Autor Tema: Cosmito - (skupa) prijevara pod foru Aukcije...  (Posjeta: 4649 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Cosmito - (skupa) prijevara pod foru Aukcije...
« : Studeni 16, 2009, 04:28:25 poslijepodne »
Malo kako to izgleda uvodno:

"Novi aukcijski portal može se naći na internetskoj stranici http://www.cosmito.net/index.php, nude se novi proizvodi koji se mogu kupiti za samo mali dio njihove stvarne vrijednosti.

Tako je, na primjer, tijekom proteklog mjeseca LCD TV Samsung redovne cijene oko 3000 kuna prodan na aukciji za samo 93,12 kuna, a HP Netbok Mini redovne cijene oko 3640 kuna, prodan je za 375 kuna.

Može se licitirati razne proizvode od najnovijih modela LCD televizira, kompjuterskih monitora i laptopa preko bijele tehnike i popularnih igraćih konzola. Svi proizvodi su novi, nema rabljenih ili second-hand proizvoda te se svakodnevno dodaju novi proizvodi."
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Cosmito - (skupa) prijevara pod foru Aukcije...
« Odgovori #1 : Studeni 16, 2009, 04:29:39 poslijepodne »
Onda je na forumu motori.hr moj prvi dojam išao ovako:

"I meni se to isto čini - obična lunapark-sistem aukcija koja garantira jedino da zarađuje vlasnik Cosmita...  

Onaj tko licitira ustvari plaća svaku svoju licitaciju jednim klikom, a svaki klik košta koliko već košta, cca 2,5 kuna - jebeno skupo!

Da ne velim da se tu treba imati brdo klikova u zalihi da ne bi ostali bez mogućnosti licitacije u zadnjoj sekundi, a nije isključena ni mogućnost da je vaš oponent u licitaciji - sam server Cosmita, koji napucava cijenu u zadnjim sekundama, i time vas forsira da se nadmećete i dalje, što znači da i dalje plaćate Cosmitu što se uopće natječete.

Zbog kratkoće vremena ima tu malo i adrenalina, no u biti je to čisto skupo plaćanje što se uopće nadmećete (što je svugdje drugdje besplatno), pa vas lako neki proizvod košta puno skuplje u licitiranju negoli u samoj izlicitiranoj cijeni, i na tome svoj opstanak bazira vlasnik Cosmita.

Fora nije loša - za njega, fora je loša - za vas. Primarno jer ne znate tko je taj koji vama napumpava cijenu protiv koje se vi borite, a takvih fiktivnih članova - koji su moguće svi, ustvari, sam server koji manipulira brojnim profilima koje je sam kreirao - može biti brdo... Jedina stvarna spika u tome je samo lova koju ste vi platili kreditnom karticom ili uplatnicom na njihov račun. Sve ostalo je vrlo neizvjesno. A u Kaznenom zakonu postoji i termin za to... "
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Cosmito - (skupa) prijevara pod foru Aukcije...
« Odgovori #2 : Studeni 16, 2009, 04:31:33 poslijepodne »
I moji dojmovi su potkrijepljeni kasnije na istom forumu iz pera jednog forumaša:

"Evo kaj veli jedan lik koji se nakratko okusao na aukciji 

Citat s njihovog foruma:

Morao sam probati da bi vidio kako radi.

85 kn nije neka svota koju si ne bi mogao priustiti, no mislim da s 32 klika necu nis osvojiti sad kad sam vidio sistem.

Koliko sam proucavao cijena proizvoda da biste osvojili aukciju iznosi oko 150% one koja je navedena kao "cijena proizvoda", a "vasa usteda" je navlakusa.

Zelite primjer:

HTC Hero (A6262), aukcija ID ID 1:1545, datum 15.10.2009.
Uobičajena cjena: 3 470,00 Kn
Aktualna cjena aukcije: 251,60 Kn
Pomak aukcije 8 lipa
JOS UVJEK TRAJE AUKCIJA, DAKLE CIJENA CE BITI JOS VECA.

*** Pazi sad matematiku: 251,60 / 0,08 = 3145 klikova, minimalne cijene klika od 2,00 kn (izracunajte) = 6290,00 kn na razun cosmita.

Dakle - ako aukcija sad zavrsi, oni odu u duckas, kupe HTC Hero (A6262) po 3 470,00 Kn i zaradili su 2820,00 kn


Bottom line: NE ZNAM ZASTO BI RISKIRALI TUZBE I NE DAVALI ROBU KAD IONAKO DOBIJU BAREM DUPLO STO CE PLATITI. Robu vjerojatno nemaju na skladistu (ko da je problem zaletit se u ducan po stick  ili mobitel), a ako ga nema daju ti nes po toj istoj cijeni.

Nadam se da sam pomogao novim korisnicima da skuze o cemu je ovdje rijec. Trebalo mi je cca 5 minuta i 1 klik da sve skuzim, sto mi nista ne znaci kad sam kockar u dusi."
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Cosmito - (skupa) prijevara pod foru Aukcije...
« Odgovori #3 : Studeni 16, 2009, 04:33:22 poslijepodne »
I moj dogovor na to je bio još samo...

"He, he, meni je trebalo samo registrirati se i proučiti sve njihove EULA začkoljice, bez utrošenog novca... damn! Tu je promet... šmrc..."

===================================================

Ovo je samo informativne prirode, da se ne bi zaletili, jer fora je dobro osmišljena, pa da znate upozoriti i ostale znane i neznane...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Cosmito - (skupa) prijevara pod foru Aukcije...
« Odgovori #4 : Studeni 16, 2009, 05:18:32 poslijepodne »



I www.ulovi.hr funkcionira na istu foru. Doduše, nisam nikad proučavala sistem rada, ali sam oprezna prema tim razvikanim štosevima koji vrijedne stvari nude "za siću". Iz iskustva znam da tu uvijek leži neka fora, pa nisam nasjela. Ali dečkima u svakom slučaju hvala na upozorenju. Nekome će sigurno dobro doći da se ne "zalijepi".

Offline sveeekriva

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 7
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Cosmito - (skupa) prijevara pod foru Aukcije...
« Odgovori #5 : Veljača 04, 2010, 01:41:02 prijepodne »
I Ulovi i Cosmito su istog tipa, prevara samo taka  ??? Ali svaka cast kad imaju koga preverit, ja znam koga nece  ;)
Ne mudruj puno!!!