Autor Tema: građevinski.vg  (Posjeta: 45842 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #75 : Listopad 05, 2012, 11:51:51 poslijepodne »
Za legalizaciju kvadrata kuće treba izdvojiti 117 eura
http://www.forumgorica.com/cuspajz/gradevinski-vg/msg23666/#msg23666

Pošto legalizacija
http://www.forumgorica.com/cuspajz/gradevinski-vg/msg37234/#msg37234

Kaj je to "kluč v ruke" il nekaj drugo? Nekak mi je prejeftino...
Nekaj su prije govorili da bi za hižu 200 m2 bilo cca. 70 jezeri.
Kaj veli "naš" GSGVGSGVGSSGV ? Z kakvemi oni broji raspolažu?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #76 : Studeni 07, 2012, 11:07:08 poslijepodne »
IZGRAĐENE POSLIJE ROKA
 U Lučkom ruše tri bespravno sagrađene kuće
http://www.zagrebancija.com/hr-kvartovi/u-luckom-ruse-tri-bespravno-sagradjene-kuce_320366
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #77 : Studeni 08, 2012, 08:37:20 prijepodne »
Uz rušenje objekata treba propisati i debele novčane kazne, te predvidjeti obvezne zatvorske kazne za sve koji su gradili na osobito drzak način - svi zu znali za zakon, no unatoč tome i "ma tko ga jebe" razmišljanju, gradili na vrijednom poljoprivrednom zemljištu i pomorskom dobru.

Jedino na taj način država šalje ispravnu poruku i tjera sve kojima bi to moglo pasti na pamet da im se to neće isplatiti, jer će gubici biti preveliki u svaklom pogledu.
« Zadnja izmjena: Studeni 08, 2012, 08:43:02 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #78 : Studeni 08, 2012, 09:24:04 prijepodne »
Tako što se i može očekivati u sljedećim fazama.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #79 : Studeni 08, 2012, 12:45:01 poslijepodne »
Čisto sumnjam, jer tradicionalna hrvatska glupost u donošenjima zakona i njegovom (sudskom) provođenju govori nam da će se naći neki idiot koji će to protumačiti "ma šato ga treba više kažnjavati, dovoljno je što mu je srušena kuća", iako se time zadovoljava samo jedna od tri glavne institucije svake kazne i jedna od tri segmenta kazneno-materijalnog i kazneno-procesnog prava.

Rušenje kuće je otklanjanje posljedica njegovog protuzakonitog ponašanja; no gdje je još 1. kazna za takovo ponašanje i 2. nadoknada štete državi za postupanje i dovođenje sebe u protupravnost?

BTW, te dvije stavke su osnovni dijelovi penalnog sustava svake kazne (opisano u ZKPu!), kažnjava se štetna radnja, kažnjava se (zasebno) počinjena šteta i u - ovom slučaju - otklanjanje nezakonitosti i nije nikakva kazna, to je tek vraćanje u prvobitno stanje. Što je za investitora i najskuplje, no to je njegov problem i njegov rizik drskog, bahatog ponašanja pored postojećeg zakona.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #80 : Studeni 10, 2012, 08:43:39 poslijepodne »
Konferencija u porezima u Hrvatskoj
 Linić: Porez na nekretnine u kojima vlasnici žive bit će u visini komunalne naknade
...Komentari 23 :
-Samo da podsjetim,
zemlje koje su rasteretile gospodarsvenike od poreza su u uzletu , u HR se trenutno samo radi na poreznom opterećenju.
Pa tko će ulagati kapital u zemlju kojoj nikad nije dosta.
Osim toga , gomilu ljudi zaposlenu u državnom aparatu nitko ne želi hraniti, milijardu općina,gradova itd.
Decentralizaciju smo provli na način da je uhljebljeno barem 150000 ljudi.
Užas

-Ministar financija i njegov tim,prije uvođenja poreza na nekretnine,nije sam uradio izračun ?! Hahahaha,pa stvarno ovog ima samo kod nas ! I to pokazuje s kojom su "ozbilnošću" krenuli u sve .I onda se čude kako nema investicija,proizvodnje i zapošljavanja.Kako su ministar i ostali iz tima očito neuki (a što nije čudno,uzevši u obzir dosege rijeke za njegove ere),evo im ukratko besplatna poduka -porez na nekretnine od 0,4 % upravo imaju zemlje s najvećim porastom investicija (Slovačka,Češka,i sl.).Pametnom to dosta govori,budali ništa.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Linic-Porez-na-nekretnine-u-kojima-vlasnici-zive-bit-ce-u-visini-komunalne-naknade

Komunalna naknada je ona "roza uplatnica" ili 200.000 kn prije izdavanja građevinska dozvole?

promjene obračuna poreza
 Linić: Žderić je negativni primjer ponašanja vlasnika; Korigira se porez na nekretnine, mijenjaju se stope PDV-a
...„Govorim o Zakonu o nekretninama, jer ćemo Zakon o porez na imovinu, koji bi uključivao i porez na kapitalne transakcije, kamate i neku drugi imovinu možda donijeti 2014. ako gospodarska aktivnost bude snažnija", kazao je Linić.
 Sandra Švaljek, ravnateljica Ekonnosmkog institua u Zagrebu i Ante Babić, ekonomski analitičar i direktor „Euforije", tvrtke koja je organizirala skup o promjenama poreznog sustava na kojem je izlagao i Linić, su ustvrdili kako je trend u Europskoj uniji da se više oporezuje imovina i potrošnja, a manje rad.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/192985/Default.aspx

Znači; nekaj zaslužiš i to je z malo poreza ali nemaš nakaj potrošiti jel te dere i za nekretnine i za potrošnu.
Idemo f Bosnu.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #81 : Siječanj 28, 2013, 09:51:46 prijepodne »
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #82 : Siječanj 28, 2013, 09:44:25 poslijepodne »
LEGALIZACIJA NEZAKONITO REKONSTRUIRANIH FUNKCIONALNIH JEDINICA STAMBENE ZGRADE (BALKONI, LOĐE, TERASE)
 Tumačenje MGIPU: ...
http://www.gsgvg.hr/
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #83 : Travanj 13, 2013, 04:10:30 poslijepodne »
Kad zakonodavac previše zafrkava s građevinskom dozvolom dogodi se ovo.

Tipu nisu htjeli izdati građevinsku za nadstrešnicu za konje, pa je on na livadi postavio stol i dvije stolice.

Zakonski nije ograničeno koliki stol smije biti, a za vrtnu garnituru dozvola ne treba.

I neka se birokracija i inspekcija napuše tvrde, debele, kvrgave karine...

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #84 : Srpanj 18, 2013, 06:41:36 poslijepodne »
Kaj napraviti ak nova građevina ni poštovala lokacijsku i građevinsku dozvolu?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Ako ne srušite derutnu kuću, ostat ćete bez kuće i bez parcele
« Odgovori #85 : Listopad 04, 2013, 12:59:54 prijepodne »
Ako ne srušite derutnu kuću, ostat ćete bez kuće i bez parcele!
 Vlasnicima ruševnih i napuštenih kuća ubuduće će stizati rješenja općina i gradova o uklanjanju takvih nekretnina, a ako se vlasnici ogluše, rušenje će obaviti lokalna samouprava i prodati zemljište.
 Takvo rješenje sadrži prijedlog Zakona o građevinskoj inspekciji koji je odaslan u saborsku proceduru s mogućom primjenom od iduće godine. ...
http://www.zagorje.com/vijest/vijesti/ako-ne-srusite-derutnu-kucu-ostat-cete-bez-kuce-i-bez-parcele
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Ako ne srušite derutnu kuću, ostat ćete bez kuće i bez parcele
« Odgovori #86 : Listopad 04, 2013, 03:31:35 poslijepodne »
Ako ne srušite derutnu kuću, ostat ćete bez kuće i bez parcele!
E pa ne znam... S jedne strane si mislim - kaj ih briga ak ja na mojem gruntu imam neku staru štalu ili objekt koji se ne koristi. Ak nikome praktički ne smeta, kaj ih to briga. Em pak je na mojem gruntu. Još ak mi je grunt ograđen, tak da se deca nemreju slučajno tam nač pa im se nemre niš dogoditi... kaj koga briga?

S druge strane kad se setim onog starog birca pokraj Music Halla, kak se ono bil zval... Vegas? Tak nekaj u sredini Gorice je ruglo i sramota za cijelu Goricu. I to se još godinama nemre riješiti. E u tom slučaju bi ja to rušil. Često baš na tu ideju dojdem kad prolazim, da grad to putem više sile zruši. Ili zeme pod svoje i proda, jer čul sam da vlasnik nije... dohvatljiv... hm... Nekaj se u takvim slučajevima mora napraviti. Baš bi bilo interesantno čuti kak se takvi slučajevi rješavaju u državama sa razvijenijom ... civilizacijom.   ;)

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #87 : Listopad 05, 2013, 01:54:59 poslijepodne »
Lepa rupica v zakonu.
Kaj misliš jel budu poravnali zemlum Sisciu, Andautoniu i Josipovićevo?
wwwg tablice