
Business.hr/ Hina
 
Iz Erste banke danas su izvjestili da će isplata dividende iz Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihove obitelji za 2008. godinu započeti u srijedu, 23. prosinca.

Ukupan iznos namijenjen za isplatu dividende iznosi 66,9 milijuna kuna, a koliko iznosi dividenda po jednom udjelu bit će objavljeno početkom sljedećeg tjedna, kada će u potpunosti biti završena implementacija zadnjih izmjena i dopuna Registra Fonda HB pri Erste investu.

Zbog tehničke provedbe, odnosno priprema za isplatu dividende za 2008. godinu, na dane 19., 21. i 22. prosinca neće se obavljati isplata dividendi za ranije godine onim članovima Fonda koji eventualno do sada nisu podignuli dividendu za prethodne godine.

Članovi Fonda HB koji nisu podigli svoju dividendu za prethodne godine moći će je podići od 23. prosinca, kada će ranija dividenda i dividenda za 2008. biti objedinjene u jedan iznos, navodi se u priopćenju.

S obzirom da je datum raspodjele dobiti Fonda 17. prosinca, pravo na isplatu dividende imat će branitelji koji su zahtjev za prodaju udjela podnijeli nakon 18. listopada, odnosno oni članovi Fonda kojima je dan za isplatu udjela nakon 17. prosinca ove godine.

Procedura za podizanje dividende bit će kao i prethodnih godina - član Fonda morat će predočiti osobnu iskaznicu i potvrdu o vlasništvu nad udjelima u poslovnici Fine te će tamo moći podignuti dividendu, koja će mu biti isplaćena u gotovini.

Zaprimanje zahtjeva za prodaju udjela u Fondu HB i isplata udjela članovima Fonda HB obavljat će se neovisno o ograničenju isplata dividende ranijih godina na dane 19., 20. i 21. prosinca, stoji u priopćenju.
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Isplata-dividende-Fonda-branitelja-pocinje-23.-prosinca

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende
« Odgovori #25 : Veljača 18, 2010, 10:25:14 prijepodne »
Ja još navek ne razmem kaj se korisnik foruma Točkica tak kesila. Prosil bi ju da me bedastoga prosvetli.
Nekak se od toga njenoga keserenja kak norc osečam.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende
« Odgovori #26 : Veljača 19, 2010, 04:00:36 poslijepodne »
ali onaj tko je to izglasao pojma nema što je dividenda.

Mislim da taj itekako zna što je dividenda. Plus puta broj korisnika = milijuni zarađeni tuđim novcem. Koje jednom birokratskom lopovskom uredbom smiju zadržati za sebe, pored svih onih milijuna koje redovito zadržavaju za sebe.

Ovoj zemlji treba Hitlera. I treba što hitnije reaktivirati Goli Otok. Treba vratiti dug narodu, a ne da hrle u zatvore na tri dobra besplatna obroka, topli smještaj, kartanje Bele full time i prezimljavanje.

ali iskreno ne razumijem niti branitelje koji su ih prodali.

A kaj se čudiš k'o pura dreku? Pa prodali su ih jer nisu imali novaca; očito nije svima lijepo kao Tebi... i ja sam prodao dionice jer sam prošli prosinac, plus što sam podstanar, uložio u neke prijeko potrebne strvari tipa peći, drva itd itd, i ako mene pitaš - to mi je puno važnije nego 200-300 kuna godišnje nekakve bogečke dividende koju ja dobijem, dok je netko na mojoj lovi zaradio još toliko koliko sam mu dao na korištenje...

Zakaj ljudi prodaju dionice; daj pitaj još nekaj tak "iskreno pametnoga"... reci fala Bogu da ih ne trebaš prodavati, a meni je tadašnjih 6300 kuna, deset dana prije Božića, sjelo k'o as na cenera... zato ne postavljaj glupa pitanja ubuduće.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende
« Odgovori #27 : Prosinac 04, 2010, 07:39:45 poslijepodne »
POPIJAČ O MOL-OVOJ PONUDI
'Nije nemoralna ponuda, ali je nekorektno'
03.12.2010 15:10
Nakon što je MOL jučer obznanio da malim dioničarima INA-e misli ponuditi 2.800 kuna po dionici i tako postati većinski vlasnik hrvatskog naftnog giganta, o svemu je progovorio i ministar gospodarstva Đuro Popijač
...
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/99625/Nije-nemoralna-ponuda-ali-je-nekorektno.html

04.12.2010. | 17:23
Nakon odluke mađarskih vlasnika o otkupu dionica po 56 posto višoj cijeni od tržišne
Mali dioničari zadovoljni ponudom MOL-a
Na dan objave ponude MOL-a, dionicom Ine trgovalo se iznosima između 1700 i 1800 kuna, što znači da MOL nudi tisuću kuna više
...
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/123191/Default.aspx

Jel se fond "rešil" dionic INAe?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende
« Odgovori #28 : Prosinac 07, 2010, 10:27:03 poslijepodne »
Utrka za dionicama
Vlada može spriječiti preuzimanje Ine! Može uvesti nove kupce
U igru se mogu uključiti domaći mirovinski fondovi ili jaka državna tvrtka poput Janafa ili pak moćna kompanija poput Adrisa koje mogu ponuditi više od 2800 kuna po dionici te tako spriječiti MOL da stekne više od 50 posto udjela u Ini
http://www.vecernji.hr/vijesti/vlada-moze-sprijeciti-preuzimanje-ine-moze-uvesti-nove-kupce-clanak-224966

Komentari
07.12.2010. u 20:38h dalibor.hren je napisao/la:
Vlada može spriječiti i mene, Dalibora Hrena, u kopanju po kontejnerima!
...
Eto,drito v čuču.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Dionice iz braniteljskog fonda i dividende
« Odgovori #29 : Prosinac 25, 2010, 08:56:52 poslijepodne »
INA-R-A
INA-industrija nafte d.d.
...
Zadnja: 3.067,04
...
Prosječna 3.051,29
Minimalna 2.746,16
Maksimalna 3.356,42

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=INA-R-A

-

10 najvekše dioničarov;
Ukupno:     95,52
http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:52:3183531919364705::NO:RP::
wwwg tablice