Autor Tema: I Jovan je branio Hrvatsku  (Posjeta: 4775 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
I Jovan je branio Hrvatsku
« : Rujan 26, 2009, 12:48:47 poslijepodne »
http://www.slobodnadalmacija.hr/Spektar/tabid/94/articleType/ArticleView/articleId/71670/Default.aspx

Tuđman odbio srpsku brigadu

Ministar u Vladi nacionalnog jedinstva u razdoblju 1991.-1992. Živko Juzbašić ove je godine objavio knjigu “Srpsko pitanje i hrvatska politika”, u kojoj je, među ostalim, opisao kako je tadašnjem predsjedniku Tuđmanu predlagao osnivanje srpske brigade “Nikola Tesla”, vojne jedinice u sklopu Hrvatske vojske, u kojoj bi se borili pripadnici srpske nacionalne zajednice u Hrvatskoj.

- Tuđman je to najprije prihvatio, a onda je odbio. Bilo je puno srpskih boraca u Hrvatskoj vojsci, a da je bila drukčija i pametnija Tuđmanova politika, bilo bi ih i puno više, jer je to bila zajednička borba - rekao je za “Slobodnu” bivši ministar.

Zoran Šangut, branitelj Vukovara

Hrvatsku je branilo i 10.000 Srba

Imate li brojčane podatke o sudjelovanju Srba u Hrvatskoj vojsci za vrijeme Domovinskog rata?

- U cjelokupnom Domovinskom ratu, na prvoj crti obrane Hrvatske, deset posto branitelja bili su pripadnici nacionalnih manjina. Kroz cijeli Domovinski rat u obrani Hrvatske sudjelovalo je oko 10.000 Srba.


plemenitashica

  • Gost
Odg: I Jovan je branio Hrvatsku
« Odgovori #1 : Rujan 26, 2009, 01:34:11 poslijepodne »
..........
Zoran Šangut, branitelj Vukovara

Imate li brojčane podatke o sudjelovanju Srba u Hrvatskoj vojsci za vrijeme Domovinskog rata?

- U cjelokupnom Domovinskom ratu, na prvoj crti obrane Hrvatske, deset posto branitelja bili su pripadnici nacionalnih manjina. Kroz cijeli Domovinski rat u obrani Hrvatske sudjelovalo je oko 10.000 Srba.

Aha, kak ne. Kao što je bilo i preko (koliko ono) xxxx branitelja?

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: I Jovan je branio Hrvatsku
« Odgovori #2 : Rujan 26, 2009, 02:21:27 poslijepodne »
Pa 10 000 nije neka velika brojka od koje bi trebalo raditi spektakl ili dramu.
Znam nekoliko goričkih Srba koji su aktivno branili Hrvatsku, jer su se tu rodili i osjećali su to svojom zadaćom isto kao i domaći dečki.
Ako ih je samo iz Gorice bio nekoliko, onda je moguće da ih je iz cijele Hrvatske bilo toliko, zašto ne?
Ili se varam?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Tur

  • Gost
Odg: I Jovan je branio Hrvatsku
« Odgovori #3 : Rujan 26, 2009, 04:04:07 poslijepodne »
Pitajne je samo kakovu su Hrvatsku branili? Ovu denešnju ili onu Virovitica-Karlovac-Karlobag? Ali kad se se zbroji i oduzme nema sumnje da su i Srbi bili ti teri su se borili na naše strane. E sad kuliko ih je bilo to ne znam.
« Zadnja izmjena: Rujan 26, 2009, 04:08:15 poslijepodne Tur »