Svakidašnje teme > Čušpajz

Novi Zakon o sigurnosti prometa na cestama

<< < (3/3)

idelac:

--- Citat: Sledgehammer - Kolovoz 16, 2014, 02:30:30 poslijepodne ---
Obzirom sam ovaj pročišćeni tekst ja radio, i da bih ga napravio i uredio da ovako izgleda pročitao sam cijeli zakon najmanje deset puta, recimo da ti ona opaska o "nepažljivom" čitanju baš i ne stoji.

--- Kraj citata ---

Kako ne stoji kad si nekidan tvrdio da ZOSPC uopće ne definira takva pitanja, nemoj se sad izvlačiti :)

Sledgehammer:
Pa generalno ne definira, nemam se što izvlačiti. Postoje samo zakonske ekskluzije kao što je to sa traktorom, no jasno je da nisi u pravu kada tvrdiš da prometna nesreća sa traktorom nije prometna nesreća. Ona je UVIJEK prometna nesreća osim u navedenim slučajevima ekskluzije iliti isključenja.

Znači, da to NIJE nesreća treba se događaj dogoditi na nerazvrstanoj prometnici, i da u istoj još ne učestvuje drugo vozilo i da nije počinjena šteta na drugom vozilu i da nema ozlijeđenih osoba. Znači, opseg isključivih faktora je u praksi jako velik, jer je izuzetno mala šansa da kod tog prevrtanja traktora ne bude zadovoljeno da je i nerazvrstana cesta, da nema oštećenja drugih vozila i da nitko nije ozlijeđen.

To, u biti, predstavlja niti 1% nesreća sa traktorom. Sve ostalo JESU prometne nesreće.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju