Autor Tema: VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??  (Posjeta: 46161 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??
« : Travanj 27, 2010, 01:52:59 poslijepodne »
Kako doznajemo iz samog SDP-a VG, a i iz lokalnih i nacionalnih medija Vesna Fabijančić križanić za predsjednika Zagrebačke županijske organizacije SDP-a podržava Mihaela Zmajlovića iz Jastrebarskog, a kolegu iz Velike Gorice poznatog SDP-ovca Zorana Ostovića NE?

Krenuo sam malo istraživati i gle čuda!

MIHAEL ZMAJLOVIĆ BIO JE NA LISTI HSS-a 2005.g.
http://www.izbori.hr/2005Lokalni/rezultati/Z01_ZAGREBACKA.pdf         str. 10

U gradsko vijece po kandidacijskim listama izabrani su:
1. HRVATSKA SELJACKA STRANKA - HSS                         4.514
13 mjesta
1. BORIS KLEMENIC
2. ZVONIMIR NOVOSEL
3. MIHAEL ZMAJLOVIC
4. IGNAC SMETKO
5. PETAR ŠPANIC
6. IVAN SIROVICA
7. NADICA ŽUŽAK
8. IVAN TEŽAK
9. MILIVOJ IVO GOLUB
10. MILAN IVANCIC
11. ROMAN RODIC

kasnije kada je raspušten jaskanski SDP Zmajlović je iskoristio situaciju i brzo prešao u SDP i osnovao gradsku organizaciju SDP-a

Zoran Ostović poznati Velikogorički SDP-ovac, pravnika, dva mandata obnašao funkciju ravnatelja ljekarni Zagrebačke županije, koji je bio gradski vijećnik do 2009.g. predsjednik kluba vijećnika, predsjednik nadzornog odbora u gradskom poduzeću, vijećnik u najvećoj gradskoj četvrti Miljenko Granić, a da ne govorimo da je i član izvršnog odbora SDP-a Zagrebačke županije i županijski vijećnik.

Takvi stranački kadrovi koji su nosioci infrastrukture goričkog SDP-a nedvojbeno su nepoželjni predsjednici Fabijančić.

Vrlo je jednostavan razlog zbog kojeg VFK podržava Zmajlovića.
Prvo: nitko ne bi od birača glasao da predsjednik i zamjenik budu iz jednog grada, jer se i VFK kandidirala za potpredsjednicu na županijskim izborima. Drugu već i vrapci znaju da se VFK nije dokazala kao sutkinja, niti kao odvjetnica, odnosno da je totalno nesposobna živjeti na legalan način od svoje struke te si nije uspjela osigurati životnu egzistenciju, stoga mora pod hitno doći u saborsku fotelju!

Znamo da se nije uspjela izboriti na listi za sabor 2003 godine,  bila je 10., a 2007.g. 11.

Ovo je zadnji vlak, tako je i postignut dogovor između VFK i Zmajlovića, ako ona njega sa svojim članstvom iz VG podrži za predsjednika, a Gorica je najbrojnija organizacija u županiji, on će podržati listu za sabor na koju će ona sama sebe naturiti na visoko mjesto, odnosno gradski odbor.

E sada se vidi zašto su na konvenciji ušli novi članovi koji su tu tek oko 2 mjeseca do godinu dana, zašto je bilo dosta nepravilnosti i 39 istovjetnih listića, jer gradski odbor je taj koji slaže listu za sabor, a županija ju prihvaća.

Zato je nedavno i raspušten ogranak koji podržava kolegu Zorana Ostovića.

http://www.vecernji.hr/regije/sefica-sdp-a-raspustila-ogranak-koji-ne-podrzava-njezina-favorita-clanak-131758


Prića se po Gorici da se vodstvo SDP-a pretvorilo u «FRUSTRIRANE GUSARE NA TRULOM BRODU, SA VESLIMA NA JEDNOJ STRANI, ČIJI KAPETAN JE IZGUBIO KOMPAS»


sused

  • Gost
Odg: VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??
« Odgovori #1 : Travanj 27, 2010, 02:33:07 poslijepodne »
Mihaela Zmajlovića HSS-ovca za predsjednika SDP-a županije

Stanilović Darko nositelj liste HDZ-a - u predsjedništvu SDP-a Velike Gorice

Željko Cavrić vodio prosvijed protiv Račanove vlade, sada je u predsjedništvu SDP-a V. Gorice

Marijan Čehovica iz HDZ-a tajnik u mjesnom odboru Čička Poljana gdje SDP ima 4 člana od 7

Predsjednik gradske četvrti Miljenko Granić je osoba iz HDZ-a, a SDP u koaliciji ima većinu u vijeću??

TKO PIJE A TKO PLAĆA?

Dok Marin Klarić hodočasti i učlanjuje građane u stranku....

« Zadnja izmjena: Travanj 27, 2010, 02:36:09 poslijepodne sused »

Offline brzi

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 92
  • Karma: +0/-0
Odg: VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??
« Odgovori #2 : Travanj 27, 2010, 03:37:31 poslijepodne »
Kako doznajemo iz samog SDP-a VG, a i iz lokalnih i nacionalnih medija Vesna Fabijančić križanić za predsjednika Zagrebačke županijske organizacije SDP-a podržava Mihaela Zmajlovića iz Jastrebarskog, a kolegu iz Velike Gorice poznatog SDP-ovca Zorana Ostovića NE


Jaki mi je to kandidat koji svoju kandidaturu nije bio u stanju iznijet pred Gradskim odborom svoje matične organizacije, a niti prethodno na konvenciji iste. Pa samim time nije ni čudno da ga članstvo u Velikoj Gorici niti ne doživljava kao svoga kandidata!

Offline brzi

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 92
  • Karma: +0/-0
Odg: VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??
« Odgovori #3 : Travanj 27, 2010, 03:45:14 poslijepodne »
Vjetar već više godina puše sa krive strane, i to su davno percipirali članovi SDP-a u Velikoj Gorici, i već se dugo zna da je ekipa iz županije davno izgubila kontakt sa svojojm matičnom organizacijom, i to ne radi svađe i neslaganja već radi vlastitih interesa koje će nastojat ostvarit na slijedećim županijskim izborima (to SDP ni po čemu ne razlikuje od drugih političkih stranaka -  jer to je politika, nažalost). Zato ova vaša mlataranja nemaju nikavog oslonca a kamoli efekta! Ali budući da papir sve trpi, pa eto neka ga!

Offline brzi

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 92
  • Karma: +0/-0
Odg: VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??
« Odgovori #4 : Travanj 27, 2010, 03:48:58 poslijepodne »
Zato je nedavno i raspušten ogranak koji podržava kolegu Zorana Ostovića.

Kaj nisu raspuštena 2 ogranka?!

plemenitashica

  • Gost
Odg: VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??
« Odgovori #5 : Travanj 27, 2010, 03:57:35 poslijepodne »

Jaki mi je to kandidat koji svoju kandidaturu nije bio u stanju iznijet pred Gradskim odborom svoje matične organizacije, a niti prethodno na konvenciji iste. Pa samim time nije ni čudno da ga članstvo u Velikoj Gorici niti ne doživljava kao svoga kandidata!

A zašto? To nije potreba ili se u županiju može kandidirati bez podrške svojeg domicilnog ogranka?
Znači li to da se ja mogu učlaniti u stranku po mjestu stanovanja (ili kako) i onda se kandidirati negdje na sasvim drugom mjestu?
Oprostite kaj to pitam javno, ako ne smijete odgovoriti razumijet ću, ali to kaj Muha c/p je stvarno čudno. Ako je to pravilo u politici, onda ja i nisam za politiku.  ;)

Usput - sused - jako se dobro sjećam Cavrića na prosvjedima gdje je vikal Franjo - lopove. A to nije bilo kontra Račana.   ??? ::) 8)

I već tada je trebalo ići naprijed, na nije se išlo. Znate li mi reći zašto?

acer1

  • Gost
Odg: VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??
« Odgovori #6 : Travanj 27, 2010, 07:13:48 poslijepodne »
Usput - sused - jako se dobro sjećam Cavrića na prosvjedima gdje je vikal Franjo - lopove. A to nije bilo kontra Račana.   ??? ::) 8)

I već tada je trebalo ići naprijed, na nije se išlo. Znate li mi reći zašto?

Budimo realni glede tih prosvjeda. Prvi radnici koji su bili pred Račanovom vladom bili su radnici Velkoma na čelu s Cavrićem. zbog toga mu je i na jednoj sjednici prigovorila bivša županica Palma. No to nije bit problema, bit je ta da su ljudi bili tamo zbog loše politike HDZ-a koja ih je odvela na prosjački štap. Radnici nisu primali plaće 4 mjeseca, nije bilo novca ni za gorivo za kamione čistoće itd itd. Kao sindikalac tada je stao na stranu radnika i nije okrenuo leđa onima koji su ga izabrali, ali to se nije baš svidjelo nekome u SDP-u da baš upravo SDP-ovac prvi predvodi radnike pred Banske dvore. Kad se pokretao stečaj s preustrojem bio je jedini koji je tražio plan preustroja. No na stranačkom polju i nije bio baš najsuptilniji pa je tu bilo zaoštrenih tonova u ponekim situacijama pa se u neformalnim rzagovorima znalo reći za stranačke kolege poneka loša riječ. Vesni Fabijančić Križanić nije bio baš nešto simpatičan sve do trenutka dok nije došao SDP na vlast a Picula postao gradonačenik. Jer po programu SDP-a uvjek je dobrodošlo partnerstvo poslodavca i sindikata pa je tako i Cavrićev ponovni uzlazak bio samo pitanje tajminga.

S obzirom da se spominje po stranačkoj liniji bilo bi logičnije postaviti pitanje kako to da još nije osnovao ogranak u kojem povjerenik?

plemenitashica

  • Gost
Odg: VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??
« Odgovori #7 : Travanj 27, 2010, 08:41:45 poslijepodne »
Usput - sused - jako se dobro sjećam Cavrića na prosvjedima gdje je vikal Franjo - lopove. A to nije bilo kontra Račana.   ??? ::) 8)

I već tada je trebalo ići naprijed, na nije se išlo. Znate li mi reći zašto?

Budimo realni glede tih prosvjeda. Prvi radnici koji su bili pred Račanovom vladom bili su radnici Velkoma na čelu s Cavrićem. .......

Ovo kaj ja pišem bilo je puno prije ili se onda još niste bavili politikom.
Račan je na vlasti bio nakon što je Tuđman umro.
A Cavrić je vikao lopovi ispred Sabora, kad je Franjo poslao policajce na ljude. Da li je tada bio član stranke ili ne, to ne znam, ali mi je ta slika ostala. Znam da sam mu se divila na hrabrosti, jer napadati Tuđmana usred Zagreba i vikati mu onda lopove je bilo jako jako hrabro, čak hrabrije nego braniti Pokupsko.  :)

Uostalom, čim ga vidim pitat ću jesam li u pravu ili sam i ja zaboravna.  ;)

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??
« Odgovori #8 : Travanj 27, 2010, 10:10:58 poslijepodne »
Citat:
Znam da sam mu se divila na hrabrosti, jer napadati Tuđmana usred Zagreba i vikati mu onda lopove je bilo jako jako hrabro, čak hrabrije nego braniti Pokupsko

He..he...svašta, fakat bolesno...diviti se liku koji je čitav život prodaval maglu..uzdizati istog kao moralnu vertikalu????...
....antena ti je u kur...poremetil ti se sustav vrijednosti...moraš na štelanje...

shaka zulu

  • Gost
Odg: VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??
« Odgovori #9 : Travanj 27, 2010, 10:13:44 poslijepodne »
Ovo kaj ja pišem bilo je puno prije ili se onda još niste bavili politikom.
Račan je na vlasti bio nakon što je Tuđman umro.
A Cavrić je vikao lopovi ispred Sabora, kad je Franjo poslao policajce na ljude. Da li je tada bio član stranke ili ne, to ne znam, ali mi je ta slika ostala. Znam da sam mu se divila na hrabrosti, jer napadati Tuđmana usred Zagreba i vikati mu onda lopove je bilo jako jako hrabro, čak hrabrije nego braniti Pokupsko.  :)

Uostalom, čim ga vidim pitat ću jesam li u pravu ili sam i ja zaboravna.  ;)

Mislim da mešaš "Pravo na Trg" (il se prije drugač to zvalo) ,v organizacije granskoga sindikata,milion miliona rulje "od Prevlake do Dunava" i Velkomov prosved na Markovomu trgu,da je meša več bila gotova.Za Velkom.
Na obadva su bili Velkomci a teško da nekteri gelipter teromu ljudi ne veruju more dobiti člane sindikata da se peju "tuč" z "Alfami" v centru Zagreba.Velkomov sindikat je bil jen od bole v države za razliku od one v teremi ti se plačajne članarine svodi na jen krmenatlin,dve šnite kruva i krumper šalatu o Božiču.

Offline brzi

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 92
  • Karma: +0/-0
Odg: VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??
« Odgovori #10 : Travanj 28, 2010, 10:43:25 prijepodne »
A zašto? To nije potreba ili se u županiju može kandidirati bez podrške svojeg domicilnog ogranka?
Znači li to da se ja mogu učlaniti u stranku po mjestu stanovanja (ili kako) i onda se kandidirati negdje na sasvim drugom mjestu?

Koliko mi je poznato to zasad možete jedino u SDP-u, jer ipak smo mi najliberalniji, jelte!
No, ne izleda to baš tako kaotično kako ste vi protumačili. Svaki se član stranke na županijskim (a tako i na gradskim) izborima može kandidirati bez prethodnog amena svoje matične organizacije, naravno ako pritom prikupi dovoljan broj potpisa (nešto slično neposrednim izborima za gradonačelnika) članova stranke na županijskoj razini ili određeni postotak članstva svoje matične organizacije - tu će se naravno neki pogubiti jer nemaju veze sa svojom matičnom organizacijom, ali neka ;D. Nažalost kao i svaki drugi i ovaj je sistem nesavršen..., ali za sada najdemokratičniji u RH (gledajući sistem izbora u ostalim strankama).

Naravno da također znači da svako gomilanje kandidata kod jedne organizacije uzrokuje smanjenje vjerojatnosti prolaska njezinih kandidata na izborima! Ko je pametan, za njega dalje ne trebam pisat....
   

sused

  • Gost
Odg: VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??
« Odgovori #11 : Travanj 28, 2010, 12:24:13 poslijepodne »
Zar ovo ne šteti stranci?

http://www.vecernji.hr/regije/sefica-sdp-a-sefica-vodoopskrbe-a-nije-placala-racune-vodu-clanak-129641

neki su za to dobili sankcije ( Zoran Žic dok je upozorio na nerad mjesnog odbora)

plemenitashica

  • Gost
Odg: VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??
« Odgovori #12 : Travanj 28, 2010, 12:42:27 poslijepodne »
Zar ovo ne šteti stranci?

Koje - članak piskarala IPŠ koji obiluje riječima: navodno i kako doznajemo?

Offline brzi

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 92
  • Karma: +0/-0
Odg: VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??
« Odgovori #13 : Travanj 28, 2010, 02:00:14 poslijepodne »
Zar ovo ne šteti stranci?

1. Ako je uopće istina u što čisto sumnjam, jer ne bi bilo ni prvi ni posljednji put da se ovakve nebuloze pokušavaju prikazat kao nekakav pokazatelj. 

2. Da li je to dug stranke ili dug fizičke osobe!???? ??? I ne znam po kojoj zdravoj pameti se u isti koš može staviti potez g. Žica i ovo - priča o kruškama i jabukama! To može biti samo šteta za kučni proračun fizičke osobe, ali nikako kao nekakav faktor ili odraz rada SDP-a u Velikoj Gorici.

3. To vam je isto ko da je netko rekao da je Zoran Milanović jučer izgubio na turniru u beli, u finalu protiv Jadranke Kosor! I to je šteta za stranku??? ???

Sve skupa smiješno.

Offline brzi

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 92
  • Karma: +0/-0
Odg: VFK podržava Mihaela Zmajlovića HSS-ovca??
« Odgovori #14 : Travanj 28, 2010, 02:09:31 poslijepodne »
neki su za to dobili sankcije ( Zoran Žic dok je upozorio na nerad mjesnog odbora)

Nije uopće problem što je uputio prigovor na nerad Mjesnog odbora, nego što je to učinio kao SDP-ov VIJEĆNIK!!! PROTIV DRUGOG SDP-ovog VIJEĆNIKA i to NI VIŠE NI MANJE nego Upravnom odjelu za mjesnu samoupravu koji je pod VLAŠĆU HDZ-a!!!! (kao i cijela gradska uprava).

Mogu si samo zamisliti kakva je sprdnja i podsmijeh nastao u HDZ-u nakon primitka dopisa, a da ne govorim o napisima u HDZ-ovim biltenima GT-RVG Reporter odmah nakon toga, o navodnom stanju (stanje ne postoji jer GO SDP VG normalno radi i funkcionira) u SDP-u Velika Gorica - nije da su jedva čekali!!!

E TO JE ŠTETA ZA STRANKU!!!

E u tome je problem! Pa ja sad ne znam tko bi bio spreman izbanalizirati takvo ponašanje!