Autor Tema: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav  (Posjeta: 45232 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #30 : Prosinac 01, 2013, 08:09:21 poslijepodne »
Mlačanin,

ne "sračkaj", pamet u glavu i razumno postupaj.

(citiram te)

p.s. od kud ti znaš da ja nisam dobrovoljni davaoc krvi ?
Ovo sam napisao samo kao primjer.

Od kuda ti zaš da sam ja sve ono čime si me nazvao?
Po običaju opet skrećeš sa glavne teme.
Ali napreduješ, nisi napisao ništa uvredljivo

A sad još nekaj, kako ovo komentiraš? Ovo je Hrvatski portal sa fašističkim znakom.
A nije "Bitno net

"http://www.index.hr/vijesti/
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #31 : Prosinac 01, 2013, 08:15:33 poslijepodne »
svastika sa kockicama, kako god da je stilizirana, nije u redu jer, iako je još u davnoj povijesti crtana (vidljivo po hijeroglifima) svastika je prepoznatljiva kao znak, logo, III reicha ... ponavljam, nije u redu isto kao ni rezultati referenduma.

... tko je sljedeći ?   

 ... djeca začeta umjetnom oplodnjom ? cigani, crnci ? svi koji ne idu u crkvu ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #32 : Prosinac 01, 2013, 09:38:19 poslijepodne »
svastika sa kockicama, kako god da je stilizirana, nije u redu jer, iako je još u davnoj povijesti crtana (vidljivo po hijeroglifima) svastika je prepoznatljiva kao znak, logo, III reicha ... ponavljam, nije u redu isto kao ni rezultati referenduma.

... tko je sljedeći ?   

 ... djeca začeta umjetnom oplodnjom ? cigani, crnci ? svi koji ne idu u crkvu ?
svastika sa kockicama, kako god da je stilizirana, nije u redu jer, iako je još u davnoj povijesti crtana (vidljivo po hijeroglifima) svastika je prepoznatljiva kao znak, logo, III reicha ... ponavljam, nije u redu isto kao ni rezultati referenduma.

... tko je sljedeći ?   

 ... djeca začeta umjetnom oplodnjom ? cigani, crnci ? svi koji ne idu u crkvu ?

Muljatoru, opet izbjegavaš odgovore. Ti si na ovom forumu samo radi izazivanja i provokacija. jedino za to imaš snage zijevati.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Master

  • Gost
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #33 : Prosinac 02, 2013, 07:53:04 prijepodne »
svastika sa kockicama, kako god da je stilizirana, nije u redu jer, iako je još u davnoj povijesti crtana (vidljivo po hijeroglifima) svastika je prepoznatljiva kao znak, logo, III reicha ... ponavljam, nije u redu isto kao ni rezultati referenduma.

... tko je sljedeći ?   

 ... djeca začeta umjetnom oplodnjom ? cigani, crnci ? svi koji ne idu u crkvu ?
Plači obični forumski trolu.
« Zadnja izmjena: Prosinac 02, 2013, 08:14:38 prijepodne Master »

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #34 : Prosinac 02, 2013, 11:28:35 prijepodne »
Master ... svojim pisanjem samo dokazuješ da ti je IQ manji od broja cipele te da nisi svjestan što se to odigrava i prolazi pored tebe.  Živi i dalje u svom malom svijetu, mjeri visinu kukuruza, crtaj karte velike Hrvacke, pozdravljaj sa "za dom ..." i uživaj.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Master

  • Gost
« Zadnja izmjena: Prosinac 02, 2013, 05:17:59 poslijepodne Mlačanin »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #36 : Prosinac 02, 2013, 07:26:32 poslijepodne »
Koko će požuriti na brisanje suze iz guze, možda padne i koji patetični seksić uz tužaljke što pederice još dugo neće svoje nastrane veze zvati brakom, a neće ih zvati NIKADA. Uglavnom, razumijem pedere - no ne razumijem tolike pederčine!...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #37 : Prosinac 02, 2013, 07:50:52 poslijepodne »
Uglavnom, razumijem pedere ...

... Da konstatiram ...    razumijete se ti i Master.     Neka vam bude.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #38 : Prosinac 02, 2013, 09:20:01 poslijepodne »
Evo malo i tvog ljubavnika, moralna vertikala iza gitri, pametan i napušen mladac koji puca po šavovima od bahatosti i prokletinje koja ga već opasno prihički načima, ilegalni milijuni eura iz džepa Šorosa koje drži izvan Hrvatske pomutili su mu pamet pa dečec fantazira, dok mu netko neće izvesti jednostavan fizikalan pokus dokazivanja kako je baseball-palica tvrđa od njegovih prištavih lajavih čvalja, a fizika će odraditi svoje potom...

Prvo je kretenko od Matije "šoroš učmar" Babića poludio od silne netolerancije jer ševa u dupe nije proglašena najvišim državnim interesom i unijeta kao najpozitivnija vrijednost u prvi članak i u sam naziv Ustava, pa se dečec raspištoljio i počastio svekoliku javnost napadom na državne simbole i etiketiranje cijele države, ni manje ni više... što ti radi prevelika doza "belog"!!

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=714255

Onda je taj isti moron priveden i pritvoren, najvjerojatnije i pušten odmah potom, no onda je odlučio na Facebooku otkriti svu ljepotu novinarske etike, kulture, poštenja i objektivnosti, pa je taj razgovor izgledao ovako...

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #39 : Prosinac 06, 2013, 06:32:44 poslijepodne »
Državno odvjetništvo RH odlučilo je, zbog širenja mržnje i netrpeljivosti, pozdravom „Za dom spremni“ kazniti slijedeće zločince:

1.     Josip Joe Šimunić – 25.000 kuna,
2.     Nikola Šubić Zrinski – 25.000 zlatnika,
3.     Ban Josip Jelačić – 100 srebrnjaka sa svojim likom,
4.     Ivan pl. Zajec, autor opere Nikola Šubić Zrinski – 30 dana prisilnoga rada
5.     Marko Perković Thomson – doživotna robija,
6.     30.000 navijača nogometne reprezentacije Hrvatske – doživotan boravak na burzi rada
7.     BAUHAUS zbog slogana „SVE ZA DOM“ – dvije motorne pile.

Tužitelji: Sultan Sulejman I, veliki vezir Mehmed paša Sokolović, Ferdinand I i ministar Jovanović.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #40 : Prosinac 18, 2013, 09:59:44 prijepodne »
Hrvatsku koja ushićena urla ustaški pozdrav, o težini vlastite povijesti mora učiti multinacionalka iz Züricha

Tko svjesno slavi ustaše, jednostavno nije normalan

Narod kojem pripadamo, kao i svi drugi, imao je u svojoj povijesti uspona i padova, heroja i zločinaca, pravednika i hulja, ali ako postoji nešto sa čim se jednostavno ne bi smjelo poistovjećivati i što se ne može veličati, onda je to ustaški pokret, vojnica, te na izdaji i zločinu sagrađeni režim NDH kojeg su bili sastavni dio.

Upravo je nevjerojatno kako je taj, ne samo pozdrav, nego i zaštitni znak jednog monstruozno zločinačkog režima i pokreta, kod nas ušao u mainstream, jer što je drugo kada polovica "nacionalnog" stadiona urla "Za dom", a druga oduševljeno odzdravlja "Spremni", nego čak i društveno prihvatljivo ponašanje, jer kao što znamo, nakon svakog takvog uspješnog dovikivanja, tribine si plješću.

Nemate pojma o povijesti doma za koji ste spremni i još se time hvalite

Ponoseći se pozdravom režima izgubljenog u "povijesnim silnicama" (koji se pri ostvarenju "vjekovnih težnji hrvatskog naroda" okrenuo teroru koji je zaprepaštavao čak i njegove njemačke gospodare)oni koji ga uzvikuju, bez obzira bili na terenu ili tribinama, dokazuju kako su tragično nedorasli i neobrazovani o povijesti doma za kojeg su spremni. I još to ponosno pokazuju.

I dalje nitko ne shvaća zašto je Joe kažnjen i svi su šokirani...

I dalje ovdje nitko to ne shvaća, bolje reći ne zna, zašto je Šimunić tako drastično kažnjen. Nitko da kaže barem "Joe je napravio glupost", nego se svi snebivaju i zgražaju kako je Fifa nepravedna i stroga. HNS se čak nije usudio ni simbolički kazniti "ustašu" Šimunića, "domobranski" hrabro čekajući da to umjesto njih odradi FIFA, koja nam je očitala lekciju iz naše povijesti.

Šimunić ipak nije zadužio hrvatsku povijest kao HOS-ovci iz Vukovara

Svaka čast Šimunićevoj požrtvovnosti i zaslugama u obrani hrvatskog gola, ali on ipak nije jedan od 50-ak HOS-ovaca koji su braneći Vukovar na rukavu imali "Za dom spremni" i "prvo bijelo" na grbu, ali su s tim znakovljem ne samo herojski i bez mrlje branili grad protiv mnogostruko brojnijeg i jačeg agresora, nego su i nosili hranu i vodu srpskim civilima u podrumima, pa imaju pravo biti povijesna iznimka, jer oni u paklu na Dunavu doista jesu bili "pravi hrvatski antifašisti", kako je rekao njihov zapovjednik Zvone Ćurković.

Zamislite da Schweini nasred berlinskog travnjaka krene vikati "Sieg - Heil!"

Ako i dalje mislite kako su nas kaznili jer smo "mali" i "Hrvati", zamislite kakvu bi kaznu dobio recimo Schweinsteiger, da je na Olympiastadionu u Berlinu, slaveći plasman Elfa na SP, urlao "Sieg Heil!" Sigurno mu poslije ne bi koristila priča kako je inače super sa suigračima poljskim Kloseom i Podolskim.

Shvatite da kada vičete "Za dom  - Spremni", radite istu svinjariju kao što bi radili i Nijemci da opet polude pa da tamo gdje je "sve" počelo - na stadionima, krenu vikati zavjete svom Poglavniku i Domu.


Smatram da je Šimunića trebalo kazniti, ali ovak teška kazna je previše. Tu je FIFA stvarno pretjerala. Nadam se da bu se naš HNS išel žaliti.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #41 : Prosinac 18, 2013, 12:25:26 poslijepodne »
Citat:
Smatram da je Šimunića trebalo kazniti, ali ovak teška kazna je previše. Tu je FIFA stvarno pretjerala. Nadam se da bu se naš HNS išel žaliti.



Da je Šimunić napravil sranje, je!
Da su mu mogli isključiti mikrofon, da su htjeli , jesu! Ali nisu!! Zanimljivo?? (Barem za mene)
Da je kažnjen  prestrogo, sa time se slažem, ali to ne znači da ga nije trebalo kazniti.
Da naš nogometni savez sada glumata, i to je istina.
Srbi nam stalno lijepo uvaljuju kad god se ukaže prilika, a mi sa našim "mudracem" od ministra ne vidimo i ne čujemo!!??
Kada njihov trener rukometne repke nosi kapu na glavi , sa kojom je napravljena agresija na Hrvatsku, to sportski svijet ne vidi ?
Dokaz da smo svima trn u oku, da smo sportska sila s obzirom na našu veličinu i da to mnogima smeta, toga smo odavno svjesni.
Zato nema druge nego pamet u glavu .
Ipak se nadam da će možda Šimuniću nekaj ublažiti kaznu, jer to je čista osveta na njemu, nama Hrvatima za sve kaj smo postigli.



Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #42 : Prosinac 18, 2013, 09:51:40 poslijepodne »
Neki tumače da bi Šimuničov slučaj trebal poteknuti dekriminalizaciju pozdrava „Za dom spremni (mreti)”, „Za dom!“ (slično kak je to napravleno z kunum, z „Ustani bane”, „Vilo Velebita”, ...), kajti je to (i) stari hrvatski pozdrav.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Ćiro za Večernji list 
To nije ustaški pozdrav, domaći špijuni natovarili su Šimuniću kaznu!


http://www.vecernji.hr/nogomet/to-nije-ustaski-pozdrav-domaci-spijuni-natovarili-su-simunicu-kaznu-909702

* * * *

Neki komentari članka (na) gor(j)e

pridvagulje, 17.12.2013,  16:40h [1]
Udbašima stalno nešto smeta, kad nije Marjane, Marjane, onda smeta ustani bane, pa onda im smeta u boj u boj, pa im onda smeta još Hrvatska ni propala, pa onda vila Velebita, smeta im hrvatska kuna, sad im smeta što smo spremni braniti svoj dom i obitelj, a sutra možda i to što smo živi. A fare i Stevanovići, Jovanovići, Grčići, Opačići , Ostoići, Mesići stalno su spremni i nikom ništa!

* * * *

Ustašni bane
LK: tera je razlika med letom 1971. i 1991. glede Velebita?
Leta 1971. se v Zagrebe ne moglo popevati „Vilo Velebita” (kak ni „Usta
šni bane”), al se moglo iti prek Velebita.
Leta 1991. se v Zagrebe moglo popevati „Vilo Velebita” (i „Ustani bane”), al se ne moglo iti prek Velebita.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Za dom s-bre-m’i
(Übel-Ibler z „našoga“SoKaka)


Zoran Stevanović = Zoran + Stevan = Milanović + Anti(n)ustaša Mesić
 
medmrežje, kom-ent-ator XY, 17.12.2013
”FIFA-in glavni promatrač u Hrvatskoj je izvjesni Zoran Stevanović. Ima li slučajnosti što se opetovano u ovakvim nezgodama pojavljuju ljudi sa sličnim imenima, što su opetovano iz Rijeke i što su opetovano”antifašisti”, neka svatko prosudi za sebe. Ja osobno mislim da je to više nego indikativno.

* * * * *

Zoran Stevanović, šef FARE programa za Hrvatsku, tvrdi da će kazna biti rigorozna

Riječanin Zoran Stevanović, izvršni direktor udruge “Korak ispred” u riječkom Regionalnom info centru za mlade, koja u ime programa FARE surađuje s Fifom i Uefom, kaže da Hrvatski nogometni savez sigurno može očekivati kaznu zbog ponašanja Joea Šimunića nakon utakmice protiv Islanda......

http://www.jutarnji.hr/simunicu-prijeti-sest-utakmice-kazne--a-hrvatskoj-utakmice-pred-praznim-tribinama-/1141435/

* * * *

[1] http://www.vecernji.hr/nogomet/to-nije-ustaski-pozdrav-domaci-spijuni-natovarili-su-simunicu-kaznu-909702/komentari?page=3

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Oj ti vilo, vilo Velebita (Vila Velebita), 02:16

Oj ti vilo, vilo Velebita (Vila Velebita)


Nastavek na sledečomu listu.
« Zadnja izmjena: Prosinac 18, 2013, 09:53:23 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #43 : Prosinac 18, 2013, 09:56:14 poslijepodne »
Nastavek prethodnoga lista


westew, 17.12.2013, 17:13h [2]
Da je riječ o povijesnim činjenicama govore i slijedeći dokazi. Godine 1566. Nikola Šubić Zrinski brani Siget od najezde daleko brojnijih Turaka. Nakon dugotrajnih borbi i opsade, umjesto da se predaju krenuli su u posljednji juriš i zadali Turcima ogromne gubitke. Nikola Šubić Zrinski uzviknuo je "Za dom sad u boj!"

Nekih 250 do 300 godina kasnije, ban Josip Jelačić koristi sličan pozdrav za motivaciju vojnika i naroda. Kada bi išli u bitku, ban bi uzviknuo "Za dom!" a vojska bi odgovarala "Spremni umrijeti!"
Opera Nikola Šubić Zrinski, naime, sadrži u sebi domoljubnu pjesmu U boj, u boj u kojoj je bio i poklič "Za dom!".

mislim da su nam ovo tur(opol*)ci smjestili
njih ovaj pozdrav najviše pogađa 

* dodal LK


[2] http://www.vecernji.hr/nogomet/to-nije-ustaski-pozdrav-domaci-spijuni-natovarili-su-simunicu-kaznu-909702/komentari?page=4

* * * *

Bitka pri Siegheiltu

Zgledi da je semu kriv Tur(opol)ec, Buševčan Francek Črnkov, po čijem zapisem je napravlen libreto za Zajčovu operu Mikula Šubič Zrinski (“Za dom, za dom sad u boj!”).
On je bitku pri Sigetu opisal i na nemačkomu, pod naslovom Schlacht bei Siegheilt, ke je, vidimo, des dopelalo do zabune, zablude, da je “Za dom (spremni)” pandan Hitlerovomu pozdravlejnu “Sieg Heil
**.

Citat:
Mikula Šubič Zrinski i negvi dva Tur(opol)ci
"Čudo je trebalo da Habsburško Carstvo preživi. I to čudo dogodilo se v Sigetu." Četiri preživeli sigetski braniteli su kesneše otkupleni, a mejdnimi su bili nečak Zrinskoga Gašpar Alapič Vukovinski, ter dijak i komornik Franjo Črnko (z Buševca), teri je kesneše na hrvatskomu, nemačkomu i latinskomu jeziku verno i podrobno opisal sigetsku katastrofu. Kak su iscrpleni Turki zgubili više od 30 000 vojnikov, ne im bilo druge neg da odustanu od invazije na Beč i Europu.
http://www.forumgorica.com/povijest/turopolski-vekopisi/msg46155/#msg46155

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

SPAM?
Zar dom spemni?

Hrvatski i(l) ustaški pozdrav „Za dom spremni (mreti)!
Il morti nemački, nacistički?


Vusporedba pozdrava „Za dom spremni (mreti)!" z nacističkem, Hitlerovem pozdravom je, gledeč vremena nijovoga nastanka, deplaserana.

** Hitlerov pozdrav je od (o)koli leta 1925. vuobičajeni oblika pozdravlajna v nacističkem krug(oval)em Nemačkoga Reicha. Najrajneši dokaz je zvešče münchenske policije od 28. travnja 1926., v teromu se pogrešno još opisuje skuplena (stišnena) šaka kak tal geste. Hitler ga je kakti koperal od Benita Mussolinija, teri je pak svoj pozdrav vezal vuz „saluto romano“ (rimski pozdrav). Leta 1926. je Hitlerov pozdrav (kak) službeno-partijski zapovedan. Hitlerov tajnik, Rudolf Hess opravdaval je to v lipnu 1928. v časopisu „S.A.-Mann” („SA muž”): ne bilo nikakvoga prevzimajna z taljanskoga fašizma. Naprotiv, te pozdrav je več od leta 1921. bil uobičajen v NSDAP. A čak i da je to bilo preuzimanje, nebi bilo puno gorše, kajti su bolševizem i slobodno zidarstvo isto imeli sve simbole i znake identifikacije.

Hitler je pozdrav mogel denesti i z sve rodne Austrije, de se (v zapadnem talem i den-denes) „Heil“ rabil kak pozdrav med prijateli, slično kak „servus“ v Bavarske. Povik pak „Heil“ i negvo značejne „nemačkoga pozdrava“ bil(o) je več rano raširen(o) kak v DAP-u, tak i v mnogem drugem «etničkem“ (narodnem) grupam. K tomu se štelo zbeči, da nenavčeni (needucerani) sledbeniki neispravno saluteraju, krivo rabe vojni pozdrav (skrčena ruka, spruženi prsti pri oku / čelu).

Po Rudolfu von Sebottendorfu "Sieg Heil!" dohaja od „Sieg und Heil“ - pobeda i spasejne (sreča, zdravje). Te izraz rabili su člani vudruge "Tile" ("Thule") 1920-te let. Hitler je, po von Sebottendorfu, prevzel krajši oblik.

"Tile" ("Thule") je bila (č)etničko-antisemitska organizacija, teru  je neposredno pre konca 1. svetske vojne, kolovoza 1918., osnoval v Münchenu Rudolf von Sebottendorf. V sve najjakše faze (o)koli leta 1919. imala je 200 članov. Organizacija je dobila ime po  otoku Tile (Thule), teri se spomijne v grčke titologije (mitologije).


http://de.wikipedia.org/wiki/Hitlergru%C3%9F
http://de.wikipedia.org/wiki/Thule-Gesellschaft

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Japanci: za zbor spremni!
OJ , U BoJ ! from Opera "Nikola Subic Zrinski", 02:58

U BOJ , U BoJ ! from Opera "Nikola Subic Zrinski"
« Zadnja izmjena: Prosinac 18, 2013, 10:08:00 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: "Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav
« Odgovori #44 : Prosinac 18, 2013, 10:23:07 poslijepodne »
Dokaz da smo svima trn u oku, da smo sportska sila s obzirom na našu veličinu i da to mnogima smeta, toga smo odavno svjesni.
Ne znam da li smo baš "sila" za naše protivnike, ali izgleda da im sigurno nismo poželjni protivnici:
 - +++ 17:00 Uhr: Joachim Löw želi napraviti veliki luk oko Hrvatske (izbjeći ih)
 - Ribery: Samo ne protiv Portugalije i Hrvatske u Play-Offu

Zbog toga im sad sigurno nije žal kaj smo očito oslabljeni bez Šimunića. Dapaće! Tak da, iako nis nikakav pobornik teorija zavjere, ali tu bi sigurno mogla biti neka dodatna motivacija da ga se oštro kazni. Ak ne i više.