Autor Tema: građevinski.vg  (Posjeta: 45891 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
građevinski.vg
« : Ožujak 31, 2010, 10:30:06 poslijepodne »
Ak v "paperu" piše da objekt kaj se dela nesme imati nikakve otvore (il tak nekak) prema "komšijama" jel to znači da se na tu stran more delasti z steklenem ciglom,kopilitom i sl.
Jel to ubuhvača i krovne obluke na te strane?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #1 : Ožujak 31, 2010, 11:05:59 poslijepodne »
Moreš delati sa svime što štiti privatnost i spriječava pogled, znači i staklenom opekom.

I krovni prozori isto spadaju u to kao i obični prozori.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #2 : Ožujak 31, 2010, 11:10:13 poslijepodne »
Jel ima kakov izuzetak po pitajnu krovne?
Da se napenali nekaj ko kopilit?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #3 : Travanj 03, 2010, 10:58:16 prijepodne »
Kaj je to kopilit?

Pravilo je jednostavno: ukoliko bilo kaj od toga omogućuje slobodan pogled i time narušavanje privatnosti - nije dozvoljeno. Bez obzira kak se zove.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #4 : Travanj 03, 2010, 11:27:32 prijepodne »

shaka zulu

  • Gost
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #5 : Travanj 14, 2010, 09:01:33 poslijepodne »
Jel se "Marlesica" more rastavlati po nekulko put kak i stara Turopolka?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #6 : Travanj 14, 2010, 09:14:26 poslijepodne »
Mislim da nemre ni jenput, nemoj pojam "montažno" tumačiti preekstenzivno...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #7 : Travanj 21, 2010, 01:36:41 poslijepodne »
http://www.zrcalo.hr/cms_print.asp?articleID=35

a staklo je kriminalno glede topline.

Bolje probati nabaviti fiksni prozor sa mutnim staklom. Izolacija će biti 100 puta bolja.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #8 : Travanj 21, 2010, 03:04:28 poslijepodne »
a staklo je kriminalno glede topline.
Jesi siguran? Imaš kakve točne podatke glede toplinske izolacije jedne staklene površine trostrukim ostakljenjem? Na ovoj stranici piše da može pružiti jednu toplinsku izolaciju do Uw = 0,75 W/m²K. Kak u tom istom mjerilu stoji tvoj fiksni prozor sa mutnim staklom, a kak u drugoj krajnosti cigla? Ajd baci neke brojke ovdje.

Bilaj

  • Gost
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #9 : Travanj 21, 2010, 03:13:06 poslijepodne »
Jesi siguran? Imaš kakve točne podatke glede toplinske izolacije jedne staklene površine trostrukim ostakljenjem? Na ovoj stranici piše da može pružiti jednu toplinsku izolaciju do Uw = 0,75 W/m²K. Kak u tom istom mjerilu stoji tvoj fiksni prozor sa mutnim staklom, a kak u drugoj krajnosti cigla? Ajd baci neke brojke ovdje.

Pa da to i govorim. To kopilit staklo je kriminalno. Sa ono linka kaj je kunta dal:

Jednostrano zastakljenje ...........5.6 W/m2K
Dvostrano zastakljenje ..............2.8 W/m2K
   
A obično prozorsko staklo možeš natjerati na 1,4 bez nekih velikih problema ili specijalne cijene.
Ne bi sada ulazil u trostruka ostakljenja sa argonom i premazima ali uzimo obično staklo za prozore sa jednim premazom i već imaš 1,4.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #10 : Travanj 21, 2010, 04:11:03 poslijepodne »
Pa da to i govorim. To kopilit staklo je kriminalno.

Sad kužim kaj si mislil sa tim tvojim "a staklo je kriminalno glede topline." Nisi mislil općenito na staklo, nego baš na ono staklo za koje je Kunta pital. Ja sam stekel dojam da misliš da je staklo općenito kriminalno glede topline, a to se ticalo samo onog od Kunte.

Viš, tak znaju ispast nesporazumi. Ja sam općenito da se ljudi što preciznije izražavaju da ne bi bilo nesporazuma ili čak i svađa koje najčešće proističu iz nesporazuma.

Ne mislim sad samo tebe, nego bi se svi mi morali malo više potruditi i dodati koju riječ više da bi se već u početku spriječili nesporazumi. Ili bar nepotrebne diskusije da se skuži ko je kaj mislil time kaj je napisal. Peace!

shaka zulu

  • Gost
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #11 : Svibanj 13, 2010, 04:44:48 poslijepodne »
Baš des vidim na jene zgrade celi zid od kopilita,25x5m.

shaka zulu

  • Gost
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #12 : Svibanj 18, 2010, 12:11:18 prijepodne »
Veli;
"Masa ekspanziona za drobljenje kamena,rušenje temelja i dr."

Kaj je ovo?
Nekaj zmed pur-pene i eksploziva?

Bilaj

  • Gost
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #13 : Svibanj 18, 2010, 08:29:37 prijepodne »
Veli;
"Masa ekspanziona za drobljenje kamena,rušenje temelja i dr."

Kaj je ovo?
Nekaj zmed pur-pene i eksploziva?

Znam da se u dalmaciji koristi tek nešto slično. Naime kada kopaju temelje ili septičku onda buše sa bušilicom rupe duboke oko metar. I tu trpaju eksploziv da razmrvi stijenu.

Slično tome se može napraviti da se izbuše rupe i onda da se u njih stavi ta neka pjena i ona se za par sati toliko raširi da stijena pukne.
U praksi to nisam videl. Videl sam samo eksploziv.

shaka zulu

  • Gost
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #14 : Rujan 17, 2010, 12:04:46 prijepodne »
Srijeda, 15.09.2010 13:26  Autor: Nikola Blažeković   
 
Propast građevinarstva
Zašto domaći ne (g)rade kod kuće?
   

KUTINA - Građevinske tvrtke i obrti na području grada Kutina na rubu su propasti, upozoreno je u raspravi za okruglim stolom u Gospodarskom klubu Kutina. U proteklih godinu dana veliki broj građevinaca prestao je s radom, a oni koji su preživjeli bili su prisiljeni otpuštati radnike, pa je u tom sektoru bez posla ostalo gotovo 400 radnika. Uz sve probleme koji su došli s krizom; manjak posla i problemi s naplatom, građevinari u Kutini posebno su ogorčeni što niti jedan veći građevinski posao u Kutini ne rade tvrtke ili obrtnici iz Kutine.

Najbolji je primjer obnova Sportskog centra u Kutini. Investicija je vrijedna 8 milijuna kn, a na tom poslu ne radi niti jedan poduzetnik iz Kutine, rekao je Zvonko Gelo, vlasnik tvrtke Antikor te je objasnio i zašto. „Uglavnom sve se svodi na cijenu. Koliko je ta cijena realna o tome se da raspravljati. Što je veća kriza i manje posla, dolaze firme i nude se damping cijene. Kako ti izvođači uspije napraviti neke poslove po tako niskim cijenama to nama nije jasno. Vjerojatno odgovor na to imaju investitori ili nadzorni inženjeri."

Odgovor nemaju ni oni, a niti gradonačelnik Kutine. «Pojačali smo nadzor, pojavljuju se problemi, ali smo nemoćni.», priznao je Davor Žmegač. „Lokalna uprava ima ograničenje, a to je Zakon o javnoj nabavi koji je više nego rigorozan. Mi smo pute Gospodarskog kluba počeli dodatnu edukaciju o Zakonu o javnoj nabavi. Polako se primjećuju efekti. Ako tako nastavimo mislim da će se stvoriti mogućnost da naši građevinari budu dobri na Javnim natječajima. Pogotovo ako postignemo dogovor oko udruživanja i zajedničkog nastupa tada mislim da su realne šanse da se poboljša takva situacija koja je sigurno otežavajuća."

Gradonačelnik Kutine najavio je kako će grad iduće godine pokrenuti manji investicijski ciklus, te da se razmišlja da se sve investicije iduće godine oslobode poreznih opterećenja. Između ostalog predlaže se da se nove investicije potpuno oslobode komunalnog doprinosa i naknade za komunalne priključke. «Kratkoročno je to katastrofalno za gradski proračun, ali je glavni cilj pokrenuti investicije i posebno novo zapošljavanje, pa dugoročno to i nije loše. Ali, ovo je prijedlog o kojem se tek razgovara.»

Gradnja Autobusnog kolodvora za 5 mil. kn iduće godine bit će najveća građevinska investicija u gradu, gradit će se jedan lokalni vodovod za 3 mil. kn, te će početi projektiranje magistralnog vodovoda investicije od 20 mil. kn. Poduzetnici i predstavnici grada u raspravi su predložili zajednički nastup, iako dosadašnja iskustva takvog nastupa nisu najbolja. «Nismo dovoljno veliki da se nosimo sa velikim igračima, a unutar tima uvijek nastaju problemi. Ipak, moramo preživjeti.» upozorili su na kraju građevinari.
http://www.petrinjskiradio.hr/content/view/10147/106/

Ni z Gorice al zanimlivo premišla...