Anketa

Idete li nedjeljom u dućan?

Da, po namirnice
4 (30.8%)
Da, po sve kaj mi treba ali ne i kruh i mlijeko
1 (7.7%)
Da, ali vrlo rijetko
7 (53.8%)
Ne, nikada jer se to kosi s mojim načelima
1 (7.7%)
Ne, nikada taman da ne jeo kruh cijeli dan
0 (0%)

Ukupno Glasova: 12

Glasanje završeno: Listopad 16, 2009, 03:39:00 poslijepodne

Autor Tema: Rad ili ne-rad  (Posjeta: 7592 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Rad ili ne-rad
« : Rujan 06, 2009, 03:39:00 poslijepodne »
Ah... gubim se. Nekad ne znam kam bi kaj ugurala. Zato mi je ovaj Čušpajz baš idealni podforum. Nije politika, a je, nije aktualno, a je.

Kupila sam školske knjige u našoj domaćoj VG knjižari Keko. Imala sam sreću i nazovem informacije radi, da li su počeli prodavati u slobodnoj prodaji, rekli su da jesu i odmah sam se nacrtala u knjižari. Bila sam druga na redu, a dok sam ja kupovala već ih je iza mene bilo barem 10 i red je bio vani.
Koliko sam imala za čuti i poslije i vidjeti na ugašenoj TVG red je svaki dan bio vani i ljudi su satima čekali da bi obavili kupnju.

Kad sam ja kupovala, falile su neki udžbenik i radne bilježnice s mojeg popisa.
Rečeno mi je da će me nazvati kad stignu.
I nazvali su me danas da mogu doći.
Pitanje: Pa nedjelja je, kaj vi i danas radite?
Da gospođo, do 16,00, možete doći odmah, nema gužve, skoro nikoga u knjižari.

Knjižara radi tj na servisu je roditeljima da obave što još moraju prije sutrašnjeg početka nastave.
Otišla sam, kupila bez čekanja.

Svaka čast. Keko ima veliki plus.

Raditi nedjeljom ili ne, kosi li se to s načelima ili je bolje biti na usluzi onima zbog kojih i postoje dućani da ljudi ne moraju gubiti vrijeme radni dan, ili da ipak bezbolnije i vedrije obave ono što ionako moraju, ali ovaj put nedjeljom bez nervoze i žurbe.

Hvala na radu nedjeljom, (iako je ovaj slučaj drugačiji u odnosu na druge dućane i nedjelje) nedjelja je potrebna ovisi kako kome i kako kada.

Pisala sam i o tome, prije ljeta: (http://plemenitashica.iz.vg/openito/2009/06/12/ne-rad-nedjeljom).

Ljeto i sezona je završilo, ali rad nedjeljom i dalje ostaje potreba. Bar za mene.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Rad ili ne-rad
« Odgovori #1 : Rujan 06, 2009, 03:52:07 poslijepodne »
Kad bi mi se rad nedjeljom kosio sa načelima morala bih dati otkaz na poslu  :D

Nedjeljom kupujem vrlo rijetko, samo ako baš moram, jer radim puno i u sve dane tjedna, pa mi nekad uz kupnju preostaje samo ta nedjelja.
Općenito nisam obožavatelj šopinga i hodanja po dućanima, ali volim imati mogućnost izbora da i taj dan ako to trebam odem u kupnju.
Mislim da se Bog ne ljuti na takve banalne gluposti i da ima dovoljno posla i bez toga  :D
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Skockani

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Rad ili ne-rad
« Odgovori #2 : Rujan 06, 2009, 06:55:54 poslijepodne »
Meni je Ok rad nedjeljom, ali da se to onda i pošteno plati. Prije dvadesetak godina trgao sam se da radim prekovremeno ili nedjeljom pošto mi je to bilo puno više plaćeno . Na žalost većina vlasnika trgovina dogovara neto plaću. Tak da ako prodavač radi nedjeljom to mu nije ništa više plaćeno, a isto tako i ako ima više djece (ali to je sad već druga priča).

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rad ili ne-rad
« Odgovori #3 : Rujan 06, 2009, 09:43:50 poslijepodne »
Znam samo da dok sam bio klinac, sve se obavilo do petka... subotom je poneki dućan bio otvoren samo do ručka, nedjeljom nije radilo apsolutno ništa.

I znam da zbog toga nitko od nas nije krepao, nije ostao gladan, i nikome od nas nije nikoji qrac falio zato jer je nedjelja bila - "ne djelja", dan Gospodnji. I to u vrijeme "komunizma".

Danas sam okružen samim velevažnim personama (ima ih, očito, i tu na forumu!!), koje imaju preko tjedna toliko posla (mo'š mislit'!!!), da jednostavno ne stignu ništa kupiti!! Toliko rade da je to prestrašno! Pa si mislim - kada već toliko rade, kada su to sve tolike "poslovne veličine" - valjda imaju i penez toliko da kupuju kao pravi biznismeni - imate sve on-line, i Konzum i mnoge druge dućane, naručite, bez provizije vam sve doneseju doma na kućni prag, tako da se ni ne morate mučiti sa nekakvim šopingiranjem!! Tko to radi prava gospoda; ako već glumiš facu, onda budi faca, i budi na nivou! A ne sitni cigan, koji bi bio jeben i pošten. Kao da je to moguće...

Kada sam slušao takve provale u objašnjenima kojekakvih "građana" koji sada "bez otvorenih dućana nedjeljom više ne znaju ni prdnuti, ni živjeti", rigalo mi se... toliko pokondirene malograđanštine u toliko primitivne bahatosti - to je bilo degutantno za gledati i slušati! Odrasli su gutajući govna na hampere, klaftre i palete, živjeli goli i bosi, a danas - iako mentalno i materijalno i nisu puno odmakli odonda - odjednom "naprosto ne mogu" bez špeceraja nedjeljom iza ručka...

Samo velim - ima poslova koji moraju biti nedjeljom, i moj je jedan od njih. No otvoren dućan nedjeljom, da dokone babuskare mogu ići ubijati vrijeme u nekakvom šopingu, nije potreban. Da je sve zatvoreno - baš me zanima da li bi te veličine pocrkale zbog zatvorenih dućana?? To me jaaaako zanima...

Tima - koji bez te umišljene potrebe ne mogu - želim samo da im djeca, ili bračni partner, radi kod nekog takvog šufta, koji bi otvorio svoj dućan ne od 0 - 24, već od 0 - 48 svaki dan, i da im se to ne plati, da nisu nikada za nedjeljnim ručkom sa svojim obiteljima i djecom, i da za svaki i najmanji drek mogu dobiti nogu, jer šuft ima pravo ucjenjivati obzirom na jedno takvo mizerno mjesto čeka još barem 5 nezaposlenih...

Kako su šuftovima dužni političari, a ne političarima šuftovi, zna se tko kroji zakone u ovoj zemlji... iako sam živio vani, čudim se kako i dan-danas, u zemljama koje stvarno znaju što je i posao i zarada, nitko ne radi nedjeljom... vjerojatno su oni budale, mi ionako znamo najbolje... zato nam se i smije cijeli svijet. Kako jedna Austrija, Švicarska ili Njemačka ne propadaju, zato jer njihovi šppeceraj-dućani ne rade nedjeljom...???

A lokalne pokondirene tikve to odobravaju. Jebeš karakter i moral. Lijepo je svoj mali ego šopati sa umišljajem kako se živi u blagostanju. Sramota. Sramota. Sramota.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Rad ili ne-rad
« Odgovori #4 : Rujan 07, 2009, 08:25:59 prijepodne »
Nedjeljom kupujem vrlo rijetko, samo ako baš moram, jer radim puno i u sve dane tjedna, pa mi nekad za kupnju preostaje samo ta nedjelja.


Danas sam okružen samim velevažnim personama (ima ih, očito, i tu na forumu!!), koje imaju preko tjedna toliko posla (mo'š mislit'!!!), da jednostavno ne stignu ništa kupiti!! Toliko rade da je to prestrašno! Pa si mislim - kada već toliko rade, kada su to sve tolike "poslovne veličine" - valjda imaju i penez toliko da kupuju kao pravi biznismeni - imate sve on-line, i Konzum i mnoge druge dućane, naručite, bez provizije vam sve doneseju doma na kućni prag, tako da se ni ne morate mučiti sa nekakvim šopingiranjem!! Tko to radi prava gospoda; ako već glumiš facu, onda budi faca, i budi na nivou! A ne sitni cigan, koji bi bio jeben i pošten. Kao da je to moguće...


Vaša umišljena bahatosti, obzirom da sam ja jedina ovdje napisala da vrlo rijetko kupujem nešto u nedjelju, jer puno radim, bit ću slobodna vjerovati da se ovaj tvoj komentar koji sam naglasila, a s njim i ostatak ove napisane tvoje misli, odnosi na mene i moju izjavu. zato ću ti odgovoriti na tvoje pretpostavke.
1. U pravu si, tako radim da me danima nema doma kad odem na posao i ne stignem ponekad, vrlo vrlo rijetko kupiti nešto što mi uistinu treba.
2. Dobro zarađujem za hrvatske prilike, a nedovoljno obzirom na satnicu provedenu na poslu.
3. Nisam biznismen, nego šljaker. Ne glumim facu - faca sam stvarno - ljudima koje volim, što i tebi želim.
4. Mrzim on-line kupovinu jer volim sama odabrati između dvije glavice kupusa.

Apsolutno mogu živjeti bez trgovine u nedjelju, ne volim dućane i šopingiranje, i sve vrijeme koje potrošim na tu aktivnost smatram izgubljenim, ali ako je dućan otvoren, a meni se učini potrebnim da uđem i kupim, onda ću to i učiniti bez grižnje savjesti.
Pa ako sam zato sitni cigan koji bi bio jeben i pošten - neka sam  :D
 
btw, jesi ispunio anketu? Ne vidim da je netko odgovorio da nikad nedjeljom ne ode u dućan.
Moj odgovor je bio ovaj: da, ali jako rijetko. A tvoj?
« Zadnja izmjena: Rujan 07, 2009, 08:28:37 prijepodne Goričanka »
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: Rad ili ne-rad
« Odgovori #5 : Rujan 07, 2009, 01:12:21 poslijepodne »
Ja idem Nedjeljom u dućan zato kaj mogu (čitaj: zato kaj je otvoren). Kad nisu radili išao sam petkom,subotom..nisam išao. Pitao sam u nekoliko navrata žene koje rade. Vele pa bolje da ima ljudi nego da tu čubimo i gledamo jedna drugu. Nisam pobornik rada Nedeljom, ali ako je otvoreno onda je jebiga otvoreno. Vi koji ste tak protiv pokrenite akcije bojkote tj. napravite neki qrac konkretni da se mi tukci, cigani i manje pametni pridružimo, a nemojte prosipat pamet i čubit doma. Ha ha.

Tur

  • Gost
Odg: Rad ili ne-rad
« Odgovori #6 : Rujan 07, 2009, 04:32:13 poslijepodne »
Kak je neko napisal - idem nedelu v dučan zato kej morem. Zakej da jem kruh od čera, kad morem imeti friški?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rad ili ne-rad
« Odgovori #7 : Rujan 07, 2009, 09:02:40 poslijepodne »
I moj je odgovor bio - jako rijetko. I to se odnosilo samo na kruh, jer je pekara u Buševcu od novog zakona prestala delati nedjeljom.

No to ne znači da mi za kruh moraju biti po cijele dane ptvoreni šoping-centri.

Jer treba shvaćati da oni i rade zato jer ljudi dolaze. Isti oni koji vele da dolaze jer su otvoreni.

Da ne dolaze, iako su isti otvoreni, prestali bi raditi. Jer im se ne bi isplatilo. I ne znam zbog čega mi uvijek moramo biti najpametniji, kada zemlje gdje je stvarno demokracija i blagostanje - takve običaje nemaju??? Jesu li oni budale? ili smo to mi, jer smo stvorili anarhiju u kojoj sami sebe uvjeravamo kako je upravo to - red i poredak?

I ne, Goričanka, nije istina da ne stigneš preko tjedna u dućan kupiti apsolutno sve. To je prokleta laž, i to ću reći - nimalo nahato!! - svakome tko tako nešto izjavljuje, jer to - lako dokazivo - uopće nije istina. To je samo uvjeravanje samoga sebe, davanje samome sebi izgovor i ispriku da bi se lijena guzica spriječila u mijenjanju loših navika. Toliko loših da su već i roditelji počeli učiti i uvjeravati svoju djecu da je šetanje nedjeljom po nekakvom šoping-centru izlazak vrijedan spomena...

I to što sam rekao svaki vikend dokazuju deseci milijuna - pravih biznismena i šljakera širom Europe i svijeta. I gle - nitko ne crkava od gladi... ma budale, kažem ti. Kao da oni znaju išta...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Rad ili ne-rad
« Odgovori #8 : Rujan 07, 2009, 09:16:51 poslijepodne »
Vidiš ja nikad ne kupujem špeceraj nedjeljom, a kruh pečem sama, tak da mi pekara uopće ne treba.
Ali da mi se dogodilo da odem po čarape, jer su mi trebale u ponedjeljak u 4 ujutro, a tek u nedjelju skužim da su mi to bile zadnje, ili da sam odjurila po žarulju, šampon za kosu ili ak baš hoćeš higijenske uloške, to jesam i budem opet ak mi se tak dogodi, i ne osjećam se loše zato kaj je nedjelja a ne petak.
Jer ja ne volim dućane ni u petak. Idem kad moram a ne jer volim.
I, slažem se uz dobru organizaciju može se super funkcionairati bez dućana u nedjelju. Sve je to stvar planiranja kupovine.
Zato sam i rekla da mi se takve stvari dese rijetko, ali mi se dese. I onda odem i kupim.
A kad dućan ne radi - kemijam, pa skrpam čarape ili idem u zdrapanima, nije da mi se i to nije desilo  :D
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline veseli vatrogasac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 17
  • Karma: +0/-0
Odg: Rad ili ne-rad
« Odgovori #9 : Listopad 28, 2009, 08:27:26 poslijepodne »
a kak  je tek interventnim službama kaj moraju biti tam i na Božić i Novo leto i svetek i petek i svakak???? i ko  njih pita kaj  ili  šofere  kaj moraju  vozit  stalno....... >:(