Autor Tema: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija  (Posjeta: 34839 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline xyzzyx

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 37
  • Karma: +0/-0
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #30 : Travanj 13, 2013, 09:48:50 prijepodne »
Kaj bu iz toga izašlo?? :)

Znaš kaj, ništa budale platile drugi im se smijali eto kaj.

Offline mali medo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-1
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #31 : Svibanj 16, 2013, 07:46:03 poslijepodne »
Budući da imam osobno iskustvo sa legalizacijom mog objekta odlučila sam isto podijeliti s vama u nadi da se neće pojaviti neprimjereni komentari radi kojih inače izbjegavam bilo koji forum.                                               

    Odlučila sam legalizirati svoju kuću koju sam naslijedila iza oca jer znam da veličinom ne  odgovara građevinskoj dozvoli niti projektu, a i sama sam u dvorištu  bespravno sagradila garažu.
 
    Prvo sam se raspitala kako ide cijeli postupak, koliko što košta, što se od papira mora imati i nitko mi puno stvari nije znao objasniti.

    Ali sada sam puno "pametnija" pa ću vam probati opisati kako je to sve išlo kod mene.

    Otišla sam kod goričkog poznatog arhitekte i on je rekao da će mi sve srediti te će me to koštati 4 eura po kvadratnom metru. Ostavila sam mu građevinsku dozvolu i projekt kuće koji sam imala, rekla da kuća uopće nije građena prema projektu, da je površinom veća od  onoga što piše u građevinskoj dozvoli.  Potpisali smo ugovor, platila sam mu predujam.
Nakon toga su došli arhitektovi djelatnici, izmjerili kuću i  garažu. Onda sam čekala da se nacrta snimak izvedenog stanja. On u potpunosti mora odgovarati stanju u kući ( moraju biti točne mjere svake prostorije, nacrtana vrata, prozori, balkoni, natkrivene i nenatkrivene terase).
    Imala sam sreću da mi nije trebao geometar za geodetski snimak  jer imam već u katastru ucrtanu kuću i garažu pa sam trebala samo položajni nacrt u 3 primjerka( dobije se u katastru, košta 80,00 kn i čeka se par dana).
Arhitekta je našao ovlaštenog inženjera građevine koji mi je za 2.500,00 kn napravio izjavu o statici zgrade jer je moj objekt veći od 400 m2 ( tu se računa podrum, prizemlje, kat, tavan + garaža + terasa a ja sam mislila kako ću "jeftino" proći ne računajući tavan, terasu, balkon  i ne računajući dio kuće koji je legalno sagrađen ) Tada sam postala svjesna da niti arhitekta neće biti tako jeftin kako sam mislila. I nije bio jer su se kvadrati samo povećavali. Zato se dobro raspitajte što ulazi u cijenu. Svi govore o bruto razvijenoj površini i kompleksnosti građevine a onda vas na kraju to košta više nego ste mislili.
   
     To bi bilo sve za početak. Sada se  predaje zahtjev za izdavanje rješenja o izvedenom stanju Odjelu za graditeljstvo odnosno u pisarnici u "Općini" sa taksom od 70,00 kuna. Zahtjev sam predala u 6 mjesecu 2012.godine.

     Do sada sam iskeširala  oko 17.000,00 kuna.

      Onda je cijeli predmet došao referentu koji je pregledao zahtjev  sa priloženim nacrtom (projektom) i izašao na očevid  ( 4 mjeseca od predaje zahtjeva). Tada je na terenu referent  ponovo mjerio, pregledao sve prostorije, balkone i terase, udaljenost od susjednih parcela i utvrdio da objekt odgovara uvjetima za legalizaciju.

     Nakon toga se dva mjeseca ništa nije događalo pa sam nazvala telefonom i dobila obavijest da su zainteresirane stranke pozvane na uvid. Zainteresirane stranke smo ja, desni, lijevi i stražnji susjed i Grad Velika Gorica ( vlasnik puta). Nismo dobili pozive već se svi zainteresirani obavještavaju putem oglasne ploče . Možeš si mislit tko ide u općinu čitati oglasnu ploču ali rekli su mi da to ide tako jer je kuća dovoljno udaljena od susjeda.

     Sada cijeli predmet ide na obračun naknade za zadržavanje zgrade u prostoru ( to svi zovu kazna) . Može se  platiti jednokratno i popust je 25% ili na  rate za iznose veće od 1.500,00 kuna  bez kamata.
     Kada se plati ta naknada ili prva rata dobiva se rješenje o izvedenom stanju čiji je sastavni dio tehnička dokumentacija izrađena u postupku legalizacije.

     Rješenje o izvedenom stanju sam dobila u veljači ove godine. Nakon toga se čeka oko 3 tjedna da isto postane pravomoćno. Sada sam s rješenjem otišla u Općinu da mi na njega  stave štambilju  pravomoćnosti. I onda sam isto sa prijedlogom za pozitivnu zabilježbu  predala u gruntovnicu da se upiše da je objekat legaliziran.
     Do danas nisam dobila rješenje za plaćanje komunalnog i vodnog doprinosa  iako u e-pisarnici Grada Velika Gorica piše da je na obračunu. I bolje da nisam jer je komunalni doprinos pojeftinio. Ja znam i koliko ću platiti jer mi je kuća u 1 zoni, dakle 78 kn po kubiku bespravno sagrađenog, ali imam popust od 20% jer mi kuća nema preko 1200 kubika i još 20% ako plaćam odjednom. Vodni doprinos je 10,50 kn po kubiku bespravno sagrađenog.
     Toliko za sada.
     


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #32 : Svibanj 17, 2013, 12:33:13 poslijepodne »
Hvala.

Problem je što za legalno građenje vodni doprinos iznosi 20 kuna po kubiku i nema nikakvog popusta.

Također, za legalno građenje (čitaj: poštivanje cijele procedure) cijena je puna i isto nema popusta (osim ako se isti ostvaruje po nekoj zakonskoj stavci, a to nije način plaćanja).

Tako da ispada da je graditi legalno biti budala koja plaća i koja poštovanjem zakona prolazi skuplje, dok ona ideja zašto ilegalci ne plaćaju ovime dobiva zaključak koji im govori da su bili u pravu sa takvim ponašanjem.

Osobno bih volio imati puno love samo zato da mogu kazneno goniti sve učesnike te građevinske parade u zgradi Poglavarstva, prvenstveno zbog nerada i nepoštivanja zakonskih rokova, koje ja moram poštivati, no bahata birokracija ne mora (a svojim "znanjem i sposobnostima" tome je uvelike doprinijela kandidatkinja Vesna...), pa bih tražio od države odštetu i sankcije za nadležni gorički ured...

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline mali medo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-1
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #33 : Svibanj 17, 2013, 03:12:00 poslijepodne »
Sledgehammer znala sam da ćeš ti imati nešto za reči pa samo da znaš ja  jako dugo nisam bila na ovome forumu upravo radi tebe.
   Inače za sve one koje zanima u ponedjeljak katastar počinje raditi sa novim stanjem za k.o. Velika Gorica.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #34 : Svibanj 17, 2013, 06:57:42 poslijepodne »
Boli me neka stvar da li si ti ili bilo tko ovdje bio ili nebio zbog mene ili bilo koga drugoga... onaj tko ne učestvuje u forumu zbog neke druge osobe je inferiorni slabić koji nije vrijedan pažnje i koji se ne zna boriti i izboriti za sebe.

BTW, ja komentiram i bavim se idejama, problemima i principima, a ti drugim ljudima. A zna se tko se bavi drugim ljudima - mali ljudi.

No kako se svatko češe tamo gdje ga svrbi, i ti sama imaš prste u staklenki, jasno je da ti prozivka - kolikogod bila utemeljena i zakonski i moralno - ne paše. No priznajem da zbog toga danima ne spavam! Možda zato jer dobro noću spavam...

Tvoj komentar bih smatrao vrijednim da se baviš onime o čemu razgovaramo, a ne da se baviš sa mnom. Jasno je kako istina boli i jasno je da ti to ne odgovara, no onda bar šuti, pokri se ušima i reci - da, zasrala sam i kaj onda... a ne tražiti kruha prek pogače. A ti i dalje nemoj dolaziti ZBOG MENE... fakat nisam znao da sam tako utjecajan i važan! I ne brini - neću se kandidirati... jer poštenje i legalitet nisu nikada bili poželjni ovog stadu tupavih ovaca... imao je Tuđman pravo.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline mali medo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-1
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #35 : Svibanj 17, 2013, 08:52:03 poslijepodne »
Komentar da te "boli neka stvar" i "svako se češe tamo gdje ga sbrbi" su ispod moje razine komuniciranja. Jako si važan i utjecajan,  pošten i legalist koji se bavi idejama, problemima i principima , a ja inferiorni slabić i tupava ovca koja  nije vrijedna pažnje i koja se ne zna boriti i izboriti za sebe. Hvala

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #36 : Svibanj 17, 2013, 08:57:27 poslijepodne »
Sledgehammer znala sam da ćeš ti imati nešto za reči pa samo da znaš ja  jako dugo nisam bila na ovome forumu upravo radi tebe.
   Inače za sve one koje zanima u ponedjeljak katastar počinje raditi sa novim stanjem za k.o. Velika Gorica.


Pa kad si znala, a kažeš da jesi, čemu ljutnja ili osjećaj vrijeđanja?

Poznata je malo oštrija retorika kojom se služi svima na forumu.

Ali tebi ipak hvala na opisu o legalizaciji.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #37 : Svibanj 17, 2013, 09:45:34 poslijepodne »
Sledgehammer znala sam da ćeš ti imati nešto za reči pa samo da znaš ja  jako dugo nisam bila na ovome forumu upravo radi tebe.
   Inače za sve one koje zanima u ponedjeljak katastar počinje raditi sa novim stanjem za k.o. Velika Gorica.


Pa kad si znala, a kažeš da jesi, čemu ljutnja ili osjećaj vrijeđanja?
Ak je znala, kaj to znači da se treba i dalje davati vrijeđati? Jel si to štel reći? Ili kaj?
Citat:
Poznata je malo oštrija retorika kojom se služi svima na forumu.
A kaj sad ti glumiš njegvog advokata?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #38 : Svibanj 18, 2013, 03:07:09 poslijepodne »
Meni ne treba advokat, no očito je da tebe jako smeta čim se nađe itko tko se slaže sa mnom, jer je tebi u interesu mene prikazati kao usamljenog redikula kojeg ne treba uzimati za ozbiljno i sa kojim se nitko ne slaže... no ja sam siguran da se sa mnom slaže više ljudi nek sa tobom, samo se ne žele izlagati tvojim retorikama i upitnim moderatorskim tumačenjima i vještinama - pa radije šute... kako mene ne smeta nitko, jer ja jako dobro znam i sam braniti svoje stavove, tako ja nisam kilavac kojeg će bilo tko svojim stilom maknuti sa foruma... ja nikada ne bih otišao zbog nečije spike - prije bih ga ignorirao, no da ne bih učestvovao u forumu zbog bilo koga - mislim da takav ne postoji. Jer da parafraziram Panteliju - "tko je poznavao BobRocka, kokoVGa i Jaguara - ni pakao mu neće teško pasti"...  :-X >:D ;D ;)

Svakako me veseli da tu ima ljudi koji inače raspravljaju na izrazito velikoj razini znanja i intelekta, vrlo moralnoj i legalističkoj osnovi (zato ima nelegalne objekte jer od silne legalnosti i visoke moralnosti puca po šavovima, ali to nema veze, problem sam ja sa svojim direktnim odgovorima bez uvijanja...)... tako da mogu samo žaliti što smo toliko predugo vremena bili uskraćeni za blagoslov ljekovitih riječi malog mede... no svejedno se još jednom zahvaljujem na podijeljenoj informaciji (obzirom je taj dio preskočila u osvrtu na mene...)...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #39 : Svibanj 18, 2013, 03:32:45 poslijepodne »
... Jer da parafraziram Panteliju - "tko je poznavao BobRocka, kokoVGa i Jaguara - ni pakao mu neće teško pasti"...  :-X >:D ;D ;)

Sledgehammer, tko tebe jado napada?   Bolje ti je da ne parafraziraš nikog i ne spominješ ime moje uzalud. Ionako razvodnjavaš svaku temu u kojoj pokušavaš ispasti najpametniji, a svatko tko je malo duže na ovom forumu, zna kako to na kraju ispada.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #40 : Svibanj 18, 2013, 10:45:57 poslijepodne »
Jado ti glavu nosi. Zašto mi je bolje da...?? Inače ćeš doći ti i popušiti mi? To je prijetnja??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #41 : Svibanj 19, 2013, 08:20:13 prijepodne »
... stalno pomalo priznaješ da bi ti pasalo da ti ga netko popuši, ali ja ne spadam u takve. Valjda ćete se sad konačno i izboriti za svoja prava, ali to spada u drugu temu.  :D
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #42 : Svibanj 19, 2013, 03:50:26 poslijepodne »
Ne bi mi pasalo, ja samo konstatiram tvoje skučene mogućnosti naspram mene.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #43 : Lipanj 14, 2013, 12:28:00 prijepodne »
Zbog primitaka zahtjeva za legalizaciju nezakonito izgrađenih objekata, gradska pisarnica (urudžbeni ured) radit će do kraja lipnja i subotom od 8 do 15 sati.
http://www.gorica.hr/2013/06/pisarnica-ce-raditi-i-subotom-od-8-do-15-sati/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: ZAKON O POSTUPANJU S NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA-Legalizacija
« Odgovori #44 : Studeni 24, 2013, 05:48:30 poslijepodne »
Ministrica graditeljstva Anka Mrak Taritaš
-Nelegalizirane obiteljske kuće nećemo rušiti, no vlasnici će snositi sankcije
 Zagorski list

Anka Mrak Taritaš - Većina zagorskih zahtjeva za legalizaciju odnosi se na kleti
Dio ekskluzivnog video intervjua s ministricom graditeljstva, Ankom Mrak Taritaš
http://www.zagorje.com/video/pregled/anka-mrak-taritas-vecina-zagorskih-zahtjeva-za-legalizaciju-odnosi-se-na-kleti

Ministrica ANKA MRAK-TARITAŠ - ekskluzivni intervju
wwwg tablice