Autor Tema: Opcija primitivizam  (Posjeta: 32190 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Opcija primitivizam
« : Rujan 21, 2009, 10:20:21 poslijepodne »
„Ako dosad niste znali, sad znate. Svi hrvatski tajkuni zapravo čine dobra djela. Otvaraju radna mjesta. Omogućuju ljudima da zarade (barem) za kruh. Nemojte misliti da su radnici ovdje kako bi tajkuni širili svoja carstva, gradili dvorce, kupovali helikoptere, jahte i Maybache. Upravo suprotno: tajkuni su ovdje u ulozi humanitarnih djelatnika koji dijele poslove sirotinji i kmetovima. Ili po onoj Kerumovoj, "čine dobra djela".“

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sto-je-kerum-kriv-on-je-samo-slika-i-prilika-hrvatskog-drustva/451427.aspx


Kaj dodati? Ništa. Sve piše.
Bio je jedan komentar u onoj hrpi koja ide na samom kraju: E Kerume, Kerume, da je ova emisija išla prije izbora nikada ti ne bi bio gradonačelnik Splita.
Zar ne bi?

Zanimljivo da svi poslodavci ne vide da radnici rade za plaću koju im isti taj poslodavac odredi po načelu uzmi ili ostavi (ako ti nećeš ima tko hoće), a radnici rade da bi se poslodavac bogatio.
To je tako i u maloj firmici i u velikim gigantima. No, poslodavac očekuje da mu radnik bude zahvalan što mu je omogućio da radi kod njega ( a u stvari  za njega).

I na koncu ti ništa ne prizna, nego još veliča sebe. I uvjeren je da su radnici zavidni i ljubomorni jer on ima više i previše. Ima i opcija, da oni u stvari ne rade, radi samo on, čak i noću kad razmišlja kako će sutra morati isplatiti mjesečnu plaću onima koji je načelno (po njemu) nisu niti zaslužili.

Ali Split je imao još opcija, pa je ipak izabrao Keruma. Sad ga imaju, čovjek ima novaca, štovan je gradonačelnik, a to što je neuk, sirov, primitivan, ne znači da nije dobar (čovjek - hm.. kako iz kojeg kuta pogledamo).
Imali smo i mi takvih, a imamo i danas - kreature i još su na vlasti.   ^-^
Narod izabr´o (hihihih)   :P

Dodatak:
Evo čitam dalje:

"Oštar prema Kerumu bio je i saborski zastupnik i predsjednički kandidat IDS-a Damir Kajin koji je rekao: 'Nakon Tuđmana imamo Keruma. Tuđman je bio sretan što mu žena nije ni Srpkinja ni Židovka, a ovaj ne bi ni za ljubav kćeri pristao na zeta Srbina.' Kerumovu izjavu da svatko mora znati gdje mu je mjesto u ovoj zemlji Kajin je ocijenio strašnom - rasizmom i nacizmom najgore vrste.

'Taj se problem ne liječi, nego ga treba odstraniti, odnosno sankcionirati bez zadrške', poručuje Kajin, koji smatra da nijedan dužnosnik, od gradonačelnika do predsjednika države, ne bi smio biti rasist, prenio je Glas Istre."


http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/36454/Pupovac-HTV-se-mora-ispricati-zbog-Keruma.html

Edit: dodatak
« Zadnja izmjena: Rujan 21, 2009, 10:33:37 poslijepodne plemenitašica »

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Opcija primitivizam
« Odgovori #1 : Rujan 22, 2009, 09:36:15 prijepodne »
Kerum je u svemu osim u količini love na bankovnom računu - tipičan Hrvat.
Prema tome, da je sto puta pušten u Stankovićevoj emisiji prije izbora - bio bi gradonačelnik, isto kao što će Bandić biti sljedeći Predsjednik svih nas.
Budimo realni.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Opcija primitivizam - 2. dio
« Odgovori #2 : Rujan 22, 2009, 12:10:30 poslijepodne »
Donos sa linka: http://www.forumgorica.com/sam-svoj-majstor/sitni-popravci-vodovoda-u-kuci/15/
............
@plemenita: stvarno si jad i bijeda, čim se usudiš i v ovu dobronamjernu temu spinati svoje vodovodno-vrtne frustracije s plačanjem i merenjem i kontrolom, ak nemaš vrt...nemaš, al koji kufac zagadiš saku temu di se pojaviš? ....,meni si ti nekak daleko od bilo kakvog plemenitog turopoljskog roda jer da si plemenita, onda bi znala da v Turopolju v nizini, a bogme ak očeš i v goricama tam na bregi , ni bilo pravog domaćeg gazde koji ni imel zdenec ( na bregima i den denes po 25-30 metri dubine), a ti  pitaš jel to po zakonu i jel se kak kontrolera zvađena voda.
Pa kaj ti je mortik žal kaj ljudi ulažeju tisuće € u ono kaj je tebi ko gradskoj curi samo " vleći vodu s pipe i plačati naknadu".
I tvoji i moji i si naši hrvatski preci na ovoj našoj hrvatskoj zemli, vlekli su vodu z zemle i sad se konačno našla jena plemenita usranka koja bi i na to nabila harač…..

Jad i bijeda ste sami. Zašto? Zato jer vrijeđate. Niste prestali sa svojim poganim nagonom za uvredama, iako vas preskačem, ali sad neću. Još ćete dobiti i minus.

Prvo moj nick nije plemenita, nego plemenitašica. Ako me već prozivate, izvolite me oslovljavati kako piše, jer i samo vaše (prepisano) čitanje i pisanje mojeg nicka je uvreda. Ovo se odnosi samo na vas, jer eto, vama baš neću dozvoliti da me zovete kak vi hoćete, nego onako kako sam ja napisala da mi je nick.

Da je bilo gazdi (koji si nisu kupili golfa nego napravili vodovod f iže) koji su imali i imaju još uvijek razne zdence i pumpe, znam puno bolje nego vi. Znam i da je takav način opskrbe vodom još i danas vrlo prisutan, naročito u bregima gdje nije sprovedena vodovodna mreža, ali i po cijelom Turopolju ima dosta naselja koja isto tako nemaju adekvatan suvremen  pristup čistoj pitkoj vodi. U samom gradu VG to nije slučaj, ali bi se ljudi rado koristili pitkom vodom bez naknade, kao vi na primjer.

No, to mi nije bila prvobitna pomisao kad sam pisala pitanje, ali sad kad ste razjasnili svoju namjeru, onda je. Dakle, ako koristite vodu u VG izvolite ju platiti, ili otiđite do prvog izvora i dovlecite si karnistre vode u svoje dvorište pak budete imali badava.  >:D

To pišem isključivo zato jer grad, gradonačelnik, gradsko vijeće ili kako god hoćete nazvati gradske oce, imaju u svojim planovima opskrbu vodom u cijelom kraju. Da bi to mogli sprovesti potrebno je uredno naplaćivati od nas koji koristimo u ovom slučaju vodu i odvodnju.
A ne kao vi, na svaki mogući način istraživati kako da nešto dobijem badava na teret svih nas, ili onih koji nemaju.

Ah, to niste tako gledali, naravno, da niste, kad niti ne vidite dalje od svojeg nosa (čitaj dvorišta, osim kaj tu i tam luknete u ministrovo).  :P

A što su naši preci radili, tamo u 18 ili 19 stoljeću pa i 20  nije tema ove „emisije“, niti je uopće bitno za raspravljanje. Ako vi želite  koristiti „vodu na struju“ (čak ne bi niti pumpal), onda to koristite tamo gdje se to mora, a ne da uz gradski vodovod koristite još i „besplatnu“ vodu, na štetu onih kojima ne pada na pamet takvo što izvoditi, i na štetu onih koji u 21. stoljeću nemaju  mogućnost pitke vode 15 km zračne linije od metropole.
Nije vam niti najmanje neugodno i nemoralno što živite u kraju bogatog pitkom vodom, a da neki vaši sugrađani nemaju tu istu pitku vodu niti za normalan suvremeni civilizirani život, koju bi vi razlijevali i još besplatno?

Kad ste spomenuli „usranku“ imali ste pred očima ženicu koja je u odnosu na vas nemoćna i pred kojom ćete demonstrirati silu. To si furajte doma ako vam dozvoljavaju.
Biste li se tako razgovarali s nekim muškarcem koji stoji iza nekog nicka? Vjerojatno ne bi, jer bi vam taj muškarac napismeno bacio rukavicu u lice: Čuj ti… ajde ti lijepo dođi predvečer na jednu od terasa Vg kafića, pa da ti „usranka“ pokaže i dokaže koliko je „usranka“, a koliko nije. Dođi javno i otvoreno meni u oči reći da jesam to što ti o meni pišeš.
No, ja niti sam muškarac, niti sam „usranka“, niti sam na razini osobe kakva ste vi.
Sjetit ću se Marinkovićevog Kiklopa i Uga: … „Sutra ujutro u 07 sati na gornjem maksimirskom jezeru itakodalje….


Ma skini se s ovog foruma i ti i ona luda baba i svet bu mnogima plemenitima odma izgledal lepši, jednostavniji i realniji.

Hihihihihihi
Nedavno je jedan forumaš na bivšem ukinutom forumu isto napisal da nek se iselim iz ove države…. niste ništa dalje od njega (a kak bi i bili kad obojica pripadate grupi „ruka na srcu“ zvanu MI-gliste).

Dobio je odgovor: (ali ne od mene):

"Ma kome se ti vufaš reći da promeni zemlju ak joj se ne sviđa?  
Ti buš nekoga z doma tiral?  
Nekoga ko se tu rodil, odrasel i kome su tu koreni, i mrtvi preci, i deca, i sva prošlost i budućnost.
Nekoga kome je ovo jedini dom, do se tu zrodil i do bu tu mrl!

Ma tko si to ti tomo, veličino jedna, direktore svemira?"

Opširnije na linku: http://moja-katedrala.iz.vg/majka-ratnica/2009/09/22/promijeni-zemlju  

Ne budem se maknula, niti vama za dušu, niti bilo kome. Primitivizam ne trpim, a još manje trpim kad se ta sirovost iskazuje prema meni. Uostalom, tko ste vi ovdje, daleko ste od moralne vertikale da bi bilo koga tjerali s foruma.
Ako je netko od nas dvoje realan, onda sam to ja, jer ne živim u oblacima, nego eto, kao i sada, moram se prilagoditi novonastaloj situaciji i odgovarati primitivcu na napad, iako taj ne zna niti što je bonton, niti što je dijalog, niti što je moral, niti što je nesebičnost, niti što je kultura, niti što je življenje bez da je na štetu drugih ljudi.

Sramite se.

A kakav bu svijet vama zgledal ako mene i „one lude babe“ (za koju ste u početku tvrdili da sam to ja – toliko o vašoj 99 postotnoj sigurnosti)  ne bude na forumu… dajte najte.
Pa ne plaća vas forum, a bome vam niti ne daje besplatnu vodu.  :P

Dodatak:
Dobro da sam skopirala njegov tekst, jer naravno, prespavao je pa je pročitao kaj je napisao, korigirao tekst i sad se ispričava.

« Odgovor #28 na: Rujan 21, 2009, 11:25:02 pm »
Edit: ispravak nekih pogrdnih riječi ( koje sam upotrijebio ) i za koje se ispričavam 
 
« Zadnja izmjena: Danas u 09:58:07 am od Vegi » 

 

Ne prihvaćam ispriku.

Edit: dodatak
« Zadnja izmjena: Rujan 22, 2009, 12:21:18 poslijepodne plemenitašica »

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Opcija primitivizam
« Odgovori #3 : Rujan 22, 2009, 01:46:19 poslijepodne »
Ne prihvaćam ispriku.

Možda da i ti prespavaš pa tek onda odgovoriš.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Opcija primitivizam
« Odgovori #4 : Rujan 22, 2009, 02:14:16 poslijepodne »
Gle plemenita, nemam namjeru ovak studiozno citirati sve kaj si napisala i nebum puno komentiral jer si zaprav sve sama rekla. Možda bi rekel da me i dalje nisi uspjela razuvjeriti da se iza tvog pitanja mlačaninu nije skrio pravi pravcati plemeniti jal naspram mene i moje vrtne pumpe. Usput da ti bu ipak malo lakše bum ti povedal da plaćam se vodovodne račune gradskom vodovodnom-odvodnom poduzeću, baš kak i ti, a to kaj ja još imam i pumpu vu vrtu stvarno ni tvoja briga, a još kam tek do te mjere da si se išla raspitivati jel to legalno imeti i usput mam prejudicirati da bi se i po pumpi ljudima moglo nekaj naplaćivati (samo neznam kaj)...i sve samo zato da bi se eto kakti meni napakostilo.

Inaće na ovom forumu te nikad s nikim nisam zamijenio,a ono o tučnjavama, slabim ženama i jakim muškarcima ,i se kaj već nisi spomenula, si lepo za šešir zatekni jer ja ti nis takev tip kak si si ti to vu svom tom preziru prema meni sliku stvorila.

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Opcija primitivizam
« Odgovori #5 : Rujan 22, 2009, 04:08:19 poslijepodne »
hihihihihihihihihihihihihihihihihi

Poštovana plemenitašica, kako vidite "vojnici-glistice MI-ZNA SE vojske" s "rukom na srcu" izgmizali su i pokazali još jednom svoj primitivizam (onaj Kerumov je mila majka, kakav je njihov), pa nitko nigdje ne bi trebao reći ili napisati riječ, disati ovaj hrvatski ,od njih zagađeni zrak, niti piti hrvatsku vodu (koja je na tržištu za rasprodaju), ne bi trebao voljeti ovu rođenu zemlju niti živjeti u njoj, ne bi trebao ništa pitati, znati, ne bi trebao ništa, jer njima je i bude uvijek malo, tijesno, svi koji nisu vojnici-MI-gliste su im smetnja i trn u oku.

Ali ja vam to mislim ovako: nije toliko bitno što netko kaže, uvijek prvo pogledam tko to kaže, tko to laže... meni dosta.

Zato ih ostavljam proći njihovim prljavim putem, na takve i te primitivce nije vrijedno osvrtati se. To što se moraju naluknuti u susjedovo dvorište, što znaju da im nikada vojnikovanje neće biti plaćeno i nagrađeno (ipak su oni samo vojnici-glistice za jednokratnu upotrebu), što hoće nepošteno i nečasno živjeti po ZNA SE kojim uzorima, a u biti su zadnji jadničci, već i to im je dovoljna kazna i grijeh. I znaju to.
 
"Bože, oprosti im, jer ne znaju što čine", uprkos prespavanom. 8)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Opcija primitivizam
« Odgovori #6 : Rujan 22, 2009, 04:23:43 poslijepodne »
"Oštar prema Kerumu bio je i saborski zastupnik i predsjednički kandidat IDS-a Damir Kajin koji je rekao: 'Nakon Tuđmana imamo Keruma. Tuđman je bio sretan što mu žena nije ni Srpkinja ni Židovka, a ovaj ne bi ni za ljubav kćeri pristao na zeta Srbina.' Kerumovu izjavu da svatko mora znati gdje mu je mjesto u ovoj zemlji Kajin je ocijenio strašnom - rasizmom i nacizmom najgore vrste.

Za mene je Kerum OK, jer su mu na prvom mjestu Hrvatska i domaći interesi, a ne kao tom šupku, protalijanskom fašisti Kajinu - koncerti srpskih Ceca i sličnih četničkih veličina, dok Thompson ne smije u Arenu...

Kada se brani nastup Thompsonu u Istri, veli da zastupa moralnost, a kada pušta četnike - onda je tržišno gospodarstvo. A u oba slučaja je bijedna gnjida koju treba zgaziti. Jer su rasizam i nacizam naspram njega blaži oblik ponašanja.

Nakon Mussolinija - imamo Kajina!!

Da ne velim kako mi je žao gledati kako i ovdje malo ljudi zna misliti svojom glavom, već se odmah povode sa time što je rekao netko utjecajan - bilo neki novinar, bilo nekakav političar ili bilo tko drugi... pa da je rekao i predsjednik svijeta, imam svoju glavu sa kojom ću malo odvagnuti što je on rekao, je li baš sve tako kako se želi prikazati, kako izgleda druga strana te priče, je li to uopće istina... ovako svatko kome se pimpek digne uzima si pravo pametovati i odmah tužiti, skandalizirati, pokazivati prstom i osuđivati - a da blage veze nema o tri čiste o čemu se tu, ustvari, radi!! No kud "svi" - tud i mali Mujica...  >:D

Tako sam i danas na Facebooku, na pitanje GBR-a "Hoće li općinsko Državno odvjetništvo po službenoj dužnosti podnijeti kaznenu prijavu protiv Željka Keruma zbog širenja rasne mržnje a pučki pravobranitelj prekršajnu zbog kršenja Zakona o suzbijanju diskriminacije?"

odgovorio slijedeće:

"Zar čovjek više ne smije izreći ni svoje mišljenje, odmah je kršio ljudska i ustavna prava??? Tako je konačno nakon deset dana netko u Večernjaku ipak objasnio da izjava biskupa o budućem predsjedniku nije kršenje nikakvih prava, jer on ima pravo izreći svoje mišljenje, a istodobno nikoga na ništa ne obvezuje, niti crkva odlučuje o predsjedniku Republike... tako je i Kerum rekao svoje osobno mišljenje, sa kojim se slažem. I to je njegovo ustavno pravo. Dok nije ustavno pravo to nekome braniti.

Ovako sve to nije ništa negoli prozirno skupljanje bodova dokonih političara, koji se ne bave onime čime bi se trebali, već vaganjem onoga što nije kažnjivo. Verbalni delikt ne postoji (u Kaznenom zakonu RH.)"


Upravo to želim opet reći - Kerum je iznio svoj osobni, privatni stav, na koji ima pravo. Mnogi to isto misle, samo je "straaašno skandalozno i sablažnjivo" to javno reći!! Zašto?? Tko je tu dvoličan? Onaj koji kaže u glavu što misli, iskreno i bez ustezanja, ili onaj koji ti se cereka u facu, a kad okreneš leža spiči nož među plečke, a kako to rade upravo hrvatski političari prije i poslije izbora?

Velika većina hrvatskih građana je, koliko se sjećam tog ispitivanja javnog mnijenja, rekla anonimno da ne bi htjela da im sin/kćer imaju bračnog partnera Srbina, Muslimana ili Slovenca (ti su odgovori bili ponuđeni, i sve tri grupacije su prošle podosta loše...). A sada je tu nekakvo "čuđenje u svijetu" na djelu...   :-\ :-\ :-\

Kerumova izjava nikoga ne obavezuje na bilo što, ista nije nikakav ultimatum nikome, ista ne određuje ništa i ne nalaže nikome ništa (kao niti biskupova da bi budući predsjednik trebao biti Hrvat i katolik - to ne znači da je to nemoguće!...). Ona se tiče samo njega osobno, na njega se odnosi, a sada - sviđa li se ista nekome ili ne, njegov problem. No to nema veze sa rasnom mržnjom (on nije rekao ništa protiv čovjeka DRUGE RASE, da bi bila rasna mržnja!!), a nije ni diskriminacija po pitanju nacionalnosti, jer nije pozvao na omalovažavanje i akciju protiv Srba ili bilo koje druge nacionalnosti, već je izrekao rješenje hipotetske situacije unutar obitelji. Na koje on, kao i svatko od nas, ima potpuno pravo. Da moja kćer ima muža izvan hrvatskog naroda i katoličke vjere, i ja nisam ziher da bismo imali idealne odnose. Ili netko misli da za to ima pravo određivati moju reakciju i stav?? I ja bih ga ponovio jasno i glasno i nasred Jelačić-placa, i nasred večernjeg Dnevnika na TV! Barem ne bih bio dvoličan!

Znači, dokaza za bilo kakvu mržnju ili diskriminaciju - nema!! Nadam se da će i to uvidjeti oni koji vole koristiti mehanizme (bolje rečeno - Kazneni zakon i Ustav RH - treba ih čitati sa tumačenjima, ne samo gole članke!!) koje, očito, slabo razumiju. Najlakše je zagalamiti - dokazati da si u pravu je ipak malo teže!! A u konkretnom slučaju i nemoguće, jer nema kršenja zakona. No pametan čovjek bi to uvidio i prije negoli bi podigao glas, što je za političara osobito važno, jer se ne izlaže plitkom politikantstvu i jeftinom populizmu. A već je i maloj djeci jasno da služi samo da bi dotični političar skrenuo pažnju na sebe... kada već ne može konkretnim i bitnim stvarima, ajmo se baviti time što je tko rekao... kao da postoji verbalni delikt! Jadno!!

Nekome se njegov stav ne sviđa, meni se sviđa, jer je izrečen iskreno i otvoreno, čovjek - ako ništa drugo - ima muda nešto i nekome reći. Kamoli sreće da je više takvih u ovoj zemlji, možda ne bi grcali toliko u kriminalu, jer bi netko uvijek bez uvijanja glasno rekao o čemu se radi (no takvi dobivaju otkaze i prijave korumpiranih poslodavaca, i ispadaju u krivu jer su htjeli biti - pošteni!!).

Glupom narodu bitno je tko kojim tonom govori, radi li pravopisne greške, najpsovačkiji narod na svijetu se zgraža ako veli "jebe" ili "kurac", a iste riječi su doslovan prijevod u filmovima koje omladina gleda u 20.00 navečer na državnoj TV. Opet dvolična glupost na djelu!!

Meni je svejedno što on govori, kakvu frizuru nosi, da li je nekoga sterao u kurac ili mu jebo sve po spisku. Ako čovjek radi dobro posao za koji je plaćen, ako čovjek ne manipulira i ne laže, te ne oštećuje svoje birače za svoju korist, onda je on za mene čovjek na svom mjestu. I svaka mu čast!!

Nije važno što će napraviti ne-znam-koliko dječjih vrtića ili škola - pa makar i njegovi poznati poslovni partneri (ako imaju najmanju cijenu i dobre reference, zašto ne??, pa ne posluju od jučer sa firmama otvorenim preko noći samo za tu namjenu, kao Bandićevi kumovi!!) - važno je što je bio vulgaran prema nekom novinaru kojeg ne bih samo izvrijeđao, nego i namlatio k'o vola da tako javno iznosi objede, laži i konstrukcije na moje poštenje i dobronamjernost. On i nije biran da drži govore, već - da radi! No očekivati - u ovoj zemlji nerada i dvoličnosti - da će netko cijeniti rad...  ::) ::) ::)

C'mon, gimme a break!

No ti napadi i nisu drugo negoli plitka politička hajka oporbenih neprijatelja, koji gladuše od novinarčića kupuju za kavu i sto kuna ispod tanjurića u birtiji preko puta, a šteta koju rade svojim pamfletima nemjerljivo je veća. A rade ju zato jer u ovoj zemlji slijepe i impotentne božice pravde ne trebaju strahovati da će ih pravda ikada i sustići. Ona će ionako sustići najniže oblike života, za njih je i rezervirana... Zato nam novinarstvo i nema kriterije, osim samo jednoga - nema toga što se za novac neće raditi! Jebeš istinu... ona ne zanima niti budale koje puše te "cigare" koje im političari velikodušno dijele...
« Zadnja izmjena: Rujan 22, 2009, 04:36:41 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Opcija primitivizam
« Odgovori #7 : Rujan 22, 2009, 09:00:16 poslijepodne »
Danas sam konačno odgledala tu emisiju "s Kerumom u 2" i uopće me nije tako šokirala kako sam mislila prema pregrštu reakcija u javnosti.
Osobno me baš briga za Kerumovog budućeg zeta i njegovo osobno mišljenje o Srbima.
Naravno da kao gradonačelnik treba paziti što i kako govori, jer u toj ulozi zastupa sve građane svoga grada pa tako i splitske Srbe. No koga su si izabrali toga i imaju, isto kao i mi tu.
Ali Kerumovo poštenje je nešto drugo. Sumnjam da se teško i mukotrpno naradio za silno bogatstvo koje ima.
No i to je tek produkt svojevremenih legalnih privatizacija. Kerum je to znao iskoristiti. Ko je nama kriv kaj nismo.
Logično je da mu danas ostaje još jedino potvrda samoga sebe u časnom gradonačelničkom poslu.
I naravno da on ne zna drugačije nego tako kako zna - sve što ne može sam odradit će prijatelji i rođaci.
Ima li uopće smisla to komentirati kad je sve savršeno jasno?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Opcija primitivizam
« Odgovori #8 : Rujan 22, 2009, 09:22:35 poslijepodne »
Ako ništa drugo, glede Kerumova poštenja, isti pošteno posluje... ne ulazim u to kako je netko stvorio firmu i bogatstvo, no činjenica je da se kao političar i bogataš nije ogriješio o pozitivne zakonske norme, pogotovo zato jer je cijelo vrijeme - kao opozicija - bio na meti onih koji inspekcije šalju po narudžbi političkim protivnicima nebi li ih diskreditirali... i u tome mu nisu našli ništa. Istodobno, njegovi trgovci imaju najviše plaće u toj trgovačkoj branši u marketima u Hrvatskoj (od specijaliziranih to je DM), dok drugi, koji imaju i više, kradu i varaju svoje uposlenike gdje stignu (Mercator, Konzum...).

Svakako nije kao Čačić, koji si namjesti posao sa državom, a onda na baušteli ima ilegalce iz drugih država (Bosance i Rumunje), bez papira za boravak i rad, dapače čiste ilegalce, koje plaća u kešu i time još i uskraćuje državu za poreze i davanja. I to kao visoki državni dužnosnik, dapače saborski zastupnik i ex-ministar... sramota!!

I onda takav bandit dođe bahatiti se na TV i druge pozivati na red... to znači imati obraz deblji, ali i prljaviji od džona... da ima morala i karaktera koliko je pod noktom crno, ne bi se više nikada pojavio u javnosti, da ostavke na sve funkcije i privilegije i ne računam... no on, zaslijepljen svojom bahatošću, na bilo što od toga ni ne pomišlja...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Opcija primitivizam
« Odgovori #9 : Rujan 22, 2009, 09:40:55 poslijepodne »
To kaj on sad pošteno posluje, što je isto diskutabilno, ga ne amnestira od sumnjivo stečenog kapitala.
To je kao da ja ukradem lovu i onda ju pametno uložim pa mi je oprošteno i zaboravljeno. Kaj got!
Sve po onoj sto puta dokazanoj tvrdnji: kad opljačkaš kiosk onda si sitni lopov, a kad opljačkaš državu onda si državni partner.
Ali u bolesnom društvu sve bolesno je zapravo normalno.
Kod Keruma zaposelnici imaju najveće plaće to je istina, ali su do prije samo godinu dana imali najmanje plaće.
Na kraju ispada da mu je to povećanje bio početak kampanje za gradonačelnika, jer je na tome dobio hrpu glasova.
Ma, gadi mi se on i takvi poštenjaci od kojih sve vrvi posvuda  >:(
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Opcija primitivizam
« Odgovori #10 : Rujan 22, 2009, 09:48:41 poslijepodne »
U potpunosti se slažem da se Kerumu ispita porijeklo imovine, mada je sam odgovorio na to pitanje kad je rekao da obožava Tuđmana(vjerovatno zbog privatizacije u njegovoj režiji)!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline mali_od_palube

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 100
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Opcija primitivizam
« Odgovori #11 : Rujan 22, 2009, 11:02:16 poslijepodne »
A ne znam...

Gledao sam malo Keruma, i bilo mi je dosadno!
Isti obrazac kao i svaki drugi gost u toj emisiji, sa istim jadnim pitanjima A. Stankovića i u ovom slučaju
jednostavnim odgovorima Keruma sa "da" ili "ne"!

Meni je to izgledalo jadno! Stankovićeva pitanja u stilu "da li Vi iskorištavate svoje radnike?" Mislim, kakav je Stanković odgovor očekivao, da li on postavlja ta pitanja da podilazi "raji", mislim, jedno gluplje pitanje od drugog, a odgovori...

Trebao bi Aca dovući i Todorića u tu svoju "after lunch" emisiju, mislim da bi odgovri bili isti, ali bi pitanja bila bitno drugačija, jer si Ivica jako voli reklamirati "virmu" na našoj Hlo-Čuljak dalekovidnici od 78 kuna mjesečno plus trošak opomene!

To kaj on sad pošteno posluje, što je isto diskutabilno, ga ne amnestira od sumnjivo stečenog kapitala.
To je kao da ja ukradem lovu i onda ju pametno uložim pa mi je oprošteno i zaboravljeno. Kaj got!
Sve po onoj sto puta dokazanoj tvrdnji: kad opljačkaš kiosk onda si sitni lopov, a kad opljačkaš državu onda si državni partner.
Ali u bolesnom društvu sve bolesno je zapravo normalno...


Nažalost, ovo je tak istina, istina čista kao suza!
A još žalosnije od svega, da su isti takvi likovi temelj ove države i zato jesmo tu gdje jesmo!
Kerum je manje zlo, on mi barem ne uzima novac za subvencije, a ovaj Ivica mi uzme porezni novac za svoje subvencije, uništava zemlju uvozom i još me tjera da kod njega kupujem Hrvatsko(mislim ne tjera me, ali me bombardira reklamama sa svojim "Nacijonalim carskim mesom koje je na akciji)! Meni je to nekako strašnije od Keruma!

Ali imamo tu medije koji vole ovakve "nouveau rich" likove i njihove izjave, kojima se danima bave, dok se iza leđa množe afere isto takvih ako ne i gorih likova od Keruma! A javnost, dresirana javnost, konzumenti masovne kulture, razmišlja o Kerumu, zijeva u TV ekran, sluša Keruma, razmišlja o Anti i Simoni a državni prijatelji iznosi novac poreznih  obaveznika na Maltu, Cipar i slične zemlje i ne radi ništa, čak ni ne izlazi na izbore!

Ah, Kerum...Nije Kerum ništa bolji a ni gori od Banca, Čička, Vedriša, Letice i ostalih, sve je to isti koš...

U potpunosti se slažem da se Kerumu ispita porijeklo imovine, mada je sam odgovorio na to pitanje kad je rekao da obožava Tuđmana(vjerovatno zbog privatizacije u njegovoj režiji)!

Nino, a tko bi to trebao ispitati? Mislim, hello, tko će biti taj korektiv nakon toliko ljeta? Tko će poslušati ljude? A nije samo Keurum tu, tko će svima njima ispitati imovinu? Vox populi? Pa vox populi ne zna kak se zove, a kamo li nekom ispitati imovinu! Da, želim reći da je velika većina ljudi, pa sad...da spava i sanja uglavnom o sniženju u šoping centrima...

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: Opcija primitivizam
« Odgovori #12 : Rujan 22, 2009, 11:38:54 poslijepodne »
Ma pustite vi Keruma .možda bu on i nekaj dobroga napravil :P

perojosi

  • Gost
Odg: Opcija primitivizam
« Odgovori #13 : Rujan 23, 2009, 08:21:08 prijepodne »
Ma pustite vi Keruma .možda bu on i nekaj dobroga napravil :P


Da ,pegla možda bu napravio nekaj dobroga ,samo pitanje je za koga? :)

perojosi

  • Gost
Odg: Opcija primitivizam
« Odgovori #14 : Rujan 23, 2009, 09:30:36 prijepodne »
http://www.vecernji.hr/vijesti/hebrang-upozorio-da-hdz-ne-smije-okretati-leda-svojim-ljudima-clanak-23165

Razmišljao sam  u koju temu postaviti ovaj tekst da li u afere ili u primitivizam,
ipak mislim da ovo više sada spada u primitivizam i to primitivizam budućeg predsjedničkog kandidata kojeg je kandidirao HDZ.

Koji smatra:
" da tako rigorozna mjera poput smjenjivanja kompletne uprave nije potrebna jer će članstvo HDZ-a iz toga zaključiti da stranka ostavlja svoje ljude na cjedilu. "

Dakle iz ovog teksta se vidi stil vođenja i vladanja HDZ koji funkcionira na svim razinama i kako HDZ funkcionira uopće.
 
Te i takove stavove ima najači kandidat HDZ za Predsjednika Republike Hrvatske,to govori ne samo o njemu nego mnogo više.

Mislim da ovo ipak spada u Primitivizam više nego u Afere,Afera smo i tako već siti do grla a s ovakvim Primitizmom nije nikakvo ni čudo da je toliko Afera.

Moglo bi se još zaključiti i to da Jaca,koja kak nešto pokušava promijeniti, ima velike otpore i unutar svojih Primitivaca i pitanje je trenutka kada će puknuti Vlada koju ne treba rušiti oporba ,Vlada se samourušava.

Što se događa s nama,da li smo mi zaista toliko lud Narod,Narod koji je navikao kroz Povijest da ga se tlači i ponižava,te bez toga nemože živjeti?.
Pa onda pored  svih drugih koji su nas tlačili i ponižavali tražimo i biramo svoje ,koji su spremni samo da nas tlače i ponižavaju.I u tome uživamo,nažalost.