Autor Tema: Nove odore Croata za Finu - 300 tisuća kuna  (Posjeta: 4872 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Nove odore Croata za Finu - 300 tisuća kuna
« : Rujan 10, 2009, 07:48:59 prijepodne »
Djelatnici na šalterima hrvatske Financijske agencije (Fina) dobili su nove službene odore – košulje, šalove (žene) i kravate (muškarci), a potpisuje ih Croata, proizvođač luksuznih kravata i šalova od svile. Riječ je o poslu koji je državna tvrtka Fina platila 297.000 kuna.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/35022/Nove-odore-Croata-za-Finu-300-tisuca-kuna.html

Pošto je naš Ante Šimunović član uprave te iste Fine, i on je vjerojatno digao ruku za takvu kupovinu u vrijeme kad država propisuje štednju. Hoćemo li uskoro i službenike naše gradske uprave vidjeti u luksuznim svilenim uniformama?
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Nove odore Croata za Finu - 300 tisuća kuna
« Odgovori #1 : Rujan 10, 2009, 08:44:12 prijepodne »
Nemam ništa protiv uniforme. Dapače.
Uniforma osim što oblači djelatnike u skladu sa propisima o službenom odijevanju, istovremeno rasterećuje i kućni budžet, jer ljudi ne kupuju više odjeću koju nose na posao, što je jako velika stavka.
Čak mi se i ta cijena od 300 tisuća kuna ne čini prevelika s obzirom na broj zaposlenih u Fini.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Nove odore Croata za Finu - 300 tisuća kuna
« Odgovori #2 : Rujan 10, 2009, 08:56:46 prijepodne »
Čak mi se i ta cijena od 300 tisuća kuna ne čini prevelika s obzirom na broj zaposlenih u Fini.

I meni se ne čini da je to previše, ali ne spominje li se da je Fina gubitaš? Uz sve moguće usluge na koje ima monopol?

Bilaj

  • Gost
Odg: Nove odore Croata za Finu - 300 tisuća kuna
« Odgovori #3 : Rujan 10, 2009, 10:00:51 prijepodne »
Čak mi se i ta cijena od 300 tisuća kuna ne čini prevelika s obzirom na broj zaposlenih u Fini.

Hmm... treba vidjeti točno koliko je svega naručeno jer moguće da je naručeno samo za "šalteruše" a ne za sve. Ako je za sve onda bi to nakon smanjenja broja zaposlenih bilo nešto manje od 100 kuna po osobi, što je super cijena.

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nove odore Croata za Finu - 300 tisuća kuna
« Odgovori #4 : Rujan 10, 2009, 10:21:13 prijepodne »
Ak se Atniša pojavi u novoj košulji i kravati, znate di gori.... ;D
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Nove odore Croata za Finu - 300 tisuća kuna
« Odgovori #5 : Rujan 10, 2009, 10:34:30 prijepodne »
Čak mi se i ta cijena od 300 tisuća kuna ne čini prevelika s obzirom na broj zaposlenih u Fini.

Hmm... treba vidjeti točno koliko je svega naručeno jer moguće da je naručeno samo za "šalteruše" a ne za sve. Ako je za sve onda bi to nakon smanjenja broja zaposlenih bilo nešto manje od 100 kuna po osobi, što je super cijena.

Nema šanse da je uniforma naručena za sve, nego vjerojatno samo za osoblje koje je u direktnom doticaju sa strankama i klijentima.
I nema šanse da uniforma košta 100 Kuna po osobi. To je nemoguće, posebno za Croatu. kad bi cijene bile takve svi bi nosili uniforme  :D
U uniformu ulazi bar jedno odijelo (suknja/hlače + sako), pa bar dvije, tri košulje, pa kravata/marama.
Za takav komplet kod Croate bi trebalo pojedinačno izdvojiti nekoliko tisuća kuna, no vjerujem da se u ovakvoj suradnji radi o znatno povoljnijoj cijeni.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Nove odore Croata za Finu - 300 tisuća kuna
« Odgovori #6 : Rujan 10, 2009, 11:04:44 prijepodne »
I meni se ne čini da je to previše, ali ne spominje li se da je Fina gubitaš? Uz sve moguće usluge na koje ima monopol?

Kada propadaju žele to napraviti otmjeno :D