Autor Tema: VIS Peri Deri  (Posjeta: 108300 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: VIS Peri Deri
« Odgovori #30 : Rujan 12, 2009, 02:35:08 poslijepodne »
Imaš jenu aktivnu kartu de moreš zumerati i sl.
A jesi se rano setila pitati...

http://www.vgdanas.hr/default.aspx?Content=473

plemenitashica

  • Gost
Odg: VIS Peri Deri
« Odgovori #31 : Rujan 12, 2009, 10:01:16 poslijepodne »
Imaš jenu aktivnu kartu de moreš zumerati i sl.
A jesi se rano setila pitati...

http://www.vgdanas.hr/default.aspx?Content=473

Pa jesam, na vrijeme, iako to vrijeme se baš oko 20 pokvarilo i upropastilo svirku i tulum.
Baš šteta.   :'(  :'(  :'(  :'(
Sad pemu na Jelačić plac, jer šteli, ne šteli to nam jedino preostaje da ih čujemo.  ;)

Samo se nadam da budu počeli svirati tam negde oko 19,00 da poslije posla stignem i u grad.  :P

Edit: kaj je sa plačljivim smajlićem?  :'(

Offline VIS PERI-DERI

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 89
  • Karma: +0/-0
Odg: VIS Peri Deri
« Odgovori #32 : Rujan 15, 2009, 07:41:27 poslijepodne »

Evo dragi moji,na jednom muzičkom portalu je izašla recenzija naše DETELE:

eri, Detela (diy, 2009.)

1972-main-img.jpg

Partibrejkersi iz Turopolja objavili su svoj debi album i time ucrtali turopoljsku regiju na glazbenu mapu Hrvatske. Slava, novac i pičke im se smiješe... (3.5 mikrofončića)

Da ste me prije par tjedana pitali što je Turopolje, vjerojatno bih kao u magnovenju odgovorio da je to neki grad u Zagorju ili tako nešto, štajaznam. Mislim da bi velika većina prosječnih, bogobojaznih i poharačenih Hrvata rekla isto. A zapravo je riječ o regiji između Zagreba i Siska koja je do sada bila prilično zapostavljena kada je riječ o domaćoj glazbi. No, sada se pojavio kvartet VIS Peri-deri koji će ispraviti ovu povijesnu nepravdu i ucrtati Turopolje na glazbenu mapu Hrvatske.

 

VIS Peri-deri čine četiri mlada momka (Robert Kušen, vokal i gitara i autor većine tekstova i pjesama), Josip Štilinović (bas), Bojan Basrak (usnjara) i Slaven Dianežević (bubanj). Bend postoji tek nešto više od godinu dana a već su uspjeli izdati debi album, i to u vlastitom aranžmanu i o vlastitom trošku, jer su (ispravno) zaključili da bi ih ugovor s velikim izdavačkim kućama odveo u ropstvo. Koliko čujem, prvi tiraž je gotovo rasprodan, što je dokaz da ovakva strategija ispod radara može imati uspjeha.

 

Album «Detela» sadrži 13 kompozicija koje govore o “Turopolju, seksu, ljubavi i svemu što ide uz to”. Pošteno! Tekstovi su im vrlo duhoviti i zajebantski i uglavnom se bave uobičajenim temama koje tište mlade ljude iz tog kraja, a to su pijača i nedostatak iste, pičke i nedostatak istih, uz izražen ponos što su «Turopolja sinovi».

 

Glazbeno, bend se kreće u vodama garažnog rocka i bluesa, pa je Siniša Škarica sasvim u pravu kad ih na omotu albuma naziva ruralnim Partibrejkersima ili turopoljskom verzijom George Thorogooda & The Destroyers (who? pitate se. Zguglajte malo po Internetu, čovjek je upravo objavio novi album “The Dirty Dozen” i album je sjajan!). Usna harmonika je izvučena do ibera i nije samo dekoracija, tako da me to podsjetilo na vinkovačke Thee Knuckleheads s kojima dijele sličnosti i kad je riječ o zvuku.

 

Već vam ovitak albuma s motivom seoske svadbe daje do znanja da je ovo «ruralna» ploča, a još kad vidite naslove poput «Turopolje moje drago», «Turopoljec travu kosi» ili «Turopoljec nikad ne odustaje» ne morate biti Einstein da pogodite odakle ova vesela četvorka dolazi. Uvodna «Turopolje moje drago» sa snažnim riffom i galopirajućom ritam sekcijom malo će vas podsjetiti na maloprije pomenutog Thorogooda, dok refren vuče na Zadrugu u žešćem izdanju, s tom razlikom što peri-derači više pjevaju na štokavskom, s dosta lokalizama naravno, što im daje onaj poseban šmek. Izuzetak je Johnny Wintersovski opori blues «Suho grlo nos» koji lokalnim žargonom progovara o opasnostima koje nedostatak alkohola predstavlja za mladog čovjeka.

 

Rasplesani garažni rock «Kaj buš sad» podsjeća na rane Brejkerse, a motiv puške u ruci ostavljenog momka vuče na pjesmu «Prsten», dok je «Lidija ili Vlasta» klasičan blues o prekidu veze s genijalnom uvodnom lajnom: «Ležim vu birtiji sam, sam ispod našeg stola / Vu ruke mi slika na kojoj ti si gola / Malo je spigana, malo je zrigana / al' zutra bum popravil...». Refren «Neki pijeju od sreće a neki od jutra / Neki pijeju od tuge a ja pijem do zutra» vjerojatno je poznat svakom čitatelju ovog portala iole upućenijem u problematiku prekida veza i ubijanja tuge u lokalnoj birtiji.

Zanimljiva je i «Tuzla time», stvar kao stvorena za raspašoj na lokalnim igrankama i kirvajima koja me jako podsjeća na Gustafe i «Gremo u Meksiko» iako je ovdje riječ o prepjevu kultnog američkog country pjevača Dona Williamsa, dok su Gustafi aranžmanski preradili Douga Sahma iz Texas Tornadosa, no sličnosti postoje. «Guzica» je rock'n'roll stare škole koja kao da je došla iz pera Chuck Berryja, dok je brza i žestoka naslovna stvar lagani naklon visokooktanskom garažnom rocku kultnih pulskih Messerschmitta. Završni blues instrumental, melankolična «Mutna voda», podsjetit će na majstora usne harmonike Tomislava Golubana i njegove Little Pigeon's Forhill Blues...

 

...i tako bismo mogli nabrajati do sudnjeg dana. VIS Peri-deri nisu snimili originalan album i u svakoj od njihovih pjesama može se otkriti utjecaj ovoga ili onoga, ali sve su to ona legendarna tri akorda. Ono što je bitno je način na koji su tipično američki glazbeni pravci srasli s lokalnim idiomima: poljoprivrednim rječnikom, VIS-ovci su zasijali malo bluesa, malo countrya, malo garažnog rocka, dodali par sjemenki starog rock'n'rolla, sve to redovno zalijevali smjesom duhovito-gorkih tekstova i požnjeli su vrlo dobar i kompaktan album (13 pjesama u nepunih 38 minuta) i sve to bez i lipe poticaja od Vlade i države! Tako se to radi, seljaci moji, a ne blokadom granica na traktorima!

 

Doista, ekipa na ovom CD-u pere i dere sve u 16 a bogami i u 17, tako da su slava, novac i pičke samo pitanje vremena za ovu četvoricu simpatičnih zgubidana. Sad, slava ajde de, novac još kako tako, ali pičke su bitne. Zbog njih sve ovo i radimo, zar ne?

 

http://www.myspace.com/visperideri

 

Hadžo perač i derač

shaka zulu

  • Gost
Odg: VIS Peri Deri
« Odgovori #33 : Rujan 15, 2009, 08:35:58 poslijepodne »
Ja bi napravil recenziju recenzije.

"Ucrtati Turopolje na glazbenu mapu Hrvatske i sve to bez i lipe poticaja od Vlade i države! Tako se to radi, seljaci moji, a ne blokadom granica na traktorima!"

 :D  :D  :D

shaka zulu

  • Gost
Odg: VIS Peri Deri
« Odgovori #34 : Rujan 22, 2009, 06:17:46 poslijepodne »
Citat:
-Drago društvo pozdrav.
Evo ako ima zainteresiranih za dolazak na snimanje za emisiju GARAŽA,javite se na pm.
Snimanje je 29,09. u utorak i trebate doći oko 17:30h na HTV(Prisavlje)i sve kaj trebate je osobna iskaznica.

Dobro došli.
__________________
http://www.myspace.com/visperideri

-A kad se pušta na televiziji?

(Sorry ako je pitanje glupo al neznam dal garaža ide uživo...)

-Nije glupo pitanje.Garaža nejde uživo a daljnji raspored za sada neznam.

http://www.glazbeni-forum.com/showthread.php?t=29992&page=23

plemenitashica

  • Gost
Odg: VIS Peri Deri
« Odgovori #35 : Rujan 24, 2009, 12:29:58 poslijepodne »
Podsjećam - VIS Peri Deri sutra 25.09.2009 na Rujan festu na Bundeku u šatoru sa Zadrugom.
Početak 21,00.  (nemojte kasniti, jer Visofci su ozbiljni i nikad ne kasne)  ;)

http://www.forumgorica.com/dogadaji/rujan-fest-na-bundeku-od-18-do-27-rujna/

U nekom šatoru pored (od 9 šatora) bit će Žiga i bandisti.

Tur

  • Gost
Odg: VIS Peri Deri
« Odgovori #36 : Rujan 24, 2009, 05:05:33 poslijepodne »
Podsjećam - VIS Peri Deri sutra 25.09.2009 na Rujan festu na Bundeku u šatoru sa Zadrugom.
Početak 21,00.  (nemojte kasniti, jer Visofci su ozbiljni i nikad ne kasne)  ;)

http://www.forumgorica.com/dogadaji/rujan-fest-na-bundeku-od-18-do-27-rujna/

U nekom šatoru pored (od 9 šatora) bit će Žiga i bandisti.

Pa ovo bi bila grehota propustiti  :)

plemenitashica

  • Gost
Odg: VIS Peri Deri
« Odgovori #37 : Rujan 24, 2009, 09:09:46 poslijepodne »
Podsjećam - VIS Peri Deri sutra 25.09.2009 na Rujan festu na Bundeku u šatoru sa Zadrugom.
Početak 21,00.  (nemojte kasniti, jer Visofci su ozbiljni i nikad ne kasne)  ;)

http://www.forumgorica.com/dogadaji/rujan-fest-na-bundeku-od-18-do-27-rujna/

U nekom šatoru pored (od 9 šatora) bit će Žiga i bandisti.

Pa ovo bi bila grehota propustiti  :)

Se razme, to se ne bi smelo propustiti.
I u slučaju lošeg vremena i kiše, svirka se bu održala jer je u šatoru.

Offline VIS PERI-DERI

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 89
  • Karma: +0/-0
Odg: VIS Peri Deri
« Odgovori #38 : Rujan 26, 2009, 10:33:30 poslijepodne »

samo bi se htio zahvaliti svima kaj su nas jučer došli vidjeti i posebno Tur bikersima.

plemenitashica

  • Gost
Odg: VIS Peri Deri
« Odgovori #39 : Rujan 26, 2009, 10:46:57 poslijepodne »

samo bi se htio zahvaliti svima kaj su nas jučer došli vidjeti i posebno Tur bikersima.

Ne samo vidjeti... znamo mi kak vi zgledate.  :P

Istina, pomučila sam se dok sam otkrila v terom šatoru ste se skrili, ali uspelo mi je na vrijeme dojti.
Vama koji niste mogli, htjeli tj niste bili, nek bude žal.
Opet super tulum, zabava i opuštanje zagarantirani, i naravno opet nove stvari.

Meni najbolja: Tri prašćića, svinje ili kak se već zove.  ;)

plemenitashica

  • Gost
Odg: VIS Peri Deri
« Odgovori #40 : Rujan 26, 2009, 11:35:15 poslijepodne »

samo bi se htio zahvaliti svima kaj su nas jučer došli vidjeti i posebno Tur bikersima.

Ne samo vidjeti... znamo mi kak vi zgledate.  :P

Za one koji ipak ne znaju:





Slaven se na pola i skinuo.
A deračina – kao da čujem: K … u … j …a

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: VIS Peri Deri
« Odgovori #41 : Rujan 27, 2009, 08:12:28 poslijepodne »
Daj neki link nakon što to uploadaš na Youtube...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline VIS PERI-DERI

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 89
  • Karma: +0/-0
Odg: VIS Peri Deri
« Odgovori #42 : Listopad 04, 2009, 01:36:42 poslijepodne »
VIS PERI DERI - GUZICA


Evo drago društvo mi smo dogovorili sve za svirku u V.Mlaki.

Datum je 17.10.2009,subota ,mjesto događanja je naš DVD.
Uz VIS PERI-DERI nasupa naš kolega iz Pešćenice,gitarski virtuoz JOSIP PEŠUT i dragi prijatelji iz Turopolja,grupa STORM.
Upad bude nekakvih  15 kn,pijača po simboličnim cijenama i nadamo se da budete navratili i dali podršku našem nastojanju da malo oživimo i uzburkamo našu Mlaku.

Lijep pozdrav svima i čekamo vas.

shaka zulu

  • Gost
Odg: VIS Peri Deri
« Odgovori #43 : Listopad 04, 2009, 01:38:26 poslijepodne »
Datum je 17.10.2009,subota ,mjesto događanja je naš DVD.
Adresa..?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: VIS Peri Deri
« Odgovori #44 : Listopad 04, 2009, 01:44:28 poslijepodne »
Ovi su napredovali po pitanju marketinga - nema više "popularnih" i "povoljnih" cijena, sada su - "simbolične"...  :-X :-X :-X

Pa nek netko veli da hrvatski jezik nije bogat... barem tuđicama!!

=================================================

BTW, dečki moji PeriDeri - čestitam Vam rasprodaju cijelog kontingenta prvorođenog CD-a "Detela", tak da mogu samo poželjeti da izdate još koju "ediciju"... uzeh pet komada, nemam više ni kaj za poklanjati ni dijeliti... da ni mog Drkle, ni to nebi videl!! A to je zabrinjavajuća činjenica...

Imam i ideja za materijale koje bi trebali objaviti na idućem CD-u, koje bute - nadam se - izdali slijedeće godine... moja želja je da se na njemu nađe i par dobrih, tvrdih obrada poznatih stvari, upravo kako "Zalij to cvijeće..." i je!! Nema tu problema sa autorskim pravima, obrada tuđih pjesama je slobodna, sebe smiješ potpisati samo pod "aranžman", i nema drugih problema...

Znači, među idućih 14 pjesama rezervirajte mjesto za pokoju dobru obradu...
« Zadnja izmjena: Listopad 04, 2009, 01:55:27 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”