Autor Tema: Posljednji elementi  (Posjeta: 3824 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Posljednji elementi
« : Rujan 04, 2009, 02:55:35 poslijepodne »
"A slijedi privatizacija još četiri resursa koji su još uvijek pod hrvatskim suverenitetom: željeznica, elektroprivreda, šume i voda.

........
Nakon svog tog kriminala, korupcije, nepotizma, sukoba interesa, gubitaka u poslovanju, godinama neulaganja u nove kapacitete, rekonstrukciju i obnovu, što se nameće kao rješenje? Sve to treba ... privatizirati!
Baš me interesira tko će biti prvi koji će uzviknuti „privatizirati!“

Kada izgubimo kontrolu nad željeznicom, elektroprivredom, šumama i vodnim resursima (izvori pitke vode) , izgubiti ćemo i posljednje elemente nacionalnog suvereniteta.

I prije no što me vi pitate kako protiv toga, što učiniti, ja vam predlažem da javnim djelovanje sve predsjedničke kandidate natjerate na očitovanje o ovome
i da se od njih zatraži obečanje da neće dozvoliti donošenje nijednog zakona o privatizaciji ova četiri nacionalana resursa bez raspisivanja referenduma!...."

http://drlesar.bloger.hr/post/barazna-priprema/1705248.aspx



Ovo bi se moglo nadovezati na Sledgeovu temu o stavu pojedinog kandidata za predsjednika
http://www.forumgorica.com/politika/koji-dio-stava-ili-programa-neke-stranke-ili-kandidata-vam-je-odbojan/msg98/#msg98,

ali stavih zasebno jer to nisu moje riječi, a osim toga govori se o nacionalnom blagu ove zemlje koje EU nema pa im je naše vrlo zanimljivo.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Posljednji elementi
« Odgovori #1 : Rujan 04, 2009, 04:51:10 poslijepodne »
Gospođo, zašto ste takvi na novom forumu ? Pa to smo valjda prožvakali na starom. Uopće mi nije jasna vaša figurativna konstatacija da " kad izgubimo kontrolu nad željeznicom, elektroprivredom, šumama i vodnim resursima ( izvori pitke vode), izgubit ćemo i posljednje elemente nacionalnog suvereniteta" - kraj citata.
Možda niste suočeni sa činjenicama pa hajde da se malo igramo i zveckamo, znate onu rečenicu: " šta gledaš, igra mečka".
Izvori pitke vode davnih su dana koncesijama regulirani raznim kompanijama koje su se na osnovu istog hipotekarno zaduživale, malo na te resurse malo na babinu konobu. Dakle, još su i dobivali državne jamstvene garancije kod Belosvetske Banke i udruge kamatara MMF.
HŽ je odavno razbijen na nekoliko manjih HŽ-a ( ugostiteljstvo d.o.o. itd.) pa je onda svako za sebe dignuo kredit i založio imovinu koja mu je u podjeli pripala itd.itd.
Elektroprivreda ionako odlukom odlazi u privatizaciju, kad se usitne OUR-i.
Taman kad smo mislili da smo se dogovorili sa Janezima javili se i Bošnjaci sa nekoliko tužbi pred međunarodnim tjelesima i to za povrat objekata, hotela, odmarališta, zemlju, udjela u već privatiziranim kompanijama... U međuprostoru i naša brača iz Beograda traže da im se vrati već prodano, pa malo hotela i zgrada, koja dionica kao prilog uz kečap itd.
Valjda vam je jasno da mi više NEMAMO što privatizirati jer smo ušli u fazu da prodajemo nešto što nije naše nakon raspada juge i potpisanih, ponavljam potpisanih, jopet ponavljam potpisanih ugovora.
Jedini oblik javnog djelovanja dokazan kroz povijest je revolution. Kako u muzici, umjetnosti tako i u društvu.

A kandidati za Predsjednika države zvane Diskont stvarno su dobola ili do*aja s obzirom kakve su im Ustavne ovlasti:
1. Andrija - sigurno prolazi prvi krug, kladim se u čevape sa lukom iz Banja Luke ( ovi iz sarajeva ih ne rade od svinjetine)
2. dr. Ivo Josipović - nježan kao latica, kamatarska udruga Zlatica, ima da ga pojedu jer ne ume da pljuje, prolazi prvi krug al onda i mrtvi glasuju pa nema šanse
3. Kajin - ogromne rezultate može očekivati izvan Rijeke, toliko da će ga čela svrbit 20 dana, nema teorije uz falsifikate da prođe bilo koji krug
4. Nadan - već je sad promuknuo, a moš mislit kako će bit kad ga Andrija primi u žrvanj i 15dkg Uskoka, 20dkg DORH-a, 10dkg Financijske itd.
5. Ožbolt - moš mislit rezultata, zapravo nemoš ni pomislit.
6. USAZG - onaj lik koji je izmlatio prvu ženu, a drugu samo šamarao, dečko iz Zagreba. Stvarno glupo

Jedini Hađo koji ima šanse da ih namlati ko volove u kupusu je BANDIJERAS. Eh, to je predsjednik za nas. Čovjek se ne sekira oko javnih natječaja, isplativosti projekta, zelene akcije i ostalih nedorečenih gluposti. udara na sve strane, dijeli na sve strane, sa svima se zna dogovoriti. ma on bi se sa susjedima dogovorio za 5 minuta.
Ko to tamo peva?