Autor Tema: Drug TITO ZLOČINAC!  (Posjeta: 14379 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Master

  • Gost
Drug TITO ZLOČINAC!
« : Siječanj 26, 2013, 09:15:36 poslijepodne »
 Tito zločinac
Josip Broz Tito
Nedvojbeno povjesna osoba makar je bio diktator.
Predsjednik, ženskaroš, general, bravar, političar, nesvrstan, u duši nikad komunist.
Klasičan diktator kojeg su kao i Pinochea neki voljeli, neki mrzili.

Sažeti grijehovi u par točaka, molim mišljenje

1. Blaiburg
2. Goli otok
3. Hrvatsko proljeće

Jaguar

  • Gost
Odg: Drug TITO ZLOČINAC!
« Odgovori #1 : Siječanj 27, 2013, 09:57:01 prijepodne »
Ponoviti ću moj stav po stoti put.

Tita se ne može uspoređivati s ostalim diktatorima i zločincima. Povijest to potvrđuje.
Tito je imao samo jedan krimen, što se obračunavao sa ne istomišljenicima koje je i kažnjavao, posebno poslij II. svjetskog rata, što je nekako i razumljivo ako uzmemo u obzir činjenicu kako je i poslije rata rat trajao još neko vrijeme i to mu je jedini grijeh, kada su zločini sistema kojem je bio na čelu bili i najveći.

Sve drugo iz tog doba se može staviti u pozitivan kontekst.
Vođenje zemlje, upravljanje, razvijanje zemlje, izgradnja iz pepela, zapošljavanje pa i standard u to vrijeme, sloboda koju smo imali, u kretanju, putovanju, jedina komunistička zemlja čije putovnice su imale otvorena vrata u sve zemlje svijeta,  sve to kada pogledamo iz današnje perspektive možemo reći sasvim sigurno

kako je Tito manji diktator od svih drugih svjetskih diktatora, pa i od onih koji su nas vodili i vode u današnjem trenutku. I zato se danas i javlja sve više i više nostalgije za tim vremenima pa čak i kod onih 87% katolika, Hrvata, ako baš hoćeš, što god ti mislio o Titu, izniman državnik, kojemu današnji političari nisu ni do gležnja, po svim osobinama i karakteristikama.

A kako si spomenuo i Goli otok, to mu je bila jedna od izvrsnih stvari.
Danas bi imali potrebu za cijeli arhipelag otoka. ;)




Sve bolje od boljega, nema kaj!! Klap, klap, bravisimo!! 8) 8)
« Zadnja izmjena: Siječanj 27, 2013, 03:25:57 poslijepodne Mlačanin »

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Drug TITO ZLOČINAC!
« Odgovori #2 : Siječanj 27, 2013, 12:02:45 poslijepodne »
Master ... trebao bi malo proučavati povijest pa tek onda počinjati "prosipanje" znanja po forumu.  Po pisanju, izlaziš iz iste rupe kao i Muha, tromblon te još nekolicina na ovom forumu. Kao prvo daj iskreno odgovori, koliko si uopče imao godina kad je Tito umro ?  Zaključujem, (opet po tvom pisanju) da si još uvelike pišao u gače, stoga si o ondašnjim vremenima mogao samo čitati i slušati od starijih. O tome što je Tito napravio loše a što dobro, tema je za raspravu, ali ne s osobom koja o tome nema pojma.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Drug TITO ZLOČINAC!
« Odgovori #3 : Siječanj 27, 2013, 12:04:24 poslijepodne »
Ponoviti ću moj stav po stoti put.

Tita se ne može uspoređivati s ostalim diktatorima i zločincima.
I te kako može. Dapače! On tu nije ništa bolji, samo je bio u drugim okolnostima pa je to tak prošlo kak je prošlo. Neki i Lenjina još i danas hvale. Mislim - ima i Tito svojih zasluga, baš kao i Lenin i Hitler, ali sad govoriti pozitivno o liku takvog jednog diktatora samo zato jer se može naći i koja zasluga, to je stvarno strašno.
Citat:
Povijest to potvrđuje.
Tito je imao samo jedan krimen, što se obračunavao sa ne istomišljenicima koje je i kažnjavao, posebno poslij II. svjetskog rata, što je nekako i razumljivo ako uzmemo u obzir činjenicu kako je i poslije rata rat trajao još neko vrijeme i to mu je jedini grijeh, kada su zločini sistema kojem je bio na čelu bili i najveći.
Jedini? Zvuči kao "pa to nije ništa, samo to jedno, prava sitnica". Strašno kaj ti pričaš.

Ako neko ubije jednog čovjeka, jel bi ti i to nazvao "jedini" grijeh u životu? Jel bi tako poštovao i hvalio neku osobu koja bi ti ubila nekog tvog bližnjeg?

Po tome ima i Hitler "samo" jednu grešku: ljudski život mu nije ništa značio. A sve drugo kaj je delal, delal je samo za svoju naciju, kaj je pozitivno, zar ne? Znači mogli bi i njega hvaliti, ili bar cijeniti kak ti Tita cijeniš?

Zakaj ti smatraš da jedno ima veću težinu ili vrijednost od drugoga? Ili se može zanemartiti u usporedbi sa zaslugama?

Tebi je Sanader očito gori čovjek od Tita "samo" zato jer je kral, i to puno manje nego Tito. S tim da Sanader nije, bar se još nije saznalo, odgovoran za nečiju smrt. Izgleda da tebi zasluga prema državi odobrava da delaš kaj očeš, pa čak i ubijaš.

Stvarno mi tvoje moralne vrijednosti nisu jasne.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Drug TITO ZLOČINAC!
« Odgovori #4 : Siječanj 27, 2013, 12:08:40 poslijepodne »
Kao prvo daj iskreno odgovori, koliko si uopče imao godina kad je Tito umro ?  Zaključujem, (opet po tvom pisanju) da si još uvelike pišao u gače, stoga si o ondašnjim vremenima mogao samo čitati i slušati od starijih. O tome što je Tito napravio loše a što dobro, tema je za raspravu, ali ne s osobom koja o tome nema pojma.
E ovo je najniži nivo na koji si se mogel spustiti u jednoj diskusiji. Ne znam za tvoje godine, ali ovo mi djeluje strašno plitko i prepotentno.

Kaj misliš da samo godine mogu nekog kvalificirati da razgovara s tobom? Stvarno jadno.

Master

  • Gost
Odg: Drug TITO ZLOČINAC!
« Odgovori #5 : Siječanj 27, 2013, 12:19:51 poslijepodne »
Master ... trebao bi malo proučavati povijest pa tek onda počinjati "prosipanje" znanja po forumu.  Po pisanju, izlaziš iz iste rupe kao i Muha, tromblon te još nekolicina na ovom forumu. Kao prvo daj iskreno odgovori, koliko si uopče imao godina kad je Tito umro ?  Zaključujem, (opet po tvom pisanju) da si još uvelike pišao u gače, stoga si o ondašnjim vremenima mogao samo čitati i slušati od starijih. O tome što je Tito napravio loše a što dobro, tema je za raspravu, ali ne s osobom koja o tome nema pojma.
Od Srbina, PREČANA, se nemože očekivati normalna i realna rasprava.Da li si ti pišao u gaće kad se pisala Biblija,i kad su se vodili križarski ratovi,ali si najpametniji kad treba pljuvat po KATOLIČKOJ CRKVI.
Srbin zna kaj je najbolje za Hrvata,i kaj je nabolje da taj Hrvat misli!?
I kad smo izglasali neovisnost,s 93 posto DA,takvi ko ti su opet znali kaj je bolje za nas.
Pročitaj knjige od Dušana Bilandžića,insajdera, pa pričaj,a kamoli od nekog desno orijentiranog pisca...
Gadiš mi se s takvim jednosmjernim načinom razmišljanja,a smeta te kad te neko etiketira ko JUGOFILA i SRBOFILA.





P.S.Zanimlivo je kak ti na ovom forumu nikad ne dobiješ ban,ma kolko vrijeđao.
« Zadnja izmjena: Siječanj 27, 2013, 12:46:25 poslijepodne Master »

Jaguar

  • Gost
Odg: Drug TITO ZLOČINAC!
« Odgovori #6 : Siječanj 27, 2013, 12:55:24 poslijepodne »

Jedini? Zvuči kao "pa to nije ništa, samo to jedno, prava sitnica". Strašno kaj ti pričaš.



To ne pričam ja, to si rekao ti, nemoj stavljati meni u usta ono što nisam rekao.
Naravno da su ubijanja i progoni zločin i to sam okarakterizirao kao zločin.

No među diktatorima i zločincima je bilo manjih i većih, u tom smislu sam mislio kako se Tita ipak ne može porediti s velikim diktatorima i zločincima, kao na primjer  s Hitlerom, kojeg spominješ.

Kada analiziramo jednu osobu, meni je sasvim normalno sagledati sve strane te osobe, one loše, one dobre i pozitivne, a tebi? Ako smo već krenuli sa analizom Tita, ponovno.

Želim samo reći kada je Tito u pitanju i u usporedbi sa svim drugim diktatorima i zločincima, Tito je imao najviše pozitivnih i dobrih osobina u odnosu na sve njih, zbog čega sam i napisao kako ga se zbog toga ipak ne može uspoređivati s njima, iako zločini su zločini i po pitanju njih bi se moglo.

Kako je danas prigodan dan pa da spomenem kako je štitio žrtve holokausta, za razliku od drugih diktatora.

Smeta me kada se gleda jednostrano i djelomično a ne kompletno cijela slika posebno još kada se ta tema izvlači u samo određeno vrijeme, predizborno vrijeme i to u samo manipulativne svrhe, licemjerno.

Kao uostalom sjećamo se priča o jamama pred parlamentrane izbore, tko o tome danas govori?
Možda oni koji su i tada brinuli o jamama?
Naprosto smeta me licemjerstvo svake fele.

Usput pitanje, misliš li kako bi danas trebali jedan cijeli arhipelag otoka ili ne?

« Zadnja izmjena: Siječanj 27, 2013, 01:06:18 poslijepodne Jaguar »

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Drug TITO ZLOČINAC!
« Odgovori #7 : Siječanj 27, 2013, 01:12:27 poslijepodne »
Bob, sad se ponašaš kao Mlačanin kad se spomene crkva.  Svatko ima svoje mišljenje. U prošlom sistemu, nisam bio u partiji, a ni moji roditelji. Pošteno se radilo i zarađivalo za život. Tu sam rođen, u Zagrebu i tu živim skoro cijeli svoj vijek, uz kratki dio u Đakovu, a zatim u Beču, u Austriji.
Nisam naslijedio nikakve novce ni zemlju te sve što imam, svojim sam rukama napravio, naravno uz kredite, koje sam većim dijelom otplatio.  Dragovoljac sam domovinskog rata od samog početka kad su se mnogi skrivali po podrumima ili se šepurili u raznim Frankfurt bojnama, ranjavan (manja rana na ruci) evidentirana u bolnici, no nikada nisam ni tražio ni dobio ni kune na račun toga. Mogu mirno spavati, u registru branitelja sam evidentiran, u knjizi o 153. brigadi  sam na 5 - 6 slika, na filmu me se također vidi. Dio svog života sam dao za domovinu, dragovoljno, ne s kalkulacijom kako su mnogi išli.

Što se tiče mojeg mišljenja o Titu, napisam sam ga i stojim kod toga, isto kao što stojim i kod svog mišljenja o katoličkoj crkvi, međutim neću ovdje pisati o tome, valjda postoji neki red.

Master,  žali Bože rasprave s tobom.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Drug TITO ZLOČINAC!
« Odgovori #8 : Siječanj 27, 2013, 02:27:12 poslijepodne »
To ne pričam ja, to si rekao ti, nemoj stavljati meni u usta ono što nisam rekao.
Pričaš, pričaš, ovo kaj sam napisal da pričaš, to i pričaš. Ovo drugo nisam izjavil da ti pričaš, nego sam jasno i konkretno napisao da to tako zvuči, da se to tako može interpretirati. Daj čitaj sa razumijevanjem i ne izmišljaj nekaj kaj nije napisano.
Citat:
No među diktatorima i zločincima je bilo manjih i većih, ...
A manje i veće se može usporediti, kaj ne?
Citat:
..u tom smislu sam mislio kako se Tita ipak ne može porediti s velikim diktatorima i zločincima, kao na primjer  s Hitlerom, kojeg spominješ.
I sad veliš da se ne može usporediti? Kak to? Proturiječiš sam sebe u jednoj jedinoj rečenici. Ak ima manjih i većih onda se to može usporediti, onda nemreš tvrditi da se to nemre usporediti. Ak se nemre manje i veće usporediti, kaj bi se onda po tvojem uopće još moglo usporediti? Jel ti uopće znaš značenja riječi "manje" i "veće"?
Citat:
Kada analiziramo jednu osobu, meni je sasvim normalno sagledati sve strane te osobe, one loše, one dobre i pozitivne, a tebi?
Tu se slažemo. No, ako je neko dokazano višestruki ubojica i zločinac, onda, kad se ide ocjeniti ta osoba, te njegove pozitivne strane više nemaju nikakvog značenja. Zločin se nikakvim djelima nemre neutralizirati ili čak zanemariti. Nikakvim i nikada.
Citat:
Kao uostalom sjećamo se priča o jamama pred parlamentrane izbore, tko o tome danas govori?
Možda oni koji su i tada brinuli o jamama?
Naprosto smeta me licemjerstvo svake fele.
Licemjerstvo je strašno, slažem se, ali ono se javlja sa svake političke strane.
Citat:
Usput pitanje, misliš li kako bi danas trebali jedan cijeli arhipelag otoka ili ne?
Ima kod nas previše kriminala kojeg bi trebalo kazniti. No ja sam definitivno protiv golih otoka i onoga kak je to u vrijeme tog zločinca Tita funkcioniralo. Upravo je Goli otok bio simbol toga zakaj nije zaslužio da ga imalo hvali.

Čuj, imaš ti pravo misliti i da je Hitler bio dobar (kak neki slijepci u Švabiji i dalje tvrde), kaj dajem ovdje samo kao primjer, kao krajnost da ti predočim kaj oću reć i da ne tvrdiš da ti nekaj stavljam u usta, ali ti time samo svjedočiš o sebi, pa se nemreš kaj čuditi da te ljudi kritiziraju za tvoj moralni stav i time ocjenjuju i tebe. Po mojem imaju i prav.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Drug TITO ZLOČINAC!
« Odgovori #9 : Siječanj 27, 2013, 03:30:03 poslijepodne »
Ponoviti ću moj stav po stoti put.

Tita se ne može uspoređivati s ostalim diktatorima i zločincima. Povijest to potvrđuje.
Tito je imao samo jedan krimen, što se obračunavao sa ne istomišljenicima koje je i kažnjavao, posebno poslij II. svjetskog rata, što je nekako i razumljivo ako uzmemo u obzir činjenicu kako je i poslije rata rat trajao još neko vrijeme i to mu je jedini grijeh, kada su zločini sistema kojem je bio na čelu bili i najveći.

Sve drugo iz tog doba se može staviti u pozitivan kontekst.
Vođenje zemlje, upravljanje, razvijanje zemlje, izgradnja iz pepela, zapošljavanje pa i standard u to vrijeme, sloboda koju smo imali, u kretanju, putovanju, jedina komunistička zemlja čije putovnice su imale otvorena vrata u sve zemlje svijeta,  sve to kada pogledamo iz današnje perspektive možemo reći sasvim sigurno

kako je Tito manji diktator od svih drugih svjetskih diktatora, pa i od onih koji su nas vodili i vode u današnjem trenutku. I zato se danas i javlja sve više i više nostalgije za tim vremenima pa čak i kod onih 87% katolika, Hrvata, ako baš hoćeš, što god ti mislio o Titu, izniman državnik, kojemu današnji političari nisu ni do gležnja, po svim osobinama i karakteristikama.

A kako si spomenuo i Goli otok, to mu je bila jedna od izvrsnih stvari.
Danas bi imali potrebu za cijeli arhipelag otoka. ;)




Sve bolje od boljega, nema kaj!! Klap, klap, bravisimo!! 8) 8)



Sve bolje od boljega, nema kaj!! Klap, klap, bravisimo!!

Svrstavaš one koji nas danas vode uz Tita? ( to si sam napisao, nemoj reći da nisi??)


Rasprava završena, točka, povlačim ciferšlus.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Master

  • Gost
Odg: Drug TITO ZLOČINAC!
« Odgovori #10 : Siječanj 27, 2013, 05:44:01 poslijepodne »
Master,  žali Bože rasprave s tobom.


Naravno,bitno da popljuješ drugačije mišljenje,i kao ja pričam o nečem o čem nemam pojma.Jadnik si iskompleksirani koji se tu nešto opravdava.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Drug TITO ZLOČINAC!
« Odgovori #11 : Siječanj 27, 2013, 07:32:04 poslijepodne »
titovi zlocini nisu samo poubijani , vec i prezivjeli  ..citaj , jaguar.

smrad, zlocinac , cije derivate imamo i danas na grbaci.

Master

  • Gost
Odg: Drug TITO ZLOČINAC!
« Odgovori #12 : Siječanj 28, 2013, 08:30:48 prijepodne »


                                                 Deseti najveći ubojica 20. stoljeća bio je J.B. Tito!




Uvjerljivo prvo mjesto na listi najvećih ubojica 20. stoljeća zauzeo je kineski diktator Mao Ce-tung. On je odgovoran za smrt 50 milijuna ljudi. Autori članka na posljednje, deseto mjesto stavili su ime maršala Josipa Broza Tita, pokojnog doživotnog predsjednika Jugoslavije. Organizirao je i vodio Narodnooslobodilački rat (1941-1945), bio na čelu Socijalističke federativne republike Jugoslavije punih 35 godina te je Hrvatskoj vratio Rijeku i otoke.
Njemački Bild pritom ističe da je Tito tijekom svoje vladavine bio odgovoran za smrt milijun ljudi. Na drugom mjestu je Staljin kojem se na dušu stavlja 40 milijuna života, a iza njega je Hitler koji je pobio 20 milijuna ljudi. Četvrti na listi je dugogodišnji je kineski diktator Čang Kaj Šek, odgovoran za smrt 10 milijuna ljudi, a odmah iza njega je i Lenjin s brojkom od 4 milijuna.
Na šestom mjestu je Japanac Tojo Hideki (3 milijuna žrtava), a iza njega zloglasni Pol Pot (2 milijuna žrtava).
Osmi je etiopski marksist Mengitsu, ubojica cara Haile Selassija i odgovoran za smrt 2 milijuna žrtava, a predzadnji Yahya Khan iz Pakistana sa milijun žrtava.

Jaguar

  • Gost
Odg: Drug TITO ZLOČINAC!
« Odgovori #13 : Siječanj 28, 2013, 08:56:13 prijepodne »
titovi zlocini nisu samo poubijani , vec i prezivjeli  ..citaj , jaguar.


Vi ste vjerojatno jedan od malo većih Pionira iz tog doba, znam mnoge takve,
koji su presvlačili kapute, kako puhne, kojima su sada usta i srce puni mržnje. ;)

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Drug TITO ZLOČINAC!
« Odgovori #14 : Siječanj 28, 2013, 05:40:58 poslijepodne »
Master, što ti se Tito toliko zamjerio ?  Ove podatke si izvadio iz glave ?  Daj navedi link odakle crpiš toliku mržnju.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.