Anketa

Podržavate li ovakvu akciju samo za JEDNU školu?

Da
5 (62.5%)
Ne
3 (37.5%)
Ne znam
0 (0%)

Ukupno Glasova: 7

Glasanje završeno: Ožujak 25, 2010, 11:25:13 prijepodne

Autor Tema: Ormarići u školi - koncert  (Posjeta: 37432 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #15 : Ožujak 11, 2010, 08:58:54 prijepodne »
Lijepo bih zamolio nekoga da mi objasni moju nedoumicu nakon ovih postova.
Ako nas nekoliko roditelja dogori da nešto želimo zajednički učiniti za potrebe u školi ,odnosno za potrebe jednog razreda ,jer naglašavam roditelji iz jednog razreda to žele učinit. Mi prema ovome do sada napisanome ne radimo dobro.

Moramo to raditi za sve?
 Pretpostavimo da se organizira izlet i svi razredi ne žele ići,zar tada i drugi ne smiju ići jer ostali nemaju novaca ili je u pitanju neki drugi razlog, pa nitko ne ide nikuda?
 
Mislim da su stvari krivo postavljene,ili sam ja u krivom.
Razrednik i ravnateljica škole su postavili pitanje na sastanku ,dali bi roditelji sa djecom rado uredili svoje razrede?

Pozitivno su odgovorili roditelji iz samo jednog razreda. Nije važno kako smo nabavili materijal,ili možda je ( pobrinuli smo se za donaciju). Zar smo trebali pobojati cijelu školu?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #16 : Ožujak 11, 2010, 10:20:45 prijepodne »
Naravno - inače će Te dežurni AFŽ sa političkim sluganima i lijenčinama odmah proglasiti za narodnog neprijatelja, jer eto - usudio si se nešto napraviti sebi, a nisi odmah cijeloj zemlji! Pa što ti sebi umišljaš??

Sad kad očistim snijeg idem odmah u potragu za računima za najam dvorane, kao i inzistiranju na izdavanju istih, da pobočnica od Vesne Pusić ne bi dobila slom živaca...  ::) ::) ::)

Mlačanin, mislim da je već sve objašnjeno. Zato inače najglasniji i šute, treba toliko govno gluposti progutati. Sa čašom vode ide lakše...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #17 : Ožujak 11, 2010, 12:14:39 poslijepodne »
I u tome je moja prednost nad mnogima ovdje, uključivo pogotovo tebe, jer nisam zarobljen i ograničen služenjem nekoj političkoj opciji, nemam vjernosti prema nijednom političaru, već isti mogu od mene imati samo podršku i glas na temelju rezultata svojeg rada.

U tome je moja prednost, uključivo pogotovo vas, jer nisam zarobljena i ograničena služenjem nekoj političkoj opciji (niti bilo kome), nisam vjerna niti jednom političaru, već isti mogu od mene imati (i imaju) samo podršku i glas na temelju rezultata svojeg rada.

Zar da meni netko gluplji od mene određuje kada ću ja dignuti ruku, i odrediti da ja moram glasati protiv osobnog uvjerenja o dobru, poštenju i moralu?? Vjeruj mi da takav - ne postoji.

Točno, zato i nisam ničiji pobočnik.


Ne znam jesi li išta shvatila……..
………… i sve ostalo osim izdvojenih rečenica:

Pretpostavljam da i vi pretpostavljate da nisam.
Hvala unaprijed što se nećete truditi objašnjavati mi ispočetka.

___________________________________________________


Moramo to raditi za sve?

Ne, mlačanin, naravno da ne.
Ali radnja u razredu vas roditelja i organizacija koncerta u dvorani koja košta, i financira se iz džepova sviju nas, a samo za neke ormariće u JEDNOj školi je nesuporediva.
Da vi organizirate i pozivate svu djecu i te i ostalih škola da dođu na koncert da bi sakupili novac za bojanje JEDNOG razreda, onda bi to bilo isto kao i ovo u Kumičiću, a sve samo zato jer imate volju.
Onda tu volju, i u Kumičić slučaju HDZ pozadinu, treba usmjeriti na SVE.

Organizacija izleta isto tako nije usporediva, zato jer ostali kojima je bilo ponuđeno, pitani su ali nisu zainteresirani.
To bi bilo primjenjivo na ovom slučaju da je samo vaš razred organizirao koncert npr. Visofcov  ;)  i njihovih gostiju u školskoj dvorani i od prikupljenog novca samo taj razed ode npr. 2 dana u Dubrovnik, a da druge razrede uopće nisu pitali, niti im ponudili mogućnost sudjelovanja u organizaciji, a naravno niti podjelu novca.
I onda vam još razrednik tog razreda veli – ma ja sam HDz-ovac i koristit ću MO jer je na čelu moja hadezeovka.
Eto, ja to tako vidim.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #18 : Ožujak 11, 2010, 02:37:50 poslijepodne »
Tako ti to vidiš.... možda je vrijeme za posjet okulistu? Jer ili je problem u vidu (koji je očito vrlo skučen), ili u shvaćanju (sličan slučaj - jebe te politika), a o politiziranju nečega za javno dobro, neću više ništa reći...

No samo da ponovim - IMAŠ PRILIKU sa svojom sposobnošću sve to napraviti još bolje!!! I tako se ljudski i svakako drugačije izdići iz blata politikantskog rezoniranja... jer ako je nekome postavljanje ormarića ispred (umišljeno) određenih razreda u školi političko pitanje, nema se tu više što reći, osim da se taj i takva moraju javiti svome doktoru i tražiti malo jači snop uputnica...

Glede moje političke opcije - KOJA JE TO??  :P :P :P

Za tvoju znamo, čitali smo o njoj nemali broj puta...  :-X
« Zadnja izmjena: Ožujak 11, 2010, 02:39:48 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

JosipJoža

  • Gost
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #19 : Ožujak 11, 2010, 03:13:29 poslijepodne »
http://www.hns.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=272:bez-povjerenja-u-izvrnu-vlast-ne-moe-biti-ni-optimizma&catid=48:sredisnjica&Itemid=65

Bez povjerenja u izvršnu vlast ne može biti ni optimizma

Kako već znam da Vi volite Čačića, ne očekujem da komentirate njega nego samo naslov u kontekstu što ću napisati dole niže. ;)

Jedan vrlo dobar naslov koji može u mnogome oslikati i našu lokalnu vlast. Zašto?
Mene zgledi da u našu izvršnu vlast nemaju povjerenja ni oni koji su je birali a kamoli tek oni drugi. Ak ne vjerujete pitajte recimo HSS-ovce ali ni drugi nisu daleko iz veeeelike koalicije.

Ovdje se radi djelomično o pogodovanju samo jednim a to su politički istomišljneici, koji lakše mogu progurati svoje ideje i grad će im pomoći. Nisam siguran Sledge da dođe neki ravnatelj za koga se zna da pripada SDP-u ili nekoj drugoj suprotnoj političkoj opciji
sa izvrsnom idejom da bi bila podržana od grada nego bi bilo sve učinjeno da se to spriječi i dvorana srednje škole sigurno ne bi mogla biti u takvoj funkciji kao ovaj put. Meni se čini da i plemenitašica o tome govori i ni o čemu drugom.

Takvih primjera imamo bezbroj od kako je promijenjena izvršna vlast i ako se prisjetimo HNS-ove tiskovne konferencije 100 dana gradonačelnika Barišića imali smo prilike vidjeti kako je raspoređivan gradski novac i kome.


Još jedan primjer o kome sam i ja pisao, odite u Gradiće i pogledajte kako tamo izgleda kombinirano igralište za djecu gdje je sada dodatno ulupano 100000 kn u rasvjetu dok mnoga naselja oko Velike Gorice nemaju uopće igrališta, imate li Vi u Buševcu, imaju li ostala mnoga naselja?

Nemaju Sledge. I u tome je problem, politiku nemožemo zaobići jer ovisimo od nje, pogodovanje samo svojima ne vodi ničemu a tome je sklona ova izvršna vlast i otud nepovjerenje u nju, dokazano bezbroj puta do sada.

ja ne želim tvrditi da je Piculina vlast bila idealna ali nije bila sklona tomu i ravnomjerno je raspoređivala novac i projekte i nikada se nije dozvolilo da neki MO ili neko Športsko društvo ili bilo koja udruga ne dobije sredstva i pomoć samo zatzo jer je  netko tamo tko vodi to pripadao HDZ-u ili nekom protivničkom taboru. U tome postoji velika razlika i o tome plemenitašica govori koliko ja razumijem.

Činjenica je da u Velikoj Gorici nema optimizma jer nema povjerenja u izvršnu vlast, istina koja se osjeća na svim segmentima.
« Zadnja izmjena: Ožujak 11, 2010, 03:22:53 poslijepodne JosipJoža »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #20 : Ožujak 11, 2010, 03:33:21 poslijepodne »
Nisam siguran Sledge da dođe neki ravnatelj za koga se zna da pripada SDP-u ili nekoj drugoj suprotnoj političkoj opciji sa izvrsnom idejom da bi bila podržana od grada nego bi bilo sve učinjeno da se to spriječi i dvorana srednje škole sigurno ne bi mogla biti u takvoj funkciji kao ovaj put.

Još jedan primjer o kome sam i ja pisao, odite u Gradiće i pogledajte kako tamo izgleda kombinirano igralište za djecu gdje je sada dodatno ulupano 100000 kn u rasvjetu dok mnoga naselja oko Velike Gorice nemaju uopće igrališta, imate li Vi u Buševcu, imaju li ostala mnoga naselja?

Mislim - dapače sam siguran - da su sve te vaše pretpostavke na vrlo klimavim nogama.

Teško je odrediti prioritete, no nemoguće je istodobno raditi svima i sve. I jeam za to da kao se već nekome radi, da to bude dobro i kvalitetno, a ne da se započne dvadeset projekata a može se dovršiti samo dva, novac ode a nije napravljeno, i ono što je napravljeno propada.

Mi u Buševcu imamo SVE, hvala Bogu. I to bez zahvalnosti ikome osim potpuno vlastitim snagama. Tko ne vjeruje što se postiže vlastitim idejama, radom i trudom, neka navrati.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Skockani

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #21 : Ožujak 11, 2010, 03:46:07 poslijepodne »
Koja je uopće svrha ormarića ? Dijete knjige ne može ostaviti u njemu jer iz čega će onda učiti, a i nema mi logike da u ormariću ostavi znojni dres poslije tjelesnog.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #22 : Ožujak 11, 2010, 03:55:45 poslijepodne »
...
ja ne želim tvrditi da je Piculina vlast bila idealna ali nije bila sklona tomu i ravnomjerno je raspoređivala novac i projekte i nikada se nije dozvolilo da neki MO ili neko Športsko društvo ili bilo koja udruga ne dobije sredstva i pomoć samo zatzo jer je  netko tamo tko vodi to pripadao HDZ-u ili nekom protivničkom taboru. U tome postoji velika razlika i o tome plemenitašica govori koliko ja razumijem.
...

Misliš na "Parizer za dan GČ Kurilovec"?Ono kaj je bilo prije parizera je sasma drugi primer...

-

Stranica jem dost informativno zgledi.
http://www.os-ekumicica-velikagorica.skole.hr/

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #23 : Ožujak 11, 2010, 04:13:09 poslijepodne »
brijem da je na ovu ideju pao goricki izvodjac....djecje glazbe

JosipJoža

  • Gost
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #24 : Ožujak 11, 2010, 05:27:33 poslijepodne »


Mi u Buševcu imamo SVE, hvala Bogu. I to bez zahvalnosti ikome osim potpuno vlastitim snagama. Tko ne vjeruje što se postiže vlastitim idejama, radom i trudom, neka navrati.

Lijepo je da Vi imate sve, to me veseli i znam vrlo dobro što Vi imate, ali jednako tako znam i kako Vi od toga podosta imate.
Upravo na ovakav način kako sam gore i opisao, entuzijazam Vaših ljudi u Buševcu nitko ne osporava, međutim puno toga ste upravo Vi u Buševcu dobili dok drugi nisu opet iz gore opisanog razloga.
Vlastitim snagama? Sledge pa nemojte lagati ni nas ni sebe, vrlo dobro Vi znadete sve što ste i kako ste dobili.
Hoćete jedan primjer, parkiralište NK Poleta, koje su Vam radile Hrvatske Autoceste po zna se čijem nalogu i zna se na čiji račun, što naravno ulazi u trošak izrade km autoceste prema Sisku, to je samo kap vode u moru onoga što ste Vi stvorili "vlastitim snagama". Ponavljam, daj bože da su svi MO opremljeni tako kao Vi u Buševcu bilo bi izvrsno. Ali ovdje ste upravo Vi u Buševcu jedni od "odabranih" kad me već potežete za jezik, kojima se usisava zajednički javni novac. Toliko o vlastitim snagama.


I ja sam za kvalitetne projekte, dapače. Međutim konkretno da li je nužno osvjetljenje jednog igrališta dok drugi nemaju uopće igrališta a za 100000 kn skoro pa napravite jedno igralište ili uz pomoć MO ga i napravite. Osvjetljenje je već jedan visoki standard.
I taj standard može doći u obzir onog trenutka kada jedan standard bude uspostavljen na cijelom području. Da li su djeca u Gradićima vrednija od moje ili bilo čije druge djece koja nemaju niti igralište, da li ja podmirujem moje obveze prema Gradu kao bilo koji stanovnik Gradića? Da Sledge to su prioriteti, koje treba definirati a ne pogodovati lobijima, prijateljima i klijentima kako se to sada radi i prema tome se određuju prioriteti. Živjeli!
« Zadnja izmjena: Ožujak 11, 2010, 05:34:53 poslijepodne JosipJoža »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #25 : Ožujak 11, 2010, 08:09:41 poslijepodne »
Hoćete jedan primjer, parkiralište NK Poleta, koje su Vam radile Hrvatske Autoceste po zna se čijem nalogu i zna se na čiji račun, što naravno ulazi u trošak izrade km autoceste prema Sisku, to je samo kap vode u moru onoga što ste Vi stvorili "vlastitim snagama". Ponavljam, daj bože da su svi MO opremljeni tako kao Vi u Buševcu bilo bi izvrsno. Ali ovdje ste upravo Vi u Buševcu jedni od "odabranih" kad me već potežete za jezik, kojima se usisava zajednički javni novac. Toliko o vlastitim snagama.

Huhhh.... hm, otkud početi? Ajmo redom...

Kao prvo, o kakvom parkiralištu se govori - kada NK Polet pored svog igrališta UOPĆE NEMA parkiralište u smislu da je isto napravljeno, da je upotrebljivo, da je to uopće - parkiralište, jer osim zemljane grabe neodređenog oblika, na mjestu gdje je nekada bilo parkiralište sada (već dugo) nema ničega...

Po čemu smo mi odabrani, kada je ta "gradnja", koju su radili lokalni stanovnici iz sela, nekolicina njih sa vlastitim bagerima, rađeni još u vrijeme prije dvije godine, kada je na vlasti bio - SDP? Dakle, ne kužim taj SDP-ov "zna se" ključ, kao ni kako se Buševec uklapa u to...

I ja sam za kvalitetne projekte, dapače. Međutim konkretno da li je nužno osvjetljenje jednog igrališta dok drugi nemaju uopće igrališta a za 100000 kn skoro pa napravite jedno igralište ili uz pomoć MO ga i napravite. Osvjetljenje je već jedan visoki standard.

Kako rekoh - kada se negdje radi, važnije je i pametnije započeto dovršiti, nego početi na sto strana i dovršiti samo na dvije, pa se na kraju nema ništa gotovo, a ono napravljeno je ranjivo na brzu propast zbog nedovršenosti...

Kada sva sela budu imala NK ranga NK Polet, možda će imati i oni takav teren. Zašto drugi nemaju teren, vjeruj mi da su tome najviše krivi sami ljudi u tim mjestima.

Sam teren nije takav problem za napraviti, no svi bi htjeli imati sve, a da se nitko ničega ne odrekne, a tako - ne ide! Lokaciju si morate sami složiti, napraviti ravnu ledinu 100x50 metara nije nikakav veliki problem urediti, no nitko ne daje svoju zemlju, nitko ne želi dati ništa, ali bi želio imati sve...

I taj standard može doći u obzir onog trenutka kada jedan standard bude uspostavljen na cijelom području.

Ovom izjavom si izašao iz okvira bilo čega realnog; nitko, nigdje i nikada nije bio jednak sa ostalima u apsolutno svemu, pa tako ni isti standard ne može biti uvijek svugdje; u tim razlikama leže i cijene nekretnina, vrijednosti zemljišta i određenih lokacija, sve je u infrastrukturi i želji da se ista ima ili nema. Prema tome, nema govora da će se nečiji razvoj stopirati zato jer drugi još nisu postigli taj stupanj razvoja... ima bogatijih i manje bogatih sela, pa zašto bi onda bili u bilo čemu izjednačeni?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

JosipJoža

  • Gost
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #26 : Ožujak 11, 2010, 09:19:43 poslijepodne »
Sledge,

idemo još jednom čini mi se da niste razmjeli, dječje kombinirano igralište u Gradićima nije rađeno sada od poćetka kao projekt, to igralište je od ranije izgrađeno i postojalo čak je  i ograđeno bilo. Ono što je sada napravljeno naknadno, samo  je osvijetljeno i to na način da su postavljena 2 ili 4 stuba, nisam siguran da li su 4, sa rasvjetom i u to se potrošilo  skoro 100000 kn, povoljno nema govora(bilo bi zaniljivo znati tko je bio izvođač radova i tko je zaradio tih 100000 kn gradskih novaca ).
Dakle ovdje nije riječ o novom, cjelovitom  pa kvalitetnom projektu, rekao sam da sam i ja za kvalitetne projekte.

Kada govorim o igralištima ne govorim o velikim nogometnim igralištima koje Vi spominjete nego o dječjim malim kombiniranim igralištima i ponavljam za te novce koji su utrošeni za osvjetljenje igrališta u Gradićima se uz pomoć nekog MO u tom istom mjesnom odboru moglo napraviti dječje kombinirano igralište što bi bilo puno bolje nego to što je napravljeno.
To što je gradonačelnik iz Gradića ne znači da treba investirati samo u Gradiće, Velika Gorica ima 59 naselja i 42 Mjesna odbora i on je gradonačelnik sviju njih pod 1 a pod 2 svi oni podjednako financiraju Grad.

O različitosti položaja određenih naselja po Vama u Vukovar ne bi trebalo ništa ulagati i razvijati taj Grad ili?
Naravno da treba paziti na uravnoteženi razvoj cijelog područja u svim segmentima, idealno nemože biti ali i Vrhovje zaslužuje da se nešto napravi a ne samo u Buševcu ili Gradićima ili bilo gdje drugdje tko bi bio privilegiran i pretplaćen na gradske investicije.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #27 : Ožujak 12, 2010, 09:21:25 prijepodne »
To što je gradonačelnik iz Gradića ne znači da treba investirati samo u Gradiće,

Pa eto primjera maćehinstva - gradonačelnik Barišić je iz Buševca, a u Gradićima stanuje...  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #28 : Ožujak 12, 2010, 11:38:08 prijepodne »
ako ovi zadnji postovi nisu off ,onda ne znam kaj je.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #29 : Ožujak 12, 2010, 12:03:44 poslijepodne »
Kaj te hičeju zadnji postovi?

Pa cijela tema je OFF-mozak, pa valjda moreju biti i neki postovi...  ;) ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”