Autor Tema: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije  (Posjeta: 82316 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #90 : Studeni 19, 2012, 11:45:51 prijepodne »
što ne voljite spoljnju Ministarku ne mogu Vam pomoći ja je niti volim niti mrzim nego pratim što i kako radi, koliko doprinosi u vanjskoj politici i stvaranju međunarodnog ugleda RH a koliko sam čul i mogao pročitati bez obzira koliko je Vi ne voljili ona ima jako veliki ugled u međunarodnim krugovima.

Da, imati ugled u istim krugovima i među istim ljudima koji Hrvatsku smisliti ne mogu i ne žele je stvarno veliko postignuće, biti veliki sluga stranog gospodara protiv vlastita naroda koji te plaća (očito netko plaća puno bolje!) je stvarno stvar za hvaliti se... u paklu.

Ovi bosanski Srbi su najgori - nisu im ravni ni Srbi iz Srbije, ni Srbi iz Hrvatske.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #91 : Studeni 19, 2012, 11:54:49 prijepodne »
Kakva slučajnost da su Gotovina i Markač oslobođeni upravo nakon godinu dana nakon dolaska nove vlasti, da je žalbeni postupak pokrenut i odrađen pod okriljem i uz podršku ove Vlade, pa prema tome sukladno svemu tome i donešena takva oslobađajuća presuda. Neka pati koga smeta...........neki nikada neće smoći snage i izaći iz svog zatamnjenog brloga, iako civilizacija napreduje dalje.
Kako kaže jedna: trebalo je tisuće godina da od majmuna postane čovjek, obrnuto ide mnogo brže!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #92 : Studeni 19, 2012, 12:26:22 poslijepodne »
Kakova slučajnost... baš je slučajnost... a možda i nije; za lovu koju su dobili ispod stola da referendum prođe pod svaku cijenu, možda je u dealu bilo i puštanje generala, čisto da stoka sitna zuba ima veselje i da ih ne gleda premrko?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #93 : Studeni 19, 2012, 12:36:16 poslijepodne »
Možda!  :D

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #94 : Studeni 19, 2012, 12:38:31 poslijepodne »
Kaj si i ti dobio ispod stola pa ti je to veselje?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #95 : Studeni 19, 2012, 12:47:56 poslijepodne »
koliko je zanimljivo slusati kmecanje komsija, toliko i jos vise je degutantno  citati tkz. hr. medije, koji neznaju iz ove konacne oslobadjajuce presude za nase borce nista drugo shvatiti, napisati, nego prenositi  komsijsku kmecariju .

koja li je to  bezidejni, bez samostovanja  zalupani intelekt..

jebote, Hrvatska je clanica Nato saveza, pred ulazom , ako nam nasi "prijatelji" slovenci dozvole u EU, bar tako iz petnih zila nas uvjeravaju nasi vrli birani sa pantovcaka, i markovog trga, em vele , da su to nasi prijatelji, a od toga nema niti p,p, kao pizda..

 a nasi istocni komsije, oni su u totalnom kaosu, jad i bijeda..pod prijetnom osude  za strasne  zlocine, agresiju, progone  nezapamcene jos iz vremena mongola i tatara,  a tu im se onda smijesi njihov pasaluk..a kod nas preogromna pozornost  i briga za njihove muke

umjesto, da se u ove dane slicne onima iz kolovoza 95te, okrenemo nasim problemima, teskoj krizi morala, nezaposlenosti, strukturnim reformama, mi  tugujemo na kmecanje nasih kasapina.

 apropo..

jaguar , ajd prostri ono o ministarki i njezinom ugledu..ili, prestani trolati.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #96 : Studeni 22, 2012, 08:57:52 poslijepodne »
Srbija ne odustaje
...„To su Kijani, mjesto pored Gračaca, gdje je navodno ubijeno 14 srpskih civila, Mali Alan, gdje je ozlijeđen i zarobljen 21 pripadnik oružanih snaga tzv. Republike Srpske Krajine, Dvor na Uni gdje je ubijeno devet hendikepiranih civila, Gospić, gdje je ubijeno 13 osoba, dvije žrtve u Općini Donji Lapac, sedam žrtava u Općini Udbina, 17 u Općini Vrhovine i dvije u Plitvičkim jezerima, te Petrinja, gdje su pronađeni posmrtni ostaci 66 osoba i Vrginmost, preko kojeg se kolona izbjeglica povlačila."
http://www.portal53.hr/vijesti/hrvatska-i-svijet/103-hrvatska-i-svijet/6599-srbija-je-odustaje.html

Odkad je Srbija zadužena za naše sudstvo?
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #97 : Studeni 22, 2012, 09:16:58 poslijepodne »
To treba pitati naše vrle političare, negdje sam čitao da je navodno Hrvatska PRISTALA da SRbija ima nadležnost suđenja za sva područja bivše Jugoslavije glede ratova 1990-1996.... ako je to itsina, to odmah suditi za veleizdaju - svakoga tko je to potpisao.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #98 : Studeni 22, 2012, 10:21:01 poslijepodne »
TVRDI TIBOR VARADI
 Tužbe za genocid Hrvatske i Srbije mogle pasti u vodu
Stručnjak za međunarodno pravo prof. dr. Tibor Varadi ocijenio je u četvrtak da će Međunarodni sud pravde (ICJ) u Den Haagu najverojatnije odbaciti tužbe i Hrvatske i Srbije za genocid i naglasio da bi sporazumno rješenje bilo u najboljem interesu dviju država
... Varadi, koji je je od 2001. do 2008. godine bio zastupnik SR Jugoslavije, kasnije Srbije i Crne Gore, pred Međunarodnim sudom pravde u Den Haagu u sporovima protiv BiH, Hrvatske te država članica NATO-a, ocijenio je i da oslobađajuća presuda generalima Gotovini i Markaču može biti 'argument više za Hrvatsku, odnosno argument manje za Srbiju', ali da ICJ isključivo ima nadležnosti za genocid 'koji nije dokazan nigdje u sukobima u Hrvatskoj'.

AKO SE PROBLEMI RIJEŠE
Josipović bi volio da se tužbe za genocid povuku

TUŽBA ZA GENOCID
Hrvatska i Srbija pred sudom u veljači 2014. godine

ETNIČKO ČIŠĆENJE NIJE GENOCID
'I da su generali osuđeni srpska tužba bi pala'

PUSIĆ O ODNOSIMA SA SRBIJOM
'Prvo o nestalima, a tek onda o tužbi za genocid'

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/227827/Tuzbe-za-genocid-Hrvatske-i-Srbije-mogle-pasti-u-vodu.html
wwwg tablice

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #99 : Studeni 28, 2012, 01:08:28 poslijepodne »
evo i ovo razkebeceno smece drzi lekciju u srbijanskim medijima protiv hrvatske.

http://www.vecernji.hr/vijesti/predsjednik-crne-gore-netko-mora-odgovarati-zrtve-oluji-clanak-480567

upravo oni koji za protjerivanje konovljana, pljacke i palez dubrovnika , konavlja, zupe , sve do stona, nisu ni ono opljackano  koje sad koriste iz zracne luke dubrovnik vratili..

nasa vlada jugoslovena radi mira u regionu, nebi  ni u kojem sljucaju tog gadu zacepila gubicu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #100 : Studeni 28, 2012, 07:23:21 poslijepodne »
negdje sam čitao da je navodno Hrvatska PRISTALA da SRbija ima nadležnost suđenja za sva područja bivše Jugoslavije glede ratova 1990-1996....
Daniel Srb: Hrvatska ne smije prihvatiti nadležnost Srbije za bilo kakve događaje u Hrvatskoj
...Na pitanje treba li procesuirati i srbijanskog predsjednika Tomislava Nikolića, Srb je rekao kako ne vidi ni jedan razlog zbog kojeg hrvatska nadležna tijela ne bi istražila i procesuirala Tomislava Nikolića i sve ostale pripadnike različitih dobrovoljačkih i ostalih srpskih postrojbi u Domovinskom ratu.
http://www.hsp.hr/daniel-srb-hrvatska-ne-smije-prihvatiti-nadleznost-srbije-za-bilo-kakve-dogadaje-u-hrvatskoj/

Postupak protiv predsjednika Srbije
Autohtona - Hrvatska stranka prava traži od Državnog odvjetnika Mladena Bajića pokretanje kaznenog postupka protiv predsjednika Srbije Tome Nikolića zbog iživljavanja i ubojstva ne dužnik civila Hrvata 1991. godine.
http://www.hrvatskipravasi.hr/index.php?id=s&lnk=1&slnk=1528

Jovica Stanisic: Tomislav Nikolic je pobio desetak baba -B92
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Imaju li Hrvati svoju državu?
« Odgovori #101 : Prosinac 24, 2012, 09:40:09 prijepodne »
Imaju li Hrvati svoju državu? .
 Subota, 28 Siječanj 2012
...S jugomentalitetom idemo u EU, a u EU idemo zato da povučemo za sobom balkan-expres. Od nas ništa više ne očekuju, to je trajna domaća zadaća. Zato Srbiji treba podilaziti gdje god je to moguće:
Prvo, dati im besplatne prijevode dokumentacije vezane uz pristup EU čime se sugeriralo da su hrvatski prijevod i srpski jezik jedno te isto,
drugo, bivše agresore proglasiti izbjeglicama kojima treba dati stanarska prava, obnoviti im kuće i zapuštena imanja – riječju, Hrvatska plaća ratnu odštetu Srbima zato jer se branila od njihove agresije, i
treće, odustati od tužbe za genocid. Gdje je kraj tom samoponižavanju?
 
Doista, imaju li Hrvati svoju državu?

...Doista, glasuju li Hrvati na izborima protiv sebe i vlastite države?
http://www.komentar.hr/portal/komentari/komentari/komentari/12268-nenad-piskac-imaju-li-hrvati-svoju-drzavu
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #102 : Prosinac 24, 2012, 11:25:32 prijepodne »
Jedino mi je drago što je polagano (ali još uvijek presporo) mnoštvu ljudi sve više i više jasno da sve ono o čemu ja tu pričam, i o čemu pričaju mediji sve više i više (naravno, osim onih plaćeničkih da i dalje friziraju i premazuju), nije nimalo onako kako bi trebalo biti, kako postaje sve očitije da je Hrvatska žrtva unutarnjeg političarskog zločinačkog pothvata, kako su vladajuće stranke ustvari jedno te isto kriminalno govno i leglo, kako isti odrađuju posao za koje su dobili ogromnu lovu (za pojedine ljude i stranke) da Hrvatsku prodaju, unište, osiromaše i predaju u ruke EU-kriminalaca bez pogovora i otpora, ne birajući sredstva...

Zato nisu prošli nikakvi referendumi, a prošao je jedini koji po pravdi nije trebao proći (i za prolaz kojega se mijenja Ustav i Zakon kako kojoj stranci i koaliciji paše), zato političke elite u Hrvatskoj shvaćaju da su izborima dobili dopuštenje da odlučuju apsolutno o svemu, i to više negoli o ostvarenju vlastita programa na kojemu su dobili izbore (nimalo ne sumnjajući da je i to namještaljka... postaje jasno da je i bilo kakva akcija i inicijativa unapriojed smišljena namještaljka, tako ispada...).)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #103 : Prosinac 24, 2012, 07:49:44 poslijepodne »
18.12.2012.
 VIDOVDAN - DAN KADA SE PISALA KRVAVA HISTORIJA BALKANA
SRPSKO-CRNOGORSKO GENOCIDNO USKRSNUĆE: Danas navršava 623. godine od Kosovske bitke, 98. godina od Sarajevskog atentata i 23. godine od svesrpskog skupa na Gazimestanu
..."Ono što je važno za dalji tijek povijesti, jeste da je Milošević na Gazimestanu najavio i oružane sukobe. To se u ono vrijeme među neupućenima smatralo nemogućim. Međutim, pokazalo se kako je to bilo itekako realno. Oni koji te njegove riječi uzeli ozbiljno, vidjeli što on doista ima u vidu. Ono što je važno, nije sam govor Miloševića, već jedan proces koji je krenuo mnogo ranije, još od Miloševićevog preuzimanja Saveza komunista Srbije. Ideologija u Srbiji je iz jednopartijske, komunističke, prešla na velikosrpsku i nacionalističku", istakao je Banac.
 
Prema njemu, opasna ideologija i poruke sa Gazimestana su i danas žive.
 
"Naravno da ta ideologija živi. Ona je i mnogo starija od Gazimestana i ide u 19. stoljeće. Ona je danas živa, zdrava i žilava, jednako kao i 1989. godine. S tim da smo mi u onoj fazi, što bi rekli, naoružanog primirja. Situacija je drugačija nego prije 23 godine, drugačiji su međunarodni odnosi i okruženje, pa neke stvari u ovom trenutku nisu moguće. Ali, ideologija koja je pokrenula oružane sukobe je živa i ona čeka svoju priliku. Naravno, ta ideologija se manifestira i na druge načine, ne samo oružano. Ona se manifestira svaki dan, kada se vrši pritisak na susjedne zemlje, na Kosovo, Crnu Goro i jedinstvo Bosne i Hercegovine", kazao je Banac.
http://haler.blogger.ba

18.12.2012.
"IZ SKUPŠTINE RS 1991- 1996" - MATERIJAL ZA POVJESNIČARE I SUDIJE
 "Iz Skupštine RS 1991-1996“ - materijal za povjesničare i sudije
Robert Donia na promociji knjige „Iz Skupštine Republike Srpske 1991-1996“
Maja  Nikolić
17.12.2012               
Čovjek koji je do sada pred Haškim tribunalom svjedočio 13 puta je Robert Donia, američki povjesničar, do zapisa iz Skupštine Republike Srpske došao je 1997. godine kao ekspert Haškog tribunala. Izvode iz izlaganja zastupnika Skupštine RS-a je ukoričio u knjigu „Iz Skupštine Republike Srpske 1991.-1996.“.
Donia smatra da je ova knjiga važnija za povjesničare nego za svjedočenje u kaznenim procesima.

...„Npr. na jednom mjestu jedan čovjek koji je u to vrijeme slovio kao opozicionar, a danas je ključni lider u RS-u, a to je Milorad Dodik, govori kako katastrofa u RS zapravo počinje onog trenutka kad oni nisu uspjeli osvojiti Bihać. Ili maju 1995. godine Dodik kaže u Skupštini: ’Naravno da treba pucati po Zagrebu, ali mi ne trebamo reći da hoćemo da pucamo, naravno da ga treba bombardirati’,“ navodi Husnija Kamberović, direktor Instituta za povijest Sarajevo.
http://haler.blogger.ba
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #104 : Prosinac 30, 2012, 10:46:13 poslijepodne »
Srbija spremna na razgovor s Hrvatskom
BEOGRAD – Srbijanski ministar vanjskih poslova Ivan Mrkić izjavio je kako je Srbija spremna na razgovor s Hrvatskom o međusobnom povlačenju tužbi za genocid pred Međunarodnim sudom pravde u Haagu.
 „Srbija je iskrena u namjeri da odnose s Hrvatskom gradi na zdravim temeljima. Odnosi Srbije sa susjedima nisu u zastoju", kazao je Mrkić i ponovio je kako se već nekoliko puta sastao s hrvatskom ministricom vanjskih i europskih poslova Vesnom Pusić i dogovorio se da Hrvatska i Srbija nastave dijalog.
 „Moji razgovori s Vesnom Pusić nisu ni protokolarni, ni tehnički, već obostrano iskreni u namjeri da odnose naših dviju zemalja gradimo na zdravom temelju", kazao je Mrkić te je dodao na kraju kako oslobađajuće presude hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču svakako otežavaju proces pomirbe u regiji.
http://www.portal53.hr/vijesti/hrvatska-i-svijet/103-hrvatska-i-svijet/7224-srbija-spremna-na-razgovor-s-hrvatskom.html

Dooobroooo, a kaj mi dobimo ak povlečemo tužbu..? Niš? Fala,`đenja!
wwwg tablice