Autor Tema: U očima stranaca Hrvati su fašisti!  (Posjeta: 36702 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #15 : Rujan 08, 2009, 07:06:47 poslijepodne »



Isuse, Sledge, a zakaj se ti tak žestiš i pjeniš zbog svake sitnice koja se ovdje napiše. Iz tvojih tekstova samo kaj projektili ne lete.
Čuvaj si živce, nekak mi se čini da su ti jako tenki...

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #16 : Rujan 08, 2009, 07:07:35 poslijepodne »
Ma daj molim te, di god stanem s autom oderu me 10 kuna za parking, a selendra nemre veća biti.
Onda je plaža svuda privatna i kak veli Alen samo kaj te ne stuku ak se zaustaviš, molim Boga da nađem auto u komadu jer su tablice zg, a ja u okolici Zadra.
Pazim di ću reći kaj, jer smeta uhu osjetljivom, pizza košta ko dragi kamen, riba smrznuta iz dalekog svijeta isto tak, domaću teško možeš nać, gledamkak žene ove jadne strance i na cjeni i na kursu, naplate im zrak koji dišu i još su neljubazni...
Ali ako glasno prigovorim onda gazim svoje i pljujem po svome. Ma daj me nemoj zezat!
Ma muka mi od ljetovanja takvog. Nit mi se više ide, jer mi je i skupo i glupo, a ne plaćam smještaj.

Ima Hrvatske, di piše da je samo Jadran zanimljiv.
Zagorje je prekrasno, Slavonija otkriće, a domaćini jedva čekaju da te ugoste, pa radije ću njima ostaviti svoju lovu, i kad me pitaju stranci od sad to preporučam.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #17 : Rujan 08, 2009, 08:43:51 poslijepodne »
To sve kaj si napisala nema veze sa temom, a ponajmanje sa činjenicom da bi stranci time imali pravo ponašati se tako kako se ponašaju.

Ako nisam zadovoljan uslugom u nekom dućanu, neću na njega baciti molotov, pretući prodavačicu i prevrnuti police. I neću smatrati da je moje osobno umišljajno pravo veće pravo od svih onih drugih prava, pogotovo onih koja su definirana zakonom. Jer ja poštujem tuđe zakone kada odem u tuđu zemlju.

Druga je stvar što ti znaš neke stvari koje jesu, ali i ne moraju biti istina. I ja sam bio po inozemstvu godinama, pa mogu reći da je naš turizam, naspram npr. Španjolske ili Francuske, mila majka i pojam ljepote i kvalitete. NO to sve ne znači da trebaš biti protiv svoje zemlje i još podilaziti strancima u pljuvanju iste. To je prenisko i nedostojno zvati se Hrvatom. Čak i da jesi u pravu, stranac to ne treba znati.

Za boljitak se treba boriti drugdje, jer je uglavnom riječ o zakonskim propustima.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #18 : Rujan 08, 2009, 08:44:52 poslijepodne »
Postupke Hrvata jebagavrag.

A opravdava postupke stranaca??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #19 : Rujan 08, 2009, 08:46:56 poslijepodne »
Isuse, Sledge, a zakaj se ti tak žestiš i pjeniš zbog svake sitnice koja se ovdje napiše. Iz tvojih tekstova samo kaj projektili ne lete. Čuvaj si živce, nekak mi se čini da su ti jako tenki...

Žestim se jer vidim kvazi-demokrate koji misle da je demokracija omalovažavanje svojega za ljubav onoga tko za tebe ne daje ni crno pod noktom.

Za mene to je - glupost! Umiljavati se nekome, a da ne znaš zašto i zbog koga...  ::) ::) ::)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #20 : Rujan 08, 2009, 09:04:42 poslijepodne »
Ali kad ja nemam iskustava sa bahatim strancima ovdje. Stvarno nemam.
A recimo da radim u turizmu.

I meni je naš turizam daleko prihvatljiviji od Španjolske i ostalih trenutno in destinacija, a in su jer su jeftine, ali to ne znači da nema mprostora za popravak.
Gostoljubivost je jedan od tih aspekata koji treba popraviti, ako želiš biti poželjna turistička destinacija, ne samo strancima, nego ponajprije domaćim gostima.
A za bahate strance tu je policija da dela reda, kaj ne?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #21 : Rujan 08, 2009, 09:11:25 poslijepodne »
Ma čovječe, pa tko uopće podilazi ikome? Ovdje jednostavno konstatiramo stvari koje stoje i gotovo. Jedan dio turističkih djelatnika u Hrvatskoj ne zna se ponašati i nije dovoljno kulturan za normalnu komunikaciju sa gostima. To je činjenica koja bi trebala zabrinuti i Ministarstvo turizma, a ne samo javnost.

To isto ministarstvo bi trebalo uraditi nešto po tom pitanju, poraditi na edukaciji svih koji rade u turizmu, a pogotovo onih koji dolaze u direktan kontakt sa turistima i naučiti ih lijepom ponašanju. A to u ovoj zemlji nitko ne radi.

Oprosti, ali ovo tvoje izvrnuto tumačenje kako su vani turistički djelatnici gori nego u nas, a da se ti kao gost vani nećeš tako ponašati, blago rečeno ne stoji. Da ne kažem nešto gore. (Neću se služiti izrazima kakve ti koristiš u svojim postovima, neću se spuštati na taj nivo)

Jesi li siguran da se i naši turisti jednako tako - barem jedan dio njih - vani ne ponašaju neprilično? Ajde se prisjeti nedavnog "izleta" BBB-ovaca u Bratislavu.
Uz to, ako već želimo privući turiste u ovu zemlju - a previše izbora i nemamo, jedino taj turizam ovu državu još drži na životu! - onda nam treba biti jasno da među turistima, baš kao i među svima nama, ima ljudi koji su sirovi, ponekad primitivni, bahati, razmaženi, bučni, skloni alkoholu, ima ih koji traže da sve bude po njihovom, koji su skloni svađama, pa i tučnjavama. Ima takvih, baš kao i među nama! Ali onda nam isto tako treba biti jasno da i sa takvim ljudima treba znati izaći na kraj na lijep način, pristojno i civilizirano. Pa to je nama u interesu.

I gdje ti tu vidiš podilaženje, umiljavanje i omalovažavanje? Dečec, ti očito imaš problema s nekim kompleksima koje nisi sam sa sobom riješio.
« Zadnja izmjena: Rujan 08, 2009, 09:15:19 poslijepodne Točkica »

plemenitashica

  • Gost
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #22 : Rujan 08, 2009, 09:32:00 poslijepodne »
Zašto je Menzel dobio po tikviu, ne znam, ali ni ja ga ne bih prepoznao, tako da njegova popularnost nije razlog zašto je dobio... no nešto ziher je, jer - kako rekoh - ništa se ne dešava samo od sebe.

Jiří Menzel (Prag, 23. veljače 1938.) češki filmski i kazališni redatelj, glumac i scenarist.

Postao je poznat 1967. kad mu je prvi dugometražni igrani film Strogo kontrolirani vlakovi (prema romanu Bohumila Hrabala) dobio Oscara za najbolji strani film. Nominiran je opet 1986. za svoju crnohumornu komediju Selo moje malo.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Menzel

"Tijekom snimanja dokumentarnog filma o Hrvatskoj poznati češki redatelj, oskarovac Jiři Menzel u Dubrovniku je doživio neugodno iskustvo kad su jedan dubrovački ugostitelj i njegova supruga fizički zaprijetili njemu i snimateljskoj ekipi zato što su im, kako su kazali, zaklonili reklamu za restoran u povijesnoj jezgri Grada..............
Menzel je inače poznat kao veliki prijatelj Hrvatske, a ni ove godine nije mogao odoljeti susretu s glumcima tijekom jubilarnih 60. dubrovačkih ljetnih igara, za koje je prijašnjih sezona režirao 'Hamleta' na Lovrejncu i Moliereovu frančezariju 'Nemoćnik u pameti'."

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/31161/Dubrovacki-ugostitelj-udario-Ji-ia-Menzela.html

Menzel je starac, rođen prije više od 70 godina.
Imate li i sad opravdanje, bez obzira što ga nisu prepoznali.
Uopće nije važno da li znaju tko je ili ne znaju, takva reakcija nije smjela biti.
Naročito što su ljudi snimali, dakle nisu se glupirali, a svaka budala može shvatiti tko je režiser, zvao se on Meznel ili ne.

Ne jednom sam čula, ma oderi ih, je**m im ma**r, baš te briga.
Naravno da ima i ona druga strana u turizmu koja je itekako pozitivna. Ali ovakvi excesi dospiju u naše i strane novine i prikazuju nas kao barbare.



plemenitashica

  • Gost
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #23 : Rujan 08, 2009, 09:35:48 poslijepodne »
A što se tiče navijača, to je van svake pameti, dostojanstva, kulture.
Oni se doma ponašaju idiotski, kak tek vani.

Vozim se često autocestom, i vrlo često kad su nekakve tekme u Maksimiru bojim se voziti po autoputu, a sa benzinskih sam već bježala, jer me jednostavno strah kad 50 ili više pijanih kockastih idiota s harmonikom izađe iz 10 automobila ili kombija i pokušava dominirati na benzisnkoj. Što li rade kad se vraćaju doma noću, nakon tekme bez obzira na rezlutat, jer su već u dolasku u ZGb pijani i skloni maltretiranju i nasilju.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #24 : Rujan 09, 2009, 08:26:44 prijepodne »
Joooj na temu navijača mogla bi napisati štorije. Horor!  >:(
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #25 : Rujan 09, 2009, 08:30:22 prijepodne »
...jer me jednostavno strah kad 50 ili više pijanih kockastih idiota s harmonikom izađe iz 10 automobila ili kombija i pokušava dominirati na benzisnkoj. Što li rade kad se vraćaju doma noću...

Vole Hrvatsku, jer ne podilaze strancima, nego ih natamburaju iz čista mira, jel tak Sledge?
To kaj strance slučajno nekad zamjene za žene, izloge, slučajne prolaznike, autobuse - a dogodi se, kaj sad.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #26 : Rujan 09, 2009, 08:47:46 prijepodne »
Budala ima u svakoj zemlji i ne možeš generalizirati da su svi navijači takvi. U Engleskoj su nedavno dogovorili tuču pred stadijonom, u Italiji su maknuli oznake gradova na tablicama, a najednom samo smo mi problematični.
Nedavno su se engleski novinari obrušili na Eduarda da Silvu i maltene ga proglasili teroristom zbog penala mada je kasnija snimka to demantirala. Jedan od najglasnijih je bio Wayne Rooney koji je u prošlu subotu na utakmici protiv Slovenije iznudio penal za Englesku. Razlika između tog penala i onog Duduovog je bila da je Rooney napravio prekršaj i odmah dizao ruku te tražio kazneni udarac. Eduardo je imao kontakt s golmanom, što je usporena slika naknadno pokazala, i samo on zna da li je to bilo dovoljno za pad ili se jednostavno prestrašio da mu opet ne slome nogu, međutim nije dizao ruku i tražio jedanaesterac jer je sudac odmah fučkao. Drugi dan u novinama je pisalo da to Rooney nije namjerno napravio nego je to njegov stil igre i uvijek ide do kraja, samo su zaboravili da je podizanjem ruke izričito od suca tražio prekršaj mada ga je on sam napravio. To je bio prvi gol i do tada je Slovenija bila bolja, na kraju je završilo 2:1 za Engleze što znači da je taj penal itekako uticao na igru.
Razlika između naših i engleskih novinara je da su njihovi veći šovinisti jer na ljigav način pokušavaju uzdrmati naše igrače mada im ta utakmica nije važna kao nama, ali je stvar u osveti jer smo ih izbacili iz EP-a.

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #27 : Rujan 09, 2009, 09:11:47 prijepodne »

kad netko napravi nekaj kaj ne valja, nije nikakvo opravdanje- pa...onaj tamo je
napravio isto ili gore!

stoga, nasi navijaci (samo neki i ponekad) su pravi telci neodgojeni i dok cemo
ih mi opravdavati i tolerirati glupavo ponasanje - ostat ce takvi.
briga me za engleske navijace, neka se s njima bave englezi.

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #28 : Rujan 09, 2009, 09:22:35 prijepodne »
briga me za engleske navijace, neka se s njima bave englezi.

U tome i jeste stvar, nemaju vremena jer se bave našima.

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #29 : Rujan 09, 2009, 11:53:26 prijepodne »

pa ti si isti takav.

vise se brines kaj oni pisu nego
time da su nasi navijaci cesto huliganski nastrojeni...