Autor Tema: Kerum  (Posjeta: 14918 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Kerum
« : Srpanj 10, 2011, 10:27:11 prijepodne »
ako mogu neki .... zašto ne bi mogao i on ???

Da, baš... zakaj ti ne dođeš? Ili ipak imaš toliko mozga da shvatiš da je to daleko iznad tvojih stvarnih mogućnosti... jer to nije natjecanje iz pričanja viceva s bradom, kak veli Štef, nego nekaj ipak malo "žešće"...  >:D >:D >:D

Iako ismijavaju Keruma, čovjek je pametniji od 99% njih koji ga ismijavaju... ima milijarde, ima posao, ima čak i volju da nekaj napravi (za razliku od ostalih političara kaj imaju volju samo ukrasti), tak da je full upitno je li on baš tak jako "glup" - ili su to prije gologuzani koji ga na silu ismijavaju? I je li ta priglupa raja ustvari i vrijedna da im čovjek išta da, napravi i pomogne??*
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Kerum
« Odgovori #1 : Srpanj 12, 2011, 01:11:25 poslijepodne »
Ne bih rekao da je Kerum pametniji već je stvar u tome da se on usudi napraviti nešto što se netko, tko razmišlja o zakonu i posljedicama, ne bi usudio napraviti. Istu stvar je vidljiva i kod nekih drugih 'uspjelih poduzetnika'. Oni su se usudili napraviti nešto što drugi ne bi. Obično je tu stvar o sivoj ekonomiji, u velikom broju i poslovanju mimo zakona, a česti su i slučajevi prijevare na razne druge načine (najčešće mimoilaženje je kod isplate plaće gdje se ne isplaćuje cijeli iznos, zakida se na doprinosima ili se izbjegava plaćanje poreza na različite načine, prikazuje se tek dio prometa...).


Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Ismijavanje Keruma
« Odgovori #2 : Srpanj 12, 2011, 03:05:19 poslijepodne »
"TO ĆE BITI turistička atrakcija. Mi smo ionako katolički grad u katoličkoj zemlji", donosi britanski Telegraph prenoseći vijest da se u Splitu sprema izgraditi najveći Isus na svijetu. Britanci prenose i Kerumove riječi da neće dati ni "single Kuna for project", već da će se izgraditi donacijama.

Ekscentrik koji ima homofobne stavove

No, novinari britanskog Telegrapha potrudili su se naći Facebook stranicu "Kerume, Isusati, nemoj radit' Isusa" te prenijeli neke od komentara koje su ondje našli.

Njemačka novinska agencija DPA prenosi kako bi Isus iz Rija mogao dobiti konkurenciju ako gradonačelnik Kerum ostane pri svom. Nijemci Keruma opisuju kao jednog od bogatijih katoličkih Hrvata kao i da je riječ o ekscentriku koji ima homofobne stavove. Primijetili su i da mu nisu dragi susjedi iz Srbije.

Poljaci su krenuli skromno, a Kerum je odmah rekao da hoće najveći

Njemački mediji isto tako primjećuju kako su Kerumovi motivi dijametralno suprotni od kipa kojega su izgradili u poljskom Swiebodzinu.

"Sylwester Zawadzki, bivši pastor u malom poljskom mjestu Swiebodzin gradio je statuu više od 10 godina kada je osjetio 'unutarnji poziv' za izgradnju kipa", prenosi njemački "Christliches Medienmagazin" dodajući kako je gradnja Isusa u Poljskoj počela vrlo skromno.

"Kerum je odmah rekao da želi najvećeg", pišu Nijemci.

Austrijanci se sjetili Schwarzeneggera

Austrijanci podsjećaju kako je Kerum jednom rekao da je jedan od njegovih uzora Arnold Schwarzenegger.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/svjetski-mediji-nas-sprdaju-zbog-kerumova-isusa/560888.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kerum
« Odgovori #3 : Srpanj 12, 2011, 09:42:15 poslijepodne »
Ne bih rekao da je Kerum pametniji već je stvar u tome da se on usudi napraviti nešto što se netko, tko razmišlja o zakonu i posljedicama, ne bi usudio napraviti.

Kaj želiš reći sa time "o zakonu i posljedicama" - da je sve stvorio i napravio nezakonito?

Možda ti baš nebu legla činjenica da je 99% tih stvari - sviđalo se to tebi ili ne - ipak rezultat potpuno (za ovu zemlju) legalnih radnji i postupaka, i da ono kaj si mi često mislimo, osjećamo i smatramo kriminalom - to nije, jer nije kao takvo opisano i kažnjivo po zakonu. Stoga nije ni legalno lijepiti etikete koje ne možeš materijalno-pravno dokazati.

Istu stvar je vidljiva i kod nekih drugih 'uspjelih poduzetnika'. Oni su se usudili napraviti nešto što drugi ne bi. Obično je tu stvar o sivoj ekonomiji, u velikom broju i poslovanju mimo zakona, a česti su i slučajevi prijevare na razne druge načine (najčešće mimoilaženje je kod isplate plaće gdje se ne isplaćuje cijeli iznos, zakida se na doprinosima ili se izbjegava plaćanje poreza na različite načine, prikazuje se tek dio prometa...).

Sve to postoji - no kada se želi napraviti zakon koji bi to srezao i regulirao, onda se javljaju potpuni idioti, skriveni iza utjecajnih i moćnih etiketa "Hrvatske udruge poslodavaca" i sličnih izmišljenih udruga, koje potpuno hladno izjavljuju da bi "smatranje neisplate plaća kaznenim djelom bilo nepovoljno za ulagače u Hrvatsku..."... Budale koje time brane kriminalno ponašanje mnogih hrvatskih poslodavaca (jer su i sami takvi kriminalci) bi trebalo rješavati po kratkom postupku, i to u mnogo segmenata, no dok takva "ugledna organizacija" može davati takove izjave (imajući u vidu njihovu političku moć i utjecaj), mislim da se nekakvoj zelenoj grani ne možemo tako skoro nadati...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Kerum
« Odgovori #4 : Srpanj 12, 2011, 09:44:21 poslijepodne »
Kerum je odma rekao da oce najvecega! A kaj bi treba nekakvoga koji nece nikome zapeti za oko? Ima da ga se vidi cim se uplovi u jadran, ko kip slobode ce biti! Kad udjemo u europu, kao sto je muha dao link da cemo morati primiti 16 milja ljudi (nisam vjerovao, ali tako pise) i kad pocnu doplovljavati, on ce im biti prvi susret sa obecanom zemljom hrvatskom!

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Kerum
« Odgovori #5 : Srpanj 12, 2011, 09:47:04 poslijepodne »


Sve to postoji - no kada se želi napraviti zakon koji bi to srezao i regulirao, onda se javljaju potpuni idioti, skriveni iza utjecajnih i moćnih etiketa "Hrvatske udruge poslodavaca" i sličnih izmišljenih udruga, koje potpuno hladno izjavljuju da bi "smatranje neisplate plaća kaznenim djelom bilo nepovoljno za ulagače u Hrvatsku..."... Budale koje time brane kriminalno ponašanje mnogih hrvatskih poslodavaca (jer su i sami takvi kriminalci) bi trebalo rješavati po kratkom postupku, i to u mnogo segmenata, no dok takva "ugledna organizacija" može davati takove izjave (imajući u vidu njihovu političku moć i utjecaj), mislim da se nekakvoj zelenoj grani ne možemo tako skoro nadati...

E pa tu se slazem sa tobom 110%... jel se moze 110%? Bas sam i ja mislio nesto takvo na tu temu napisati!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ismijavanje Keruma
« Odgovori #6 : Srpanj 12, 2011, 09:50:11 poslijepodne »
"TO ĆE BITI turistička atrakcija. Mi smo ionako katolički grad u katoličkoj zemlji", donosi britanski Telegraph

Njemačka novinska agencija DPA prenosi kako bi Isus iz Rija mogao dobiti konkurenciju ako gradonačelnik Kerum ostane pri svom. Nijemci Keruma opisuju kao jednog od bogatijih katoličkih Hrvata kao i da je riječ o ekscentriku koji ima homofobne stavove. Primijetili su i da mu nisu dragi susjedi iz Srbije.

Uvijek su mi dragi takvi koji vole dijeliti savjete i pametovati, a Britanci su mi pritom najdraži... koga jebe kaj oni misle? BTW, oni i nemaju nikakav kredibilitet u tim pisanjima o tuđim sranjima, kada sami predvode sramotna ponašanja na svjetskoj razini u svojem "novinarstvu" (koje to više i nije...)... zar oni kojima je super jedan "Sun", ili jedan friško ugašeni "News of the world" sa svim njihovim "demokratskim" metodama - imaju uopće obraza govoriti bilo kome o bilo čemu?? Bagra koja nema kulture, obzira, morala bilo koje vrste ili mjerila i granica - takvi da nam nešto govore??

Njemački primjedbe su isto plitki senzacionalizam, bajanje tek toliko da se ima o čemu laprdati i imati o čemu pisati.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Kerum
« Odgovori #7 : Srpanj 12, 2011, 11:21:41 poslijepodne »
Ne bih rekao da je Kerum pametniji već je stvar u tome da se on usudi napraviti nešto što se netko, tko razmišlja o zakonu i posljedicama, ne bi usudio napraviti.

Kaj želiš reći sa time "o zakonu i posljedicama" - da je sve stvorio i napravio nezakonito?

Možda ti baš nebu legla činjenica da je 99% tih stvari - sviđalo se to tebi ili ne - ipak rezultat potpuno (za ovu zemlju) legalnih radnji i postupaka, i da ono kaj si mi često mislimo, osjećamo i smatramo kriminalom - to nije, jer nije kao takvo opisano i kažnjivo po zakonu. Stoga nije ni legalno lijepiti etikete koje ne možeš materijalno-pravno dokazati.


Većina tih tajkuna će ti reći da ih samo nemoj pitati otkud im prvi milijun. Kerum je poznat po uzornom knjigovodstvu, pretpostavljam da je za to najzaslužnija njegova sestra. U njegovom usponu nema repova kao kod drugih, ali vjerujem da je sigurno bio jako dobar u 'snalaženju' i izbjegavanju plaćanja poreza. Nemojmo zaboraviti da je njegov uspon započeo u ratnim godinama kad je bilo dosta zakonskog praznog prostora. Npr. neki tu bliži poduzetnici su se uzdigli zahvaljujući činjenici da su podigli kredit u Beogradu pa ga nisu trebali vraćati.

Kad sam spomenuo da on ne razmišlja mislio sam na slučaj kao što je formiranje cijena u njegovom dućanu. On nije izvodio nikakve kalkulacije, otišao je u konkurentski dućan, prepisao cijene i sve ih smanjio za pola dinara. Netko tko razmišlja  poslovno, tko radi planove i kalkulacije sigurno ne bi tako postupio. Njemu je upalilo.

Kasnije su po Splitu kružile priče da je prodavao šečer i ostalu robu iz Caritasa. Da li je to izmišljotina zavidnih, tko zna? Isto tako se kod nas pričalo da su cigarete koje su ljudi slali vojnicima u Oluju završile u privatnim dućanima. Činjenica je da nikakve cigarete nisu stizale do vojnika, pušile su se zaplijenjene srpske cigarete, a opet, možda su ljudi sakupili premalo cigareta pa nije bilo za sve?!

Činjenica je da je kod nas puno teže uspjeti ako poštuješ sve zakone i posluješ po njima.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kerum
« Odgovori #8 : Srpanj 13, 2011, 08:13:18 prijepodne »
Većina tih tajkuna će ti reći da ih samo nemoj pitati otkud im prvi milijun.

Pa rijetko tko će ti i vani ispričati tu priču, a ako je i ispriča, bit će podosta uljepšana, romantizirana i idealizirana... teško da će ti itko reći kako je krao, varao, muljao, blefirao i prodavao muda pod bubrege, iako je taj skup radnji u biti najčešće 80% sadržaja da bi čovjek uspio...

vjerujem da je sigurno bio jako dobar u 'snalaženju' i izbjegavanju plaćanja poreza.

Ja to nikome ne zamjeram - svi bi mi zamračivali štogod se može da se ne bojimo da ćemo najebati. I to ne zamjeram nikome - jer mi tu nismo apsolutno ništa drugačiji od bilo koga u svijetu. No situacija je drugačija kod drugih zemalja ne zato jer su njihovi stanovnici "dobri, kulturni, pošteni i visoko razvijene svekoliko pozitivne svijesti", već zato jer te zemlje imaju učinkovit, kvalitetan sustav nadzora svih navedenih kvaliteta i nekvaliteta, kao i brz i učinkovit sustav kažnjavanja ovčica koje zablude sa staza poštenja ili dobrote, i kada je sustav takav - ljudi ga se boje... i to je dobro, jer istinita je ona "dobar je strah kome ga je bog dao"...

Nemojmo zaboraviti da je njegov uspon započeo u ratnim godinama kad je bilo dosta zakonskog praznog prostora. Npr. neki tu bliži poduzetnici su se uzdigli zahvaljujući činjenici da su podigli kredit u Beogradu pa ga nisu trebali vraćati.

Huh, ja sam pred sam rat od jednog akvizitera iz Beograda kupio brdo knjiga (prodavao je knjige u hotelu Intercontinental, mojoj tadašnjoj firmi), koji je nabavljao i bilo koje knjige sa hrvatskog tržišta... pa sam se počastio Biblijom u stripu, kompletima Robbinsa, Fromma i Remarqua, te još nekim priručnicima i pokojom enciklopedijom, ispala je cifra vrlo, vrlo solidna - i imao sam sreću s te strane što je sranje počelo vrlo ubrzo, maltene nisam platio ni prve dvije rate, i slati lovu uplatnicom u Beograd postalo je "out", tako da su sve te stavke progutane mrakom, i dan-danas to cijelo brdo knjiga imam i uživam u njima, bez da sam ih ikada morao platiti... no na žalost, nisam čak ni knjiški moljac, a kamoli knjiški tajkun, a pogotovo ne pravi tajkun zbog kredita iz Beograda kojega nisam nikada vratio...  ;) ;) ;)  I kaj sad?  ;D ;D ;D

Kad sam spomenuo da on ne razmišlja mislio sam na slučaj kao što je formiranje cijena u njegovom dućanu. On nije izvodio nikakve kalkulacije, otišao je u konkurentski dućan, prepisao cijene i sve ih smanjio za pola dinara. Netko tko razmišlja  poslovno, tko radi planove i kalkulacije sigurno ne bi tako postupio. Njemu je upalilo.

Pa mislim da je to najnormalniji posao i metoda svakog uspješnog trgovca u "tržišnom gospodarstvu" i "konkurentskom okruženju". Pa i dan-danas svi ti veliki trgovački lanci i kuće imaju cijele stručne i špijunske timove koji se samo bave analizama ponude, potražnje i uvjeta poslovanja najbližih konkurenata na nekom području. I ja bih - da otvaram dućan - napravio potpuno istu stvar - otišao do konkurenata, popisao cijene, odredio kolike će i za koje artikle biti moje cijene, i onda tek išao vidjeti da li bi mi se to uopće isplatilo raditi damping cijena ispod svakog minimuma, a taj detalj pak najviše ovisi o cijeni po kojoj bih mogao nabaviti robu.

Tako da tu nema nikakvih fora "upalilo mu je" -  to upali svakome tko radi pametno, iako je tako ispričana priča karikiran način prikaza njegove prostodušne, jednostavne, dišpetske logike, za koju pak nema razloga da ne bude točna, posebice u ta vremena kada nekakve zdrave konkurencije i nije bilo.

Također, mislim da bi svatko tko želi uspjeti u današnjoj trgovini ne samo tako postupio (što ti negiraš), nego bi i MORAO tako postupiti. Inače ga nebi ni bilo.

Kasnije su po Splitu kružile priče da je prodavao šečer i ostalu robu iz Caritasa. Da li je to izmišljotina zavidnih, tko zna?

Vjerujem da je, sposoban i snalažljiv trgovac (jer koji nije takav, već je odavno propao!) kao Kerum sigurno nije uzimao robu iz Caritasa, i to iz par razloga - kao prvo, sva roba koja je dolazila na Caritas nije bila ni tolikih količina ni takve vrste da bi se isplatilo riskirati nešto za što je znalo ipak previše ljudi već u startu, i kao drugo - za provedbu kojeg "zamračenja" bi trebalo prevelikom broju ljudi prodati fore i potplatiti ih, čime bi to u startu bilo neisplativo, a ponajprije i nemoguće. Kako sam i sam bio jedan od lokalnih Caritasovih ljudi, znam što je, koliko i kako dolazilo (a u Zagrebu je sigurno bilo više robe negoli u Splitu!), no i sve to skupa je daleko od toga da bi se mogao raditi "gešeft" od toga - da ne velim da je velik dio toga bio označen, da je velikom dijelu toga bio upitan rok trajanja, da je ta roba bila - jednostavno - preupadljiva za oko da bi se cool stavljala na policu dućana... ljudi nisu glupi, netko bi odmah graknuo, i ode posao... a i čemu se toliko mučiti kada je država sama dala odriješene ruke u brdo drugih poslova i mogućnosti, koji su i daleko unosniji od prodaje sto kila mesnog doručka?

Isto tako se kod nas pričalo da su cigarete koje su ljudi slali vojnicima u Oluju završile u privatnim dućanima.

Mislim da su ipak riječi o malicioznim lažima, jer svakome tko bi imalo promislio bilo bi jasno da je provesti tako nešto ipak skoro "mission impossible", no zlonamjerni i jalni ljudi ne prezaju od izmišljanja bilo čega da bi nekoga oblatili, a ista je situacija glede toga bila i tada, a i danas je...

Činjenica je da nikakve cigarete nisu stizale do vojnika

Pa ja za to ne znam, jer osobno znam da su mnoge donacije i prikupljene stvari tog tipa stizale na prve linije. Na žalost, ono kaj uglavnom nije stizalo je bilo ono najpotrebnije - borbena oprema, gdje su nove pancirke služile za španciranje kojekakvim debilima u općinskim štabovima, koji su se igrali rata na sastancima po uredima za obranu, a dečki na bojišnici su bili u svojim privatnim majicama i košuljama...

A o pancirkama i kvalitetnm naoružanju, koje je bilo zadržano da bi se već spomenuti debili mogli igrati rata u svojim "ugroženim" klimatiziranim uredima i kancelarijama - ni ne treba trošiti riječi...

Činjenica je da je kod nas puno teže uspjeti ako poštuješ sve zakone i posluješ po njima.

To je apsolutno točno - uz ogradu da je to tako i svugdje u svijetu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kerum
« Odgovori #9 : Srpanj 13, 2011, 08:15:40 prijepodne »
promjena plana ....
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Kerum
« Odgovori #10 : Srpanj 13, 2011, 02:17:52 poslijepodne »
promjena plana ....

Ako je pravi mlaz, vodoskok, onda je i to ok ideja!

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kerum
« Odgovori #11 : Srpanj 13, 2011, 04:42:38 poslijepodne »
Kako se riješiti vrućine u Splitu .....
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

amarkulin

  • Gost
Odg: Kerum
« Odgovori #12 : Srpanj 13, 2011, 07:01:31 poslijepodne »
Nema humora do - humora na svoj račun. Tu smo majstori!

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Kerum
« Odgovori #13 : Srpanj 13, 2011, 11:06:44 poslijepodne »
Nema humora do - humora na svoj račun. Tu smo majstori!

Nisi u pravu, tu se svi iz exYU mogu sakriti pred Bosancima.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Kerum
« Odgovori #14 : Srpanj 13, 2011, 11:22:37 poslijepodne »
Ja to nikome ne zamjeram - svi bi mi zamračivali štogod se može da se ne bojimo da ćemo najebati. I to ne zamjeram nikome - jer mi tu nismo apsolutno ništa drugačiji od bilo koga u svijetu. No situacija je drugačija kod drugih zemalja ne zato jer su njihovi stanovnici "dobri, kulturni, pošteni i visoko razvijene svekoliko pozitivne svijesti", već zato jer te zemlje imaju učinkovit, kvalitetan sustav nadzora svih navedenih kvaliteta i nekvaliteta, kao i brz i učinkovit sustav kažnjavanja ovčica koje zablude sa staza poštenja ili dobrote, i kada je sustav takav - ljudi ga se boje... i to je dobro, jer istinita je ona "dobar je strah kome ga je bog dao"...

Činjenica je da je kod nas puno teže uspjeti ako poštuješ sve zakone i posluješ po njima.

To je apsolutno točno - uz ogradu da je to tako i svugdje u svijetu.

Na žalost stvorima se klima da je normalno krasti ako imaš priliku i ako te ne uhvate. Isto tako postalo je 'normalno' da poduzetnici varaju i da siva i crna ekonomija bujaju. I zato nam je u državi tako kako nam je, pred bankrotom smo.

Grčka je odličan primjer štetnosti takvog mentaliteta. Poreze su plaćale samo najveće budale (a takvih je bilo malo, većina onih koji su imali samostalne ili male djelatnosti uopće nisu plaćali porez, prijavljivali su minimalne zarade), dizali su se krediti i sad kad je došla voda da grla oni bi se bunili jer ne mogu više živjeti takvim životom.

Kod nas je problem što je mentalitet iz socijalizma (kad je bilo normalno krasti i posuđivati iz firmi koje nisu bile ničije tj. kao bile su svačije) nabubrio do impozantnih razmjera.

Kažu stručnjaci da za svako radno mjesto spašeno državnim poticajima gube dva normalna radna mjesta u konkurentnim firmama. Poticanjem 'snalažljivog poduzetništva' čini se velika šteta normalnom poduzetništvu koje jedino može državu povući van iz stanja u kojem se našla.