Autor Tema: Aktualne vremenske prilike  (Posjeta: 146344 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline šlapica

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 48
  • Karma: +0/-0
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #45 : Lipanj 22, 2010, 05:41:51 poslijepodne »
" Ukorila " smatram da za to uopće nema potrebe , s obzirom da sam izravna osoba , nisam od onih koji žele biti dopadljivi a ipak pišu u " rukavicama" . Svatko ima pravo na svoje mišljenje , a izravnih ljudi koji će reći ono što misle nažalost je sve manje. Moramo priznati da svatko od nas pripada barem jednoj političkoj opciji , jer u ovoj državi ne vidim načina da netko bude neopredijeljen . Tako i Vi koji ste aktivni član foruma , sa pregršt inf. koje nam plasirate , što je pozitivno , vjerujem da sa dobrim namjerama upravo kritizirate različite situacije !

plemenitashica

  • Gost
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #46 : Lipanj 22, 2010, 10:41:07 poslijepodne »
............nisam od onih koji žele biti dopadljivi a ipak pišu u " rukavicama" . Svatko ima pravo na svoje mišljenje , a izravnih ljudi koji će reći ono što misle nažalost je sve manje. .......

Ako ovo mene ide – krivo ste me čitali i žao mi je kaj sam ostavila takav dojam. NO, što je tu je.

Tako i Vi koji ste aktivni član foruma , sa pregršt inf. koje nam plasirate , što je pozitivno , vjerujem da sa dobrim namjerama upravo kritizirate različite situacije !

Da, uvijek, ali onda i samo onda kad znam o čemu pišem i kad razumijem pročitano.
Postoje forumaši s kojima se slažem u možda 5 % napisanoga ili oni sa mnom, pa svejedno komuniciramo i razmjenjujemo postove.


Oprostite, ali vaše pisanje ili pretpostavke uopće ne razumijem, a vidim niti vi mene baš ne čitate onako kako pišem.
U redu, nije problem. Svatko zna što je htio reći. Kome nije jasno neka nagađa ili neka preskoči. Ja budem preskočila sve nerazumljivo, tj ne budem komentirala.

Opet ponavljam da je ovo tema o vremenskim neprilikma, recimo jakom vjetru danas, ili zimi na drugi dan ljeta.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #47 : Lipanj 23, 2010, 02:28:51 poslijepodne »
Ja budem preskočila sve nerazumljivo, tj ne budem komentirala.

Moras jos vislje skakati.... nije dovoljno koliko skocis :)

shaka zulu

  • Gost
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #48 : Srpanj 14, 2010, 12:40:59 prijepodne »
Oluja u Stupniku: Vjetar je odlomio limeni krov zgrade
GROM ZAPALIO KUĆU U ZAGREBU

http://www.24sata.hr/news/oluja-u-stupniku-vjetar-je-odlomio-limeni-krov-zgrade/181982/

Dobro kaj su naši VBR-i z Kušanca tukli Zagrep z deset raket inače bi mi obrali bostan.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #49 : Srpanj 24, 2010, 09:52:59 poslijepodne »
Tuča uništila urode u Turopolju

Nevrijeme i tuča pogodili su oko 11 sati područje Vukomerečkih Gorica gdje je padao led veličine oraha. Pod udarima leda stradali su nasadi vinograda i poljoprivredni usjevi. U 30 minuta, koliko je nevrijeme trajalo, stradali su gotovo svi nasadi vinove loze i voćnjaci. Uništeni su plodovi i grane stabala. Prema riječima Zvonka Šoštarića, predsjednika Udruge vinogradara i voćara Sv. Petar Lekenik – Gradec, današnje je nevrijeme znatno oštetilo usjeve i teško se može očekivati dobar urod.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/nakon-paklenog-tjedna-hrvatsku-pogodile-pijavice-tuca-i-olujno-nevrijeme/503522.aspx

Po ajntaklinu su dobili Vukojevec,Peščenica,Jurjevec,Prkovec...Tuča je,vele,bila kak jajca samo kockasta (!?) tak da si je rođo zaslužil fučkulu na glave dok je štel kravu i kobilu natirati f štalu.Kuruza je kak šaš,jabuke i slive su dobile cca.50%,trsje most i više,ceste se zelene od lišča.Jedino de ni videti lišča na ceste i de su kuruze cele je Jurjevec do šume i Modruše.
Naši su VBRi z Kušanca oko 10 v jutro tukli prema Blinjskomu kutu z oko 10 raket ali jem baš i nisu pomogli.Neznam jesu dejstvovali i ovi z Severja...

shaka zulu

  • Gost
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #50 : Srpanj 29, 2010, 01:24:20 prijepodne »
Elementarna nepogoda u Kravarskom
28.07.2010. Vijesti 

Župan Stjepan Kožić proglasio je elementarnu nepogodu za cijelo područje Kravarskog, nastalu uslijed jakog olujnog nevremena praćenog tučom i jakim vjetrom, koje je 24. srpnja pogodilo ovu općinu. – Najgore su stradali vinogradi, voćnjaci, kukuruz te vrtovi s povrćem. Šteta se procjenjuju i do 50 posto, odnosno, oko 2,5 do 3 milijuna kuna – kaže načelnik Kravarskog Vlado Kolarec.   

Mještani mogu prijaviti štetu do ponedjeljka 2. kolovoza kako bi se izvršila procjena od strane Općinskog i Županijskog povjerenstva.
http://www.rvg.hr/index.php?id=3331

-

Prijave štete od tuče
(25.07.2010.)
 
Jako nevrijeme praćeno vjetrom i tučom veličine oraha koje je zahvatilo u subotnje kasno prijepodne vukomerički dio Sisačko-moslavačke općine Lekenik, za dvadesetak minuta uništilo je 70% nasada vinograda i voćnjaka na brdovitim predjelima Gradeca, Prkovca, Zebinca i Krleščaka. Slično je bilo i u nizinskom dijelu općine Lekenik, oko Vukojevca, Lekeničkih Brežana i Pešćenice.

Općina Lekenik uputila je Sisačko-moslavačkoj županiji zahtjev za proglašenje elementarne nepogode uslijed tuče, a pošto su rokovi za prijavu štete kratki, vlasnici oštećenih usjeva neka se u najkraćem roku jave u Općinu na 527-816, radi prijave štete.



Foto:Radarska snimka nevremena u općini Lekenik (subota, 24.7.2010 - 10:15 sati)/Crometeo.net
http://www.rtl-radio.hr/default/news.php?kat_id=18&news_id=5152#5152

-

MREŽA AUTOMATSKIH METEOROLOŠKIH POSTAJA
Objavio: crometeo dana 01/23/2007 02:50 PM 
Udruga Crometeo poziva sve zainteresirane sadašnje i buduće vlasnike automatskih vremenskih postaja iz zemlje i inozemstva da se jave na email: crometeo@gmail.com oko dogovora za uključenje u mrežu naših automatskih vremenskih postaja.
Skupni prikaz aktualnih vremenskih prilika na automatskim meteorološkim postajama možete vidjeti na adresi http://www.pljusak.com.
http://crometeo.net/site/index.php

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #51 : Kolovoz 03, 2010, 09:59:55 poslijepodne »
I večeras je Goricu poškropilo s malo debljim kapima al leda ni bilo. Nakon vrućeg i sparnog posljepodneva trenutna temp. je 24C a vlažnost ugodnih  :) 69%. S Jugozapada sijeva i povremeno zagrimi i to bi mogel biti uvod u kišnu i dobrospavajuću noć.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #52 : Kolovoz 03, 2010, 10:25:29 poslijepodne »
Uff fulao sam ispis senzora i u prethodnom postu vam ispisao temp. u potkrovlju. Stoga evo točnih podataka. Temp. u Gorici ( kraj Konzuma) ugodnih 20.3C , a vlaga 89%. Ma odma mi je bilo čudno al kad imaš 5 senzora na različitim lokacijama kad tad se zezneš u očitanju  ;D ;) ;) :D :D...

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #53 : Kolovoz 04, 2010, 07:53:52 prijepodne »
Uff fulao sam ispis senzora i u prethodnom postu vam ispisao temp. u potkrovlju. Stoga evo točnih podataka. Temp. u Gorici ( kraj Konzuma) ugodnih 20.3C , a vlaga 89%. Ma odma mi je bilo čudno al kad imaš 5 senzora na različitim lokacijama kad tad se zezneš u očitanju  ;D ;) ;) :D :D...

Fala ti vegi na pojavi i pojašnjenju.

Sad je pri meni tak lepo friško,bez kiše,pirka lagani povjetarac,nema puno prometa na cesti,pijem kavicu i gledim, gda bu teri sused zišel na dvorišće ,da se malo pospominamuo vremenu i ženama. >:( ;D
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Atualne vremenske prilike
« Odgovori #54 : Kolovoz 06, 2010, 11:12:52 poslijepodne »
Strašno nevrijeme koje je oko 20 sati zahvatilo Zagreb stvorilo je potpuni kaos u prometu. Poplavljeni su podvožnjaci, ceste, podrumi u Gundulićevoj ulici, Gračanskoj i Zagrebačkoj aveniji... Od vatrogasaca smo dobili samo kratku informaciju da su sve ekipe na terenu, jer imaju više od 56 intervencija, a dežurni vatrogasac je još kratko dodao - cijeli grad je poplavljen! Među poplavljenim podvožnjacima je i onaj u Miramarskoj, gdje su policajci pokušali regulirati promet, no neki vozači su se ipak odlučili automobilom probijati kroz vodu.

Nevrijeme u Lekeniku
Jako nevrijeme poharalo je Lekenik iza 18 sati. Kiša i tuča praćeni jakim vjetrom nanijeli su veliku štetu na kućama, usjevima i drveću. Stradalo je krovište dvorane OŠ Mladost Lekenik, vjetar je otkinuo pola ploča i razbacao ih 200-tinjak metara uokolo Dječjeg sela, a voda je na nekim mjestima probila i u učionice. Velika šteta je i na brojnim kućama na kojima je vjetar kidao crijep, a mnogo je drveća i grana također padalo na krovove.

Na desetke velikih oraha i borova vjetar je doslovno iščupao sa korijenom. Prava je sreća da nije bilo stradalih, barem prema prvim informacijama. Na teren su odmah izašli vatrogasci DVD-a Lekenik koji su osigurali prostor oko škole, a potom pomagali mještanima ukloniti drveće oko kuća.
http://www.vecernji.hr/vijesti/kisa-poplavila-zagreb-lekeniku-vjetar-rusio-krovove-clanak-175835

Dan poslije jakog nevremena koje je pogodilo lekeničku općinu u četvrtak, mještani uklanjaju nastale štete. Kiša i tuča ne bi učinili tako veliku štetu da nije bilo jakog vjetra koji je čupao drveće i rušio crjepove, a oštećeno je i nekoliko stupova javne rasvjete.

Najviše je stradao Lekenik, štete su vidljive u Pešćenici i Dužici te u Cerju i vinogradima. Vjetar je otkinuo i dio limena pokrova na krovu školske dvorane u Lekeniku. Jučer su Lekenik posjetili i predstavnici Županije u pratnji općinskog čelništva. Prvo su obišli OŠ Mladost u kojoj, srećom, zbog dobre izolacije voda nije probila na parket dvorane.

– Imamo saznanja o štetama u općinama Lekenik i Martinska Ves te u gradu Sisku. U obilasku smo oštećenih krajeva kako bismo spoznali veličinu štete i ljudima dali podršku u sanaciji. Već smo dogovorili s izvođačem koji je obnavljao krovište školske dvorane u Lekeniku da popravi štetu – rekao je dožupan Andrija Rudić, koji je bio u pratnji pročelnika Ivana Lovrekovića, ravnatelja Joze Šimunovića, načelnika Marijana Crnkocija i donačelnika Dragutina Vlahovca.

– Dosta je kuća stradalo, uglavnom su oštećeni krovovi, ali i unutrašnjost, jer je voda probila u kuće. Sreća što slomljeno i iščupano drveće nije napravilo veće štete. Opet su stradali poljoprivredni usjevi i nasadi voćaka. Ovaj tjedan očekujemo prijave šteta, pa ćemo poslati i zahtjev županiji za proglašenje elementarne nepogode – rekao je načelnik Marijan Crnkoci.

Nakon prvog naleta nevremena mještani su imali malo vremena sanirati štetu, uglavnom su popravljali krovove, a ubrzo je ponovno došla jaka kiša s grmljavinom, srećom, bez jačeg vjetra.

– Susjedi i vatrogasci DVD-a Lekenik pomagali su mi dugo u noć sanirati oštećeni krov. Bila sam očajna, pokrili smo i tavan ceradama, svejedno, voda mi je napravila puno štete – kaže Katica Jantak iz Turopoljske ulice. U njezinu susjedstvu, kod obitelji Smolković, u stoljetnom su voćnjaku uništene gotove sve voćke.

– Ovo nisu mlade nego možda i stoljetne voćke, a pola ih je počupano s korijenjem iz zemlje. A za koji dan smo se spremali u berbu – kaže Stjepan Smolković, još uvijek u nevjerici o razmjerima jučerašnjeg nevremena.
http://www.vecernji.hr/regije/snazan-vjetar-kao-sale-rusio-je-stoljetna-stabla-clanak-176279

-

V Jaguštanovcu strela božja pukla v jabuku a prek nje je otišla v štalu,spasili su krave i traktor a štala,elevator,prikolica senom i mala prikolica su otišli v šturc.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #55 : Rujan 18, 2010, 11:59:18 prijepodne »
Trenutno u VG pada kiša, temp. je 14.1C, vlaga 94%, a za sutra nam navještaju i još jaču kišu.

Sava je u porastu pa najavljuju i puštanje vode u oteretni kanal Sava -Odra.

http://www.24sata.hr/news/zbog-kise-zatvaraju-ceste-preko-kanala-sava---odra/191597/

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #56 : Rujan 18, 2010, 12:39:47 poslijepodne »
Sava je u porastu pa najavljuju i puštanje vode u oteretni kanal Sava -Odra.

To je trenutno u tijeku, nasip je negdje malo popustio pred Zaprešićem no izlila se Sava na neobradivo zemljište uz granicu. Višak vode iz Save ide u oteretni kanal, policijske patrole su prolazile teren da se netko ne bi našao zatečen u istome kada voda velike snage dođe, da se nebi desilo ono kao pred dost let kada je poginula cura, a dečko se "junački" spasio jer se nije usudio otvoriti auto da izađe i ona...

U svakom slučaju, situacija nije prebezazlena, no kompletne ekipe i operativa Hrvatskih Voda je u punom pogonu...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #57 : Rujan 18, 2010, 03:03:13 poslijepodne »
Woo... sva sreća da sam se natjerao ove godine na moru svaki dan malo zaplivati...

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #58 : Rujan 18, 2010, 03:50:06 poslijepodne »


Jel netko možda prolazio danas cestom za Kravarsko i Pokupsko kod Žužićeve tvornice? Kakva je tamo situacija? Jel voda već krenula kanalom?

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #59 : Rujan 18, 2010, 03:58:49 poslijepodne »
... prije sat vremena ... stanje redovno ... (ako misliš na kanal u Kušancu)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.