Svakidašnje teme > Obitelj i društvo

Žicanje sa osjećajima

(1/3) > >>

fitt:
Primio ja pismo, piše mi "Izdavačka kuća umjetnika koji slikaju ustima i nogama d.o.o.". Pismo napisano ustima od neke curice i dolje slika male djevojčice koja u ustima drži kist i slika na platno. U pismu još i 12-tak božičnih čestitaka, isto toliko koverti, cjenik ostalih proizvoda oslikanih ustima i nogama (šalice, kuhinjske krpe, podloge za miš, set za manikuru....), kalendar (džepni i stolni), 6 privjesnica za pokone i uplatnica (prazna).

Kažu mi da to košta 120,00 kuna.

Dajem uvijek, na semaforu, kada mi dođu na vrata, uplatama u banci, zovem 060..., skupljam plastične flaše i dijelim siromašnika koji ih skupljaju....

Ali moram priznati da me smeta kada me netko dovede pred gotov čin, pošalje proizvod i stavi me pred zid. Kaj bi ja sada trebao raditi, vratiti? Provjerio sam na internetu i fakat se ti ljudi muče. Malo mi upada jedino u oko "izdavačka kuća d.o.o." - ali po forumima ne vidim da se netko tuži

Al opet sam u nedoumici....ak nedam ništa osječati ću se ko govno, ak vratim - pizda, ak platim - magarac...zakaj jednostavno ne pitaju i dal bi im....

edit: popravila sam slovo Č u naslovu

plemenitashica:

--- Citat: fitt - Rujan 23, 2009, 11:47:07 prijepodne ---Primio ja pismo, piše mi "Izdavačka kuća umjetnika koji slikaju ustima i nogama d.o.o.". ........

Al opet sam u nedoumici...........zakaj jednostavno ne pitaju i dal bi im....
--- Kraj citata ---

Upravo to i rade – pitaju.
Ne obavezuju vas, nego pitaju da im pomognete.
Svake godine šalju replike svojih uradaka.

Jedne godine sam poslala 2000 kn i zvali su me što želim da mi pošalju za uzvrat.
Nisam htjela ništa, ali su inzistirali i onda smo dogovorili da će mi poslati nekoliko dječjih slikovnica (koje su bile najčitanije i kolale su po familiji), pa neke ukrasne papire, pa neke marame, pa replike slika ali ne u formatu razglednica, nego veće, kalendare.
Osim toga, ako platite preko firme pošalju vam i račun da si odbijete pretporez.

Ako ste odlučili pomoći tu udrugu (jer oni su registrirani kao poduzeće u sustavu PDV), nećete pogriješiti.
Svakako preporuka. (na prošlom forumu smo već pisali o njima, ali ste vjerojatno previdjeli).   :)
A i to kaj ste dobili u koverti vrijedi toliko.

Goričanka:
Meni svake godine pošalju te čestitke i ja svake godine kupim.
Odlično mi je to jer onda i ja bar za Božić šaljem prave čestitke  :-*
Samo ove godine su rano tebi poslali fitt  :-[
Meni obično dođu početkom studenog. Ma taman.

fitt:
Svakodnevno se suočavam sa raznoraznim prijevarama kojima raznorazi debili pokušavaju namaknuti novac bez rada i ne prezaju od ničega. Mailovi sa bolesnom djecom i brojevima računa, velikim dobicima raznoraznih knjižara u kojima sitnim slovima napišu da si dobio "gotovo" sigurno i da moraš kupiti knjigu ako želiš sudjelovati. Jednom su mi došli da li želim da mi besplatno ukucaju podatke u nekakav adresar, nakon moga pristanka su mi poslali račun od 1300,00 kuna i obavezu da me u adresar stavljaju bez pitanja sljedečih 5 godina i to mi naplate. Sreča da imam za najboljeg prijatelja odvjetnika koji jede takve za doručak.

Hvala na odgovorima, vidim da se ovdje treba dati i dati ću.

Goričanka:
To gdje ćeš dati a gdje ne je stvar osobne procjene i ne daj da naši komentari donesu tvoju odluku.
Meni se sviđa da mi oni to pošalju doma, ali razumijem i da ima ljudi kojima to nije baš najsretnije rješenje upravo iz razloga koje si naveo u svom prvom postu.
I u pravu si kad kažeš da ti na neki način nameću obavezu da to kupiš. Bez obzira što ta obaveza nije nigdje nego u glavi onoga koji ju stvori, ipak se osjećaš loše ako ne kupiš, a to je manipulacija.
No, velim ti meni je to ispalo slučajno o.k.
Onog trena kad mi to više ne bude pasalo neću kupiti njihove čestitke i bok.
Dajem gdje mislim da trebam ali ne nužno onima koji se najbolje reklamiraju. Zapravo uvijek onima za koje nitko ne zna i ne mari, a kamo li da imaju kakvu reklamu.

A kad smo već u takvim vodama i da ne bi bilo kasno, jer vrijeme leti, možda ne bi bilo loše organizirati kakvu forumsku Božićnu kasicu, kojom bi se razveselilo onoga koga odlučimo razveseliti. Po mogućnosti nekoga iz našeg lijepog grada  :-*
Mislim da bi to bila lijepa gesta. Kaj velite?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju