Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 298602 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #15 : Prosinac 31, 2009, 09:03:24 prijepodne »
Jako mi je glupo razgovarati o katoličkoj crkvi kao o žrtvi moćnika, kad je evidentno da je katolička crkva jedna od najmoćnijih organizacija koje trenutno egzistiraju na planeti.
Svila i kadifa, mirisi, zlato i tamjan kojim je Vatikan optočen često ne idu u prilog Isusovom naukovanju, niti su s njim u skladu.
Bogatstvo duha često ne ide uz materjalno bogatstvo.

Prihvaćam vjeru u kojoj sam rođena, trudim se živjeti prema Božjim zapovjedima, analiziram svoje postupke svakodnevno i mijenjam ono što smatram lošim.
Pitam se što bi mi Isus rekao na neki moj postupak, tražim odgovor u Bibliji, čitam i tumačim si njegove rečenice.

Crkvena tumačenja svakodnevnoga života uvijek nastojim pročitati, analizirati i razumjeti, a prihvatim ih tek i kad procjenim da su u skaldu s mojom savješću.
Npr, Kustića u Jutarnjem ne propuštam, Grubišića često zaguglam da vidim što je čovjek novoga rekao ili napisao, a i na onaj Kaćunkov blog svratim tu i tamo. Sudac mi je jedno vrijeme kad mi je to trebalo bio nadahnuće i inspiracija, jer mi je vratio vjeru u ljude i božansku prirodu čovjeka.
Bog će mi oprostiti ako sam nekad negdje pogriješila u svojim procjenama.
Svakako mi je važnije da imam čisti obraz pred Bogom, nego pred svećenikom. Između te dvojice lako mi se odlučiti.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #16 : Prosinac 31, 2009, 09:10:12 prijepodne »
Prihvaćam vjeru u kojoj sam rođena, trudim se živjeti prema Božjim zapovjedima, analiziram svoje postupke svakodnevno i mijenjam ono što smatram lošim.
Pitam se što bi mi Isus rekao na neki moj postupak, tražim odgovor u Bibliji, čitam i tumačim si njegove rečenice.

Crkvena tumačenja svakodnevnoga života uvijek nastojim pročitati, analizirati i razumjeti, a prihvatim ih tek i kad procjenim da su u skaldu s mojom savješću.
Npr, Kustića u Jutarnjem ne propuštam, Grubišića često zaguglam da vidim što je čovjek novoga rekao ili napisao, a i na onaj Kaćunkov blog svratim tu i tamo. Sudac mi je jedno vrijeme kad mi je to trebalo bio nadahnuće i inspiracija, jer mi je vratio vjeru u ljude i božansku prirodu čovjeka.
Bog će mi oprostiti ako sam nekad negdje pogriješila u svojim procjenama.
Svakako mi je važnije da imam čisti obraz pred Bogom, nego pred svećenikom. Između te dvojice lako mi se odlučiti.

Lijepo napisano!

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #17 : Prosinac 31, 2009, 09:11:47 prijepodne »
Jako mi je glupo razgovarati o katoličkoj crkvi kao o žrtvi moćnika, kad je evidentno da je katolička crkva jedna od najmoćnijih organizacija koje trenutno egzistiraju na planeti.
Svila i kadifa, mirisi, zlato i tamjan kojim je Vatikan optočen često ne idu u prilog Isusovom naukovanju, niti su s njim u skladu.

Činjenica je opet da nekome Crkva jako smeta i da ulaže goleme napore kako bi se što više smanjio utjecaj iste u svijetu. Pa to je toliko očito! Vidimo to svakodnevno na TV-u i u novinama te po razno-raznim internetskim portalima.

Crkva je organizacija koja širi duhovnost. Nekome duhovnost smeta i suzbija njezin utjecaj rukama i nogama. To je sva mudrost.
« Zadnja izmjena: Prosinac 31, 2009, 09:16:56 prijepodne Tur »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #18 : Prosinac 31, 2009, 03:38:40 poslijepodne »
I zato jer se crkva ipak gura tamo gdje ne bi u 21. stoljeću smjela ili trebala. I zato jer se vrlo malo pomakla iz mraka srednjeg vijeka, a ljudi su ipak daleko odmakli.

Oprosti, ali nekaj gluplje i netočnije nisam pročitao već jako dugo.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #19 : Prosinac 31, 2009, 03:50:06 poslijepodne »
Molim Vas recite mi gdje se to Crkva "gura", a da ne bi smjela?

U medicinu, u planiranje obitelji, u pozivanje za koga glasati, u škole.[/quote]

To nije guranje, jer očito poistovjećuješ nečije pravo da daje svoje stavove, mišljenje i preporuke sa nečijim određivanjem i ozakonjivanjem takvih stvari.

Ne znam zbog čega Crkva ne bi imala pravo reći da bi hrvatski predsjednik trebao biti Hrvat i katolik, zbog čega ne bi trebala reći da je abortus loša stvar (jer budalašima je već u svijesti da je abortus metoda zakašnjele prevencije trudnoće), zbog čega ne bi trebala učiti djecu što je dobro i moralno a što ne, zašto ne bi rekla ono što svi mi ovdje govorimo kroz forumske teme glede toga za koga glasati??? Zbog čega to ne bi Crkva trebala reći?? Trebala bi, i treba!! Jer oni koji bi to prvi trebali reći i pružiti - to ne rade.

I to je demokratski, a ne da se nekome nešto brani, što upravo ti - kao i ti - koji se busaju u vlastitu demokratičnost - radite... ta dvoličnost novovjekovnih kvazi-demokrata je najveća opasnost za ovu civilizaciju, jer maksimalno zloupotrebljavaju slobode i prava, istodobno gušeći tuđa...

Treba se bojati onih koji imaju zakonsku snagu nešto određivati, a ne onih koji iznose svoje mišljenje. Kada tebe bude neki stav crkve obvezivao na bilo što, onda ćeš biti u pravu. No do tada - to nisi...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #20 : Prosinac 31, 2009, 03:56:55 poslijepodne »
Opet općeniti odgovor! Tko su ti čelni ljudi svijeta imenom i prezimenom?

Nije li i sam Papa jedan od svjetskih moćnika?

Tko si ti - imenom i prezimenom? I zašto se ne otkrivaš? Znaš zašto? Zato jer ti je u glavi isti film kao i onima na koje Tur misli. Zato nemoj glumiti gljivu i naivku i postavljati tako glupa pitanja.

Kaj hoćeš i JMBG nekoga tko određuje najkrupnije stvari?? Jer činjenica je da netko ipak nešto određuje, i to umnogome na štetu cijelih naroda i država. Pa daj ti meni podatke nekoga od njih, jer očito iste skupljaš...

Papa je najveći MORALNI autoritet, i u tome je njegova moć, jer može osuđivati nemoral i nepoštenje, i strah pojedinaca da budu prozvani javno je njegova snaga. No Tur i ja mislimo na moćnike koji tebi kroje zakone, određuju koliko nezdravu hranu ćeš kupovati u dućanu, koliko ćeš ekološki uništavati zemlju i kraj u kojem živiš i još masu stvari koje te se tiču puno direktnije od toga što Crkva misli.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #21 : Prosinac 31, 2009, 07:53:30 poslijepodne »
Zato jer ti je u glavi isti film kao i onima na koje Tur misli. Zato nemoj glumiti gljivu i naivku i postavljati tako glupa pitanja.

No Tur i ja mislimo na moćnike koji tebi kroje zakone, određuju koliko nezdravu hranu ćeš kupovati u dućanu, koliko ćeš ekološki uništavati zemlju i kraj u kojem živiš i još masu stvari koje te se tiču puno direktnije od toga što Crkva misli.

Ti nemaš pojma kakav je u mojoj glavi film, prema tome suzdrži se takvih bedastih komentara.
A ti moćnici koji određuju sve te strahote o kojima govoriš, to su valjda izvanzemaljci neki. Gušteri da nisu možda, kak veli onaj David Icke!

Moja poanta je da su to sve ljudi. Ljudi koji ne žele čekati kraljevstvo Božje, nego žele svoje kraljevstvo na zemlji.
To im je cilj i time se bave i na moju žalost imaju sasvim dovoljno onih kojima je kraj svijeta sjesti u fotelju pred tv, otovoriti si pivicu i čohati jajca i kukati kak je netko tamo sve zajebo, dok su oni jadni nedužni i siroti.
Ne vjerujem u te priče. Mislim da svak za sebe kroji.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #22 : Siječanj 01, 2010, 07:59:41 prijepodne »
Ti nemaš pojma kakav je u mojoj glavi film, prema tome suzdrži se takvih bedastih komentara.

Pa imam pojma kakav ti je film u glavi, pod uvjetom da je film koji vrtiš ovdje identičan onome u tvojoj glavi... ili to nije isto??

A ti moćnici koji određuju sve te strahote o kojima govoriš, to su valjda izvanzemaljci neki. Gušteri da nisu možda, kak veli onaj David Icke!

Možda želiš reći da isti ne postoje??

Moja poanta je da su to sve ljudi. Ljudi koji ne žele čekati kraljevstvo Božje, nego žele svoje kraljevstvo na zemlji.
To im je cilj i time se bave i na moju žalost imaju sasvim dovoljno onih kojima je kraj svijeta sjesti u fotelju pred tv, otovoriti si pivicu i čohati jajca i kukati kak je netko tamo sve zajebo, dok su oni jadni nedužni i siroti.
Ne vjerujem u te priče. Mislim da svak za sebe kroji.

To jesu sve ljudi, naravno da nisu vanzemaljci.

I to oni koji određuju tebi i previše stvari kojih nisi ni svjesna. Toliko da i ti nisi ništa dalje i bolje od onih koji sjede u fotelji i gledaju TV... i kolikogod ti misliš da nešto možeš - ne možeš. To smatrati je prenaivno...
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 2010, 08:03:03 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #23 : Siječanj 01, 2010, 08:05:29 prijepodne »
To je, dakle, to: ljudi u stvari ne žele shvatiti, ne žele se mijenjati. Kao što mi je netko rekao tako mudre riječi: "Nemoj pokušavati usrećiti ih, samo ćeš upasti u poteškoće. Nemoj se truditi da naučiš svinju pjevati; tratiš svoje vrijeme i razdražuješ svinju." Kao neki poduzetnik koji je ušao u jedan lokal i vidio čovjeka s bananom u uhu! Razmišljao je: "Ne znam da li da mu to kažem ili ne. Ne, to nije moja stvar." Ali ta misao mu nije dala mira i nakon što je popio čašicu ili dvije, reče neznancu: "Oprostite, imate bananu u uhu." Neznanac upita: "Što?" "Imate bananu u uhu", ponovi ovaj. I neznanac ponovno upita: "Što ste rekli?" Ovaj se počne derati: "Imate bananu u uhu!" "Pričajte glasnije", kaže neznanac, "Imam bananu u uhu!". Uzaludno je dakle. "Odustani, odustani, odustani", ponavljam si. Reci svoje i idi dalje. Ako su od toga imali koristi, dobro, ako ne, šteta!


Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #24 : Siječanj 01, 2010, 11:48:55 prijepodne »
To jesu sve ljudi, naravno da nisu vanzemaljci.

I to oni koji određuju tebi i previše stvari kojih nisi ni svjesna. Toliko da i ti nisi ništa dalje i bolje od onih koji sjede u fotelji i gledaju TV... i kolikogod ti misliš da nešto možeš - ne možeš. To smatrati je prenaivno...

Kaj tak? Određuju mi, veliš, stvari kojih nisam ni svjesna? Nisam ni ja ništa bolja od onih koji gledaju tv?
Pa dobro. Hvala na prosvjetljenju.
Glavno da si ti svjestan i da si ti bolji  ;) Sretna ti nova godina!

Na temu:

Ne volim teorije zavjere jer se namnažaju geometrijskom progresijom. Očito zato jer to nekome paše. Kome?
Interesnim skupinama koje od toga profitiraju, naravno. Prema tome ne podržavam to niti ne sudjelujem u masovnim histerijama ovog ili onog tipa.

Čovjek sam, kako Biblija kaže stvorena na sliku i priliku Božju.
Njegova kreacija. Vrhunsko djelo.

Pa zašto onda moj pas živi bolje i slobodnije od mene? I mačka, i ptica i svaka druga zvijer i travka i biljka na planeti?
Spava kad je umoran, jede kad je gladan, prdne kad mu se prdi.
Ne brine se tjeskobno, nego se prepušta u njegove ruke po defaultu.

Zašto nas čim ugledamo svjetlo dana netko pljesne po riti pa tek onda prvi put udahnemo.
Zašto nas maltretiraju po jaslicama, vrtićima, školama, uklapanjem u društvenu u šemu, bon-tonom, zaposlenjem...
Čim izviriš tres po glavi, utopi se u masi, budi jedan od mnogih, ne talasaj, ne traži kruha nad pogačom, dobro je - šuti....
Neslobodni smo birati svoj put od prvog udaha. Netko ga je već izabrao i odredio za nas. I odlučio da je za nas to najbolje tako.
Jel to ta vrhunska sloboda i ljubav, jel to ono što nam je Bog namjenio?

Naravno da nije.
To je ona mogućnost izbora koju nam je dao i koju debelo koristimo u krive svrhe s krivim razlogom. Mi ne ONI!
Jer slobodu izbora nismo dostojni bili ni dobiti kad je očito ne razumijemo.
Nije li upravo krivo shvaćena mogućnost izbora bila razlogom proganjanja prvih ljudi iz raja?
Zašto bi sad bilo drugačije? Jel kriva zmija ili Eva ili Adam?
Svatko svoju savjest ima, zmija je zmija, a ljudi su ljudi.

Naravno, sad je već i vrapcima jasno da smo sami sebe najviše zajebali iskorištavanjem izbora, ali reći da su za to krivi ONI je pogrešno, jer svaki najmanji šerif u najmanjem selu u najvećoj zabiti iskoristi svoju sitnu moć da najprije sebi ugodi, bez puno brige o tome kako će se to odraziti na ostatak svijeta.
Zato ja pitam tko su to oni, jer da nisu xy i ab bili bi pero i marica.

Ponavljam da nitko nikome ne drži pištolj na čelu.
Samo sebe možemo mijenjati.
Ali lakše je ispred telke raspredati o prolaznosti života, i kako su svi ONI grozni, nego dići guzicu i otići recimo na misu poslušati riječ Božju.
To je tako dosadno u Crkvi, a i taj velečasni ima dete s Marom iz drugog sela. Svi to znaju.
O čemu pričamo, ljudi dragi?
 
Svi već na sva usta ko papige ponavljaju kako televizija zaglupljuje, novine su katastrofa. Pa zašto to gledate i čitate? Nije obavezno. Ne mora se.
Čitate VG reporter i nervirate se, amožete i bez toga, kaj ne? Izbor je velika stvar, dajte izaberite bolje za sebe bar tu gdje možete.
Lova kvari ljude, ali za istu tu lovu se gaze mnogi principi i vrijednosti.

To su isto ONI krivi.
Čovjek je slab, ali oni.... ONI su grozni, oni nas hoće uništiti, istrijebiti, oni nas zaglupljuju, kontroliraju i upravljaju nama, hoće nam ugraditi či-po-ve pričaju i selske babe zaplotnjače.
Da, možda je to i točno, ali u onoj mjeri u kojoj im pustimo, tj. tamo gdje sami nismo sposobni, željni i voljni upravaljati sobom.
Nismo očito više sposobni biti ljudi - slobodni, ispunjeni, blagonakloni, topli, sretni, raspjevani, oni koji rade ono što vole, a ne ono što moraju.
Izgubili smo se u prijevodu iz duhovnog u materjalno biće.
Zato jer smo se od svoje biti udaljili previše hraneći ego materjalnim privremenim, kratkotrajnim zadovoljstvima.
A čovjek je najprije duhovno biće i sve ono što ga istinski usrećuje ne može se kupiti novcem. To su ljubav, zdravlje, prijatelji, dobar san, mir, osmjeh, dodir, zajedništvo, sloboda, rođenje djeteta.....
Zapitajte se što bi stvarno u životu radili i gdje bi bili da ste ikada to mogli stvarno izabrati za sebe.
Mnogi nikad neće naći odgovor na to pitanje, jer su slobodnog čovjeka u sebi odavno izgubili, zaboravili ili napustili.

Pa eto, Sledge, to je film u mojoj glavi, hvala na pitanju.
I ne krivim NJIH, nego nas, kao vrstu, koja je mogla sve, a nije to učinila.
Mi smo Crkvu stjerali u kut, jer vrijeđamo Boga svakodnevno svojim postupcima.
Nisu li Isusa razapeli kako bi nas od grijeha otkupio? Nije li Bog žrtvovao svoga jedinorođenoga da nam pokaže koliko smo krivo birali u životu?
Mi a ne ONI?
Treba prihvatiti tu krivicu, a ne tražiti krivca negdje izvan nas samih!
Dakle, mi, a ne ONI!
Dajte mi recite koji bi bili NJIHOVI motivi da nam to rade?
Zašto mi to NJIMA pašemo tako glupi i u fotelji? Šta će nam ONI raditi kad svi budemo mentalno "pobrisani i isprani"?
Na koji način će profitirati od toga?
Jer čovjek to radi zato što je nestrpljiv, voli si ugoditi, ide linijom manjeg otpora, ne želi se mučiti, pa se prepušta. To mi je savršeno jasno.
Ali ne kužim zašto ONI to rade nama, pa bi prosila da mi to netko objasni.

« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 2010, 11:57:48 prijepodne Goričanka »
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #25 : Siječanj 01, 2010, 12:13:50 poslijepodne »
Glavno da si ti svjestan i da si ti bolji

Nikada to nisam rekao, ni pomislio, ni nastupio tako. I ne mislim - kao ti - da sam bolji i da imam pravo doređivati bilo što.

Pa zašto onda moj pas živi bolje i slobodnije od mene?

Pa zato jer si ti "u pravu".

Jer slobodu izbora nismo dostojni bili ni dobiti kad je očito ne razumijemo.

Nisam vjerovao da možeš išta shvatiti od silnog slobodarstva koje te drži, no ovo gore ti pričam drugim riječima cijelo vrijeme.

ali reći da su za to krivi ONI je pogrešno
Samo sebe možemo mijenjati.

Jedva čekam da nam to pokažeš svojim primjerom. Ti ćeš promijeniti i napraviti jaaaako puno, još ćemo mi čuti za tebe...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #26 : Siječanj 01, 2010, 12:25:11 poslijepodne »
Dajte mi recite koji bi bili NJIHOVI motivi da nam to rade?
Zašto mi to NJIMA pašemo tako glupi i u fotelji? Šta će nam ONI raditi kad svi budemo mentalno "pobrisani i isprani"?
Na koji način će profitirati od toga?
Jer čovjek to radi zato što je nestrpljiv, voli si ugoditi, ide linijom manjeg otpora, ne želi se mučiti, pa se prepušta. To mi je savršeno jasno.
Ali ne kužim zašto ONI to rade nama, pa bi prosila da mi to netko objasni.

Ne kužite Vi puno toga izgleda. Ja doslovno ne mogu vjerovati da netko može biti ovako naivan (blago rečeno)! Kakve imaju koristi od ljudi koji su glupi i koji sjede u fotelji? Imaju, ti ljudi su njima jeftina radna snaga koja njihove planove sprovodi u djela bez da su toga svjesni! Netko može završiti 4 fakulteta i doktorirati, ali ako ne zna razmišljati svojom glavom - on je samo pijun i ništa više. Pod krinkom demokracije danas se u svijetu igraju tako opasne igre!

Gledajte jasno je da svatko ima pravo odabrati kojim će načinom živjeti, ali ONI od čovjeka naprave tolikog panja zaglupljujući ga od malena da kad dođe do nekih godina gdje bi trebao početi o tome razmišljati - to se jednostavno ne dogodi. Taj čovjek trči za novcem i karijerom, odbacuje sve duhovno i povezano s Crkvom. Novac, novac, novac i samo novac! Sve manje ljubav i obitelj, sve više novac i karijera! Sve manje žena rodi, a sve više ih abortira! I onda kad Crkva kaže da to nije u redu i da ne treba podržavati političare koji promiču ubijanje nevine djece - onda se Crkva gura tamo gdje joj nije mjesto! Je, tamo joj je mjesto itekako!

Zašto oni to nama rade? Pa kad bi svijetom hodalo nešto više ljudi koji razmišljaju svojom glavom netko bi rekao - DOSTA! Dosta je iskorištavanja ljudi, dosta je zaglupljivanja stanovništva! Dosta je ubijanja u Iraku i Afganistanu zbog NJIHOVIH interesa! Neki političar bi onda povukao svoju vojsku iz Afganistana, pa bi to napravila još neka zemlja, pa još neka itd. Pa bi onda rekla neka zemlja Europske unije - dosta je bilo zatiranja naše nacionalne svijesti! Želimo natrag svoju neovisnost! Pa bi onda to rekla još jedna zemlja, pa još jedna... A oni to ne žele! Ne žele ljude koji su sposobni razmišljati na taj način! Oni trebaju PANJEVE koji rade od jutra do mraka za NJIH bez da se ikad zapitaju bilo što od ovoga gore navedenog!

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #27 : Siječanj 01, 2010, 12:33:45 poslijepodne »
Sledge, simpatično je kako si danas blagonaklon  :)


ali reći da su za to krivi ONI je pogrešno
Samo sebe možemo mijenjati.

Jedva čekam da nam to pokažeš svojim primjerom. Ti ćeš promijeniti i napraviti jaaaako puno, još ćemo mi čuti za tebe...

Budi siguran da sam ja već napravila jaaaako puno mijenjajući sebe svakodnevno, ispravljajući svoje pogreške od jučer, preispitivanjem svoje savjesti, lijepom riječju za bližnje svoje, osmjehom za one koji to ne očekuju.
Osjećam se daleko bolje u svojoj koži od kad svojim životom više upravljam sama, a manje puštam da me usmjeravaju "onako kako je za mene najbolje".

Ali ne, ni ti, ni vi (tko god to bio), nećete za mene čuti, ni sad, ni nikad, jer ja mijenjam ono što mogu promjeniti, a to je samo ovaj svoj mali dio svemira.
i to mi je dovoljno.
Kad bi svatko promjenio svoj mali svijet, veliki svijet bi bio ljepše mjesto.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #28 : Siječanj 01, 2010, 12:44:20 poslijepodne »
Budi siguran da sam ja već napravila jaaaako puno mijenjajući sebe svakodnevno, ispravljajući svoje pogreške od jučer, preispitivanjem svoje savjesti, lijepom riječju za bližnje svoje, osmjehom za one koji to ne očekuju.

Mi pričamo o sustavima, mi pričamo o moći. Mi pričamo o tome zašto Crkva - koja tebi osobno ništa ne određuje - ne valja, i na nju se mnogi izdrkavaju, dok oni koji stvarno nešto mogu napraviti (i rade!!) - oni su super??

Koga briga što si sama sa sobom napravila??  :-\

Mene zanima zašto ta dvoličnost i nedostatak - ili neshvaćanje - razlikovanja osnovnih stvari...

jer ja mijenjam ono što mogu promjeniti, a to je samo ovaj svoj mali dio svemira.

Pa za ispade "demokratičnosti" i usuda pljuvanja po jednoj takvoj "moći" kakva je Crkva, tvoja skromnost (tj. skučenost) iznenađuje... ako se krećeš u samo svojem djeliću svemira, zašto pljuvanje po nečemu što ne možep ni pojmiti u veličini?
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 2010, 12:47:30 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #29 : Siječanj 01, 2010, 01:03:11 poslijepodne »

Ne kužite Vi puno toga izgleda. Ja doslovno ne mogu vjerovati da netko može biti ovako naivan (blago rečeno)!
Pa kad bi svijetom hodalo nešto više ljudi koji razmišljaju svojom glavom netko bi rekao - DOSTA!
Oni trebaju PANJEVE koji rade od jutra do mraka za NJIH bez da se ikad zapitaju bilo što od ovoga gore navedenog!

Možda sam ja blago rečeno naivna, ili jasno rečeno glupa ko neka stvar (jel tak Tur?) ali svejedno se nebum priklonila tvojoj teoriji, jer mi je moja draža  :)

Ne znam samo u koju kategoriju sebe ubrajaš, jer ti si očito svjestan situacije između NJIH i nas, nisi blago rečeno naivan kao ja, koja ne znam ovako glupa ko što jesam procjeniti vičeš li ti glasno DOSTA jer razmišljaš svojom glavom ili si i ti panj koji radi od jutra do mraka za njih i ne pitaš se ništa?

Ima li rješenja toj situaciji?
Što bi se trebalo desiti da se probudimo? Možemo li se spasiti?

Ne znam vidiš li ti da mi govorimo o istoj stvari na dva različita načina, ili stvarno to ne vidiš.
Jedina razlika je u tome što ti misliš da su za to krivi ONI, a ja mislim da smo si to sami krivi.

Kontradiktoran si u mnogočemu.
Npr. ako kažeš da ONI trebaju radnu snagu, onda im ne bi trebalo biti u interesu da žene abortiraju, nego da što više rađaju, jer čim više gladnih usta tim jeftinija radna snaga, kaj ne?

Ja ti kažem kreni od sebe, promjeni na bolje ono što u svom životu možeš promijeniti, odredi si stvarne prioritete i gledaj kako to utječe na tebe i ljude oko tebe.
Što prije to shvatiš prije ćeš vidjeti promjenu na bolje oko sebe.

A revolucija protiv ovakvog načina života neminovno dolazi, ali duhovna, mentalna, na svjesnoj razini, pa se za to treba i pripremiti.
To je jedini način da ljudi budu spašeni od potpunog samouništenja prema kojem sada jurimo ko lavina.


1. Mi pričamo o sustavima, mi pričamo o moći. Mi pričamo o tome zašto Crkva - koja tebi osobno ništa ne određuje - ne valja, i na nju se mnogi izdrkavaju, dok oni koji stvarno nešto mogu napraviti (i rade!!) - oni su super??

2. Koga briga što si sama sa sobom napravila??  :-\

3. Mene zanima zašto ta dvoličnost i nedostatak - ili neshvaćanje - razlikovanja osnovnih stvari...

Pa za ispade "demokratičnosti" i usuda pljuvanja po jednoj takvoj "moći" kakva je Crkva, tvoja skromnost (tj. skučenost) iznenađuje... ako se krećeš u samo svojem djeliću svemira, zašto pljuvanje po nečemu što ne možep ni pojmiti u veličini?

Prvo, ja razumijem o čemu vi pričate, ali dozvoli da mislim drugačije od vas.
Drugo, ako baš hoćeš plastično objašnjenje - Crkvu je briga što sam sa sobom napravila (sakrament svete ispovjedi ne razumiješ ili me zezaš?), jer Crkva prepoznaje pojedinca, za razliku od tebe, koji se praviš da ne kužiš o čemu govorim.
Treće, oprosti glupa sam, pa ne razumijem o čemu ovdje govoriš, jer ja dvolična nisam, a po Crkvi nisam pljuvala nigdje i nikada. Drži se, molim te, onoga što sam napisala i za to me pitaj. Kreneš li u insinuacije i provokacije odustat ću od rasprave, jer za rekla-kazala stvarno nemam ni volje ni vremena.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....