Autor Tema: Pomoć poplavljenim područjima  (Posjeta: 28234 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Pomoć poplavljenim područjima
« : Rujan 22, 2010, 04:06:29 poslijepodne »
Otvaram novu temu kojoj je namjena isključivo razmjena informacija o pomoći poplavljenim područjima. Ovdje možete ponuditi ili zatražiti svoju pomoć i organizirati se kako bi zajednički pomogli u spašavanju i sanaciji šteta.

Predlažem da se svako skretanje s teme strogo sankcionira.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Pomoć poplavljenim područjima
« Odgovori #1 : Rujan 22, 2010, 04:07:51 poslijepodne »
Donacije putem Crvenog križa

Hrvatski Crveni križ od 20. rujna dostavlja pomoć na područja pogođena poplavama. Podsjećamo da se donacije za pomoć građanima i nadalje mogu uputiti:

● uplatom na žiro račun HCK broj 2340009-1511555516 poziv na broj odobrenja 02
● pozivom na donatorski telefon broj 060 90 11 (cijena poziva 6,15 kn, PDV uključen)
● on-line donacijom na www.hck.hr

http://www.hck.hr/?path=hr/novosti/opsirnije/438
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Pomoć poplavljenim područjima
« Odgovori #2 : Rujan 22, 2010, 06:07:06 poslijepodne »
Evo što je najpotrebnije!

http://www.rvg.hr/index.php?id=3546

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Pomoć poplavljenim područjima
« Odgovori #3 : Rujan 22, 2010, 11:42:51 poslijepodne »
Bila, Kaufland, Konzum,Lidl, Mercator..pa zar vas treba poimence prozivati da bi  shvatili  da su u pitanju teške okolnosti za inaće vaše redovne kupce iz ovog poplavom pogođenog kraja. Di koji kruh ( kaj vam pod večer i ovak ostane) , koja litra mljeka, vode ili pašteta iili mesni narezak bila bi mala al  čist solidna pomoć, a uz doradu vaših marketinških stručnjaki ( hebo samo vaše tiskanje letaka) itekak dober potez ulaganja u buduće poslovanje,a nebu vas puno koštalo s obzirom na prihod koji ubirete od nas s ovoga kraja.

Kad se već sve u ovom našem sadašnjem društvu gleda kroz profit, onda vam se stvarno čudim kaj još spite kad je u pitanju prilika za dobrom reklamom koja nepobitno nosi bolji profit u budućnosti.

Pomognite ljudima kad im je najteže, jer junaci se poznaju u muci a muka i pomoć u toj istoj se poslije jako dugo pamte.

Offline juraja

  • Inicijativni odbor i osoblje
  • Učim se pisati
  • *******
  • Postova: 81
  • Karma: +1/-0
Odg: Pomoć poplavljenim područjima
« Odgovori #4 : Rujan 22, 2010, 11:45:47 poslijepodne »
Pokušajte organizirat u svojim ulicama, zgradama i među prijateljima akciju prikupljanja sredstava, provjerite u N.Čiču čega fali pa tamo donesite. U nekim mjestima situacija je zbilja grozna.

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Pomoć poplavljenim područjima
« Odgovori #5 : Rujan 23, 2010, 08:23:09 prijepodne »
Jučer su u crvenom križu rekli da im treba sve. Od odjeće i gumenih čizama, do hrane (trajne) krpa za čišćenje, madraca, jastuka deka itd! juraja ovaj prijedlog je vrlo dobar i nadam se da će i po gradskim četvrtima njihovi predsjednici organizirati  prikupljanje pomoći i organizirati prijevoz!

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Pomoć poplavljenim područjima
« Odgovori #6 : Rujan 23, 2010, 12:16:51 poslijepodne »
Djelatnici Uprave Plive su se priključili svojim donacijama pomoći ugroženom stanovništvu.Sutra ćemo to dostaviti u Novo čiće.Kako bismo saznali  više o potrebama kontaktirali smo neke stanovnike sa tog područja direktno.Treba im sljedeće:ako imate kakvih starih ormara kreveta,špareta,frižidera,stolova.Doslovno svega za opremu jednog kučanstva sve im treba.

Offline UltrasNoPolitica

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 18
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Pomoć poplavljenim područjima
« Odgovori #7 : Rujan 23, 2010, 12:26:41 poslijepodne »
bio prije sat vremena dostavit prikupljene potrepštine i taman bili tamo dostavni kamioni Bille i Jamnice, lijepo od njih...
support your local football club

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Pomoć poplavljenim područjima
« Odgovori #8 : Rujan 23, 2010, 05:54:24 poslijepodne »
Bio malo čas i kamion merkatora!

Offline Ocelot

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 30
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Pomoć poplavljenim područjima
« Odgovori #9 : Rujan 23, 2010, 10:06:06 poslijepodne »
Danas je FM SDP VG u suradnji s Podravkom otpremio kamion potrepština u Poljanu. Isto tako, prikupljali smo potrepštine od ljudi, a sutra možete donijeti donacije u prostorije SDP-a Vg, Cvjetno naselje 11, do 12 sati. Tko može neka donese, mi se budemo pobrinuli da do ljudi dođe sve potrebno.

Offline UltrasNoPolitica

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 18
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Pomoć poplavljenim područjima
« Odgovori #10 : Rujan 24, 2010, 09:15:27 poslijepodne »
support your local football club

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Pomoć poplavljenim područjima
« Odgovori #11 : Rujan 25, 2010, 09:48:01 prijepodne »
Jučer je moj muž vozio pun kombi namirnica ,higijenskih potrepština i ostalog iz Plive.Zaista su se ljudi potrudili tamo u prikupljanju pomoći.Prvo je krenuo to dostaviti u Novo Čiće,no putem se ćuo sa prijateljicom iz Bukevja koja mu je rekla da do njih dolazi jako malo pomoći i nek to doveze k njima u dom.Sva sreća da je to napravio jer tamo osim par boca vode nema ničeg.Ljudi se žale da je pomoć nedostatna pogotovu što po nju treba dolaziti u >Novo Čiće a mnogi nmaju čime.Oni što odu dobiju,ali oni što nemaju kako loše prolaze jer je vrlo loše organizirana dostava i obilazak terena.Mnogi nemaju ni telefon kojim bi tražili pomoć,niti su obavješteni o takvom načinu.Nadalje ,jučer je došao jedan Rom sa područja Lukavca po hranu u Novo Čiće.Rečeno mu je da nemože dobiti jer nije sa ugroženog područja,ali je on imao asa u rukavu.Izvadio je kupoprodajni ugovor o zemlji sa poplavljenog područja.Na to ga pita žena za koliko osoba treba.Kaže on za deset.Nakraju su se dogovorili da pristaje za šest.I odnio je hranu.Dali je to normalno.Kakav smo mi narod?Ponovno će se okoristiti oni kojima pomoć netreba ali su blizu pipe,a oni koji su zbilja u potrebi će loše proći.APELIRAM NA SVE EVENTUALNE DONATORE NEKA SE ORGANIZIRAJU,PRIKUPE VIŠE TOGA I SAMI ODU PODJELITI NA POPLAVLJENA PODRUČJA POGOTOVU TAMO GDJE SE VIDI DA LJUDI NEMAJU AUTA,TRAKTORA,MA ZNATE VEĆ PROCJENITI KOJI SU SIROMAŠNIJI.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Pomoć poplavljenim područjima
« Odgovori #12 : Rujan 25, 2010, 10:03:39 prijepodne »
Ja mu taj "as iz rukava" ne bih priznao ni pod razno - pomoć je namijenjena onima koji tamo žive i da mogu preživjeti dok ne stanu na svoje noge, dok se situacije ne normalizira, a ne onima koji su papoirnati vlasnici nečega na ugroženom području.

Pogotovo bih ga naperjao dalje, jer pomoć ne dijele oni koji su i sami ugroženi, nego bih ga uputio na nadležne institucije i na one koji pomoć daju, a ne koji pomoć primaju.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Pomoć poplavljenim područjima
« Odgovori #13 : Rujan 26, 2010, 12:20:16 poslijepodne »
Došla SMS-iđica (ob 9 al komp šteka...);

"Prikupljanje vode,konzervi hrane,trajnog mlijeka,ulja,brašna,madraca,deka...za potrebe poplavljenog stanovništva Turopolja i Posavine u gr. četvrti Kurilovec,danas od 9 sati ujutro nadalje."
(26.09.)

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: Pomoć poplavljenim područjima
« Odgovori #14 : Prosinac 01, 2010, 11:25:02 poslijepodne »
Predlazem da svaki od nas forumasa uplati koliko moze na racun crvenom krizu. Ja sam to ucinio I imam dobar osjecaj u sebi! Ucinite I vi, jer cete se bolje osjecati kad pomognete drugima :)
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu