Tehnika narodu > Sam svoj majstor

Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....

<< < (3/44) > >>

Goričanka:
Ja imam priručnik za biološki uzgoj, tvrdi uvez, hrpa slika. Kupila sam ga u Konzumu na kiosku, bio je snižen na 69 kuna, a redovna cijena je bila 300 kn.
Odličan je za početnike jer sve tumači do detalja i po sto puta, ko za debile  ;D :D
 
naziv: BIO VRT - povrtnjak, voćnjak, cvjetnjak - biološko, organsko, prirodno
autor: Marie-Luise Kreuter
izdavač: Marjan tisak, Split, 2008.

Evo to je ovo http://www.profil.hr/knjiga/bio-vrt/27897/
Sad je 99 kuna.

Mlačanin:
Ima ,herbicid za širokolisni korov.
Ali oprez,partizan iliti ambrozija mže i po nekoliko godina stajati i mirovati ,pa i u stajskom gnoju i opet ponovno nikne.
Nikne iz onog malo razmrvljenog korjena.

Zato ako ju špricaš korjen ostaje,miruje i ćeka da opet nikna.To je veliko zlo,treba ju ipukati sa svim korjenom,obavezno i to par godina za redom.

Ako ti susjed ima ambroziju i nije ju uništio ,kad ocvjeta evo je opet kod tebe,i tako redom.

shaka zulu:

--- Citat: Bilaj - Rujan 11, 2009, 11:38:12 prijepodne ---Ja imam jabuke i ja sam sav sretan kada ih pazim i mazim.  :D

Imam ih samo zato da se malo rekreiram u prirodi pod mus. Najviše me mući to što moram kositi i to cijelo vrijeme :-(.

E sada pitanje za vas stručnjake. Kako se boriti s ambrozijom? Meni te beštije samo rastu kao lude. rastu i rastu i rastu. Ja kosim kosim i kosim i nemrem ih se riještiti...

--- Kraj citata ---
10 kokoš na 600m2 = površina meseca


--- Citat: Goričanka - Rujan 11, 2009, 01:05:13 poslijepodne ---Kunta, ti si moj idol! Tak se dela posel na vrtu!
...
--- Kraj citata ---
Ja sem pak mislil da nigdo osim mene ne vrtlari,povrtlari,vočari,kokošari,peradari nek da se ide samo na vritnos fitnes,pilotes,teretane,tajbo,tajči i kave... ;D


--- Citat: Goričanka - Rujan 11, 2009, 02:28:44 poslijepodne ---Ja imam priručnik za biološki uzgoj, tvrdi uvez, hrpa slika. Kupila sam ga u Konzumu na kiosku, bio je snižen na 69 kuna, a redovna cijena je bila 300 kn.
Odličan je za početnike jer sve tumači do detalja i po sto puta, ko za debile  ;D :D
 
naziv: BIO VRT - povrtnjak, voćnjak, cvjetnjak - biološko, organsko, prirodno
autor: Marie-Luise Kreuter
izdavač: Marjan tisak, Split, 2008.

Evo to je ovo http://www.profil.hr/knjiga/bio-vrt/27897/
Sad je 99 kuna.

--- Kraj citata ---
To je ta!
Prije sem pisal na forumu da se nigde nemre nabaviti slična literatura a da sem ju zagledal na kiosku to je bila lubav na prvi pogled.A kak me samo teca kaj novine trži gledela... :D To je most jedina kaj ju je prodala... ;D

Goričanka:
Ja sam još jednu kupila, od iste autorice ali drugog naziva (nemam pojma više kak se zvala) i odmah sam ju posudila prijateljici koja mi ju ni više nigdar vrnula  :)
Si mislim, nema veze, ak ju veseli nek joj bu!


--- Citat: kuntakinte - Rujan 11, 2009, 11:09:08 poslijepodne ---
Ja sem pak mislil da nigdo osim mene ne vrtlari,povrtlari,vočari,kokošari,peradari nek da se ide samo na vritnos fitnes,pilotes,teretane,tajbo,tajči i kave... ;D


--- Kraj citata ---

Kakve su to predrasude kunta? Sram te budi  :D ;D

Nego, neku večer je bil na televiziji dokumentarac o dr. Rudolfu Steineru, filozofu, vizionaru, začetniku antropozofije (nauke o ljudskoj mudrosti) i biodimanične poljoprivredne proizvodnje (organsko, biološko, prirodno). Na njegovom učenju temelje se principi Waldorfskog učenja.
Jel neko to gledal?

Ovaj tekst je copy-paste sa HTV-ove stranice iz googleove privremene memorije:

http://209.85.129.132/search?q=cache:7yAJOwQ4oZcJ:www.hrt.hr/index.php%3Fid%3D110%26tx_ttnews%255Btt_news%255D%3D46764%26tx_ttnews%255BbackPid%255D%3D23%26cHash%3D6365dc1d1e+rudolf+steiner&cd=17&hl=hr&ct=clnk&gl=hr

Rudolf Steiner - modus vivendi

Četvrtkom na HTV-u 1 oko 21.40

Dvodjelni dokumentarac je intrigantna biografija i duhovni putopis koji predstavlja djelo austrijskog filozofa, znanstvenika i vizionara rođenog u Hrvatskoj. Rudolf Steiner je točno opisao izgled Mjesečevog kamenja, predvidio pad boljševičkog sistema, pojavu internet kulture i kravljeg ludila, ali i dao upute za liječenje tumorskih bolesti imelom, kao i mnogo drugih istina koje se danas primjenjuju u pedagogiji, poljoprivredi, medicini...

10. rujna: EURYTHMIA

O genijalnom austrijskom filozofu, znanstveniku i vizionaru Rudolfu Steineru, koji je rođen u Hrvatskoj, a umro u Švicarskoj, snimljeno je u svijetu jako malo filmova. Nevjerojatno je koliko su Steinerove postavke i teze i danas aktualne i primjenljive.

U drugom dijelu filma upoznajemo značaj umijeća euritmije, waldorfske pedagogije, rad zajednica za hendikepirane kao i biodinamičku poljoprivredu. Primjena Steinerovih zamisli jednako je blagotvorna u svim sferama života, kao i djelo Nikole Tesle. Film je sniman 2006./07. u Švicarskoj i Hrvatskoj, a sadrži i scene iz 1990. snimljene u Škotskoj.

Steinerove zajednice i projekti rašireni su na svim kontinentima, a nova znanstvena otkrića stalno potvrđuju njegove uvide.

Scenarist i redatelj: Mladen Santrić
Snimatelj: Mile Tapavički


Pa sad iz toga ne mogu dokučiti jel bu to i drugi četvrtak (2.dio), ali bi voljela to imati doma.
Kak bi čovek došel do toga dokumentarca?

plemenitashica:

--- Citat: kuntakinte - Rujan 11, 2009, 11:09:08 poslijepodne ---
10 kokoš na 600m2 = površina meseca...
--- Kraj citata ---

Posudite koju kokoš da  sve poščofle i da se Bilaj riješi drača.
Kad se kokoš najie onda nek vam ju vrne, ili još bolje nek skuva juvu pak vas pozove na ručak. :)


--- Citat: kuntakinte - Rujan 11, 2009, 11:09:08 poslijepodne ---Ja sem pak mislil da nigdo osim mene ne vrtlari,povrtlari,vočari,kokošari,peradari nek da se ide samo na vritnos fitnes,pilotes,teretane,tajbo,tajči i kave...

--- Kraj citata ---

Masaže.. to je najbolje.


--- Citat: kuntakinte - Rujan 11, 2009, 11:09:08 poslijepodne ---
--- Citat: Goričanka - Rujan 11, 2009, 02:28:44 poslijepodne ---Ja imam priručnik za biološki uzgoj, tvrdi uvez, hrpa slika. Kupila sam ga u Konzumu na kiosku, bio je snižen na 69 kuna, a redovna cijena je bila 300 kn.
Odličan je za početnike jer sve tumači do detalja i po sto puta, ko za debile  ;D :D
 
naziv: BIO VRT - povrtnjak, voćnjak, cvjetnjak - biološko, organsko, prirodno
autor: Marie-Luise Kreuter
izdavač: Marjan tisak, Split, 2008.

Evo to je ovo http://www.profil.hr/knjiga/bio-vrt/27897/
Sad je 99 kuna.

--- Kraj citata ---
To je ta!
Prije sem pisal na forumu da se nigde nemre nabaviti slična literatura a da sem ju zagledal na kiosku to je bila lubav na prvi pogled.A kak me samo teca kaj novine trži gledela... :D To je most jedina kaj ju je prodala...
--- Kraj citata ---

Nisam pisala ništa u ovoj temi jer pojma nemam o tome, osim kaj imam cvijetnjak, a i tu nisam baš nešto pametna, ali pratim vas.  :)

Tak ste me svi vi skupa "naljutili" da pem i ja danas kupiti tu knjigu i prek zime čitati, pa na proljeće idem u sadnju. Velite da nije teško i da ne uzima puno vremena.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju